Konec je v nedohlednu

15. září 2011 v 12:25 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory
Alarm für Cobra 11: Rozhovor s Erdoğanem Atalayem
"Konec je v nedohlednu"

"Alarm für Cobra 11" Erdoğan Atalay herec při premiéře 19. Sezóny v Kolíně nad Rýnem.
(C) Tanja Weber / serienjunkies.de

Od roku 1996, stojí v Kobře 11 před kamerou. Ve čtvrtek večer začíná 19. sezóna akčního seriálu s 90-ti minutovým pilotním filmem 72 hodin strachu. Jako předehra k seriálu je zde rozhovor s hercem Erdoğanem Atalayem.

Na kterém seriálu jste závislý?
Atalay: Moje oblíbené seriály jsou založeny na dřívějších seriálech zvlášť. "Dva " na tento seriál jsem se díval vášnivě. Pak, samozřejmě, "Profesionálové", "Cesty od San Franciska," "Kojak", "Já sním o Jeannie". Seriály, které běžely v televizi během mého mládí.

A dnešní seriály?
Atalay: "Doktor s Diary", seriály vypadají velice podobně. Jako například "Countdown" Připadá mi to velmi krásné. Jsem velmi nadšený z nového "Transportéru" seriálu, který je připraven pro příští rok. Filmy, které jsem viděl jsou prvotřídní. Podívejme se, na nový Trailer (který byl zobrazen na RTL jako program prezentace) byl určitě velmi působivý.

Co dělá dobrý scénář pro "Kobru" ?
Atalay: Dobrý scénář Kobry je pro nás herce důležitý, i když naše postavy mají osobní vztah s případem. Nyní jsme uspěli v sezóně v pilotním filmu velmi dobře, protože se výslovně jedná o velmi osobní příběh. Hledám knihy, které jsem vždycky shledával jako především velmi krásné. Samozřejmě, je to zábava vidět všechny akce jen jednou. Ale pro nás hrát, že je vždycky příjemné, když můžeme být do všeho zapojeni - i když je to jen maličkost.

Jakou roli hraje zahrnutí této akce?
Atalay: Dříve, akce byla velmi častá - a pak přišla trocha dramatu. Mezitím jsme se zdokonalili do té míry, že akce je součástí děje. Pro mě třeba jednání nebude striktně logické, ale musí to být pravděpodobné. Musíte být schopni pochopit, proč postavy dělají to, co dělají. Protivníci by neměil být zlí tvrďáci, ale měli by mít přesvědčivou motivaci, která je pohání. Za 45 minut, je někdy obtížné všechno realizovat. Ale nám se to daří stále častěji.
V 15 letech, které "Alarm für Cobra 11" jsou nyní, tam byly odlišné fáze. Čas byl navržen spíše jako drama / thriller. Zatím jste udělali víc Akční / Komedie ...
Ataly: To je také to, co je pro mě osobně víc. Je to dobře i jinak. A nikdy nemůžete vědět předem, co se stane. S každou změnou, která vybočuje jednou z řady, která zahájí něco nového je vždy nebezpečí, že publiku říká:" Ale teď jsme zjistili, že je to hloupé.". To člověk nikdy neví předem. Vzhledem k tomu, se můžeme spoléhat jen na naše smysly. A mám pocit, že Kobra se stala dospělou až teď. Je to jako děti: dosáhnou puberty, všechno vyzkoušejí, a nakonec vyrostou.

Jestliže jeden hraje roli tak dlouho, a je úspěšný. Nenudí vás tato role někdy?
Atalay: To nemá nic společného s vášní, která je vlastní nám všem, pracujeme na tomto projektu. Neposlouchá, jen jde prostě dál. To je jistě někdy velmi vysilující. A člověk chce být v rozporu. Ale v podstatě všechno se vyznačuje s vášní, spojenou s vysokou profesionalitou. Kromě toho, nenatáčíme věci nikdy hned. Neustále přemýšlíme o tom, jak udělat věci ještě lepší. My improvizujeme ...

Máte řadu prostor pro improvizaci? A tam jsou představení, ve kterém musí každé slovo sedět na mluvený dialog.
Atalay: To nejsem já, ani vidět. Nemohl bych ani pracovat. Máte-li literární základ, pak je to jiné. Protože si nemůže jen tak improvizovat. My to však děláme opravdu hodně. Bereme texty pouze jako vzor, ​​jako druh plánu. Také ale víme o všech, o kterých ví i producent. Snaží se dát lepší a lepší vzory, tak musíme změnit méně. Ale přesto, vzpomeneme-li na scéně, že to, co si myslíme o sobě samém, je lepší, pak tam dáme právě to. Riziko musíme nést, pokud to děláme špatně, pak dostaneme zásah do nosu. (Smích)

Existuje časový horizont? Jak dlouho chcete Semira hrát?
Atalay: Já už jsem tu nyní dlouho, a to je pro mě stále ještě spoustu legrace. Z toho je teď můj první konec je v nedohlednu. Pokud budu někdy potřebovat pomoc dostat se z auta, pak si řeknu, že je to konec a je potřeba začít dělat něco jiného. (Smích) Ale v tuto chvíli to není ještě tak.

V posledních letech se objevily škrty v rozpočtu s ohledem na fikci kanálu. Všimli jste si toho také při výrobě Kobry?
Atalay: Jistě, samozřejmě. Čím méně peněz, tím méně budeme mít natáčecích dnů. Potom musíme natočit stejnou senzaci v kratším čase. Je to ovšem pro všechny vysilující. Ale je to ještě proveditelné. Ano, ale musíme se na chvíli po celou dobu uskromnit. Nicméně, snad se situace zase uklidní. Vysílač bude mít zase zisk a bude investovat do seriálu, kde jsem nejen jako herec, ale obecně velmi vítaný.

Seriály jako "Die Motorrad-Cops" nebo "Lásko", přicházejí a odcházejí. "Alarm für Cobra 11" má nepřetržitý úspěch, nicméně. Co si myslíte, že je důvodem?
Ataly: Měli jsme to štěstí, že jsme byli vůbec prvním seriálem tohoto formátu. Před 15 lety, mnozí, včetně tisku, se od nás odvrátili, ale publikum nás přijalo za své. Akce z Německa? Šílenství! To můžou nejen Američané, že můžeme to dělat i my! Na tomto základě se můžeme zlepšit a seriál pokračuje. Pro nové formáty, které nyní mají přijít v akční oblasti, je to mnohem obtížnější. Pokud by najednou nebyly všechny stejně pravdivé , pak je publikum nepřijme. Což je škoda, protože se mi líbí "Lasko".

Pane Atalay, děkuji za Váš rozhovor!

Volně přeloženo, prosím nekopírovat, děkuji
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 André André | 15. září 2011 v 12:54 | Reagovat

Pekný a zaujímavý rozhovor :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama