Únor 2013

Peníze vládnou světem

27. února 2013 v 19:50 | Božena |  Jarní řada Kobry 11 pro rok 2013
Alarm für Cobra 11 - Autobahnpolizei
Kobra 11 - Dálniční policie
Kriminální seriál
20:15 až 21:15
Peníze vládnou světem (Krimi, Action, Německo 2012)
Čtvrtek 11.4.2013 na RTL
Ben a Semir dostanou šokující zprávu - jejich služebna bude z finančních důvodů uzavřena, protože " peníze vládnou světem"- tuto zkušenost udělá také mladý bezdomovec Eddie, který přijíždí náhodou s kufrem naplněným až po okraj penězi - přesněji řečeno s milionem eur.
Ačkoli Eddie si je vědom toho, že není právoplatným majitelem bohatství, vezme si peníze pro sebe a zahodí kufr pryč s pro něj nezajímavými daty. Svému překvapenému kamarádu Charleymu oznamuje začátek nového života, a společně se ponořují do slibného životního luxusu. Ale tato cesta skončí katastrofou, protože obou bezdomovců si povšimnou lumpové, kterým kufr s penězi i daty patřil a ti jsou schopni pro získání svého majetku jít přes mrtvoly. Také, Ben a Semir, kteří jsou nyní případem pověřeni, nemohou zasahovat včas.
Herec
Role
Erdogan Atalay
Semir Gerkan
Tom Beck
Ben Jäger
Gottfried Vollmer
Dieter Bonrath
Katja Woywood
Kim Krüger
Kalle Pohl
Charly Warnke
Daniela Wutte
Susanne König
Hartmut Freund
Niels Kurvin
Christoph Letkowski
Eddie
Kalle Pohl
Charly
Katrin Heß
Jenny Dorn
Režie:
Axel Sand
Scénář:
Stefan Dauck

Semir Gerkhan v epizodě Mentalista

22. února 2013 v 13:29 | Božena |  Jarní řada Kobry 11 pro rok 2013
Erdoğan Atalay jako KHK Semir Gerkhan a Tom Beck jako KHK Ben Jäger v epizodě jarní řady 2013 "Mentalista"

Talk show na televizi NDR

22. února 2013 v 13:21 | Božena |  Erdoğan Atalay a společenská angažovanost
Všichni účastníci Talk show ze dne 8.2.2013 vysíláno dne 15.2.2013 na TV NDR

Obrázek z natáčení

22. února 2013 v 13:19 | Božena |  Galerie
Obrázek z natáčení epizody Mentalista - rok vysílání 2013


Shutdown - Vypnutí

21. února 2013 v 18:34 | Božena |  Jarní řada Kobry 11 pro rok 2013
Alarm für Cobra 11 - Autobahnpolizei
Kobra 11 - dálniční policie
Kriminální seriál
20:15 až 21:15, 4.4.2013 na RTL
Shutdown (Vypnutí) (Krimi, Action, Německo 2012)
Semir a Ben jsou svědky, jak uprostřed dálnice ekologický zemědělec střílí z jeho nákladního automobilu a v panice prchá. Ukazuje se, že Ingo Jansen žije nepoznaný v programu na ochranu svědků, a dokonce i jeho rodina neví nic o skutečné totožnosti zemědělce. Obtížně policisté zjistili , že útok na dálnici byl kvůli bývalému spoluviníkovi , kterým je Ingův bratr Robert. Ingo se společně se svým bratrem podíleli na přepadení výzkumného střediska, ale Ingo přepadení na výzkumné centrum prozradil.
Policisté mají podezření, že za Ingovým veškerým jměním něco je. Ve skutečnosti, Ingo nevědomky vlastní ukradené rozbušky elektromagnetické bomby, která má zničující ničivou sílu. Semir a Ben vědí, že je potřeba chránit Inga a jeho rodinu a také zabránit, aby jeho nemilosrdný a nenávistný bratr provedl pomocí bomby zločin...
herec
Role
Erdogan Atalay
Semir Gerkan
Tom Beck
Ben Jäger
Gottfried Vollmer
Dieter Bonrath
Katja Woywood
Kim Krüger
Daniela Wutte
Susanne König
Niels Robert Kurvin
Hartmund Freund
Oliver Bootz
Ingo Jansen
Lea Fassbender
Anna Jansen
Katrin Heß
Jenny Dorn
Režie:
Axel Sand
Scénář:
Lasse Nolte, Enno Reese

Erdoğan Atalay v PF rozhovoru

19. února 2013 v 18:12 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory
Erdoğan Atalay v PF Rozhovor
Bude brzy "Alarm für Cobra 11" celovečerní film?
Neděle 17., 02. 2013 20:20, Silke
Zdroj: Patrick Hoffmann / WENN.com
Od začátku vysílání seriálu uběhlo přes 16 roků. Kobra 11 je nejúspěšnějším německým akčním seriálem, a stejně tak dlouho v ní hraje i hlavní protagonista Erdoğan Atalay (46) jako Semir Gerkhan. Při natáčení si stále užívá legrace, jako na začátku. I on by rád natočil Kobru 11 jako velký celovečerní film do kin, jak nám řekl v rozhovoru.
"Všechno se odvíjí od seriálu. To, co jsme udělali před 16 lety, to nemá nic společného s tím, co děláme dnes. To je to, proč Cobra 11 je tak úspěšná, že jsme se nikdy nepřestali na tom pracovat , a že jsme nikdy nestagnovali. Rád bych, aby to na lidi také tak k působilo. Jsou tam také podobné komponenty a my půjdeme stále kupředu, ale pro mě je to vždy nová výzva, herectví, dramaturgie z knih pokud jde o profesionalitu, s níž vyrábíme akční kaskadérské kousky. Stále je to větší úroveň a jediná věc, která nám stále ještě chybí, je udělat obrovský film z Kobry 11 za 10 milionů a opravdu výborný scénář, "řekl nám sympatický herec. Snad to nebude trvat tak dlouho a v kinech uvidíme film Alarm für Cobra 11.
volně přeloženo


Talk show s Erdoğanem Atalayem a Tomem Beckem - obrázky

18. února 2013 v 7:34 | Božena |  Erdoğan Atalay a společenská angažovanost
Obrázky z Talk show, ktrá se vysílala v pátek na televizi NDR. V show měl každý k dispozici 20 minut času, bohužel vám nemohu říct o čem byla řeč, protože mluvenému slovu v němčině nerozumím, zvlášť když se mluví hodně rychle. Ale Erdoğan a Tom povídali o seriálu, Erdoğan mluvil o charitativní práci, taky nám zapískal a opravdu mu to šlo. Tom zmínil ještě svoji hudební práci. Celý pořad trval dvě hodiny.
Takže paní Dagmar mi v krátkosti přeložila o čm byla v pořadu řeč: takže se s vámi podělím
V podstatě tam povídali to, co vždycky - tedy, proč je Kobra stále tak úspěšná (a jako vždy to Erdogan komentoval, že proto, že se pořád vyvíjejí a všichni usilovně pracují). Řešil se tam odchod Toma, jestli se mu bude stýskat - což samozřejmě řekl, že ano. Zajímavé bylo, když se Erdogan přiznal, že Tomovi zezačátku moc nevěřil, že svou roli zvládne, ale teď už jsou dobří přátelé. Náhradníka prý ještě nemají, ale pracují na tom. A to pískání byla ukolébavka, kterou uspává svého synka

Rozhovor s Tomem Beckem

17. února 2013 v 22:19 | Božena |  Alarm für Cobra 11 - zajímavosti

"Alarm für Cobra 11" hvězda Tom Beck poslouchá ,"V"Táboru džungle "Už mě nikdy neuvidíte"
Čtvrtek, 14.02.2013, 19:04 • FOCUS editor Beate Strobel
Dnes začíná 22 Sezóna "Alarm für Cobra 11". Od roku 1996 drží dálniční hlídka nejlepší vysílací kvóty televize RTL. Herec Tom Beck chce odejít v každém případě. Proč, vysvětluje v FOCUS v on-line rozhovoru.
Pane Beck, zemřete v letošním roce? Tom Beck: Pokud ano, pak doufejme, že jen jako Ben v "Cobra 11". Ale jestli zemře, já myslím, že ne.
Ví se vůbec, jak vaše postava odejde ze seriálu? Není to na sto procent. Ale jsou předpovědi, že moje postava nezemře. Takže se potom ještě můžu vrátit do seriálu. Pokud za dva roky privátní práce nebudu schopen platit.
Je to velmi vstřícné od tvůrců. V červenci bude natáčet poslední epizodu "Cobra 11". Budete odcházet se slavnou slzou v oku? V každém případě, ano. Řada mi dala za posledních pět let, finanční zabezpečení, které jsem si moc užil. Může se mi stát, že propadnu až na dno a potom si budu říkat: Ty idiote, proč jsi tam nezůstal, proč jsi odešel pryč?
A proč odcházíte? Na jedné straně mi chybí pružnost dělat něco jiného. S 16 epizodami ročně, jsem zaneprázdněn asi 200 dnů v roce jen seriálem. A to není vždy příznivé.V lednu byl mráz minus pět stupňů a my jsme viseli na vrtulníku nad Rýnem v Kolíně nad Rýnem. Rozhodující však je , že jsem nyní na místě, kde nejsem koncentrovaný na sto procent pro seriál. A to bych pak měl přestat.
Máte muzikálové vzdělání, jste zpěvák a textař. Nabízí se tvrzení: Hodí se to vůbec do akčního seriálu, jako je Kobra 11? To není pravda. Pocházím z vesnice, tam jsem měl spíš hrát kopanou a ne tančit. A na hudební škole mi řekli, že moje pohyby v baletu jsou moc ženské. Ale konec konců jde přece o tanec, ovládání těla, choreografii a o rytmus. A tak balet není zas tak vzdálen od akčního filmu.
Ruku na srdce: Sledoval jste seriál před tím, než jste do něj v roce 2008 vstoupil? No, ano, člověk nemůže chodit okolo...
Nicméně, seriál tu je již 16 let. Dobře, já jsem ho sledoval pravidelně. Žánr byl pro mě neskutečný. . To je důvod, proč jsem se ho dokonce pokusil změnit alespoň trochu, takže celková přehánění je s přimhouřením oka trochu podané.. Moje nápady tvůrci s laskavostí přijali a nakonec jsme si všichni uvědomili, že to funguje.
Dokonce i filmoví komisaři Semir a Ben museli táhnout za jeden provaz od začátku. Jak to bylo pro vás hrát s kolegou Erdoğanem Atalayem? Přijal mě s otevřenou náručí. I když vím, že z to byl trochu skeptický. Udělal jsem na něj asi trochu arogantní dojem. Dnes jsme na scéně jako starý manželský pár. Když začnu stěžovat, ví hned, že potřebuju pauzu, nebo něco k jídlu.
Co se vám také na něm líbí? To, že po 16 letech má pořád takovou vášeň pro seriál. Dobře, a 1,59 m vysoký, německý akční hrdina s tureckými kořeny - co má jinak dělat ... Ne, nesmysl. Díky Erdoğanovi má "Cobra" tuto kvalitu ještě dnes. Kobra skutečně visí právě na něm, on ji pomohl formátovat a dodnes to není žádná oběť rutiny.
Bez Erdoğana Atalaye ... By ... "Alarm für Cobra 11" byla jen kus mrtvé hmoty. Uvidí se kdo bude jeho příští partner: Erdoğan zůstává číslo jedna.
Mají již za vás náhradu? V současné době jsme plně obsazení. Já jsem něco navrhl, ale nikdo mě neposlouchá… takže ...
Váš předchůdce v seriálu byl i Mark Keller. Přišel tehdy do Kobry 11 pouze "venkovský lékař", a pak šla Kobra hodně nahoru. Líbí se vám strach, že? Kdybych měl opravdu strach, potom bych byl u dálniční policie úředníkem. Mám respekt pro krok, to je pravda. Ale já jsem všestranný, můžu zpívat, tančit, hrát a podobně. Něco se pro vždy najde.
Jaký je to pocit začít něco nového? Je to vzrušující. Ten pocit, kde všude může člověk být -v jižní Itálii, USA, na Novem Zélandu. Pro mě se nyní otevře celý svět.
A, Kde jezdíte? Bydlím v Kolíně nad Rýnem. Mám tu základnu, moji kapelu, moje nahrávací studio. Ale stejně: Pocit, že teoreticky můžete jít všude je krásný.
Vy jste také zpěvák, vaše nové album s názvem "amerikanizace". Jak je to geograficky orientační? Název znamená hodně, dokonce i pro mé životní motto, věci ale neberu tak smrtelně vážně. Američané to berou docela dobře. Na začátku roku 2014 pojedu pravděpodobně na pár měsíců do USA a budu se účastnit několika castingů. Alespoň, že je to plán. Ale já už vím, že na Hollywood to není ten na mě nečeká.
Pokud by "Cobra 11" vše ostatní selže, je tu stále "Tábor v Džungli". Dávám vám své slovo: "V táboru v džungli mě nikdy nebudete vidět.
Tom Beck, 34, je herec, hudebník a zpěvák. Od roku 2008 hraje v "Cobra 11" na straně Erdoğana Atalaye komisaře Ben Jägera. V roce 2013 byl jmenován "nejlepší komisař 2012". V září 2012, on oznámil že odstupuje z televizního seriálu Kobra 11.

Co bude v poslední epizodě s Benem Jägerem?

17. února 2013 v 12:23 | Božena |  Jarní řada Kobry 11 pro rok 2013
Jak to bude v poslední epizodě s Benem Jägerem" Smrtelná volba"
To nám přeložila z německého originálu slečna Veronika Kubišová ze Slovenska, proto máte k dispozici článeček ve slovenštině. Myslím, že není nutný překlad do češtiny. Slečně Veronice patří za překlad srdečný dík!!
Na 14.02. 2013 oznámila RTL štart vysielania nových dielov s Erdoganom Atalayom a Tomom Beckom. Spolu s nimi tam je: Oliver Bootz a Christoph Letkowski.
Fanúšikovia si štvrtok bez Cobry 11 sotva vedia predstaviť: Dobrodružstvá oboch diaľničných policajtov Semira a Bena sa tešia ako predtým tak aj teraz veľkému záujmu. Na 14. februára vzala Kolínska súkromná televízia RTL štart 22. série do programu, ktorá obsahuje aj jubileum: episóda vysielaná 14. marca bude 250. dielom celého seriálu. Sú pritom popri početných hviezdnych hosťoch ako herec Oliver Bootz a Christoph Letkowski aj obaja hlavní aktéri Erdogan Atalay a Tom Beck ako Semir Gerkhan a Ben Jäger. Posledne spomenutý herec sa s novou sériou lúči zo sveta Cobry 11, Tom Beck bude v 23. sérii nahradený novým kolegom. Predsa je dovtedy tak ďaleko, že posádka ďialničnej polície obnovene podstúpi vzrušujúce dobrodružstvá, ku ktorým je tu bližší prehľad....

Posledný prípad pre Bena Jägera: Smrteľná voľba
S episódou Smrteľná voľba končí 18. apríla 2013 22. séria Cobry 11. Zásah na skupinu ťažkých zločincov sa pre Semira vyfarbí ako zatknutie s ťažkými následkami. Pretože zatknutý Steffen Raisser zariadi a sám z väzanie riadi únos Semirovej rodiny a žiada od neho nemožné: Aby zachránil svoju rodinu, má zabiť svojho policajného partnera Bena. Pre Semira sa začína najtvrdších 12 hodín jeho života. Može to dobre dopadnúť alebo pre Bena Jägera a s tým aj pre herca Toma Becka tak padne posledná klapka? Obetuje sa azda pre Semirovu rodinu a umrie hrdinskou smrťou? Už 20. septembra 2012 bolo známe, že opustí seriál.
Přátelé na celý život

14. února 2013 v 18:43 | Božena |  Jarní řada Kobry 11 pro rok 2013

Alarm für Cobra 11 - Autobahnpolizei
Kobra 11 - dálniční policie
Kriminální seriál
20:15 až 21:15
Přátelé na celý život (Krimi, Action, Německo 2012)
Čtvrtek, 28.3.2013

Semir a Ben objevili na dálnici dva muže, kteří měli nehodu. Náhle a neočekávaně začnou oba muži prchat a policisté je marně pronásledují. V kufru opuštěného vozu objeví Ben a Semir sportovní tašku s 300.000 Euro.
PAST začíná shromažďovat a zajišťovat stopy.
Totožnost obou mužů není známa, a auto bylo pronajato za pomocí falešných dokladů. Když Ben hledá v kanceláři Jenny, nevěří svým očím: Sedí tam Jan Behler, jeho starý kamarád, kterého neviděl již deset roků! Náhlé objevení starého přítele konfrontuje Bena s jeho vlastní minulostí. Příliš pozdě si uvědomí, že Jan se dal krajně radikálním a nebezpečným směrem. Ben je úplně hluchý, pokud jde o dobře míněné varování svého kolegy Semira. Katastrofa je na obzoru.
Herci
Role
Erdogan Atalay
Semir Gerkan
Tom Beck
Ben Jäger
Gottfried Vollmer
Dieter Bonrath
Katja Woywood
Kim Krüger
Daniela Wutte
Susanne König
Niels Robert Kurvin
Hartmund Freund
Sebastian Ströbel
Jan Behler
Sylta Fee Wegmann
Eva Schneider
Katrin Heß
Jenny Dorn
Režie
Kai Meyer-Ricks
Scénář
Ralf Ruland

Sólový výstup

12. února 2013 v 13:55 | Božena |  Jarní řada Kobry 11 pro rok 2013
Epizoda Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei Alleingang " Sólový výstup" již ve čtvrtek na RTL

Erdoğan Atalay

11. února 2013 v 12:02 | Božena |  Galerie

Erdoğan Atalay jak jinak něž v dobrém rozmaru

Berlinale 2013

10. února 2013 v 14:41 | Božena |  Erdoğan Atalay a společenská angažovanost
Nevím, jak to Erdoğan Atalay 8.2.2013 všechno stihnul, ale popisek pod fotografií říká, že kromě Talk show v Hamburgu absolvoval i párty na Mezinárodním filmovém festivale Berlinále v Berlíně. Fotografie je z kolekce fotografií Berlinale 2013, takže o omyl v popisku se nejedná.

Talk show s Tomem Beckem a Erdoğanem Atalayem

9. února 2013 v 19:11 | Božena |  Erdoğan Atalay a společenská angažovanost

NDR - Hosté Talk show, která se konala 8.2.2013 v Hamburgu a bude vysílána na TV NDR 15.2.2013 ve 22 hodin
Hamburg (RTN) Kai Pflaume a Hubertus Meyer-Burckhardt uvítají 15. února v 691 části NDR Talkshow tyto hosty : Christine Kaufmann (herečka), Simone Thomalla (herečka), Heino (zpěvák), Moritz Bleibtreu (herec), Wigald Boning (bavič), Tom Beck a Erdoğan Atalay (hereci) a Vera Röttgering (zakladatelka a předsedkyně sdružení "Herzenswünsche eV")

Tom Beck a Erdoğan Atalay, hereci
Tom Beck a Erdoğan Atalay mají vysněnou práci pro velké kluky: Po dálnici pronásledují zlé gangstery a je u toho spousta explozí. Německé nejrychlejší policejní duo Semir a Ben hrají v 17-roků starém seriálu "Alarm für Cobra 11",kriminální seriál se vysílá v mnoha zemích na celém světě. Erdoğan Atalay je od první klapky při tom.

Dívka au pair

7. února 2013 v 18:07 | Božena |  Jarní řada Kobry 11 pro rok 2013

Kobra 11 dálniční policie
Kriminální seriál
od 20:15 do 21:15 na RTL
Dívka pečovatelka (Krimi, Action, Německo 2012)
Čtvrtek, 21/03/2013

Semir a Ben jsou na letišti pro novou au-pair dívku do rodiny Semira Gerkhana : Maria Fuentes se jeví jako krásná a sympatická. Komisaři si nejprve nevšimnou, že někdo sleduje zdánlivě nevinnou mladou ženu. Dokonce i maskovaný lupič v noci napadne dům Semira Gerkhana, PAST tým si přirozeně myslí, co je především zřejmé: zločinec chce se pomstít na Benovi a Semirovi.
Ale Semir a Ben si konečně uvědomují, že zdánlivě nevinná Marie není, to , co o sobě tvrdí, že je. A jak se ukázalo, jedná se v tomto případě nejen o lásku a zradu, ale také o dvě tuny kokainu ...
Herci
Role
Erdogan Atalay
Semir Gerkan
Tom Beck
Ben Jäger
Gottfried Vollmer
Dieter Bonrath
Katja Woywood
Kim Krüger
Daniela Wutte
Susanne König
Niels Robert Kurvin
Hartmund Freund
Sara Fazilat
Maria Fuentes
Carina Wiese
Andrea Gerkan
Katrin Heß
Jenny Dorn
Scénář:
Andreas Heckmann, Nico Zavelberg