20 roků na plný plyn

24. května 2016 v 11:22 | Božena |  Erdoğan Atalay - herec, scénarista, spisovatel a producent
Dvacet roků na plný plyn
Alarm für Cobra 11 je top seriál od RTL. Výbušná, tvrdá a nebezpečná je Cobra hvězda Erdoğan Atalay vypráví exluzivně pro TV Movie o kaskadérských kouscích, zhroucení a rodině. Článek je datován někdy na začátek března.
Na programu je šílenství, 5000 sešrotovaných vozů, vystříleno dva miliony slepých nábojů, sedm cen World Stunt Awards( kaskadérský Oscar). To je známý seriál Alarm für Cobra 11. Akční seriál s vývěsním štítem made in Germany, je to nejprodávanější seriál Evropy ( je dodáván do více jak 120 ti zemí světa). Tento rok seriál slaví 20 roků od svého vzniku.RTL Nitro uvedla speciál o kaskadérských kouscích s názvem Pohled za kulisy a 7.4. byla slavnostně odvysílána premiéra pilotního filmu jarní sezony 2016 na RTL. Erdoğan Atalay je u toho všeho již od třetího dílu tohoto seriálu, tedy od roku 1996. Vrchní kriminální komisař Semir Gerkhan s měnícími se seriálovými partnery - spolucestujícími v krkolomném tempu na dálnici si je (ne(jistý zatýkáním podvodníků. Exluzivně pro TV Movie vypráví Atalay svoje nejvtipnější, nejemotivnější a nejbláznivější momenty za 20 roků u Kobry 11.
Akční scéna ve vzduchu
" To je dech beroucí pocit stát na lyžinách vrtulníku a závratnou rychlostí letět nad městskými stavbami, nad údolími nebo nad korunami stromů, takže člověk má skoro všechno na dotek. Je to ale taky skutečně vyčerpávající. Při jednom dlouhém natáčení s vrtulníkem jsem měl natáčecí pauzu. Sedl jsem si v kabině vrtulníku a usnul jsem. Potom jsem byl velmi zaskočený, když jsem ucítil vůni petroleje a pilot ohlašoval další start stroje. Celá posádka se smála mému procitnutí ze zdřímnutí."
Skok do neznáma
" Když jsem skákal z 60ti metrové výškové budovy nebo když jsem skákal z vrtulníku do vody, tak to je opravdu skutečný ryzí adrenalin! Skutečně jsem tyto skoky dělal sám, jsem při tom stále zabezpečený, ale za 20 roků práce je to již rutina. Musíš zůstat na 100% koncentrovaný, čestně. Tato práce nese opravdu živočišnou zábavu". (První obrázek je z epizody Křest ohněm další dva obrázky jsou z epizody Láska až za hrob, kde Erdoğan Atalay skákal z Kolínské veletržní věže. Bylo tam sice jistící lano, ale to povolilo a Erdoğan Atalay se propadl o několik pater níž než měl a odnesl to odřeninami a pořádnými modřinami - to je moje poznámka).
Havárie na míru
" Jel jsem s autem na plný plný plyn do sudů naplněných vodou, autem sudy odsouvám, ale motor neskutečně bláznivě vrčel, potom moje auto tlačil kaskadér se svým vozem zezadu. Bez kontroly vozidla bych ale netrefil cíl. Zvláště ve zkušebním provozu. Bylo to velkolepé selhání?. Nyní všechno počítáme. Já létám se svým vozem vysoko do té míry obloukem vzduchem. Je to vždy bláznivý obraz. Když vystupuju z vozu, mám vždycky velký respekt z takové havárie. Ale zároveň velkolepý pocit. Není to tak ale pořád dokola každý pracovní týden " Při jednom natáčení v lese jsem měl zbrusu nové BMW. Musel jsem být jsem příliš rychlý při zpátečce na cestě, havárii snímaly dvě kamery. Auto se odrazilo proti stromu. Totální škoda."
Daleko od asfaltu

