Výlet do zahraničí

5. května 2018 v 20:50 | Božena
Výlet do zahraničí
"Alarm für Cobra 11": policisté z dálnice se prohánějí přes Budapešť
Od Anke Waschneckov, 5.5.2018
Podivný pohled se naskytne na Národopisné muzeum v Budapešti, přímo naproti nádherné budově parlamentu vstupují : Dva muži v černých neprůstřelných vestách sedí na schodech, na klíně jim leží lhostejně kulomety. Vypadají hrozivě, ale zdá se, že je nikdo netrápí. Co se stalo v Maďarsku? Ale můžete klidně dýchat. Protože pohled na muzeum nemá nic společného s politickou situací v zemi. Tato impozantní budova je v prvních dnech kulisou pro první epizodu 33. sezóny RTL série "Alarm für Cobra 11", která je nazvaný "Most Wanted" a produkoval a režíroval ji Darius Simaifar. Ale co dělají stále populární němečtí policisté v zahraničí?
Semir Gerkan (Erdoğan Atalay) a Paul Renner (Daniel Roesner) jsou na vlastní pěst sami na cestě, protože chtějí pomoci jejich bývalé kolegyni a přítelkyni Jenny Dorn (Katrin Hess).Ta je FBI obviněna z účasti na únosu milionáře Davida Bartoka (Max Befort). Aby dokázala svou nevinu a našla únosce, Jenny cestuje do metropole Dunaje, kde se setkává s bývalými kolegy.
Ať už na německých dálnicích nebo v maďarském hlavním městě, série zůstává věrná svému úspěchu: Grandiosní akce v "Kobře 11" pokračuje na prvním místě. Protagonisté si projdou cestu po Budapešti, natáčí na březích Dunaje velkolepé pronásledování a utíkají z explodujícího auta.
To, co trvá jen pár minut později na obrazovce, je tady vytvořeno v náročné práci. Výbuch a ohnivá exploze, to lze provést pouze jednou. Malý cisternový vůz, který v závěru epizody stoupal v plamenech, byl připravován deset dní v Německu a nakonec v Maďarsku. Konečný koordinátor akčních scén Christoph Knobloch provede konečnou kontrolu, poté se zkouší " na sucho". Mnozí diváci a turisté se od té doby odvraceli od parlamentu a sledovali natáčení.
A pak přijde signál: "A akce!" - Už plynové láhve létají vzduchem a stoupá vysoká ohnivá koule. Pět litrů benzinu je zodpovědných za brilantní plamen. Mezitím herci a posádka jsou v bezpečné vzdálenosti. "Jako pro koordinátora akčních scén, je to pro mě důležité, že nikdo není v nebezpečí, protože mám v plánu největší výbuch na světě," říká Christoph Knobloch z Action Conceptu. Dodává s úsměvem: "Jako kaskadér vždycky chcete sedět v autě, které se nejvíc zdemoluje."
Také herec Erdoğan Atalay, který je od roku 1996 v rámci série, řekl: "To, co se objeví na konci jako kdy by to bylo 20 centimetrů za námi, ale je to ve skutečnost daleko pravých 20 metrů." Herec je zkušený v akčním podnikání, a tudíž zdůrazňuje jeho kolega Daniel Roesner, který hraje po boku Erdoğana Atalaye v televizi od roku 2016, je dobré, když ho kolega na některé akční prvky připravuje.
Zde je vytvořena akce, která může konkurovat velkým trhákům. Action Concept již získal ocenění "Taurus World Stunt Award" osmkrát za skvělou práci na "Alarm für Cobra 11". Co se týče umístění, vstupujeme definitivně ve velké stopě, po tom všem, jako jsou světové hity jako "červený" Sparrow nebo zde byly natočeny "Blade Runner 2049". Jedná se o mimořádně překrásné město, stejně Atalay zdůraznil: "Někdy se Budapešť přirovnává a prodává jako Paříž, Vídeň nebo Berlín. Produkční společnost se nachází pouze v tom, že zde sídlí řada filmařů a infrastruktura, kterou potřebujete k natáčení filmu, ta zde již existuje.Action Concept spolupracuje s maďarskou filmovou produkcí.
Zřejmě velmi plodná spolupráce, protože posádka natáčí na nejkouzelnější části Budapešti: před budovou parlamentu a vysoko před Budínským hradem s fantastickým výhledem na město. "My jsme v každé žádost o natáčení vložili větu, která právě začala slovy 'Hledáme pro 'Cobra 11',"směje se maďarský producent Gül Togay. Jméno produkce také otevírá dveře ve své domovské zemi, protože zde má seriál, který je také viděn týdně v televizi, obrovskou fanouškovou základnu.
Celkově bude "Alarm für Cobra 11" vysílána ve více než 120 zemích. "Jen Severní Korea to nechtěla," vtipkuje Atalay. Pokud by se dal udělat fanouškům šťastný svět, a zejména maďarské fanoušky s takovým výsledkem v zahraničí bychom uvítali vysvětluje producent Heiko Schmidt.
Jistě, ale zároveň chcete německé fanoušky s touto konkrétní a neobvyklou sekvencí ještě jednou - i po 22 letech - překvapit a motivovat pro 33. sezónu. Zatímco se v roce 2009, ve 24. sezóně, mluvilo v průměru o více než 4,4 milionech diváků, o devět let později jste od těchto hodnot daleko. Důsledky v aktuální jarní sezoně, jsou vidět v jejich finále ve čtvrtek 3. května 20:15, RTL mohla přilákat 2,33 milionů diváků na její televizi, a to je v průměru tak daleko.
Samozřejmě, že šance se staly horší, Erdoğan Atalay to vysvětluje docela objektivně, "ale tento trend není jen vliv na náš formát. A konečně, lineární televizní potřeby, a jak se naše,tak i na jiné, nyní soupeří s mnoha streaming platformami." Ale veterán má také vysvětlení, proč fanoušci "Alarm für Cobra 11" stále sledují. "Máme jasnou, spolehlivou konstrukci, protože tam je vždy akce a zábavní prvky.

Kromě toho fanoušci byli svědky mnoha let vývoje protagonistů, což způsobilo mnoho sympatií. Výrobce Heiko Schmidt je má podobné vysvětlení pro pokračující úspěch formátu: "Jsme stále vzrušující a rozmanití, protože jsme vždy získali mnho z jiných scénáristů a mladých talentů čerstvého větru."
A který cíl bude příště na seznamu přání herce "Cobra"? "Mauricius by byl fantastický," směje se veselý Erdoğan Atalay. "Ale není tam žádná dálnice, takže to bude poměrně obtížné pro 'Alarm für Cobra 11'. Podle toho povede cesta dálničních policistů pravděpodobně zpět do Kolína a okolí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 doriane doriane | E-mail | 5. května 2018 v 22:21 | Reagovat

alerte cobrt cmt

2 Lu Lu | 6. května 2018 v 13:50 | Reagovat

Zůstane Jenny uz poté v kobre11?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama