Duben 2012

Award Film Tempodrom v Berlíně

29. dubna 2012 v 12:56 | Božena |  Erdoğan Atalay a společenská angažovanost
V Berlině 26.4.2012 byly uděleny filmové ceny, na akci byl i Erdoğan Atalay

Erdoğan Atalay a jeho partnerka Katja Ohnek, která je v sedmém měsíci těhotenství
Erdoğan Atalay, Vinzenz Kiefer a Miriam Hoeller

natáčení v Langenbergu 20/04/2012

24. dubna 2012 v 22:50 | Božena |  Natáčení Kobry 11

Střelba v kulisách církve - natáčení v Langenbergu 20/04/2012

od Astrid z Lauff z Velbertu, Langenberg
Kulisou k natáčení nové sezóny seriálu " Alarm für Cobra 11 - dálniční policie ", stal se někdejší evangelický kostel. Neobvyklé oznámení dostali byli sousedé z Langenbergerské církve, při příležitosti této události: "Zatímco v kostele bude probíhat přestřelka slepými náboji. Prosím neznepokojujte se, pokud tyto výstřely zaznamenáte. Váš noční klid nebudeme rušit. "A tak, se proměnil kostel a jeho okolí na filmovou kulisu.

Produkční společnost Action Concept se tentokrát usídlila na parkovišti v Nizzatal. " Bude se zde natáčet další epizoda nejdražší ho akčního seriálu," říká Elke Schubert, mluvčí produkční společnosti. "Od kamer přes ředitele techniky, režiséra a scénáristy musí být všechno na pace. Nesmíme na nic zapomenout. "Samozřejmě, zde jsou přítomni i akční hrdinové seriálu RTL Erdoğan Atalay jako Semir Gerkhan a a Tom Beck jako Ben Jäger s dalšími pěti hlavními postavami. Je zde i hollywoodský herec Ralf Moeller.

Asi 20 fanoušků přihlíželo ve větru "jejich" hrdinům. Krátký zmatek zavládl, když se celý štáb stěhoval z prostor kostela do "klidného parku". A tak to byla pro několik mladých lidí vzácná příležitost "na živo" být u toho, když seriáloví hrdinové Semir a Ben běželi za svými nepřáteli po starém hřbitově.

Kulisu v Langenbergu našel manažer Maik Fickelscher: "Scénář předem stanovoval prostředí starého kostela, kde dojde k přestřelce a kde bude natáčena celá scéna. "Díky internetu a pak jsem docela rychle našel církevní kostel v Langenberg u a okamžitě jsem tomuto okolí propadl. Je to skutečná perla pro náš motiv."

Natáčení scény muselo být ohlášeno podle Schuberta Elke na policii, jinak by to mohlo vést k nedorozuměním, pokud by občané volali na policii. Scény byly natočeny a od nynějška jsou zase všechny výstřely opravdové!

Atalay: Moje nemoci – spisy v Kobře 11

24. dubna 2012 v 21:47 | Božena |  Erdoğan Atalay - zajímavosti
Atalay: Moje nemoci - spisy v Kobře 11
24. 04. 2012, 10.18 hodin, Jörg Schulz Dolgner. RTL akční seriálová hvězda Erdoğan Atalay. Za 16 let má za sebou téměř všechny kaskadérské kousky, které zvládl sám - ne všechno se ale obešlo bez zranění.

Erdoğan Atalay seriálová hvězda dělá sám mnoho akčních scén
Auta létají vzduchem, výbuchy, obrovské ohnivé zdi , z toho pekla vychází muž. A má pár škrábanců. Zázrak?
Ne, je to scénář z nejtvrdšího německého akčního seriálu " Alarm für Cobra 11 " ( každý čtvrtek, 20.15 hodin, RTL). Co nikdo neví: Jak shovívavý herec Erdoğan Atalay (45) ve skutečnosti je. On dělá mnoho akčních scén sám, něco prozrazují jeho lékařské záznamy.
Jak je to skutečně tak, pokud budete viset za patku vrtulníku? Nebo skákat z veletržní věže? Atalay říká: "Zní to, jako kdybych byl unavený životem. Tak tomu přirozeně není. Jsem jako závislý na adrenalinu. "
Již 16 let, Atalay hraje v seriálu a je to silný muž: "Za celou tu dobu jsem byl v pracovní neschopnosti jen sedm dní. To není špatné, ne? "
O tom mluví jeho" Cobra 11 "zdravotní záznamy.
Atalay: "Samozřejmě, že všechno nejde tak hladce. Na potápěčské scény mám špatné vzpomínky. Měl jsem pořezané ruce od ocelového navijáku. Pro skok na pohybující se auto, jsem si vytvořil chrániče ramen, kolen a holení. Ale prudký náraz přišel na stehna. Potom jsem ještě kus běžel, ale víc už to nešlo ".
I přes závažná zranění se Atalay nyní musí usmívat:"Chtěl jsem vyskočit s plné rychlosti na jízdní kolo - a pak jsem upadl." Byly z toho bolestivé následky: včetně rozbitého pravého lokte. Atalay: "Bolest to byla ..."
Co na to říká, že jeho přítelkyně jen Katja Ohneck (je v sedmém měsíci těhotenství) ? Atalay se směje: "Když jsem přišel domů se zraněním, ptá se, co jsem si to zase udělal. Moje odpověď je, že jsem jenom hrál, miláčku ... "

Překlad rozhovoru z videa 2.3.2012

22. dubna 2012 v 19:27 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory

Alarm für Cobra 11 se natáčí v Cáchách Merzbrück
2.3.2012 od paní Dagmar Zemanové

Moderátor: Obrovská exploze hlídaná opravdovými hasiči a falešnými policisty. Neboť ti jsou herci v seriálu Kobra 11. Zato Erdoğan Atalay alias vrchní komisař Semir Gerkhan není žádný statista, ale pevná součást seriálu. Ten vyšetřuje již téměř 16 let a stále ho to baví.
Erdoğan Atalay: " Ano, baví mě to. Je legrační, že já ani nemám pocit, že to dělám už tak dlouho, zdá se mi to tak čtyři pět let. Když mi někdo říká - děláš to už 15 let, zvláště novináři mi o mě říkají, že jsem skála seriálu, říkám si, no jo, je to fakt. Mě to ale tak nepřipadá. Líbí se mi tento formát, jsme vzájemně propojeni. Mám to rád a koukal bych, i kdybych v tom nehrál. Já nevím, věřím, že to ještě budu dělat dál."
Moderátor: "Bez svědomí" - tak se jmenuje název 245. části, která má být vysílána za půl roku a v ní to také bude pořádně dunět.
Erdoğan Atalay :"Dneska točíme trochu běhání a trochu rvaní - nic bláznivého, to je pro nás normální pracovní den! Co tu ale máme - jsou pěkné exploze, když náklaďák nabourá auta a je z toho krásná ohnivá koule. Jinak je to pro nás celkem pohoda, den je nabitý, problém je se světlem, jak vidíte, je mlha, to není tak pěkné, ale my si s tím musíme poradit. Můžeme přesunout natáčení, to ale stojí hodně peněz, tak se musíme s i s takovými podmínkami vypořádat. Někdy bych i raději seděl někde v kanceláři, jako dnes ráno, když jsem musel vstávat v 5:20, to jsem si říkal ach jo. Točíme od východu do západu slunce, ale je výborné, že jsme celý den venku a to je pěkné (směje se)."
Moderátor: Natáčení pokaždé láká "čumily". Mezi mnohými zvědavci jsou ale i praví fanoušci Kobry. Ti chtějí své hvězdy pozorovat z bezprostřední blízkosti.
Mluví fanynka v modré bundě(pozn.překl.): "Ano, už dlouho, minimálně už deset let. Já jsem z Bádenska-Würtemberska a jezdím se dívat na natáčení. Reportér: "Co je tak skvělé na Kobře 11?" "Především kaskadérská čísla, hlášky, herci, dramatika, akce"
Moderátor: Děj seriálu je většinou jednoduchý, o to víc jsou rozvinuty akční scény. To je přísada, která nechybí žádnému dílu.
Fanynka: "To je výborné a ne náhodou získali cenu Stunt Award. Akce bez Kobry a naopak - to prostě nejde."
Moderátor : 45 minut trvá jeden díl Kobry. Scéna, která se točila v Merzbrücku zabere maximálně 4 minuty. Pro starého mazáka Erdoğana Atalaye normální pracovní den.
Erdoğan Atalay :"Dneska, myslím, někdo vyběhne na ten právě jedoucí vůz, to teď za mě dělá kaskadér, vůz jede za nimi, pronásleduje je, on vyskočí na kapotu, to jsme už ale už natočili, dnes to pro nás není žádná velká námaha. Bude to spektakulární, ale pro nás to znamená jen trochu běhání a šplhání. Musíme se na to taky soustředit, ale není to žádný mega kaskadérský kousek, co bychom my osobně měli dnes udělat."
Moderátor: Konec se prozradit nesmí. Ale nikdo se nebude divit, že na konci opět zvítězí ti dobří a zlí potáhnou za špatný konec. A protože je to tak pěkné, na konec ještě jednou ty nejdůležitější scény. Následují opakované záběry akčních scén.