Dcera Amira Pauletta Melisande Pollman

Syn Maris Atalay


"Práce je skutečně vzrušující mně propůjčuje hodně předností. Avšak v průběhu desetiletí se mimo kameru stalo mnohé. Narození mojí dcery(13) a mého syna(3) je to nejkrásnější, co jsem mohl v životě zažít. Moje žena Katja a já jsme velice šťastni. A pokud by mi někdo před třinácti roky řekl, že moje dcera Amira bude hrát i mou seriálovou dceru, považoval bych to nepochybně za bláznivé."
Erdoğan Atalay se svou paní Katjou Ohneck
Erdoğan Atalay je rozvedený, z manželstní má dceru a z druhého vztahu s Katjou má syna.

Jeden policista a jeho parťáci
Vzhledem k tomu, že od třetí epizody v roce 1996, Erdoğan Atalay je známý jako vrchní kriminální komisař Semir Gerkhan v "Alarm für Cobra 11". Od té doby někteří z jeho partnerů zůstali stranou.
rok 1996
Na začátku to byl Johannes Brandrup alias vrchní kriminální komisař Frank Stolte. Od roku 1997 se nicméně již v seriálu neobjevil.
rok 1997-1999
Mark Keller pak hrál od roku 1997 do roku 1999 roli vrchního kriminálního komisaře André Fuxe. On byl zraněn harpunou na Mallorce a potopil se do moře. Po mnoho let byl považován za mrtvého, ale v roce 2013 se vrátí k sérii.
1999-2003,2005-2007
René Steinke alias Tom Kranich vrchní kriminální komisař byl nakonec nástupcem André Fuxe. Mezi Tom a Semir se rozvinulo pravé mužské přátelství. 2003 však ukončil Toma svou službu, protože jeho těhotná přítelkyně byl zabita. O dva roky později se vrátil do seriálu, aby ho definitivně ukončit v roce 2007 a dramatickým způsobem: Jeho postava Toma padla do léčky a byla zastřelena.
2003-2004
Krátké účinkování v seriálu měl herec Christian Oliver. Po boku Erdoğana Atalaye hrál v roce 2003 až do roku 2004 kriminálního komisaře Jana Richtra. Jeho odchod nebyl vysvětlen, v nové sezóně se prostě neobjevil.
2007-2008
Gedeon Burkhard alias vrchní kriminální komisař Chris Ritter v roce 2007 jako nový partner nahradil Reného Steinkeho po jeho definitivním odchodu. Ale Chris Ritter dlouho hon za zločinem na straně Semira Gerkhana nevydržel: Když chtěl zachránit svou bývalou přítelkyni, byl zastřelen. Gedeon Burkhard byl u "Alarm für Cobra 11" vidět pouhý jeden rok.
2008-2013
Od roku 2008 Tom Beck hraje roli vrchního kriminálního komisaře Bena Jägera. Po počátečních rozdílech s jeho partnerem Semirem se oba nakonec stali dobrým týmem. Ale Beck opustil série v roce 2013, chtěl se věnovat jeho hudební kariéře. Jeho role Bena Jägera nezemřela seriovou smrtí, ale hraje se svou kapelou v Los Angeles.
2014-20015
Dalšík vrchním kriminálním komisařem je Alex Brandt v podání Vinzenze Kiefera. Který hraje svou roli od roku 2013 do roku 2015. Už nyní víme, že Vinzenz Kiefer musí seriál opustit z rozhodnutí televize RTL o tom, že se seriál musí ubírat novým směrem. Jeho Alex Brandt odjíždí za svou matkou do Ameriky.
Od roku 2016
Odroku 2016 stojí po Semirově boku kriminální komisař Paul Renner, kterého hraje Daniel Roezner
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 caty caty | 25. května 2016 v 17:56 | Reagovat

Zajímavé. Jsem ráda, že odteď mám všechny filmové herce pokopě. Několik věcí jsem jěšte nevědela, co jsem jěšte všechny díly neviděla. Nechápu jak je to možné když už jsem viděla aspoň 100 častí a jěšte pořád je nemám všechny shlédnutí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama