Květen 2013

Charitativní akce

25. května 2013 v 22:16 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho pomoc dětem
20.5.2013 se v Kolíně nad Rýnem konalo fotbalové charitivní utkání, jehož výtěžek ve výši 100000 Eur byl věnovám hnutí Archa, která pomáhá potřebným dětem v Německu, kmotrem hnutí Archa je Erdoğan Atalay, který na této akci byl přítomný. Bylo zde mnoho známých celebrit a to i ty které známe z Kobry 11, jako například Oliver Pocher, Tom Beck a mnoho dalších známých osobností.

natáčení 19.5.2013

25. května 2013 v 21:53 | Božena |  Natáčení Kobry 11
Natáčení Kobry 11 ze dne 19.5.2013. natáčelo se v historické části Kolína nad Rýnem - Cologne, epizoda je určena pro podzimní řadu, ve které ještě uvidíme Toma Becka


Erdoğan Atalay a Hermann Joha

18. května 2013 v 21:20 | Božena |  Galerie

Erdoğan Atalay a Hermann Joha při premiéře pilotního filmu Anděl smrti a při 20 letech trvání produkční firmy Ation Concept - rok 2012, 3.9.

Další charitativní akce

16. května 2013 v 12:06 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho pomoc dětem
Další akcí, jejíž výtěžek je věnován na pomoc dětem je lovecká jízda Cross Country. Zde jsou obrázky z 11.9.2010

obrázky z roku 2009

16. května 2013 v 12:02 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho pomoc dětem
Závod psích spřežení v lyžařském středisku Kühtai v Tyrolsku. Výtěžek akce, které se účastní známé osobnosti je věnován na pomoc potřebným dětem. O druhém závodu psích spřežení najdete související článek v rubrice Erdoğan Atalay a jeho pomoc dětem pod názvem Druhý závod psích spřežení v Tyrolsku. Článek je z 9.12. 2010. Následující obrázky jsou ze 4.12. 2010

Blog má narozeniny

13. května 2013 v 22:55 | Božena |  Ostatní
V květnu 2008 vznikl tento blog, takže slavíme 5. narozeniny. Děkuji všem za návštěvu a doufám, že se společně se mnou budete na tomto blogu dál vídatMrkající. Dál se budu snažit přinášet vám články a obrázky o Erdoğanovi a jeho domovském seriálu Kobra 11 a nejen to.

Další kaskadérský Oscar pro Kobru 11

13. května 2013 v 14:19 | Božena |  Alarm für Cobra 11 - zajímavosti

Srdečné blahopřání pro koordinátora kaskadérů Christophera Domanski. On pracoval na pilotním filmu seriálu německé televize RTL Alarm für Cobra 11 " Anděl smrti". Za akční kousky v tomto filmu si odnesl pro Action Concept již osmou cenu Taurus World Stundt Award. Pro něj osobně je to cena třetí. Cena, která je také nazývána Oscarem za akční kousky si vysloužily scény v pilotním filmu Anděl smrti, jako byly senzační záběry vrtulníku v blízkosti kolínské katedrály, výbuchy a exploze v ulicích a mnoho jiných skvělých scén.
cena Taurus World Stundt Award

Plakáty

7. května 2013 v 21:28 | Božena |  Moje sbírka

Alarm für Cobra 11- Divoká přestřelka na Berlínském náměstí

4. května 2013 v 21:58 | Božena |  Natáčení Kobry 11

Alarm für Cobra 11- Divoká přestřelka na Berlínském náměstí
Vytvořeno 03.5.2013

Všichni pryč: Kobra 11 tým (Katrin Hess, Mark Keller, Erdoğan Atalay, Tom Beck a Dagny Dewath s mobilním telefonem u ucha) natáčí u vysokého domu v Bergheimu. Foto: Dennis Dennis Vlaminck Při natáčení scény pro RTL seriál "Alarm pro Cobra 11" je kulisou vysoká budova na Berliner Ring. Scéna se odehrává na parkovišti u výškové budovy, je zde přestřelka a stěna výškové budovy se bortí.
Dennis Vlaminck
Bergheim.

Třeskají výstřely. Mladá žena se přesto plíží zpoza auta. Běží krupobitím kulek, dva maskovaní muži střílejí z balkónu vysoké budovy na parkoviště ze svých kulometů.
"Kateřino! Zůstaňte zde ! "křičí muž, který má na sobě policejní vestu. Žena se hroutí a policista může jen ustoupit do bezpečí aut.

Bez obav, to nejsou skutečné kulky ani darebáci ve výškové budově. To zde filmová společnost Action concept natáčí pilotní film seriálu Alarm für Cobra 11 - dálniční policie. " A v budově, která je téměř úplně prázdná a za pár měsíců by zde měla být provedena demolice, pracuje nyní 60 lidí filmového štábu. Herci odstřelují stěny sousedního bytu a snaží se dostat do bezpečí svědkyni přes propadený strop. A konečně na parkovišti výškového domu dochází ke střelbě.
Fanoušci na zdi

Natáčení přitahuje mnoho diváků. Zejména děti a mladí lidé doufají, že dostanou do obytných aut herců nebo filmového štábu. Chtějí vidět na vlastní oči herce a získat autogram. Erdoğan Atalay, známý v seriálu jako komisař Semir Gerkhan v malé natáčecí pauze dělá laskavost a povídá si s děvčaty a chlapci, kteří sedí na zdi jako diváci. Zejména u početných zahraničních obyvatel čtvrti je herec s tureckými kořeny velmi oblíbený i když sám turecky nemluví.

Alarm pro Cobra 11
Od roku 1996 akční seriál vysílá televize RTL. Během tohoto období vzniklo více než 250 epizod o fiktivní dálniční policii.
V Bergheimu Produkční a kaskadérská firma Action concept v Hürthu natáčí pilotní film k nové řadě seriálu Kobra 11. Přesné datum vysílání filmu nebylo dosud stanoveno, ale předpokládá se, že bude k vidění na podzim tohoto roku. (Dv)

"Je úplně v pořádku," říká Sergej (15), který mohl prohodit pár slov s Atalayem. Ostatní hlavní představitelé mají dost práce sami se sebou. Tom Beck (komisař Ben Jäger) využívá každé volné minuty pro volání z jeho mobilního telefonu, Mark Keller (André Fux komisař, který tam byl v prvních sezónách), může stát asi jen rozkročmo a broukat si své písničky sám pro sebe.
Mnoho fanoušků sledovalo natáčení z dálky.

Když se konečně ve čtvrtek večer , kdy končí dva dny natáčení, a dochází k posledním záběrům střelby na parkovišti, musí se diváci držet ve větší vzdálenosti. "Na scéně musí být klid,"místo musí být zbaveno rušivých šelestů od lidí nebo aut. "Především plačící dítě musí jít pryč." Krátce potom, to je vlastně ticho dost vydatné.
"Vysoký dům je ideální pro naše účely," říká Maximilian Helm, design manažer. V průzkumu společnosti prostřednictvím správy majetku se sháněl vhodný prostor, téměř všechny byty jsou ve vlastnictví města, výškový dům se podařilo s povolením získat rychle a bezproblémově.
Tři týdny byly potřebné k připravení bytů na natáčením říká Helm "Nábytek, koberce, obrazy, tapety." Všechno jsme kompletně zrekonstruovali" s ponurými sociálními byty nemají tyto apartmány nic společného. Ale krásný vzhled netrvá dlouho: speciální efekty lidé od kaskadérké firmy dávají do bytů malé nálože s trhavinami a všechno je v troskách.

"My jsme byli testováni pouze jednou statikem, kde bychom mohli odstranit tu zeď," říká Helm. Volba padla na sedmé patro. "To bytů není víc, nosné zatížení je malé." Do té doby byly díry vytesané do stěn a stropů. Pro natáčení otvory musely být následně naplněny prachem, dále zde jsou falešné kameny a sádrokartonové desky - jak to všechno bude vypadat uvidíme v televizi.

Tým Kobry 11 pronásleduje gangstery

1. května 2013 v 14:29 | Božena |  Podzimní řada Kobry 11 pro rok 2013
Tým Kobry 11 pronásleduje gangstery
30.04.2013

Kobra 11 komisaři - Tom Beck, Erdoğan Atalay a Mark Keller (vlevo) se na náměstí Berlína pronásledují zločince pro RTL. Foto: Fratz
Bergheim
Razantně jedou auta na berlínském náměstí. Komisaři Ben Jäger a Semir Gerkhan pronásledují zločince, aby je zadrželi ve výškových domech. Na parkovišti se setkají s André Fuxem , novým členem týmu.
Společně vyšetřovatelé útočí na byt v sedmém patře výškové budovy, kde se zdržuje hledaný zločinec a komisaři ho musí zatknout. Scény, které se odehrávají v jihozápadním Bergheimu nejsou skutečnou honbou za zločinci.
Dálniční policie "Kobry 11", která již 16 roků na televizi RTL vede velkolepá pátrání, se změní. Do pilotního filmu a nové podzimní řady se vrátí do týmu André Fux. " Na dva týdny jsme přetvořily byty v sedmém patře jedné budovy," říká vedoucí produkce Marcel Greive produkční firmy Action concept v Hürthu. Byty byly dlouhodobě prázdné a budova je určena k demolici. Každý, kdo zná lidi z "Kobry", ví, že se žádná akce neobejde bez akční scény s ohlušující detonací. Právě to si vyžádalo byty, kde se výstřely a boje plné akce budou konat, tyto byty se musely důkladně připravit. Trhliny na stěnách pokojů, odstřelené dveře od bytu, propad stropu do podlaží pod ním. " Zde je to něco zvláštního. To se provádí tak jen jednou za rok, "říká Greive.
Zatím herci na parkovišti rychle přelepují poznávací značky aut. Za rohem scény vládne přestávka na kávu, aby se filmový štáb mohl připravit na další záběr. Jeden kameraman má noviny, kde se píše, že Akcion concept dostal dalšího "senzačního Oscara" pro Evropu za akční kousky. "Ještě jednou," září Greive. Nyní se můžeme těšit na tři hlavní představitele Toma Becka, Erdoğana Atalaye a Marka Kellera.
Na natáčení se podílí více jak šedesát lidí, od kuchařů přes návrháře kostýmů po kameramany a zvukovou techniku. Jsou naplánovány dva dny natáčení, pro které se zde všechno proměnilo ve filmová studia. "Lokace, určila místo natáčení ve městě, obyvatelé by neměli být natáčením nijak dotčeni, ale i přesto byli požádáni o shovívavost při zvýšeném hluku. Za to mohou přihlížet natáčení a pocítit tak atmosféru natáčení na vlastní kůži. Pilotní film bude vysílán v září nebo v říjnu tohoto roku. Do té doby málomluvný Marcel Greive zvyšuje napětí, zda André Fux nahradí některého z komisařů, nebo zde bude zachováno silné trio.

volně přeloženo