Leden 2013

Kocovina

31. ledna 2013 v 18:18 | Božena |  Jarní řada Kobry 11 pro rok 2013

Alarm für Cobra 11 - Autobahnpolizei
Kobra 11- Dálniční policie
Kriminální seriál
20:15 až 21:15
Kocovina (Krimi, Action, Německo 2012)
ČTVRTEK 14/03/2013

Po radostném večírku je Hartmut je sledován neznámými osobami a zachráněn Benem a Semirem. Hartmut je nahý, má velkou kocovinou a nemůže si na nic vzpomenout. Ještě horší je, že jeho nejlepší přítel a spolupracovník Torsten a kolegyně Jenny zmizeli. Co se stalo osudné noci a kde jsou Jenny a Torsten? A kdo je mrtvá žena před Hartmutovým domem? Semir a Ben musí Hartmutovi pomoci vzpomenout si, co se vlastně přihodilo ...
herec:
Role
Erdogan Atalay
Semir Gerkan
Tom Beck
Ben Jäger
Gottfried Vollmer
Dieter Bonrath
Katja Woywood
Kim Krüger
Daniela Wutte
Susanne König
Niels Robert Kurvin
Hartmund Freund
Antoine Monot
Torsten Schrage
Simon Licht
Boris Drexler
Arne Lenk
Robert Waltz
Katrin Heß
Jenny Dorn
Režie:
Nico Zavelberg, Michael B. Mueller
Scénář:
Stefan Barth


Kobra 11

28. ledna 2013 v 19:45 | Božena |  Tiskové zprávy

Úchvatné kriminální případy, dech beroucí kaskadérské kousky - Akce made in Německo!
11:01:2013

Fakta a čísla o úspěšném německém akčním seriálu
Nejúspěšnější akční seriál Německa je již více než 15 let na programu televize RTL: "Alarm für Cobra 11( Kobra11) - Dálniční policie" nadšení fanoušci vítají každou novou sezónu. Inovativní nápady, vzrušující příběhy a velkolepé kaskadérské kousky, oheň a exploze. Nyní již bude uváděno 22 pořadí tohoto seriálu, který se vyvíjel v průběhu let a stal se absolutně nejoblíbenějším.

Od svého spuštění v březnu 1996 bylo natočeno více než 250 epizod, více než 4000 vozidel šlo do šrotu a přes 900 gangsterů bylo zatčeno. Nejcennější "hostující hvězda na čtyřech kolech" byla Fulda Exelero. Sportovní varianta Maybach 57 měla cenu devět milionů eur. Další luxusní vozy , které zde účinkovaly byly Lamborghini, Maserati GT, Porsche Panamera nebo Audi R8 a také rarity jako Porsche 917 nebo Ford GT40 . Pro pilota, pro 19. Sezóna mohli hrdinové z Kobry 11 procovat i v Hollywoodské klasice na čtyřech kolech: V epizodě "72 hodin strachu" Ben a Semir měli k dispozici auto KITT, známý po celém světě z kultovního seriálu "Knight Rider".

V seriálu ale přetrvávají kaskadérské kousky, pracuje se se vším: Ať čtyřkolky, motorky, vodní skútry, člun nebo vrtulníky - na vodě, na zemi nebo ve vzduchu - není místo, kde "Kobra 11" hrdinové nepronásledují zloděje aut, vrahy nebo vyděrače. A velmi úspěšně: (oba herci se nenechávají zastupovat) A kousek, ve kterém Chris Rieter visí vzhůru nohama na vrtulníku a zachraňuje Semira z lodi, vyhrál roce 2007 v Hollywoodu "Taurus Award Stunt World" . V roce 2009, výrobní společnost Action concept vyhrála s akční scénou z pilotního filmu pro 13. sezónu ("Na vlastní pěst"), dalšího mezinárodního "Oscara". Semir Gerkhan předvedl na scéně senzační sestřelení vrtulníku.

Po letech 2007, 2009 a 2011, získal tým "Alarm für Cobra 11" naposledy v květnu 2012 mezinárodní ocenění Taurus Award Sunt již počtvrté. Tato cena je 80cm vysoká a dvanáct kilogramů vážící bronzová socha: V Los Angeles, koordinátor kaskadérů Carl Stück převzal tuto cenu za velkolepé scény z pilotního filmu pro 19. sezónu "72 hodin strachu", Jednalo se o boj Semira a Bena proti bezohledným drogovým organizacím a velkolepé zúčtování v Istanbulu.

Exploze plynovodu pod dálnicí v pilotním filmu dvanácté sezóny ("Město v strachu") byla jedním z největších a nejkomplikovanějších kousků v "Kobře 11". 14 aut s asi 250 litrů benzínu a dusík. Bylo spuštěno sedm výbuchů. Pyrotechnik umístil celkem 25 kilogramů výbušnin na celém úseku dálnice. Takže na scéně byl obrovský, věrný oblak prachu, odborníci také odstřelili přes 400 sportovní křídy a rašeliny.

V 20. sezóně, která se vysílala na začátku roku 2012, tým "Cobra 11" opět překonal sám sebe: Epizoda "Nadzvukový" se stala nejdražší ze všech dosud natočených epizod seriálu Kobra 11. Epizoda se koná v prostředí letectva. Pro tento díl se tým obrátil na podporu ozbrojených sil v operacích Fighter Euro v Rostock-Laage. Přesná replika vojenské stíhačky Fighter Euro "přistála" na filmové dálnici v okrese Düren. Chcete-li získat kolos na dálnici, je nutný speciální transport, skládající se až ze čtyř kamionů.

Dokonce i tým kaskadérů je pro Kobru 11 nutný. A stěhuje se z místa na místo.V pilotním, filmu pro 21. Sezónu 2012 jsme mohli vidět velkolepou scénu s vrtulníkem nízko letícím v Kolíně a v Christopherstrasse v Düsseldorfském přístavu, oheň byl v centru Kolína nad Rýnem (Schildergasse) velká exploze prachu a l složité sekvence se odehrávaly v německém koutě v Koblenzi na soutoku Mosely a Rýna. Hostovala zde i americká akční hvězda Ralf Möller ("Gladiátor"), který hrál darebáka srbské strany a byl nadšen: zde nabízené akční scény by mohly soutěžit v každém případě s Amerikou.

Od listopadu 2005 vznikají akční jízdní scény a cash v "Cobra 11" natáčí se na zvláštní dálnici. V Evropě je největší filmová kulisa, filmová dálnice a dálnice pro testování aut se nachází v okrese Düren / NRW a umožňuje výjimečné nastavení a vynikající kaskadérské kousky. Silnice a služebna dálniční policie se nachází v centru Action conceptu. Ateliéry pro natáčení se nachází v nové budově mimo Action concept.

Každá epizoda z "Alarm für Cobra 11 - Dálniční policie" to je zaručené objasnění trestních věcí a vynikající kaskadérské kousky. Každý rok se natočí v průměru 15 nových epizod seriálu, vybíra se z více než 300 návrhů od testovaných autorů. A konečně: v seriálu "Alarm für o Cobra 11 - Dálniční policie" bylo naočeno kolem 4500 km filmu. To je už dost z Hürthu až k severnímu pólu!

Konečně zde bude 11 zcela nových epizod Kobry 11 ve čtvrtek, 14.02., v 20,15 hodin
Alarm pro Cobra 11
Úspěšný vývoz
Akční seriál vyrobený v Německu je mezinárodní bestseller "Alarm für Cobra 11 - Dálniční policie," seriál RTL běží s velkým úspěchem v 140 zemích, mezi nimi Německo, Nizozemsko, Francie, Itálie, Švýcarsko, Rakousko, Belgie, Polsko, Maďarsko, Česká republika, Slovensko, Slovinsko, Lotyšsko, Estonsko, Litva, Turecko a dokonce i v Mexiku a Číně.

Action concept
Produkční společnost "Action concept" je jedním z největších světových produkčních kaskadérských firem. Získala sedmkrát prestižní "Taurus World Stunt Award", nejvyšší ocenění v mezinárodním akčním žánru. Dokonce i konkurenti Jackie Chan musel v roce 2005 s konkurencí z Rýna "Příběh policie 2" v kategorii "Nejlepší akce v zahraniční film" přiznat porážku.

Filmy a seriály z Action conceptu jsou prodávány, velmi silná je poptávka z Číny. Jen několik málo západních producentů se dostane na tamější televizní obrazovky či do kin.
Volně přeloženo


Venkovan

24. ledna 2013 v 21:33 | Božena |  Jarní řada Kobry 11 pro rok 2013

Alarm für Cobra 11 -Autobahnpolizei
Kobra 11 dálniční policie
Krimiseriál
od 20:15 do 21:15
Venkovan (Krimi, Action, Německo 2012)
Čtvrtek 07/03/2013
Defekt pneumatiky donutí Semira a Bena zastavit na malém odpočívadle, náhle se před nimi objeví žena, která je smrtelně zasažena kulkou. Oba komisaři ještě zahlédnou pachatele, ale ten v lesnaté oblasti oběma policistům při pronásledování mizí nepoznán.
U mrtvé ženy pak Semir a Ben nacházejí účtenku od čerpací stanice, která je vede do malé vesničky v pohoří Eifelu. Tam se seznámí s vesnickým policistou Manfredem. Manfred je milý, sympatický člověk a zdá se, že ho ve vesničce berou vážně. Manfred podporuje komisaře v jejich práci a společně všichni tři nečekaně přijdou na záhadnou stopu a Manfred stojí před závažným rozhodnutím: měl by zdánlivě ideální vesničku podržet, nebo vnést do případu pravdu - a tedy se postavit i proti i svému vlastnímu otci a nadřízenému komisaři Paulu Scholzovi, ptáte se? Manfred je rozpolcený - a pak obecní policista náhle mizí ...
Herec:
Role
Erdogan Atalay
Semir Gerkhan
Tom Beck
Ben Jäger
Gottfried Vollmer
Dieter Bonrath
Katja Woywood
Kim Krüger
Daniela Wutte
Susanne König
Niels Robert Kurvin
Hartmund Freund
Matthias Ziesing
Manfred Scholz
Bernd Tauber
Paul Scholz
Jessica Ginkel
Dr. Claudia Mertens
Katrin Heß
Jenny Dorn
Režie:
Boris von Sychowski
Scénář:
Ralf Ruland

"The Last Stand"

22. ledna 2013 v 12:38 | Božena |  Erdoğan Atalay a společenská angažovanost

"The Last Stand" slaví velkou premiéru v Kolíně nad Rýnem

Člověk se tady cítí trochu jako v Hollywoodu. Dlouhý červený koberec je u brány divadla v Kolíně nad Rýnem. Světlomety poskytují světlo do studených a temných zákoutí města katedrál. Mnoho policistů se snaží udržet nahromaděné masy lidí ve vyznačené zóně. Kamkoli se podíváte, všude jsou televizní týmy vyzbrojeny velkými těžkými EB kamerami. Celé hodiny čekají, spolu s dalšími novináři a fotografy na : Hollywoodský akční film s Arnoldem Schwarzeneggerem, Jackass hvězdaou Johnny Knoxville a nováčkem - herečkou Jaimie Alexander. Společně, uvádějí svůj film v Německu, "The Last Stand".
Obsah:
Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger), opouští své místo na velvyslanectví , kde pracoval na úřadě referátu drog. Odjíždí do malého městečka, kde se má starat o klid, právo a pořádek. Idyla však netrvá dlouho, objevuje se zde pověstný slavný drogový boss Gabriel Cortez (Eduardo Noriega) , kterému se podařilo uniknout ze spárů FBI a nyní drží lidi ve městě jako rukojmí. Vládne městu se svou bandou nebezpečných lidí. Příběh začíná s koncentrovanou akci, a šerif Owens je ve středu všeho dění.

Premiéra filmu se konala včera 21.1.2013. Hvězdy z Hollywoodu jsou na dotek. Bleskové a hlasité výkřiky a ozvěna se šíří ulicemi. Hezký úsměv sem, rozhovor zde. Vše se točí jen kolem hollywoodských hvězd. Vzhledem k tomu jsou německé celebrity téměř vedlejší. Ale i oni tu byli a na tomto místě je o nich stručná zmínka. Mimo jiné tady byli Liz Baffoe, Janine Kunze, Peter Nottmeier, Tom Beck, Nina Moghaddam , Dr. Hermann Bühlbecker a Erdoğan Atalay. Pondělní noc tu měla kouzlo Hollywoodu.

Hollywood v Kolíně nad Rýnem - tak krásné , že to může být, ale my chceme víc! Více Arnolda Schwarzeneggera, "The Last Stand se bude v kinech promítat od 31.1.2013 volně přeloženo

Na život a na smrt

20. ledna 2013 v 18:42 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Pár obrázků z pilotního filmu na život a na smrt, kde jsme měli možnost naposledy v Kobře 11 vidět komisaře Toma Kranicha

Ukradená láska

19. ledna 2013 v 14:23 | Božena |  Jarní řada Kobry 11 pro rok 2013

Alarm für Cobra 11 - Autobahnpolizei
Kobra 11 dálniční policie
kriminální seriál
20:15 až 21:15
Ukradená láska (Krimi, Action, Německo 2012)
Čtvrtek, 28.2.2013 na RTL

Smrt porodní asistentky vede Bena a Semira k mladé ženě, která pracovala jako dobrovolnice se zavražděnou v jednom dětském centru. Tato žena, Sonja West, má zřejmě tajemství a pokud je to jen možné, chce si jej ponechat jen pro sebe. V průběhu dalšího vyšetřování vyjde najevo propojení mezi Sonjou West a gangsterským bossem Lukowitschem a jejich nelegálními obchody.
V jakém vztahu je mladá žena s gangsterem Lukowitschem a s Forsterem, který je sponzorem dětského centra a s případem pravděpodobně také souvisí? Jak Ben a Semir nakonec přicházejí k pravdě, běží už o závod se smrtí.

Hereci: Gerkan Semir (Erdogan Atalay)
Ben Jäger (Tom Beck)
Dieter Bonrath (Gottfried Vollmer)
Kim Krueger (Katja Woywood)
Susan King (Daniela Wutte)
Hartmund přítel (Niels Robert Kurvin)
Sonja West Pole (Carolyn Genzkow)
Joachim Forster (Christian Maria Goebel)
Sergei Lukowitsch (Wilfried Hochholdinger)
Claudia Lukowitsch (Florentine Lahme)
Jenny Dorn (Katrin Hess)
Režie: Axel Sand
Scénář: Ralf Ruland

Pro mou dceru

19. ledna 2013 v 12:52 | Božena |  Erdoğan Atalay a film a televizní film
SOKO 5113 - v seriálu poprvé před kamerou stáli Erdoğan Atalay se svojí dcerou

Serie / Kriminální seriál
Vysílání od 18:05 do 19:00
Epizoda" Pro mou dceru"
Vysílá se v pondělí 4.2.2013 na TV ZDF
Obsah:
Stefanie Bradlová je nalezena ubodána ve svém bytě, kde žije společně se svou dcerkou Lucií a se svým přítelem Norbertem Geissem. Geiss je v době činu pracovně v Augsburgu a má tak neotřesitelné aliby. Podezření na Soko 5113 padá na biologického otce Lucie Marka Beckera, který byl s bývalou expřítelkyní ve sporu o opatrovnictví dcery.
Z vyšetřování vyplývá, že oběť pracovala ve společnosti jako biochemička na tajném výzkumu genetického inženýrství . Výsledky však byly prodány konkurenci a mezi podezřelé se dostává Dr. Burgaeller, jednatel společnosti o jehož činech Stefanie věděla. Nebo přichází v úvahu jako vražedkyně asistentka Miriam Duke ?


Herci:
Arthur Bauer (Gerd Silberbauer)
Theo Renner (Michel Guillaume)

Katharina Hahn (Bianca Hein)
Dominik Morgenstern (Joscha Kiefer)
Dr. Weissenböck (Florian Odendahl)
Markus Becker (Erdogan Atalay)
Lucia Bradl (Amira Pollmann)
Norbert Geiss (Manou Lubowski)
Dr. Franz Burgstaller (Johannes Silberschneider)
Ines Dorfner (Yasmin Ott)
Miriam Herzog (Erika Ceh)
Režie:
Philipp Osthus
Scénář:
Christoph Wortberg
Kamera:
Joachim Hasse, Robert Preschel
Hudba:
Axel Kroell, Robert Fuhrmann, Daniel Vulcano

Mentalista

10. ledna 2013 v 11:34 | Božena |  Jarní řada Kobry 11 pro rok 2013

Kobra 11- dálniční policie
Kriminální seriál 21.2.2012 na RTL
Mentalista( Akční krimi, Německo 2011)
Semir a Ben pronásledují bývalého mentalistu Olivera Quinna, který s pomocí svých kouzelnických triků a hypnózy vykradl hotelový trezor. To nejdůležitější mezi ukradenými věcmi však pustí ze zřetele. Jedná se o přenosný pevný disk, pro který si je ochoten jeden gangster přijít i přes mrtvoly. Zkrátka se nezastaví před ničím.
Pevný disk je klíčem k obrovskému převratu. Ve snaze dostat disk z mentalistových rukou gangster ho začne vydírat. Mentalista Quinn nemá jinou možnost, než přistoupit na jeho požadavky. Zločinec má ve své moci chlapce, kterým nutí své násilí. Quinn se vlastně také tak stal zlodějem. Je tu však Semir a Ben a brzy platí, že jakákoli podezřelá situace se dá překonat.
hrají
herci:
Semir Gerkan (Erdogan Atalay)
Ben Jäger (Tom Beck)
Dieter Bonrath (Gottfried Vollmer)

Kim Krüger (Katja Woywood)
Susanne König (Daniela Wutte)
Hartmund Freund (Niels Robert Kurvin)
Oliver Quinn (David Owe)
Anke Jensen (Eva-Maria Grein von Friedl)
Jenny Dorn (Katrin Heß)
režie:
Nico Zavelberg
scénář:
Roland Heep, Jeanet Pfitzer

Duel " Malí proti velkým"

8. ledna 2013 v 20:20 | Božena |  Erdoğan Atalay a společenská angažovanost
Jak bylo již zmíněno tento soutěžní pořad běžel na televizi Das Erste a to v sobotu. V zábavné soutěžní hře se proti sobě postavily celebrity ve svém oboru a děti, kteří se věnují právě tomu, co zmiňovaná celebrita. Měli jsme možnost vidět kapitána lodi a duel v určováním měst, gymnastu ( mistra Německa) a dívku, která se gymnastice věnuje.Bubeníka, fotbalistu a mnohé další. Ve většině případů byly děti zdatnější než jejich vzory. Nejinak tomu bylo i v prvním duelu, kdy 7 letý Marek určoval SPZ německých měst, všechny určil rychle a bez jediné chyby, zatím co naši hrdinoví z dálniční policie uhádli jen 17 SPZ. Klučina byl odměněn autodráhou. Pořadem se prolínala ještě typovací soutěž na celkové vítěze, tady získali prvenství Erdoğan Atalay a Tom Beck. Televize nám přinesla 180 minut příjemné zábavy.
A tady je malá obrazová ochutnávka:

