Kontrola faktů: Cobra 11 v Saském Švýcarsku

5. května 2018 v 19:01 | Božena |  Alarm für Cobra 11 - zajímavosti
Kontrola faktů: Cobra 11 v Saském Švýcarsku
Ve čtvrtek v Drážďanech a Saském Švýcarsku se prali komisaři "Alarm pro Cobra 11". Řekněme to takto: několik scén neodpovídá realitě.
Od Nancy Riegelem
Semir (Erdoğan Atalay, l.) Je v nebezpečí s vietnamskou cigaretovou mafií. Na skalním hradu Neurathen se odehrává závěr epizody.
© MG RTL D / Guido Engels
Poznáváte východní Němce! Správně, dva špatně oblečení pánové by měli reprezentovat typické Sasy. Na špatných východních klišé se ve vysílání nešetřilo. Program zachránil Semir a Paul (Daniel Roesner) při pozorování v Zwingeru v Drážďanech.
Saské Švýcarsko. Němci jsouzapřísáhlí fanoušci seriálu - musí zde být hluk a výbuchy. Jinak je nevysvětlitelné proč formát jako "Alarm fürCobra 11" přilákal tisíce lidí před obrazovky RTL, a to i v případě, že scény na abstrusity je těžké porazit. V této epizodě byl také nedostatek výbuchů a smíchu ve čtvrtek večer. Tentokrát se vyšetřovatelé Semir, Paul a Andrea bili v Drážďanech a Saském Švýcarsku. V "třídním výletu" se utkali s vietnamskou cigaretovou mafií. Myslíte si, že znáte hlavní město země a Labské pískovcové hory? Potom vás vyučuje Cobra 11.
Jsme ještě v 80. letech!
Protože i když smartphone, tablety a noviny předstírají, že žijeme v roce 2018, v Sasku jsme skutečně uvízli v roce 1985. Podle "Alarm für Cobra 11" řídíme Trabanty, nosíme ponožky v sandálech a dokonce nás zabije krabička cigaret. Náš benzín je kradený a naše zástěry z Dederonu jsou vždy po ruce.
Tady se nic neděje.
Co jiného byste tady měli dělat, než kouřit a ležet? V Saském Švýcarsku se nic neděje. V epizodě "třídní výlet" je živě dokázáno, že ani na pevnosti Königstein, nejsou žádní turisté stejně jako na mostě. Žádný. Nikdo. Dokonce i když se jeden člen asijského kung-fu řítí dolů z mostu, horský záchranný tým nedorazí. Vždy tam musí být ztráta.
Silnice? Neexistuje.
Není divu, že na výstupu! Na Basteibrücke( most) a na skalní hrad Neurathen se přichází pouze sportovně-sebevražedným způsobem: cesta Freeclimbing - to znamená, že v tomto případě šplháme bez vybavení a bezpečnosti, komisař Paul Renner se houpá v džínách a tričku.
Pirna se nachází v NRW - Severní Porýní Vestfálsko
Pojďme nyní na povinné výbuchy. Výsledkem je, že bývalý "VEB Kombinat paper" v Pirně, musmí věřit - "kde kdysi toaletní papír byl připraven pevný a šedý." Pirna měla opravdu jednu papírnu v Copitzu. Nicméně, zděná budova, která hoří v seriálu není v Saském Švýcarsku, ale v Solingenu v Severním Porýní-Vestfálsku - 480 km vzdušnou čarou.
Když mluvíme o cigaretách:
Jo, televize. Koneckonců mnoho věcí tvůrci programu také správně rozpoznali. Například, že drážďanský ohňostroj a Semperoper( drážďanská operetní scéna) je vlastně pivovar. Nebo poznatek: "Turci nejsou integrováni do Saska." Jen jeden milý dálniční komisař nám musí vše vysvětlit a dát nám najevo : že naše špačky cigaret, nebudeme kupovat v Rusku, ale u Vietnamců za hranicemi České republiky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama