Kobra 11 - pekelná jízda po ledu

17. března 2013 v 12:57 | Božena |  Podzimní řada Kobry 11 pro rok 2013

Kobra 11 - pekelná jízda po ledu
Kaunertal Glacier je místo pro natáčení pilotního filmu, který bude ke shédnutí na podzim roku 2013. Seriálový hrdina Erdoğan Atalay sleduje podvodníka na sněžném skútru.

Policisté z Cobra 11 se dali do pronásledování na Kaunertal ledovci.
Foto: Freinademez

Helmut Wenzel, 17.3.2013
Kaunertal - scénář pilotního filmu má pracovní název "Fall Out"( přeložit se toto slovo dá jako Spad, Jaderný spad, Smogový spad…) Jak se devadesáti minutový nový pilotní film RTL seriálu Alarm für Cobra 11 bude nakonec jmenovat tak to zůstává tajemstvím. Na obrazovce se komisař Semir Gerkhan - Erdoğan Atalay objeví sám na podzim Německu, a Kobru 11 sleduje až pět milionů diváků i v Tyrolsku.
Asi 15 minutová filmová dechberoucí honička se v tomto týdnu natáčela v Kaunertalu. " Na tyrolské území se pronásledování přesune z letiště v Innsbrucku," prozradil výrobní ředitel Marcel Greive.
V jedné zatáčce na silnici v blízkosti ledovce Gepatschhauses je umístěno technické vybavení a jsou zde umístěny i kamery. Osobní automobil vyjede ze zatáčky, bude se ve vzduchu otáčet a přistane v hlubokém sněhu. Ve filmu tato scéna trvá jen několik sekund. Ale výrobní náklady jsou enormní: extrémně tunu těžké zařízení přišlo z Německa, auto muselo být zabezpečeno tak, aby nedošlo k poškození životního prostředí, olej nebo benzín nesmí uniknout. To vše muselo být předem schváleno patřičnými úřady, včetně nouzového přistání vrtulníku. Místní hasiči zajistili místo hned dvakrát, protože se scéna s autem musela opakovat.
Natáčení na Kaunertalském ledovci vyžadovalo od 60ti-členné posádky mnohem více flexibility než obvykle "To souvisí s počasím, které tento týden bylo proměnlivé", říká vedoucí výroby Greive, "navzdory tomu všemu, to děláme se spoustu zábavy, jsme dobrý tým. "
Seriálová hvězda Erdoğan Atalay a Mark Keller to na guláši v době oběda jen potvrzují. "S takovým panoráma jsme ještě nikdy nenatáčeli. Práce je to těžká, ale v tak krásné krajině je jistá odměna, říká Atalay . "Já nejsem lyžař, ale aspoň jsem jezdil na sněžném skútru ve sněhu." V žádném případě hlemýždím tempem, to se rozumí. Pouze extrémní scény natáčel kaskadér.
Skutečnost, že se producenti rozhodli pro Kaunertal, mě potěšilo velmi, řekl starosta Pepi Raich: ". Rádi jsme podpořili celý tým" Na oplátku vidím "určitý reklamní efekt" pro Kaunertal a Tyrolsko. Podle výrobního manažera Greive "Cobra 11" je uváděna ve více než140 zemích světa.
Volně přeloženo.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama