Březen 2011

15 let Kobry 11

27. března 2011 v 19:52 | Božena |  Tiskové zprávy
15 let "Alarm für Cobra 11"
Tom Beck a Erdoğan Atalay - obrázek je z 13. řady seriálu Kobra 11

tisková zpráva z 9.3.2011
Razantní střih, dramatická hudba, auta ve smyku, a hlas oznamující již 15 roků: "Jejich revírem je dálnice a jejich nasazení sebou nese plné nebezpečí."
Před televizní obrazovky pohodlně usedá každý týden v průměru pět milionů diváků, aby se podívali na další epizodu akčního seriálu: je to akce přímo v obývacích pokojích. A toto se děje, téměř na den, 15 let : Dne 10. března o dva dny dříve, než to bylo v roce 1996, startuje první epizoda jarní řady , na RTL je to již osmnácté pořadí "Alarm für Cobra 11 - dálniční policie," Uvidíme šest nových epizod - vždy v hlavním vysílacím čase ve 20:15 hodin.
Na RTL jsme hrdí: Žádný jiný seriál německé soukromé televize není tak úspěšný. Dokonce i "Bullen von Tölz" na Sat.1 a naše vlastní "Dvojité nasazení", bylo již překonáno.
Jaký je důvod úspěchu: "Jsme hřiště pro velké kluky," říká Tom Beck, jako Ben Jäger - mladý hrdina v posledních 50 epizodách "Kobry 11". jeho kolega Erdoğan Atalay jako vrchní komisař Semir Gerkhan je u Kobry přítomný již od druhého dílu první řady. Je vlastně u Kobry 11 veteránem. " Rozhodující bylo, že my jsme po prvním počátečním úspěchu neodpočívali, ale naučili jsme se jít dopředu důsledně dramaticky a technicky i jakýmkoli jiným způsobem. Zpočátku nikdo přesně nevěděl, jak to u akčního seriálu musí být.
Na začátku stálo pár podnikavých lidí, několik šílených kaskadérských kousků a originální příběh.. Dnes jsou prvořadé vzrušující přesvědčivé příběhy, a kaskadérské kousky jsou vybírány velmi opatrně, vzhledem k tomu, co se opravdu hodí." " Kaskadérské kousky samozřejmě zůstávají hlavním lákadlem," říká Tom Beck, a dodává " Senzace ale je vtipný dialog mezi Erdoğanem a mnou."
Tom je trochu hrdý na to, že tímto způsobem celý seriál má jistou lehkost, "Což je samozřejmě možné jen opravdu s tím správným partnerem," doplňuje Atalay s úsměvem.
Tom Beck je již šestý. " Se všemi kolegy jsem si rozuměl," řekl Atalay, . Pravým přítelem se stal René Steinke : "Jinak na setkání s ostatními máme jen málo času.." Ale s nějakým odporem se tato tvrdá práce nedá dělat.. A tak je to 15 let, v nichž 3750 vozů bylo sešrotováno a nikdy zde nebyly závažné úrazy. - a Atalay byl všeho všudy půl druhého dne nemocný..
Zda už je čas, aby "Cobra 11" skončila? "Jasně. Pokud ji veřejnost nebude chtít a její sledovanost se sníží.. " Ale je tu již 15 let se všemi svými vzpomínkami., které nám nikdo nikdy nevezme.".

Kobra mi změnila život

27. března 2011 v 12:46 | Božena |  Tiskové zprávy
Erdoğan Atalay - Malý velký muž
Erdogan

tato tisková zpráva je z roku 2006 a je upravená do dnešní podoby, do března 2011.

Od roku 1996 se toho v akčním televizním seriálu Kobra 11 změnilo více než dost. Dálniční honičky jsou rychlejší, výbuchy silnější, demolování vozů efektivnější. Na něco se ale věrní diváci mohou spolehnout: Roli Semira Gerkhana už 15. let hraje Erdoğan Atalay (44).

Patnáct let už Semir pronásleduje vrahy, vyděrače, překupníky, zloděje a další lotry. A hned tak s tím neskončí. Zatímco u nás se bude vysílat televize Nova 15. řadu. Na RTL již tato řada běží a natáčí se další a další pokračování.
Už jako malého kluka Erdoğana Atalaye lákaly adrenalinové situace. A v seriálu si jich užije více než dost. " Kde jinde bych se mohl po dálnici prohánět dvousetkilometrovou rychlostí, létat vrtulníkem nebo pronásledovat zločince v letadle a ještě za to dostat zaplaceno?", usmívá se Erdoğan Atalay.
Většinu akčních scén, včetně skoků z vrtulníku, si Erdoğan natáčel v seriálu sám, bez zastoupení kaskadéra. Prošel si výcvikem a divoké pády zvládá bez problémů. Kromě herce a kaskadéra se projevil i jako zdatný scénárista, takže si některé předlohy k epizodám Kobry 11 napsal sám.

Charismatický, drsný hrdina s pružným tělem a něžnýma hnědýma očima měří ve skutečnosti jen 160 cm. " Jsem malý velký muž. Má velikost není ve výšce, ale v kouzlu mé osobnosti, " žertuje představitel vrchního komisaře Semira Gerkhana. Na otázku, co se mu na roli Semíra nejvíc líbí, říka: " Semír je kliďas, nebojí se riskovat pro životy druhých. Díky svému klidnému a diplomatickému jednání je hodně oblíbený. Dokáže naslouchat a vciťovat se do druhých. Prostě jako já."

Erdoğan Atalay je otcem 8 leté dcery. V Kolíně nad Rýnem má krásný dvoupodlažní byt o velikosti 140 metrů. " Mé nejmilejší místo je prosklený pokoj na střešní terase. Tady se učím svoje role a tady taky sním. Třeba o tom, že bych chtěl jednou mít dům blízko moře." Pro akčního herce, který se ale neustále věnuje své práci, je vysněný dům s příbojem moře pořád ještě moc daleko od dálnice…


Scéna

24. března 2011 v 8:35 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Scéna z epizody V palební čáře

Semir - kresba

23. března 2011 v 18:47 | Božena |  Moje kresby

Geister all inklusive

21. března 2011 v 19:35 | Božena |  Upozornění
DVD s komedií Geister all inklusive - Strašení zahrnuti v ceně s Erdoganem Atalayem, by se mělo objevit na trhu až 31.12.2011, podle původnímu plánu 29.4.2011. Ani uvedení komedie na TV RTL není jisté.

60.000 navštěvníků

21. března 2011 v 15:30 | Božena |  Ostatní
Děkuji vám srdečně, že navštěvujete tento blog, věnovaný skvělému člověku a herci Erdoğanu Atalayovi. Děkuji Božena


V oblibě

21. března 2011 v 15:13 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Obsah i s více obrázky najdete i na http://www.erdogan-atalay-fanpage.de/cz/
V oblibě
Semir a Ben jsou svědky, jak je zavražděna mladá ex-modelka Alexa. pachatelé utekli, oba policisté jsou bezradní a stojí před záhadou. Pak uprchne bytu modelky Alexy: Alexina přítelkyně Jessica. Překvapením je, že Jessica je Hartmutova sestra, která se schovává, ale pro Semira a Bena je to zcela neznámá věc. Oba sourozenci si nejsou podobní a od sourozeneckého sporu se léta nestýkají. Nyní se Jessica dostává do velkých problémů.: Ona je zapletena do vydírání ve světě mody. To jsou skvělé obchody s levnými kopiemi léků na srdce, které jsou zneužívány jako pomoc při hubnutí. Svoji sestru musí zachránit Hartmut, je to však závažné rozhodnutí….

Erdoğan Atalay a Tom Beck

20. března 2011 v 19:27 | Božena |  Galerie

Akce s Erdoğanem Atalayem

19. března 2011 v 12:54 | Božena |  Erdoğan Atalay - zajímavosti
Včera uvedla televize RTL Super další díl Nejlepších akčních kousků všech dob. Pořadem provázel Erdoğan Atalay. Další díly jsou plánovány na 1.4. a 8.4.2011, bohužel pořad jde pozdě v noci až ve 23.50 hodin. Tady je pár obrázků u pořadu


Výše, dále, rychleji

18. března 2011 v 14:23 | Božena
Erdoğan Atalay a Tom Beck v epizodě
Výše, dále, rychleji
hostování: Alexandra Sydow, Claudia Hiersche
režie: Heinz Dietz
obsah:
Výše, dále, rychleji
Na cyklistickém závodě řidič Franco přejede autem člověka brutálně a zcela úmyslně: jasná vražda. Semir a Ben, kteří jsou stejně jako jejich nová kolegyně Jenny v publiku se snaží zabránit v útěku vrahů - marně. V průběhu jejich vyšetřování je jasné, že Jennyn bratr Patrick, který je hvězda cyklistiky , je zřejmě zapojen v celé této záležitosti. . Dálniční komisaři zjistili, že za vraždou stojí i zcela nové dopingové prostředky: těsně před Mistrovstvím světa se jedná o podnikání v milionech dolarů. A kvůli tomu jsou bezohlední sponzoři uskutečňovat dokonce více vražd na nákup drog. ......Erdoğan Atalay jako Semir Gerkhan v epizodě Druhý život

18. března 2011 v 14:09 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Sledovanost této epizody v Německu byla 5,2 milionů diváků


Akce v reálu

17. března 2011 v 12:05 | Božena |  Tiskové zprávy
Akce v reálu
Cobra 11- B.Z. Hvězdy seriálu v crash testu
16. 03. 2011 18.18 hodin, Yvonne Beister
B.Z. Chceme vědět jak jsou si nejúspěšnější akční hrdinové německého seriálu Kobra 11 jisti za volantem?
Již 15 roků brázdí dálnici na televizních obrazovkách dálniční komisaři Erdoğan Atalay (44) a Tom Beck (33).


Foto: Charles Yunck

Policejní závodní auto - jízda na mokrém asfaltu a dva komisaři za volantem. Pneumatiky se protáčejí, auto sebou hází. Erdoğan Atalay (44) a Tom Beck (33) v BZ-Crash Testu - centrum bezpečnosti jízdy v Berlíně-Braniborsku v Linthe.

Herecké hvězdy honí již 15 roků po německých dálnicích lupiče. Německý akční seriál "Alarm für Cobra 11" za dobu 15 let průměrně sleduje v Německu 4,4 milionu diváků, Seriál je vysílaný každý čtvrtek na RTL ve 20:15 hodin. Bilance: 3750 sešrotovaných aut.

"Seriál je skvělé hřiště pro velké muže," uvedl Atalay.

B.Z. chtěl vědět: Jací jsou televizní hrdinové opravdu u volantu a mají auto pod kontrolou?
► Test 1: Zatáčka: Ze země střílí obří vodní fontány. Atalay pomalu přibržďuje, jede kolem fontán a troubí.
► Test 2: Horská dráha: Deset procent zvýšení křivky jako na Nürburgringu. Beck přidává plyn a jede dobře.
► Test 3: Vodní jáma: Atalay spěchá se 100 km / h do příkopu. Fontány vody se rozestřikují do stran.
ADAC - centrum pro bezpečnost jízdy - Trenér Petr Ziganki (63) chválí: "Televizní hvězdy opravdu dobře ovládají své vozidlo. Žádné námitky, všechno proběhlo hladce. Poznámka za 1 "
Atalay a Beck se smějí a tleskají.


Atalay přiznává:" Už dvakrát jsem přišel o papíry (tedy řidičský průkaz). Byl jsem moc rychlý a byl jsem přitom vyfocen (radarem"). A Beck prozrazuje: "Já mám pár trestných bodů za telefonování za volantem."

Služebna - Autobahnpolizei

15. března 2011 v 10:53 | Božena |  Alarm für Cobra 11 - zajímavosti
Služebna Dálniční policie v při natáčení epizody 15 řady Útok. Epizoda byla uvedena na obrazovkách RTL v říjnu roku 2010. Na tomto blogu obsh i obrázky najdete pod rubrikou Kobra 11 - domovský seriál Erdoğana Atalaye, název článku Útok.
Epizoda se odehrává o vánočních svátcích a zločinci je veden masivní útok na služebnu Dálniční policie. Zde jsou tři obrázky, jak to tehdy při natáčení vypadalo.
Já jsem si myslela, že autoři seriálu, nechali zničit služebnu jen na počítačích pomocí techniky, ale Action concept neváhal skutečně služebnu zničit. Podle prvích dvou obrázků. to vypadá, že se natáčelo, při opravě budovy, soudím tak podle lešení na budově Action conceptu.
a služebna v původním stavu

Erdoğan Atalay a Tom Beck 12.3.2011

14. března 2011 v 10:28 | Božena |  Galerie
Erdoğan Atalay a Tom Beck jako komisaři dálniční policie Semir Gerkhan a Ben Jäger - pěkná práce maskérů


Erdoğan Atalay a Tom Beck na DSDS 2011

13. března 2011 v 17:20 | Božena |  Erdoğan Atalay a společenská angažovanost
Erdoğan Atalay a Tom Beck si z natáčení odskočili na soutěž Deutschland sucht den Superstar 2011 - Německo hledá superstár. Tom Beck zde upozornil na svoje nová CD, která vyjdou koncem března 2011.

video zde:

Parťáci z Kobry 11

13. března 2011 v 12:46 | Božena |  Galerie

Všechno nejlepší k 15. narozeninám Kobry 11

12. března 2011 v 15:02 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11

Rozhovor s producentem seriálu "Kobra 11" Hermannem Joha
© RTL / Menne
Cobra 11 slaví v tomto roce 15.narozeniny, sériál běží asi v 140 zemích. Dalo se očekávat, že sériál začne s tímto velkým úspěchem svůj příběh?
Hermann Joha: Samozřejmě jsme byli všichni nadšeni z našeho seriálu, bylo také jisté, že to bude obrovský úspěch. 15 let, a jak už dnes víme, je to jeden z nejúspěšnějších seriálů celkem, ale musíme být upřímní, neočekávali jsme tento úspěch. Zejména proto, že ani jeden z nás na začátku nepočítal s bližší šanci na úspěch, byly to i špatné recenze z té doby kolem nás!

Pokud budete porovnávat první epizody s nejnovějšími epizodami , co se změnilo za 15 let Kobry 11?
Hermann Joha: Skoro všechno, kromě jedné - hlavní herec Erdoğan Atalay. Vzhled a dojem, kaskadérské kousky, postavy v příběhu scénáře. Vždy jsme šli s dobou, často dokonce o krok napřed. Nejlepším důkazem toho je našich pět "World Stunt Awards( filmový Oscar za akční kousky), které jsme obdrželi třikrát za" Kobru "pilotní film.

Byly tam zvláštní, nevšední zážitky v posledních 15 letech, které si stále pamatujete živě?
Hermann Joha: Vzpomínám si na natáčení, ve kterém byl kaskadér sražen autem, a který podle scénáře zůstal ležet na ulici. Nějak si toho nevšimla zhruba 70-letá kolemjdoucí, že se právě natáčí film. Byla z toho zoufalá a zavolala záchranku i hasiče. Celý tým byl pohromadě. Náš kaskadér se posadil zcela nezraněn, a nám všem dalo velké úsilí uklidnit ženu. Pak jsme s ní vypili více kávy a dali si něco na zub, po počátečním šoku, se ujistila, že je scéna velmi vtipná.

Kde berete po 15 letech inspiraci na nové kaskadérské kousky?
Hermann Joha: My jsme dokonce nadšení tématy a podívejte se na všechny režiséry a na nejnovější akční filmy, ať už z Ameriky, Evropy nebo Asie. Z těchto celkových dojmů my jsme schopni rozvíjet naše vlastní nápady, které, jak ukazuje úspěch oceňuje publikum, a to nemůže být úplně špatné.

Máte nějakou oblíbenou epizodu? Kterou a proč?
Hermann Joha: Moje oblíbená epizoda je ještě pilot před 15 lety. Dalo by se o tom hodiny vyprávět o natáčení na dálnici, bylo to jako "Terminator" na německých dálnicích, a každý říkal, je to naprosto šílené.

Proč je "Alarm für Cobra 11" 15 let tak populární? Je tam nějaký vzorec na úspěch?
Hermann Joha: Rozhodně to není jen akce a kaskadérské kousky, ale také fantastické příběhy a znovu vynikající herci v hlavních rolích a epizody, stejně jako Erdoğan Atalay, Tom Beck po dobu 15 let a jako jeho současný partner, mezi nimi i mnoho jiných hvězd. Také je zde se Stefan Retzbach brilantní producent akčního formátu

Bouchnou u Action conceptu korkové zátky? Oslavíte narozeniny v týmu?
Hermann Joha: V současné době nemáme žádné plány, ale s jistotou to oslavíme.

Máte do budoucnosti nějaké cíle a požadavky, co se seriálu Kobra 11 týká Zvláštní hostující hvězdy, akční kousky?
Hermann Joha: Moje osobní cíle a přání do budoucna, je abychom pro příštích 15 let i nadále zůstali úspěšní, všichni fanoušci na celém světě - my jsme zaznamenali mimochodem, že jsme jedním z nejprodávanějších seriálů na světě - aby byli spokojeni. A já si přeji stejně jako v posledních 15 letech se svým dlouhodobým týmem příjemnou zábavu a produkci nových pokračování pro sledovanost diváků.

Semir Gerkhan - kresba

11. března 2011 v 17:13 | Božena |  Moje kresby

Semir Gerkhan v epizodě Špatná banka

11. března 2011 v 10:08 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Erdoğan Atalay jako vrchní komisař dálniční policie Semir Gerkhan v epizodě Špatná banka
Sledovanost v Německu byla 5,06 milionu diváků, což je 15,2% podílu na trhu sledovanosti