Červen 2011


Natáčení: 12:06:2011 – pilotní film 72 hodin strachu

23. června 2011 v 15:38 | Božena |  Natáčení Kobry 11
Natáčení: 12:06:2011 - pilotní film 72 hodin strachuzpráva
Ještě před chvíli probíhala v tisku zpráva, že se David Hasselhoff se svým autem K.I.T.T. zúčastní jako host natáčení pilotního filmu seriálu Alarm für Cobra 11 "72 hodin strachu". David řekl, v březnu mě kontaktovala produkční společnost Action concept, jestli zapůjčím svoje auto na natáčení pilotního filmu. Já jsem samozřejmě souhlasil.
První natáčecí termín 03.04. David byl v Kolíně nad Rýnem 04.04. v "TV Total". V dubnu existovaly ještě jiné natáčecí termíny. David měl být v Německu. Bohužel ani jeden termín nabyl příznivý, stejně jako termíny v květnu. Další natáčecí termín byl 10.5.2011. Krátce před 10.5. stále neexistoval reálný závazek , zda se Hasselhof natáčení zúčastní ...
Extra pro natáčení tu bylo auto "KITT" . Určitě ne 100% věrné originálu ... Ale pro průměrného diváka jistě dostatečná kopie. Tento vůz je věrný originálu ,natáčely se záznamy z interieru - kokpitu vozu, ovládací knoflíky, volant .. . Všechny venkovní scény, honičky a kaskadérské kousky byly natočeny s ostatními vozidly ...Jako schůzku se svým K.I.T.T. byl nyní vybrán termín 12.06. ... Scény s autem K.I. I. T. pro pilotní film jsou již vlastně tři týdny natočené. David říká, že si znovu dojel do Kolína nad Rýnem podívat se na další natáčení vedlejších příběhů. Koneckonců sleduje seriál již od první epizody v roce 1996 a od té doby vynechal jen pár epizod. Natáčecí trik s mým autem byl naplánovaný na poledne a trval jen asi 30-45 minut. Erdoğan Atalay ani Tom Beck v autě nenatáčeli. Ve scénách vidíte jen ruce a nohy, bylo provedeno natáčení s dabéry.... Nicméně, je organizováno i pro nás krátké setkání s dvěma hlavními postavami - jsou zde i fotografie vozu a podpisy obou hlavních hrdinů na vnitřní obložení pátých dveří K.I. T.T.- na památku. ...
Vše v jednom - i bez Hasselhoffa - velmi zajímavý zážitek a vzrušující den. Jsem velmi zvědavý, jak bude K.I.T.T. včleněn do příběhu. Tom Beck nám něco málo prozrazuje - ale my nebudeme prozrazovat vůbec nic zatím ... Uidíme to pak na podzim na RTL.
Zdroj mykitt.de

Erdoğan Atalay: "Nejlepší atmosféra vzniká, když držím svoji dceru v náručí a něco jí čtu. "

22. června 2011 v 21:46 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory
Erdoğan Atalay: "Nejlepší atmosféra vzniká, když držím svoji dceru v náručí a něco jí čtu. "

Rozhovor s "lesenmachtspass.de , duben 2011: záznam rozhlasového rozhovoru Čtení je zábava, volný přepis Barbara Fuckner.


Mod: natáčíte "Alarm für Cobra 11" a jste herec. Potřebujete určitou atmosféru ke čtení, čtete dobře?

Erdoğan se směje

Mod: Tedy vytváříte si určitou atmosféru?

Erdoğan: (směje se) Kdybych na ni čekal, tak bych se k četbě vůbec nedostal.

Mod: Dobře.

Erdoğan: Nejlepší atmosféra pro mě je, když držím svou dceru v náručí, upřímně řečeno a předčítám jí.

Mod: Oh, to je pěkné ! A co jí předčítáte?

Erdoğan: Četl jsem už všechno možné. Tak například pohádky z "1000 a jedné noci" ... Nyní jsme objevili rozhlasové hry. Na gramofonové desce, kupodivu, protože jsou vtipné a moudré a dcera je vůbec neznala. Jinak jí čtu sám všechno možné. Tedy, to co se týká dětí. Vymýšlím si příběhy. Někdy sedí, někdy leží a říká : "Tati, řekni mi něco o světě. Vyprávím jí o světě a ona pak usne".

Mod: Jakou jste měl nejraději dětskou knihu , když jste ještě žádné děti neměl? Je nutné dítěti předčítat, když už na světě je?
Erdoğan: Ano, mám starou pohádku knihu s pohádkami. Takže Bratři Grimmové, samozřejmě. Mám ji vázanou v kůži. Byla už sama o sobě dosti rozbitá, ale byla to moje kniha pohádek, ze které mi moje maminka předčítala. A kniha existuje stále, nyní čtu já svojí dceři. Tam je " Paní Zima", "Vlk a sem malých kůzlátek" a třeba "Jeníček a Mařenka" ... Takže všechno.

Mod: Dobře. Co byste doporučil jiným matkám a otcům, aby při předčítání svým dětem byli úspěšní. Jak můžou dosáhnout toho, aby dítě potom rádo četlo. Máte nějaký tip.

Erdoğan: Ano, a zní jednoduše. A tady je ten vtip, předčítání samo o sobě zahrnuje nejen čtení, ale také obsahuje přesně chvíli pospolitosti, moment bezpečnosti, které se nesmí zapomenout dát dětem. A většina lidí se tak pohrouží do sebe, ven z každodenního života, zapomene na problémy, když cítí čtení jako překážku, ale to je nesmysl. Je to opravdu nádherné, jen čtvrt hodiny ležet v posteli s dítětem nebo dětmi a říct "Ahoj, co jsme četli předtím a co budeme číst." A jestliže se člověk podívá do očí dětem, jak vás sledují a poslouchají, uvědomíte si, jak krásné je to pro vás samotného. A pokud to uděláte, můžete se takto s dětmi učit, vy přečtete jednu větu a dítě přečte větu další. Nebo každý přečte jedno slovo.

Mod: Dobře. A pak možná obecnější otázku: Jak důležité je čtení pro dobré vzdělání? V jakém kontextu byste klasifikoval čtení v oblasti vzdělávání?

Erdoğan: Takže ve vzdělávacím kontextu úplně nahoře, ano, v zásadě, protože jazyk je klíčem ke vzdělání. To platí samozřejmě pro určitou zemi, ve které se nalézáme. A v našem případě je to v Německu, v tomto případě je to tedy němčina. Je to jen základní prvek, který musíme pochopit. Jinak se nedá vzdělání rozumět, člověk tak musí působit na sebe, protože prostě nerozumí, co to znamená.... (Smích)

Mod (směje se): krásný závěr.Natáčení v LOHRU od 14.6.2011

15. června 2011 v 17:56 | Božena |  Natáčení Kobry 11
Natáčení v LOHRU
RTL- akční seriál: Kobra11 vyšetřuje v Lohru - 14.června 2011
Akce v Waldesruhu

Jeden starosta jako policista, jedna policistka jako pacientka a technický kreslič jako ošetřovatel nemocných, je to zkrátka taková výměna rolí, kterou můžeme v Lohru pozorovat. Točily se scény pro akční seriál televize RTL Alarm für Cobra 11. Natáčelo se hlavně v prostorách rehabilitační kliniky Waldesruh, která byla přeměněna na hotel Franziskushöhe vysoko nad městem.

