Srpen 2012

Na pomoc dětem

30. srpna 2012 v 15:04 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho pomoc dětem

Erdoğan Atalay a jeho seriálový kalega Tom Beck se zapojili do kampaně na pomoc dětem. Nafotili fotky pro obchod s dětským oblečením, z každého prodaného trička jde na nadaci pro pomoc dětem jedno Euro.

Fantreffen 2012

28. srpna 2012 v 11:34 | Božena |  Setkání fanoušků Kobry 11 a naše kobrácká parta

Fantreffen 2012
fan artikel 2012

Letošní Fantreffen se konal 24.8-26.8.2012 v horském městečku Bergeneustadt. Ubytovna byla velká, leč skromně zařízená, sice všechno na fotobuňky, ale to je tak asi všechno. Všechno jídlo připravovali členové výboru Oficiálního fanclubu . To všechno se nakonec odrazilo i v ceně za Fantreffen, která byla letos oproti minulým ročníkům nízká. Z Česka jsme vyjely jen tři ženy, bohužel nějak u nás fandů ubývá. Cesta byla příjemná, ale opravdu daleká. Fanynka Kobry 11 Karolínka, ale cestu tam i zpátky zvládla líp než kdejaký řidič.

Já za Semirovým stolem

Ale zpátky k Fantreffen, my jsme vyjely již ve čtvrtek kolem 19 hodiny, abychom jeli přes noc. Tím pádem nás nezastihl již mail od Thorstena, který oznamoval dosti závažnou věc, že herci letos na Fantreffen nepřijedou. A my doufali do poslední chvíle až do pátečního pozdního odpoledne, kdy se začal 12. ročník Fantreffen rozbíhat. Po ubytování nás Thorsten seznámil s programem a řekl to, co již oznamoval v mailu. Erdoğan má rodičovskou dovolenou, Tom Beck má koncertní turné v Americe a ostatní herci vedlejších rolí účast vzhledem k natáčecímu volnu odřekli. Tentokrát nebyla ani předpremiéra pilotního filmu Anděl smrti, protože televize RTL ještě na filmu dělala nějaké dokončovací práce. Takže pro mě po těchto prvních zprávách, to bylo dosti zklamání, i když všechno mi tak nějak říkalo, že Erdoğan bude u své nové rodiny. Večer byla grilovačka a potom nějaká bojová hra po okolních lesích. My jsme byli ale po cestě unaveni, takže jsme zalehli a spali. Probudili jsme se do deštivé soboty.
nemocniční pokoj v atelieru
V sobotu byla od 14 hodin připravena akce v Action conceptu. My jsme se ale dovolili a ráno odjeli do Kolína nad Rýnem na stará známá místa. Bylo to asi 50 km od ubytovny. Ve 14 hodin jsme potom dorazili do Hürtu, kde sídlí společnost Action concept, která Kobru 11 vyrábí. Tady nás čekalo menší překvapení, areál je opět větší a hlavní brána je přesunuta na jinou stranu a je širší. Stejně je zde přesunuto i označení Action conceptu. No a po vjetí do areálu se nám už naskytl známý pohled, sídlo dálniční služebny stojí na místě, oddělení KTÚ také. V jedné z garáží byly připraveny stoly s občerstvením. U dveří nás přivítala známá tvář slečny z Action conceptu, které jsem předala dárek pro Erdoğana a ona mě znovu ubezpečila, že Erdoğan zde bohužel nebude.
Semirův stůl

Po přivítání nám byla promítnuta jedna epizoda z nové podzimní řady Kobry 11 "Bez svědomí." Potom jsme se po skupinách rozešli po prostranství Action conceptu a mohli fotit. Jako další pro nás byla připravena návštěva studií, kde se Kobra 11 natáčí. Kanceláře, které v Kobře 11 vidíme, již nejsou v hlavní budově, ale asi ve dva kilometry vzdálené budově(mimo areál Action conceptu), kde je pěkně všechno pohromadě, tak jak to v Kobře vidíme, byl zde dokonce i jeden nemocniční pokoj, sklad doličných předmětů, místnost, kde se provádí výslechy a jiné. Po prohlídce studií jsme se opět vrátili do garáže, kde se promítaly kaskadérské scény a potom ještě jeden díl ze seriálu, který produkuje tato společnost, ale opravdu jsem nevěděla o co jde. Na závěr nám byla promítnuta upoutávka na podzimní řadu Kobry 11, která je již na internetu k mání. Program zde trval asi do sedmé hodiny. Ještě nesmím zapomenout, že se losovaly lístky na slavnostní premiéru pilota, ale my tentokrát štěstí neměli.
Fotografie na Bonrathově stole

Po příjezdu na ubytovnu nás čekala ještě jedna nemilá událost, která ale byla nakonec zdárně vyřešena a my po večeři jsme šli spát, abychom byli na zpáteční cestu čerství.
kancelář šéfové

V neděli ráno po snídani jsme vyrazili do deštivého rána k domovu. Čekala nás 12 ti hodinová cesta zpátky a mě ještě další čtyři hodiny příští den. Bylo toho na mě již dost, protože jsem v pondělí skončila v nemocnici, ale nyní už jsem v pořádku a těším se na další ročník Fantreffen 2013.
kancelář Semira a Bena
Služebna dálniční policie stále stojí na svém místě
Action concept
Fanynka Karolínka, které patří velký dík za to, že nás na Fantreffen dovezla a že jsme se v pořádku vrátili zpět
Semirovo BMW v úpravě kabriolet

Chamtivost (Akční krimi, Německo 2012) 10.4.2010 na RTL

28. srpna 2012 v 9:36 | Božena |  Podzimní řada Kobry 11 pro rok 2012

Chamtivost (Akční krimi, Německo 2012) 4.10.2012 na RTL


Na dálnici jsou Semir a Ben svědky chladnokrevné vraždy tureckého podnikatele Bashara Naase. Mrtvý muž pracoval pro společnosti "Invest Turkiye" . Tato společnost slibuje, Turkům přistěhovaným do Německa zhodnocení jejich investic v Turecku a bohaté výnosy.

Právě Semirův vypočítavý bratranec ve stejné společnost působí jako oběť a okrádá svoje turecké přátele a příbuzné, které jako investor získal. Ismetovy nelegálně nabyté peníze jakoby se propadly do země. Semir a Ben zahajují vyšetřování. Ismet, chce za každou cenu získat zpět rodinné finance. Uprostřed Kolína nad Rýnem se schyluje k vraždám, vydírání a podvodům za miliony.
Režie: Axel Sand
Scénářl: Horst Wieschen

Stefan Richter

20. srpna 2012 v 23:02 | Božena |  Autogramy
Zde je autogram režiséra akčních scén německého seriálu Alarm fü Cobra Stefana Richtera. V současné době již Stefan Richter Kobru 11 nenatáčí, natáčí nový seriál z produkce Action conceptu " 112"

Aktualizace Kontaktní adresy herců z Kobry 11

18. srpna 2012 v 11:32 | Božena |  Aktualizace
Dnes jsem aktualizovala článek Kontaktní adresy herců z Kobry 11, který najdete pod oddílem Autogramy

Objednaná, unesená, dodaná (krimi, akce, Německo 2012) 27/09/2012

16. srpna 2012 v 19:22 | Božena |  Podzimní řada Kobry 11 pro rok 2012

Objednaná, unesená, dodaná (krimi, akce, Německo 2012) 27/09/2012

18-​​letá Sarah Schubert zmizela beze stopy. Její otec, Matyáš Schubert, se dá do pátraní po zmizelé dceři, což ve skutečnosti není nic neobvyklého pro otce. Ale Matyáš Schubert je odsouzený a on má jen dva dny na hledání dcery. Má tak jen 48 hodin k vypátrání své dcery.
V bytě Sarah Schubert potkává mladého muže, který se chystá odstranit krvavé skvrny, které jsou zřejmě spojené s případem vraždy. Ben a Semir zahajují vyšetřování. Brzy si uvědomí, že případ vraždy a zmizení Sarah spolu souvisí. Hledání Sarah vede jak Schuberta tak Semira a Bena k Danielu Lindlaub, který stojí v čele nebezpečných sexuálních překupníků: Mladé ženy vybírají na internetu, pak je unesenou a prodávají bohatým klientům do zahraničí. Dálničním policistům a Schubertovi zůstává jen málo času , aby vypátrali Sarah, a ta s jinými ženami nebyla odvezena ze země.