Sólový výstup

6. ledna 2013 v 11:06 | Božena |  Jarní řada Kobry 11 pro rok 2013
Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei
Kobra 11 -sákniční policie
Série / krimi - série od 20.15 do 21:15
Sólový výstup ( Krimi ; Akce, Německo 2012 )
Čtvrtek, 14.2.2013 na RTL
Semir se ocitá v blízkosti nebezpečné pašeračky zbraní Eleny Kovic. Konfliktu uniká jen o vlásek. Ještě více ho ale šokovalo, že viděl svého parťáka Bena mezi Eleninými lidmi. Semir se domníval, že jeho partner je na dovolené v Kandě. Tato finta však vychází najevo.
Ben tajně vyšetřuje proti Romanu Treskowi, který je obchodníkem napojeným na politiku. S Eleninou pomocí pašuje Treskow biologické bojové látky do Afriky. Jak Ben zmizí beze stopy, Semir se nejdříve obává, že Ben zahynul při explozi. Potom ale v Benově bytě najde stopy, které vedou k psychiatričce, se kterou Ben zřejmě jednal. Dokáže Ben odolávat tlaku? Zahynul Ben Eleninou rukou při explozi? Pro Semira je záhada kolem Bena pevnou zkouškou jeho nervů. Starosti o svého partnera a přítele žene Semira k nebezpečnému kroku - sólovému výstupu proti Treskowovi a Eleně.

Hrají:
Semir Gerkan (Erdogan Atalay)
Ben Jäger (Tom Beck)
Dieter Bonrath (Gottfried Vollmer)
Kim Krüger (Katja Woywood)
Susanne König (Daniela Wutte)
Hartmund Freund (Niels Robert Kurvin)
Roman Treskow (Alexsandar Jovanovic)
Elena Kovic (Sophia Thomalla)
Dr. Sandra Diehl (Liane Forestieri)
Jenny Dorn (Katrin Heß)
Režie:
Alexander Dierbach
Scénář:
Andreas Brune, Sven Frauenhoff

volně přeloženo
pro slovenské fanoušky Kobry 11 přeložila obsah epizody slečna Veronika Kubišová, srdečný dík

Semir sa pochytil s nebezpečnou pašeráčkou zbraní Elenou Kovic a konflikt prežije len o vlások. Ešte viac ho avšak šokuje zdanie, že spoznal svojho partnera Bena medzi Eleninými luďmi. Predpokladal, že ten je na dovolenke v Kanade. Finta, ako vychádza najavo. Pretože Ben vyšetruje/zbiera dôkazy undercover proti Romanovi Treskow, váženému podnikateľovi s prepojením na politiku. S Eleninou pomocou pašuje Treskow biologické bojové látky do Afriky. Keď Ben bez stopy zmizne, najskôr sa Semir obáva, že jeho partner zahynul pri výbuchu. Predsa potom vedú dôkazy v Benovom byte k psychiatričke, s ktorou Ben zjavne jednal. Nevydržal Ben už viac azda tlak undercover-nasadenia? Zahynul pri výbuchu a bol odstránený Elenou? Pre Semira bude objasnenie Benovho osudu ťažkou skúškou nervov. Starosť o svojho partnera a priateľa ho doženie k riskantnej sóloakcii proti Treskowovi a Elene.


Malí proti velkým

6. ledna 2013 v 10:34 | Božena |  Erdoğan Atalay a společenská angažovanost
Včera televize Das Erste uvedla soutěžní pořad mezi dětmi a celebritami. Pořad tval 180 minut a bylo na co se koukat, děti byly zdatnější a šikovnější než profesionálové. Bližší informace budou brzy na stránkách k dispozici, stejně jako překlady epizod Kobry 11 jarní řady, která začíná 14.2. 2013 na RTL. Zatím jako ochutnávku vám nabídnu fotografii Erdoğana Atalaye jako dvou až tříměsiční miminko, kterou v pořadu ukazovali.

Šťastný nový rok 2013

1. ledna 2013 v 0:01 | Božena |  Galerie
Mnoho zdraví, štěstí a spokojenosti v novém roce 2013. Doufám, že i nadále se budeme na tomto blogu vídat. Děkuji vám všem za návštěvy a budu se i nadále snažit blog držet při životě i když poslední dobou je dosti málo materiálu k zveřejnění. Božena