Přeložila paní Dagmar Zemanová, srdečný dík!
Prosím nekopírovat!

slovenský překlad od slečny Veroniky Kubišové:
Erdogan hovorí: Nemám pocit, že to robím už tak dlho, ale že to robím len tak 5 rokov, že keď sa povie, že už to robím 15 rokov, vôbec mi to tak dlho nepríde. Lebo páči sa mi tento formát, som s ním prepojený a mám ho rád a pozeral by som ho aj keby som v ňom nehral. Dnes budeme natáčať najmä nahánačky, bitky nič extra, je to naša bežná práca, všedný deň. Máme tu peknú explóziu, keď nákladiak narazí do áut, spraví sa potom veľká ohnivá stena. Dnes síce hmla a nie je to tak pekné, ale nemôžeme jednoducho presunúť natáčanie, lebo to stojí veľa peňazí, musíme sa tak spriateliť s podmienkami. Mám vyliezť na ten nákladiak červeno-žltý, ale robí to teraz za mňa kaskadér. Dnešok nie je pre nás nijakou veľkou výzvou, je síce špektakulárny tento diel, ale trošku behanie, šplhanie, kvázi klasika pre nich, nie je to až také skvelé, ale aj tak sa musí človek sústrediť. Nie je tu žiadna mega akčná scéna.
Srdečný dík!

Policisté z Kobry 11 vyšetřují v koutu Německa

19. dubna 2012 v 11:38 | Božena |  Natáčení Kobry 11
Policisté z Kobry 11 vyšetřují v koutu Německa

Koblenz - Prudká exploze bomby potom divoká přestřelka, lidé křičí a utíkají jako o život. Uprostřed chaosu se nachází i manželka německého spolkového prezidenta, v úterý odpoledne 17.4.2012 unikne jen těsně atentátu. Její zachránci jsou Erdoğan Atalay a Tom Beck, které nejlépe známe jako hlavní komisaře dálniční policie Semira Gerkhana a Bena Jägera z RTL akčního seriálu Alarm für Cobra 11.
Semir zachraňuje svoji filmovou ženu Andreu a první dámu spolkové republiky před atentátem

Několik scén pro pilotní film 21.sezony, která začíná na podzim se natáčelo v Koblenzi.A tak na nás v úterý v ranních hodinách na břehu Mosely dýchl v tomto německém koutě dech Hollywoodu. Tam vedle autobusového parkoviště u Petera Altmeiera, produkční společnost Action concept položila svůj základní tábor, který je obklopen mnoha fanoušky, kteří chtějí získat autogram svého hrdiny.Také Ottilie Guenther stojí u uzavíracího pruhu. "Nikdy jsem nevynechala ani jednu epizodu," říká. Ve svých 75 letech patří k nejstarším fanouškům dálničních policistů, ale je stejně nadšená jako někteří teenageři, kteří fotografují ze svých mobilních telefonů oba hlavní hrdiny.
Potom následuje oběd. Filmový štáb se jde posilovat do stravovacího vozu. Že některé akční scény byly natočeny již ráno, není těžké na oděvu Atalaye a Becka najít. Spousta falešné krve zde již protekla, modřiny a rány na hlavě a rukou to jen potvrzují.