Herci, kromě dvou hlavních aktérů Erdoğana Atalaye a Tom Beck zde bylo i 20 komparsistů z regionu, včetně starosty Ernst Prusse z Lohru, který hraje jako dalšího policisty. Skutečnost, že se filmový štáb přišel do Lohr, měla by být i proto, že odtud pochází i majitel produkční společnosti Herman Joha..
Ti, kdo očekávali hodně rušné kaskadérské akce, střelbu a exploze aut byly přinejmenším zklamáni. Natáčely se poměrně tiché scény na rehabilitační klinice. U komparsistů byla potřeba především: trpělivost. Před často sekundový záběr v seriálu bylo potřeba dlouhých procházek po hotelových chodbách, ve které se sanatorium proměnilo. "Mezi 50 000 a 100 000 € se pohybují náklady na jeden natáčecí den, " říká výrobní ředitel Marcel Greive. Na konci tohoto dne bude pouze pět minut stopáže. Natáčení z Lohru diváci uvidí na televizních obrazovkách v září nebo začátkem listopadu.
Přesný obsah epizody je ještě zahalen tajemstvím. Jedna věc je ale jistá: Spousta akce bude proměněna v klidnější scény. Také se ukazuje, že druhý a třetí den se bude natáčet v lese a v kamenolomu. Kromě toho zde bude mít určitou roli i kojenec.Na rozdíl od hlavních představitelů, jsou tu i figuranti, především kvůli životním zkušenostem před kamerou. Snad za malý obnos na osobní výdaje a přání stát před kamerou s oběma hlavními hrdiny, "doufala Silke Reckentin z Neustadtu. V reálném životě důstojník policie, hrála ve filmu pacientku kliniky.
Jakou roli bude hrát starosta Prusse přesně, to Lohrerský starosta v úterý odpoledne ještě nevěděl. On také trpělivě čekal v policejní uniformě na svou roli. Vyskytly se i malé komplikace a trochu zmatený odpolední program.
Natáčelo se dlouho do noci a někteří protagonisté v hotelu i nocovali. Někteří, říká asistentka Elke Schubert chtěli vidět filmové záběry, které se přes den natočily.
Někteří komparsisté zazmatkovali už při příjezdu filmového štábu: Jako dvě hlavní postavy, ve filmu je představují dálniční policisté, přijeli ve stříbrno modrém policejním voze, které patřilo k nezbytným rekvizitám. Toto policejní auto je pečlivě kontrolováno bavorskou dálniční policií. Teprve po nějaké době bylo opět propuštěno.Jaké jsou další plány filmové produkce? Ve čtvrtek, bude posádka natáčet ve Spessartu. Zbytek epizody je plánován v pohoří Eifel a kolem Kolína nad Rýnem. Dalším krokem je, aby se asi 19 kilometrů filmu nastříhalo. Na podzim se očekává, že epizodu uvidí přes 5 milionů diváků. Takže "Alarm für Cobra 11" - tentokrát bude z Lohru.


Podpora hnutí Archa

15. června 2011 v 16:49 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho pomoc dětem
05:05:11 | AEDT v Mariendorfu: Spolu s Kia Motors otevřel ve čtvrtek večer Uwe Dinnebier jeho berlínský autosalon, který pronajímá i vozy Kia. Večer byl doprovázený živou hudbou. Objevila se tu i Collien Fernandes. Hvězda Sophia Thompson se svým manažerem Alainem Midzic, i Dagmar Frederic a její dcera Maxi Renner, organizovaná akce byla i podporou charity pro děti "Archa". Jack Kim od Motors Kia předal kmotrovi hnutí Archa Erdoğanu Atalayovi šek, jehož částka byla věnována na výstavbu nové budovy pro hnutí Archa v Friedrichshainu Dále zde byl Udo Walz hvězda a Angelika Mann s dcerou Ulrike.
Premiéra Iron Doors 3 D

15. června 2011 v 16:23 | Božena |  Erdoğan Atalay a společenská angažovanost
08:03:11
|Ve čtvrtek začíná německá produkce filmového projektu, "Iron Doors 3D" v kinech. V úterý večer byli na premiéru pozváni hosté do kina Cinemaxx na Potsdamer Platz, což je hororový thriller, který není určen pro klaustrofobické lidi. Obsah: Axel Wedekind se náhle probudí v bunkru bez jídla a na svobodu si musí cestu prorazit sám. Chce-li přežít, musí dokonce pít vlastní moč. Vše v 3D, samozřejmě. Mezi místní mi kritiky "Saw"a "Cube" produkce klesla, ale to neznamená, že zde stále ještě mohou mít trochu zábavy s filmem. A bylo to jen kvůli nedobrovolné komedii, kde v dabované verzi, některé výrazy nejsou příliš slušné. Propad. Kdo ví, možná , že jen malý trash-hit.