Semir Gerkhan (Erdogan Atalay)
Ben Jäger (Tom Beck)
Dieter Bonrath (Gottfried Vollmer)
Kim Krüger (Katja Woywood)
Susanne König (Daniela Wutte)
Niels Kurvin (Hartmut Freund)
Anita (Birte Glang)
Jenny Dorn (Katrin Heß)
Playboy (Lothar Matthäus)
Regie:
Heinz Dietz
Scénář:
Lorenz Stassenkresby Semir a koně

15. srpna 2012 v 17:38 | Božena |  Moje kresby

Operace Hiob (akce, krimi, Německo 2012) 20.9.2012 na RTL

9. srpna 2012 v 17:57 | Božena |  Podzimní řada Kobry 11 pro rok 2012

Operace Hiob (akce, krimi, Německo 2012) 20.9.2012 na RTL

Bonrath má novou práci na částečný úvazek, o níž nikdo neví. On pracuje jako ochranka v biotechnologické společnosti. Ale Bonrath má ještě více tajemství: On má také novou přítelkyni, která náhodou pracuje u stejné firmy jako šéfová laboratoře.
Společnost je napadena a pachatelé ukradli Botox ve velkých množstvích, Semir a Ben jsou ve hře, snaží se zadržet prchající zloděje, ale marně.
Oba dva policisté jsou si jisti, že pachatelé zřejmě získali důležité a důvěrné informace od Bonrathovy nové lásky doktorky Marlies Eisner, která se tímto stává podezřelou. Bonrath neví jestli může Marlies ještě věřit, ačkoli ta přísahá, že s útokem na společnost nemá nic společného.
Také pro Semira a Bena se dostane více informací a pravdy, která vychází na povrch. Jedná se totiž o to, že Botox se používá nejen v kosmetickém průmyslu, ale je nebezpečný jako jed pro vrahy, kteří o něj mají velký zájem.
hrají:
Semir Gerkan (Erdogan Atalay)
Ben Jäger (Tom Beck)
Dieter Bonrath (Gottfried Vollmer)
Kim Krüger (Katja Woywood)
Susanne König (Daniela Wutte)
Dr. Marlies Eisner (Sonja Kirchberger)
Jenny Dorn (Katrin Heß)

Regie:Nico Zavelberg
scénář:Andrea Schmitz

Moje olympiáda " V mém životě jsem jezdil mnoho koní"

8. srpna 2012 v 18:59 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory
Rozhovor s Erdoğanem Atalayem na téma Jezdecký sport ze dne 8.8.2012
Moje olympiáda " V mém životě jsem jezdil mnoho koní"
Erdoğan Atalay, herec v "Alarm für Cobra 11 ", je fascinován olympijským parkurovým skákáním. Během natáčení se musel učit westernové ježdění v plném trysku.

Švéd Rolf-Goran Bengtsson a jeho kůň Casall skáče přes překážky.

"K jízdě na koni jsem se dostal jako dítě. Já jsem v té době každý den a za každého počasí jezdil na kole několik kilometrů ke koním," vypráví Erdoğan.

"Koně jsou stále mou vášní. Miluji vůni zvířat. Pokud pustím koně a jedu tryskem, uvědomuji si , co to je rychlost. Je to úžasný pocit".
Erdoğan Atalay


© Andreas Rentz / Getty Images
Erdo
ğan Atalay je německý herec. Stal se slavným díky seriálu Alarm für Cobra 11 ",kde hraje již 15 let.

"Koně jsou citlivější, než byste si dokázali představit. Kůň pozná, kdy je jezdec nejistý. Ve svém životě jsem jezdil mnoho koní a každý na mě reagoval jinak. S některým člověkem kůň nejde dobře, ale pokud se na něj posadí jiný jezdec, všechno je potom perfektní. Tato identita zvířat je fascinující, proto si také myslím, že Zaříkávač koní Monty Roberts je velice zajímavý. Fascinující, pak je , že on porozumí koni, který má nějaký problém , a ten mu pomůže vyřešit a kůň se může znovu zařadit do zcela normálního života."

"V současné době bohužel přijdu k jízdě na koni jen zřídka, nanejvýš při natáčení. U jedné natáčecí scény jsem seděl na koni jen krátce, míň než bych chtěl "byl to zahřívací cval", protože já jsem měl jet tryskem vedle auta. Poté, co jsem jel, ale kůň na mě vůbec nereagoval, a pak někdo zezadu křičel : "To je westernový kůň". Nikdy předtím jsem na westernovém koni nejel. Já jsem se naučil jen anglický jezdecký styl, takový jaký používají jezdci na olympiádě. Tak jsem zakřičel nazpět: " A jak má tedy člověk jezdit?" Musel jsem se naučit rychlému trysku ve westernovém ježdění, ale byl bych raději, kdyby mě někdo předem informoval na jakého si sedám koně."


"Dnes se bude konat na olympijském kolbišti individuální parkur. Již dříve jsem se zúčastnil v těchto soutěžích. Zvláštní věc, parkurová jízda na koni je vzrušení, kůň se musí na překážku správně navést, aby při skoku nechybil. Po skoku si uvědomíte pokud jste skočil příliš brzy nebo příliš pozdě. Tak to funguje, musíme vytvořit skutečnou jednotu s koněm. Hans Günther Winkler vyhrával v 50. a 60. let olympijské zlato, byl takový legendární jezdec, protože to bylo perfektní spojení s jeho koněm Halla."


volně přeloženo
Scénu o které Erdoğan vypráví jsme mohli vidět v epizodě "Odměna za hlavu Kim Krüger", na olympijský parkur jsem se dívala a bylo opravdu na co se koukat až do samého závěru.

Bez svědomí 13.9.2012 na RTL

2. srpna 2012 v 19:59 | Božena |  Podzimní řada Kobry 11 pro rok 2012
Bez svědomí - první epizoda podzimní řady 13.9.20212 na RTL

Bez svědomí ( Akce ; Krimi, Německo 2012 ) 13.9.2012 na RTL

Semir a Ben pronásledují těžkého zločince Hendrika Larsena, který ale za pomoci svých spoluviníků uniká. Zatčení Larsena je také proto tak důležité, protože on jediný je poslední nadějí pro na smrt nemocné dítě. Kostní dřeň zločince by zachránila leukémií nemocnou Pavlu.

Všechno však nevychází. Larsen, který má stanovený operační termín prchá a vyhrožuje, že pokud nedostane 25 milionů Euro, zamoří radioaktivitou celý Kolín nad Rýnem. Semir a Ben však vědí, že musí zatknout zločince živého, a tak zachránit nejen celý Kolín nad Rýnem, ale i Pavlu. Tato skutková podstata, ale jde ve prospěch nebezpečného sociopata Larsena a vhání zoufalým policistům jeho zrádnou hru…
hrají:
Semir Gerkan (Erdogan Atalay)
Ben Jäger (Tom Beck)
Dieter Bonrath (Gottfried Vollmer)
Kim Krüger (Katja Woywood)
Susanne König (Daniela Wutte)
Niels Kurvin (Hartmut Freund)
Julia Umbach (Sophie Wepper)
Jenny Dorn (Katrin Heß)
Hendrik Larsen (Alexander Beyer)

Regie:Heinz Dietz
Scénář:Andreas Brune, Sven Frauenhoff

Erdoğan Atalay

2. srpna 2012 v 18:24 | Božena |  Galerie