Březen 2016

Triky

31. března 2016 v 18:21 | Božena |  Jarní řada Kobry 11 pro rok 2016
Triky (Německo, 2015)
Čtvrtek 12.5.2016,ve 20:15 hod na RTL
seriál/ krimi
Kobra 11
přehled
Paul předstírá, že je milionář , aby se dostal na stopu podvodnici Eleně. Je to ale mnohem obtížnější, než se očekávalo, protože Elena neustále mění svůj vzhled ...

podrobnosti
Semir a Paul se potřebují dostat na stopu podvodnici Eleně, která ke svým nekalým praktikám používá různé triky. Paul se vydává za milionáře, aby ženu ve Wiesbaden kasinu vypátral. Ale brzy si hrdinové uvědomí , že v tomto případě se jedná o mnohem více, protože nejsou jediní, kdo pátrají po záhadné ženě. Ale atraktivní neznámá žena mění vzhled jako chameleon, tím mate své pronásledovatele, pro které její dopadení není snadné. Jak ji Paul poznává navzájem, musí si mladý dálniční policista přiznat, že mladá žena mu není v jeho myšlenkách lhostejná. A brzy se dívá Paul na smutný příběh a dostane se sám do největšího nebezpečí…
Herec:
Role
Semir Gerkhan
Paul Renner
Kim Krüger
Jenny Dorn
Hartmut Freund
Susanne König
Andrea Schäfer


Už jen 7 dní

31. března 2016 v 13:15 | Božena |  Jarní řada Kobry 11 pro rok 2016
Už jen 7 dní zbývá do zahájení nové jarní řady seriálu Kobra 11. Zde je malá ochutnávka ze čtyř epizod jarní řady.

Erdoğan Atalay jako Semir v nové řadě

30. března 2016 v 17:13 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Erdoğan Atalay jako Semir v nové řadě Kobry 11. Obrázky zdroj RTL.

Semir nebo Paul ?

30. března 2016 v 16:56 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Kdo je vám víc sympatický ? Semir nebo jeho nový parťák Paul? Zdroj RTL.

Erdoğan Atalay - výška

30. března 2016 v 14:59 | Božena |  Erdoğan Atalay - zajímavosti
Zde je 13 osobností menších než byste řekli
stránka zde:
Vedle svého bývalého seriálového partnera Toma Becka 1,84 cm, vypadá Erdoğan Atalay jako jeho menší bratr

Krasavci ze seriálu Kobra 11 KDYSI a DNES

30. března 2016 v 11:07 | Božena |  Alarm für Cobra 11 - zajímavosti
Krasavci ze seriálu Kobra 11 KDYSI a DNES: Tolik přitažlivosti dohromady se jen tak nevidí!
Se seriálem Kobra 11 jsou nejvíc spjatí René Steinke a Erdoğan Atalay.
27.08.2015 22:00 BERLÍN - jejich revírem je dálnice,jejich tempo je vražedné! Nemecký seriál Kobra 11 se těší oblibě už dlouhé roky. Za dobu 18 ti pořadí se v něm vystřídalo vícero herců, ve většině případů to byli skuteční krasavci. Podívali jsme se jak vybraní hrdinové vypadají dnes. Ženy nám určitě dají za pravdu, že přibývající roky jim na přitažlivosti vůbec neubraly. Co na to řeknete?

Semir Gerkhan - Erdoğan Atalay (48) je nejdelší dobu učinkujícím komisařem v tomto seriálu. Na kontě má ještě pár dalších rolí, ale tuto životní zřejmě nic nepřekoná. V roce 2004 se oženil s herečkou Ann-Marií Pollmann, se kterou má dceru, která se narodila roku 2002. Dvojice se po jedenácti letech společného života rozešla a manželství bylo rozvedeno. V červenci se herci narodil syn. Jeho matkou je majitelka umělecké agentury Film Artist Katja Ohneck, Pár tvoří dosud.
André Fux - Mark Keller (50) se kromě herectví věnuje i zpěvu. Zálibou tohto uměelce je také fitness, proto většinu kaskadérských rolí v seriálu zvládl sám. V seriálu účinkoval zhruba rok, potom ho na vlastní žádost opustil. Je ženatý a má dva syny.
Tom Kranich - René Steinke (51) patří mezi nejoblíbenější protagonisty tohoto seriálu. Seriál na dva roky opustil, ale fanoušci si vyžádali jeho návrat. V roce 2006 odešel definitivně, protože podle jeho vlastních slov, mu role neměla co nabídnout. V minulosti se sympaťák živil také jako řidič sanitky, má syna Toma, který je v Německu profesionálním fotbalistou.
Jan Richter - Christian Oliver (43) má na kontě účinkování ve více projektech. Vzpomenou můžeme třeba roli fotografa po boku Pamely Anderson v seriálu V.I.P, nebo ve válečném dramatu Valkýra. Živil se také jako model pro magazín People a zařadil se mezi 50 nejkrásnějších mužů na světě. Jeho manželkou je redaktorka německého bulvárního portálu,má s ní dceru.
Chris Ritter - Gedeon Burkhard (46) je ve světě známý spíš díky účinkování v seriálu Komisař Rex. Objevil se i v pohádce Šípková Růženka, která vznikla v koprodukci s tehdejším Československem. Kvůli častým rozporům ho scenáristi Kobry 11 nechali tragicky zemřít. Soutěžil v italské verzi šou Dancing With The Stars, je zadaný, má dceru.
Ben Jäger - Tom Beck (37) se kromě herectví intenzivně věnuje hudbě. Je dost aktivní i na divadelních prknech. Umělec je zadaný, přítelkyni ukázal před nedávnem.Podle jeho vlastních slov, svatbu ke štěstí nepotřebuje, ale určitě by se chtěl stát otcem.
Přibývající roky příliš neublížili ani ženským představitelkám, které jsou s Kobrou 11 spojené.
Anna Engelhardt - Charlotte Schwab (62) pochází ze Švýcarska a v mládí se věnovala především divadlu.. Účinkovala ve více seriálech a filmech, ale postava komisařky v Kobře 11 ji proslavila nejvíc. Byla dvakrát vdaná a má dva syny.
Andrea Schäfer - Carina Wiese (47) účinkuje v Kobře 11 vlastně doposud, i když už její role není tak významná, jako dřív. Nyní hraje manželku Semira Gerkhana a matku jeho dcer. Jsou to ale jen menší role. Kromě toho si zahrála ve více filmech i v divadle. V současnosti vyučuje herectví. Je zadaná a má syna.

Přeloženo ze slovenského originálu, kde byly nepřesnosti, tento článek je již opraven.


Kolín nad Rýnem hraje významnou roli v Kobře 11 již 20 roků

28. března 2016 v 12:03 | Božena |  Alarm für Cobra 11 - zajímavosti
Kolín nad Rýnem hraje významnou roli v Kobře 11 již 20 roků. | Pokud by Kolín dal na Kobru 11 ležel by v popelu a suti.
Ohlédnutí za epizodou 1983, zde letí rodinné Audi do Rýna. Parta s Erdoğanem Atalayem (Semir) mají na dopravní nehodě vinu.
Kolín nad Rýnem - "Jejich tempo je vražedné. Jejich protivníci: zloději, vrazi a vyděrači. Naše bezpečnost je jejich práce. "
Tak začala před 20 lety první "Cobra 11" epizoda. Od té doby je tu znovu řinčení, rány a exploze, když má německý nejúspěšnější akční seriál pracoviště v Kolíně nad Rýnem. "Prosím, nebuďte znepokojeni. To je natáčení ", tak zní varování pro místní obyvatele
Podívejte se, kde byl Kolín nad Rýnem pro akční hrdiny na obrazovkách v sutinách a popelu.
Rok 2010 zajišťuje sanitku při hromadné havárii v Gereonstraße
Člověk by potřeboval 16,400 hodin,dobrých 680 dní, aby se podíval na všechno, co bylo v "Cobra 11" po celém Kolíně nad Rýnem natočeno. Přibližně 310 akčních kousků bylo natočeny pouze v obchodních střediscích velkoměsta. V celkem 307 epizod bylo natočeno v Kolíně nad Rýnem a bylo zde sešrotováno asi 1700vozů. 3750 pneumatik zanechalo při natáčení stopy pryže na kolínských ulicích - včetně testování. 210 tun oceli bylo použito pro kaskadéry na speciální konstrukce centrálních scén za posledních 20 let.
2010 to je ulice ve Porz-Gremberghoven: tady vyšetřují Erdoğan Atalay (Semir), dokonce i Tom Beck (Ben)
Nejpopulárnější senzační kaskadérské kousky se natáčení v Kolíně nad Rýnem: Gereonstraße, saský dům v obchodním středu města.
2011 a televizní komisaři pronásledují zločince.
Nejokázalejší kousek všech dob, naleznete v nové sezóně (začíná 7. dubna, 20:15, RTL): 15 metrů dlouhý tanker - jeho převrácení a exploze. Tři týdny se scéna plánovala, bylo použito 200 galonů benzínu a 6 kilo výbušnin.
2014 exploduje v Quartier Latäng (Linde / roh Roonstraße): bankovní lupič prchá před Cobra 11-policisty.

Co však nelze natáčet v Kolíně nad Rýnem, se nenatáčí na speciální filmové dálnici v v Dürenu. Zde se natáčí scény, které by pro město byly příliš nebezpečné…

Návštěva z Kobry 11 v redakci berlínských novin Kurýr

27. března 2016 v 20:46 | Božena |  Alarm für Cobra 11 - zajímavosti
Akční návštěva z Kobry 11 v redakci berlínských novin Kurýr

Kobra 11 zajišťuje akce na střeše.
Poplach v Kurýru!
Před zahájením 28. sezóny navštívili dálniční policisté, Erdoğan Atalay (49) a jeho nový partner Daniel Roesner (32) redakci Kurýra.
Stálice Erdoğan Atalay ( hraje Semira Gerkhana) téměř od prvního dílu v seriálu RTL "Alarm für Cobra 11 - Dálniční policie" - 49-letý není unavený prací ani po 20 rocích působení v seriálu. "Každé pořadí je úplně jiné," přizvukuje Atalay. Definitivně nový je ale jeho kolega Daniel Roesner (hraje Paula Rennera).
Roesner byl překvapen volností, kterou měli oba při natáčení. "Normální" to asi není , že "kreativita" je to co Kobra 11 vyžaduje, a to se oběma zjevně líbí. Roesner se zúčastnil castingu jako požadovaný kandidát celého produkčního týmu, odhaluje Atalay.
Policisté si vyzkoušeli pracovní místo šéfa Kurýru Elmara Jehna.
Během návštěvy Kurýru jsou oba uvolnění, působí sehraně, ačkoliv spolupracují teprve od podzimu.
Výhodou je natáčení většinou v Kolíně nad Rýnem, ale oba jsou fanoušci Berlína. Atalay obdivuje četnost jezer a parků, Roesner se cítí dobře v Schönebergu: "Tam se odlehlé předměstí nemění tak rychle." A to by měl 32-letý vědět, protože v Berlíně je jen zřídka a žije v Kalifornii.

Seriál se vyvíjí, akce zůstává. Na honičky a spoustou výbuchů se diváci mohou těšit od dubna.


Erdoğan Atalay 27.3.2016

27. března 2016 v 12:25 | Božena |  Erdoğan Atalay na Facebooku
Erdoğan Atalay : "Veselé Velikonoce vám všem."

Maximální rychlost

26. března 2016 v 12:27 | Božena |  Erdoğan Atalay v hlavní roli
obrázky - listopad, rok 2000

Další obrázky z jarní pilotní epizody

25. března 2016 v 12:19 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Z obrázků je vidět, že v jarní řadě nebude chybět ani humor, ani velkolepé akční kousky.

Erdoğan Atalay - větší obrázky

24. března 2016 v 12:28 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Erdoğan Atalay jako Semir Gerkhan a Daniel Roesner jako Paul Renner - obrázky - větší formát

Erdoğan Atalay 2007,2016

23. března 2016 v 20:52 | Božena |  Erdoğan Atalay - zajímavosti
Všiměte si maličkého rozdílu, tedy kromě šedivých vousů. První obrázek - rok 2007, druhý je ze současnosti.

Till Demtroeder

23. března 2016 v 20:44 | Božena |  Jarní řada Kobry 11 pro rok 2016
Hra je u konce! Takže těsně před Velikonocemi policajti z Cobra11 mě chytil, ale pak !!! Pozdrav od Erdogana, Daniela a mě. Natáčelo se v Brühlu!

Erdoğan Atalay a film

21. března 2016 v 14:29 | Božena |  Erdoğan Atalay a film a televizní film
Strašidla all inclusive
SOKO 5113
Hammer a Hart
Kriminálka Istanbul
Maximální rychlost
Podrobnosti a další televizní filmy, kde Erdoğan Atalay hrál najdete v rubrikách zde na blogu

Rok 2007

19. března 2016 v 21:52 | Božena |  Setkání fanoušků Kobry 11 a naše kobrácká parta
Ahoj, dovolte mi vzpomínku na rok 2007, a to na jeden parádní Fantrffen. Nejen na skvělou partu, ale na celodenní natáčení pro seriál Kobra 11 v obchodním centru v Kölnu.
zde jsme všichni, připravení na natáčení

Ale to docela předbíhám, v roce 2007 jela na Fantreffen do Německa docela velká parta z Čech a z Moravy. Nikdo z nás nevěděl, co nás čeká a jestli uvidíme někoho z herců, a to proto, že v minulém roce 2006 herci z důvodu natáčení nepřijeli. Tak to byl takový, pro mě trochu smutnější Fantreffen, i když návštěva filmové dálnice a jízda na ní stály za to.
Rok 2007 to byla návštěva Kölnu, Düsseldorfu, a vůbec kulis a míst, kde se Kobra 11 natáčí. Byla sobota večer a organizátoři nám oznámili, že v neděli budeme jako komparz natáčet v jednom dílu Kobry 11 a to i s herci (tenkrát tam vedle Erdoğana Atalaye hrál Gedeon Burghard). Ještě večer jsme podepsali smlouvy a šly spát s očekáváním příštího dne. Normálně jsme vždycky v neděli odjížděli ráno směr domov.
V neděli ráno v sedm hodin jsme na ubytovně v Hürtu dostali kávu a snídaně měla být až na místě natáčení, kam jsme vzápětí odjeli.
Na place staly již vozy potřebné pro provoz natáčení, jídelní vůz, maskérna, obytné vozy herců, stany s lavicemi a stoly a nechyběly ani pojízdné toalety.
Pamatuji si, že ráno byla docela chladno, ale během dne v obchodním centru docela parno. Epizoda měla být zasazena do teplého podzimu, takže po snídani jsme v kostymérně nafasovali potřebné svršky.
Asi v půl desáté přivezli na plac Erdoğana. Erdoğan přijel ve sportovním oblečení a bylo vidět jak málo má vlasů na hlavě. Ale to je detail. Erdoğan hned zamířil do maskérny, za chvilku vyšel ve svém typickém oblečení komisaře Semira Gerkhana a s hlavou plnou vlasů, jeho vlasy byly tak dokonale udělané, že by nikdo nepoznal, že tam vlastně nepatří.
I to je práce maskérů:
Já jsem na nic nečekala a předala jsem Erdoğanovi dárky a dala mu prohlédnout moje obrázky. To už ale na natáčení přijela i Erdoğanova manželka a dcera. Ann Marie mi potom podepsané plakáty a obrázky předávala. Ale to zase trošku předbíhám. Erdoğan se se všemi na place přivítal, každému podal ruku, tady vznikly první společné fotografie. Potom už Erdoğan odešel na natáčení v terénu s autem. Naši řidiči jeli do ulice, aby se svými auty dělali kulisu automobilové honičce. V poledne jsme si vybrali oběd a to už tu byl i Erdoğan k zahlédnutí ve svém obytném voze spolu s dcerou a manželkou.
naše parta

Po obědě jsme se přesunuli do obchodního centra a dělali jsme komparz, kam nás postavili, tam jsme stáli. Mladí komparzisté měli troch pohybu. Překvapilo mě, co tu bylo důchodců. Seděli všude na svých židlích a čekali na svou příležitost v natáčení.
Točila se akční scéna, kdy Semir honí zločince, který ujíždí na kole do obchodního centra. Erdoğan musel vybíhat schody a běžet přes celý nadchod nad silnicí až do obchodního centra ke dveřím. Zde celý záběr končil. Celá tato scéna se točila šestkrát a Erdoğan musel šestkrát vybíhat schody, bylo to neuvěřitelné, taková fyzická kondice.
Další scéna byla běh za ujíždějícím cyklistou do obchodního centra, tak nakonec k zábradlí jako křoví postavili mě a mé dva kamarády. Takže v epizodě se objevilo moje pozadí. Tady se scéna točila třikrát, v přestávce mezi záběry za mnou Erdoğan přišel a děkoval za dárek z minulého roku, který ode mě dostal ke čtyřicátým narozeninám. Byla to moje olejomalba "Koně za měsíční noci". Za celý rok nezapomněl.
Další scéna, která se točila, byl skok přes zábradlí z patra do přízemí na korbu auta. Tady se scéna dlouho vyměřovala a na korbu auta skákal kaskadér. Scéna se točila dvakrát. Erdoğan natáčel přeskok přes zábradlí a doskok na korbě auta. V tu dobu se zde natáčel ještě pořad o splněných přáních. A tak Erdoğan Atalay schovaný za velkou kyticí dal jedné své obdivovatelce kytici a paní si zahrála potom překvapenou nakupující , před kterou Semir seskakuje s auta, aby pokračoval v další honičce za povedeným zločincem na kole. Paní se tak splnil sen, setkat se se svým idolem.
v nákupním centu
Následovali potom další scény, naše holčiny se pohybovaly mezi regály honička pokračovala. Jeden záběr, přestávka, úprava postavení kamery a zase pokračování. Pořád dokola. Mezi záběry se Erdoğan podepisoval a fotil se svými fanoušky od nás. Potom už musel odejít znovu se slovy: "Já musím jít pracovat." Bylo osm večer a my se rozloučili a odjížděli domů. Natáčení se protáhlo až do druhé hodiny ranní. Byl to nevšední zážitek, celý den s Erdoğanem. Ve vzpomínkách se mi promítá všechno jak film, stále dokola. I to jak Erdoğanova ani ne pětiletá dcera běží přes plac a volá : " Tatínku!"A tatínek jí vytahuje z chumlu lidí a chvíli chová. Dokonce se mi vybavuje i to, jak na plac přijíždí BMW a z něj vystupuje drobná kaskadérka s namalovanými vousy. Jak další dublér sedí u dveří obchoďáku a zastupuje herce na kole, stále si rovná paruku na hlavě. Zážitků je mnoho a díky tomu vím, jak je natáčení náročné nejen pro komparz, ale především pro herce.
Ale abych nebyla nespravedlivá, byl tu i Gedeon, který za celý den ze svého karavanu nevystrčil ani nos. I když nakonec na požádání se nechal vyfotit.

Epizoda se jmenuje Stoprocentní ztráta a z celého tak náročného natáčecího dne jsou tam asi dvě až tři minuty záběru.

a v epizodě: první foto je propagační, tento záběr v epizodě nebyl, až ty další
Na závěr ještě Erdoğan a jeho Maserati


Erdoğan Atalay 18.3.2016

18. března 2016 v 19:07 | Božena |  Erdoğan Atalay na Facebooku
Z Facebooku Katrin Hess
To není žádné skupinové tulení, je jen velká zima!