Na premiéře se objevilo mnoho významných celebrit. Evil Jared Hasselhoff musel jít domů, hned po skončení projekce: doma ho čekala jeho malá, pět měsíců stará dcera a on musel brzy vstávat, protože ještě navštěvuje kurzy nemčiny, stejně jako jeho přítelkyně Sina-Valeska Jung.Mezi hosty byli i Julia Dietze, Sarah + Sina Tkotsch, Shermine Shahrivar, Christian Kahr, Hadnet Tesfai, Martin Kesici, Anne Marie Eilfeld, Erdogan Atalay, Katja Ohneck, Karolyn Peery, Dieter Landuris, Arzu Bazman, Andre Hennicke + přítelkyně Kateřina Klein, Dieter Landuris, Marcus Miller a samozřejmě i ředstavitel hlavní role Axel Wedekind a režisér Stephan Manuel.Dětský smích na FTL

14. června 2011 v 20:11 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho pomoc dětem
A akce: Dětský smích na FTL - filmové televizní dálnici
Na filmové dálnici v ALDENHOVENU to praská a bouchá - natáčení akčního seriálu Alarm für Cobra 11 přihlížejí děti a mladiství ze školy pro tělesně postižené " Paul Moor" z MÖNCHENGLADBACHU a líbí se jim to.
16. května tohoto roku bylo tak daleko. Pro žáky z MÖNCHENGLADBACHU byl na tento den plánován výlet do: "ALDENHOVENU" u DÜRENU. Spolek "Mini-PROMIS" organizoval tuto událost - stačí jeden den na natáčení RTL seriálu "Alarm fur Cobra 11". V tento den se natáčel 90 ti minutový pilotní film "72 hodin strachu" Zde se bude točit senzační kaskadérský kousek, ve ktérem je Christian Storm (Epizoda: "Formule budoucnosti"), kterého děti doprovodily na plac. Pohled za kulisy je vzrušující - děti fotografovaly a tázaly se. Absolutním vrcholem byl již úplně zničený - K.I.T.T., mluvící auto z RTL seriálu "KNIGHT-RIDER". Již dříve bylo psáno o účasti Davida Hasselhorfa v pilotním filmu.


Na závěr se konala malá hodinová autogramiáda s Erdoğanem Atalayem (44) a Tomem Beckem (33). Děti byly šťastné a vezly si sebou domů nezapomenutelný zážitek. Pilotní film by se měl vysílat na podzim, pravděpodobně 1. září 2011


Mini Promis je nyní pod profesionálním vedení Jenny Grünzig a Christiana Storma známého z televize SAT.

Erdoğan Atalay - foto

9. června 2011 v 21:33 | Božena |  Galerie


Pronásledování v obchodní zóně

7. června 2011 v 22:01 | Božena |  Natáčení Kobry 11
Alarm für Cobra 11: Pronásledování v obchodní zóně
06.07.2011


Freialdenhoven. RTL-akční seriál "Alarm für Cobra 11" - to je pronásledování, dech beroucí srážky, obrovské výbuchy a velkolepé boje se zloději aut, vrahy a vyděrači.

Ale jsou tu i dva televizní dálniční policejní komisaři, vrchní komisař Semir Gerkhan (Erdoğan Atalay), což je seriálový veterán, protože hraje od 3 epizody v seriálu, a dále je tu vrchní komisař Ben Jäger (Tom Beck), milionářský syn, který je v Kobře od roku 2008, a tentokrát usedá do stříbrného BMW s mnichovskou poznávací značkou v obchodní zóně ve Freialdhovenu.

Po akční scéně není ani potuchy. Rodák z Hannoveru Atalay se při jízdě divoce otáčí. Rodák z Bavorska Beck se ztrácí v pravotočivé zatáčce, auto se pohybuje po place přesně na milimetr, "super, velmi dobrý,"říká režisér, a pak se scéna opakuje ještě jednou.

Scény jsou stanoveny

Akční scény vznikají (od roku 2005) na filmové televizní dálnici FTL v Německu. Shoty se točí s kaskadéry a teprve potom se upravují s hlavními postavami. Den předtím v Action konceptu GmbH v Hürthu vznikly dva kaskadérské kousky. V dopoledních hodinách byli oba herci před kamerou. Jedná se o epizody 232 a 233, "říká manažer Sven Struch Hold.

Při natáčení těchto epizosd se počítá s 90 -100 herci a komparsisty. Je to jedenáctý den natáčení, natáčelo se z velké části v Kolíně nad Rýnem.natáčení na filmové dálnici je plánováno na jiný den - asi v polovině června.

A pak zpět do seriálu: "Jejich revírem je dálnice. Jejich nasazení se jmenuje, plná rychlost. Jejich protivníci jsou extrémně rychlí a nebezpeční."

Semir a Tom

3. června 2011 v 17:05 | Božena |  Galerie


Kobra 11

2. června 2011 v 12:02 | Božena |  Galerie