Příliš mnoho toho pilotním filmu nechtějí oba prozradit. Jen tolik: Scéna byla také natáčena na střeše lanové dráhy.A na první dámu republiky má být spáchán atentát.
Ovšem, že ne Koblenzi, i když natáčení atentátu se v tomto německém koutu natáčí. Koblenz je jen jako kulisa v pozadí, příběh se prostě do tohoto "romantického města v Severním Porýní-Vestfálsku" nasměroval, jak vysvětluje Elke Schubert z Action conceptu, který je odpovědný za vztahy s veřejností. Takže hodí se sem NRW-erb a uniformy policistů, ve kterých je oblečen komparz. A proč zrovna Koblenz? "Protože je to krásné místo na natáčení. Je to skvělá kulisa," říká Schubert.
A jak se , město na soutoku Rýna a Mosely líbí oběma dálničním komisařům? "Já jsem si zejména všiml, že je vše velmi čistě," vypráví Atalay ." Po snídani jsem se procházel podchodem směrem k parkovišti. A člověku je hej, nesou tady žádné graffiti. Přicházím z Berlína. Tam žádný podjezd a podchod bez těchto mazanic není," herec se poté pohybuje viditelně ohromeně. Také,Beck je zde: "Dokonce je to tady i hezké ," je dobré pro záznam - a pak už jako fanoušek FC Bayern pokládá otázku směrem k lidem od novin : "Kde je tady hospoda, nyní bude večerní utkání proti Realu?"

Pak čekají fanoušci na svou odměnu. Mezi ně patří i Dirk Haupt z Lahnsteinu. "Dnes mám naštěstí odpolední směnu. Naštěstí," říká vesele, a má autogram od Cobra 11-hrdinů a fotografie ve fotoaparátu. Verena Mettler (25) má štěstí. Atalay a Beck pózují s mladou ženou pro domácí fotoalbum. Verena Mettler a její matka se společně fotí s oběma hrdiny. Pak je tu další práce - autogramiáda, dříve než před filmovým štábem krátce po poledni na německém rohu bude pochodovat mocný zástup. Neboť tento den zahrnuje asi 140 komparzistů jako "publikum" pro příjezd spolkového prezidenta. Mezitím, TV-představitel nemá žádnou podobnost ani způsob jednání s hlavou státu, ani s jeho předchůdci. "Ale hraje se dobře," říká Heike Wörsdörfer. 29-letý komparzista a je šťastný. "Jsem komparzista" říká na cestě k souboru. Přes fanklub jsem se dostala k roli. Náš úkol byl : jako publikum tleskat, a po výbuchu a střelbě být v šoku.. A mezi tím: vždy počkat, až kamery budou přesunuty do správné polohy. "Že je to tak náročné pro scénu jsem si nemyslela," říká Heike Wörsdörfer.

Nyní to znamená: posadit se. Zaměstnanec produkční společnosti vysvětluje komparzistům ještě jednou, co nesmí dělat. "Křičet, když se bude bouchat například." Pravděpodobně uslyšíte spoustu hluku, ale i tak. Všichni si dali špunty do uší. "Je to opravdu nahlas," upozorňuje režisér. A je to. "Jedna, dva, tři," řekl jeden z kameramanů. Pak začne akce, květináče praskají a rachotí, všude je plno kouře. Padnou výstřely. Je zde Kobra 11, také v Koblenzi létají jiskry.
od Annette Hoppen. volně přeloženo

Rozhovor z 16.4.2012- Natáčení v Koblenzi

18. dubna 2012 v 19:12 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory

Od pondělí 16. dubna 2012 slouží německý kout v Koblenzi a opevněná lanovka jako místo natáčení seriálu Alarm für Cobra 11. Hlavní hrdinové seriálu, herci Erdoğan Atalay a Tom Beck zde natáčí pilotní díl 21. Sezóny, která odstartuje na začátku září 2012 v televizi RTL. Byli jsme u toho a mluvili s oběma herci.

Máte modřiny v obličeji, odřeniny a řezné rány. Co se vám stalo?
Beck: Tak nás přivítali v Koblenzi. Ne, to je žert. My jsme zažili hodně v této epizodě, byli jsme biti v bunkru, který se nakonec zřítil, tak jak to ostatně je v každé epizodě.

Nemá člověk po tolika epizodách už dost akčních scén?
Atalay: Ne, my jsme oba adrenalinoví feťáci a seriál je a zůstane prostě vzrušující.

Které kaskadérské kousky jste dělali sami?
Atalay: Po konzultaci s kaskadéry my děláme, co se dá.
Beck: A kde je riziko zranění co nejmenší.

Jaký byl pro vás vzrušující kaskadérský kousek?
Atalay: Vzrušující scény jsou ve vrtulníku. Ale skoky, které jsme dělali, jsou vždy vzrušující. Například skok z budovy, to jsme jištěni lanem.

Můžete nám prozradit něco o natáčení v Koblenzi?
Beck: Můžeme říct, že padne jeden nebo více výstřelů.
Atalay: Přesně. A jeden nebo více vozů bude pravděpodobně zničeno.
Beck: Můžeme prozradit, že zde v Koblenzi, je natočeno vyvrcholení pilotního filmu.

Kolik aut bylo zničeno?
Atalay: Tisíce. V této epizodě?

Také.
Atalay: Tisíce .

Co si myslíte o krajině v Koblenzi?
Atalay: Je to jako sen.Měli jsme tu čest několikrát jezdit lanovkou nahoru a dolů, ale byli jsme i mimo lanovky a bylo velmi chladno a větrno. Koblenz je velmi krásné město a pokud se nám ho nepodaří moc zničit, rádi se sem budeme vracet.

Natáčení 17.4. 2012 v Koblenzi

18. dubna 2012 v 18:30 | Božena |  Natáčení Kobry 11
Rozhovor a podrobnosti o natáčení se připravují.

Alarm für Cobra 11 se natáčí v Cáchách Merzbrück

17. dubna 2012 v 12:33 | Božena |  Natáčení Kobry 11

Alarm für Cobra 11 se natáčí v Cáchách Merzbrück
2.3.2012, 17:17hodin • Chantal Delhez

Epizoda Kobry 11 obvykle začíná trestnou činností. Potom následuje pronásledování pachatele po dálnici, hromadná srážka nebo přestřelka. Většina pachatelů uniká.
Nakonec je ale pachatel stejně zatčen nebo havaruje samozřejmě při velkolepé honičce.
Pokud jde o žánr je akční seriál Kobra 11 populárním pořadem televize RTL.
Na letišti v Cáchách Merzbrück se březnový týden produkovaly nové scény seriálu. BRF- televizní tým byl při tom.

"Bez svědomí" je název 245 epizody. Hotovou epizodu budeme sledovat za půl roku na televizi RTL. Nedílnou součástí seriálu je herec Erdoğan Atalay - jako policejní vrchní komisař Semir Gerkhan. On v seriálu účinkuje již téměř 16 let.
Děj seriálu je obvykle slabý. Zato při akčních scénách graduje. A to je složka, která nemůže v žádné epizodě seriálu Alarm für Cobra 11, která je 45 minutová, chybět. Scény, které se točily v Merzbrücku budou tvořit v epizodě méně než čtyři minuty. Rozhovor s Erdoğanem Atalayem zde : http://brf.be/nachrichten/regional/346617/


Natáčení v Düsseldorfu

16. dubna 2012 v 11:43 | Božena |  Natáčení Kobry 11

Düsseldorf
"Alarm für Cobra 11" natáčení v přístavu
od Georga Amenda - Poslední aktualizace: 15/04/2012 - 19:26

Düsseldorf (RPO). Desítky diváků přišly v 15 hodin do přístavu. Přitahovala je zvědavost a navadil jim ani chlad. Mediální soukromá televize RTL zde natáčela další díl akčního seriálu Alarm für Cobra 11 "s některými velkolepými kousky:
Divokou honičku nízko letícího vrtulníku nad kamionem v průmyslovém přístavu sledovali zvědavci i z obývacích pokojů. "Co se náročnosti této scény týká na stupnici od jedné do desíti, zabírá číslo devět," řekl manažer Daniel Illigens. Pro zajištění bezpečnosti zde byli přítomni hasiči i záchranné čluny včetně potápěčů.

Teprve 16.59 hodin se objevuje a oznamuje svůj příchod hluboké hučení vrtulníku,o dvě minuty později se natáčí akce. Velkolepá věc, o tom: Na pravé straně opěrné patky žluto modrého vrtulníku visí muž a má zachránit blondýnku před pádem do hloubky. Teprve při bližším pohledu - je dobře rozpoznat záchranný provaz, který je ukotven j třem záchranným kolům. Zabezpečení je důležité a záleží na něm život kaskadérky.

Nicméně, tato práce je extrémně namáhavá. Mezi pěti až osmi minutami visí Teresa Henn za ruce na vrtulníku, který dosahuje výšky až 15 metrů - tvrdá práce. A to je ještě při teplotách těsně nad bodem mrazu. Je to těžké i pro všechny diváky, kteří zde postávají v ledovém větru. Na zemi, Henn dostane tlustou bundu, také ohřívací láhev, kterou si tlačí k hrudi. " Ten kaskadérský kousek je senzace, člověk je při něm docela dobrý. Jen chlad dělá největší problémy, "říká Henn, která už se choulí v rukavicích. 23-letá žena se stala kaskadérkou od roku 2008. "Je to moje profese," říká. S takovým kaskadérským kouskem na vrtulníku se setkala poprvé, ale: "To se děje."

Bez této akce by to nebylo správné vyvrcholení této epizody. Epizoda se bude vysílat asi za půl roku. Dřív to ani není možné. Vzhledem k tomu že scénář předepisuje takový děj, který Illigens shrnuje takto: "Protivníci jsou v náklaďáku, kladná hrdinka a jeden z našich policistů také. Nastává rvačka, kamion vyjede ze své stopy a vjede přímo do přístavního bazénu. Policista a kladná hrdinka jsou zachráněni včas vrtulníkem. " Dobro v tomto případě ztělesňuje právě kaskadérka Henn .

Semir má bratra

11. dubna 2012 v 7:52 | Božena |  Alarm für Cobra 11 - zajímavosti

Ahoj, tak jsme se včera v 15 řadě Kobry 11 dozvěděli, že komisař dálniční policie Semir Gerkhan má bratra Kamela. Bratři se pro neshody v rodině nestýkali. Epizoda se jmenuje Poslední den. Je to docela zajímavé, že tvůrci přisoudili Semirovi bratra, když všem ostatním jako sourozence přiřadili sestru. Ve 2 řadě Kobry 11 jsme se v epizodě Děti slunce dozvěděli, že Andrea má sestru Katrin, v 5. řadě nám bylo v epizodě Těžká volba prozrazeno, že Tom Kranich má sestru Nadju. V deváté řadě v díle Sestřička jsme mohli vidět sestru šéfové Anny Engelhart Christinu. Také Chris Ritter měl sestru Janine v epizodě 12 řady Žít a nechat žít. Sestru Jessicu má i Hartmut, epizoda se jmenuje V oblibě, byla vysílána na RTL na jaře 2011. U nás ještě uvedena nebyla. Sestru má i Bonrath,Semir tenkrát sháněl lístky na koncert, tak o Bonrátově sestře byla zmínka v epizodě Countdown, to je sedmá série. A abych nezapomněla sestru Julii má i Ben Jäger, epizoda Nevěsta, epizoda je to 13 řady.

Semir a Kemal


Erdoğan Atalay a Mark Keller

10. dubna 2012 v 22:35 | Božena |  Alarm für Cobra 11 - zajímavosti
Archivní snímek z natáčení Kobry 11

Kobra 11 na RTL Nitro

9. dubna 2012 v 8:58 | Božena |  Alarm für Cobra 11 - zajímavosti
Již od prvního dubna zahájila vysílání německá televizní stanice RTL Nitro, tady se bude Kobra 11 vysílat i nadále, převážně reprízy. RTL Nitro je bezplatná televizní stanice a vy kdo máte satelit a chytáte RTL ji již určitě máte ve své nabídce televizních stanic.

Semir Gerkhan - video od Goga

9. dubna 2012 v 8:53 | Božena |  Videa

Anreji, srdečné díky!

Erdoğan Atalay a sport

8. dubna 2012 v 12:59 | Božena |  Erdoğan Atalay - privát

Erdoğan Atalay uvedl svoji novou sportovní činnost je to šerm, mimo to jezdí na koni, jezdí na kolečkových bruslích, k jeho dalším sportovním koníčkům patří parašutismus a potápění. K jeho dovednostem patří také kaskadérské bitky a zacházení se střelnými zbraněmi. Některé dovednosti získal i v jeho domovském seriálu Kobra 11.

Pronásledováni - obrázky

7. dubna 2012 v 21:07 | Božena |  Jarní řada Kobry 11- rok 2012
Pro mě to byl jedinečný díl Kobry 11 jarní řady, nechyběla akce,vtip, zase jsme se jednou podívali do rodiny Semira Gerkhana, ve vězení trochu drsťárna, ale nebylo to tak strašné jako v epizodě Štvanice, komisaři se tentokrát dostali z vězení sami svým důvtipem a nechyběla ani dostihová dráha, koně a převleky. Konec završovala akce s auty, a nakonec všechno dobře dopadlo, ostatně jako skoro vždy.


Hadí doupě

3. dubna 2012 v 22:29 | Božena |  Jarní řada Kobry 11- rok 2012
Epizoda: " Hadí doupě" (Folge 7 - "Schlangennest")
Oddíl Kobry musí dopravit do vězení velmi nebezpečného obchodníka s lidmi. Transport je přepaden jeho bandou, tým policistů najde útočiště ve skladišti, ale tam se ocitají v pasti. Zdá se, že je pouze otázkou času, kdy mnohem silnější protivník osvobodí svého šéfa a pomstí se našim dálničním policistům.Pro Bena, Krügerovou a spol. se situace ještě zhorší, když tito zjistí, že do haly vnikli i tři mladí zloději, kteří teď rovněž hledí smrti do očí. Jeden z nich je totiž bývalý přítel Jenny Dorn....
Režie: Heinz Dietz
Scénář: Andreas Heckmann
V této epizodě s největší pravděpodobností neuvidíme Semira. Epizoda se natáčela na podzim v době, kdy představitel Semira Gerkhana Erdoğan Atalay natáčel svůj první vlastní film.

Zlomená

3. dubna 2012 v 22:24 | Božena |  Jarní řada Kobry 11- rok 2012
Epizoda " Zlomená" (Folge 6 - "Zerbrochen")
Když Ben a Semir náhodně zabrání únosu mladé ženy Melanie Brockers, zjistí, že ona je něco zcela zvláštního. Trpí totiž disociativní poruchou rozštěpení osobnosti. Příčina tohoto traumatu leží v její minulosti. Zraňující zážitek způsobil, že její mysl se propadla do převtělování v různé jiné osobnosti. Od té doby existuje v Melanii současně více osobností, ale nikoliv ona sama. Pronásledováni zločinci, kteří hledají cosi, co je ukryto hluboko v Melaniiných vzpomínkách, musí Semir s Benem nejprve poskládat rozbitou mozaiku Melaniiny osobnosti, aby tak zabránili katastrofě...
Hostování:Bert Tischendorf (Role "Simon Brandner")
Režie: Heinz Dietz
Scénář: Boris von Sychowski

Kresba

2. dubna 2012 v 19:25 | Božena |  Moje kresby