Děti a delfíni

2. listopadu 2009 v 15:27 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho pomoc dětem
Děti a delfíni
Erdogan


Erdoganovy dojmy během návštěvy v roce 2004
Erdoğan Atalay v roce 2004 informoval na místě (kdysi v Antalyi) o "Delfínech a dětech", podporoval tuto terapii pro děti hendikepované (= postižené tělesnou vadu a duševním omezením) v "Kids and Dolfins", plaval při tom také sám s delfíny a postřehl práci terapeutů s dětmi a zvířaty. Jeho postřehy byly zachyceny na jednom malém videu (2'35 min.). Toto bylo nějaký čas k dispozici na web stranka , zde však už není a nikdy nebylo dáno k dispozici.
Práce s delfíny se následně přesunula do Kemer (Turecko), nyní je taktéž následné pečovatelské centrum do Wickede-Wimbern (Německo). Také ono "Terapii s delfíny podporovalo a rozšířilo o terapii pro lidí se syndromem vyčerpání". Další informace (fotografie, interview, náklady, tým a zvířata, Delfinárium atd.) najde se na Web-straně: www.kidsanddolfins.com
Zde je nyní pro všechny fanoušky zajímavý opis Erdoganových slov, jeho osobní dojmy více
Erdogan


Uvedení mluvčího: Erdoğan, byl dnes v kontaktu s delfíny a plaval s nimi. Prosím, popište nám vaše dojmy a pocity.
Erdoğan:
Ano, jak by člověk ty pocity popsal ?
Tak za prvé nehledě na to, že delfíni jsou dech beroucí zvířata, protože oni jsou jednoduše překrásní ... člověk tak nemá před delfíny žádný strach, ale ovšem malý respekt k těmto zvířatům má, protože člověk je nezná. Ale je to prazvláštní, jak se člověk s nim přiblíží a dotkne se jich, má pocit sounáležitosti. A delfíni ho považují za vlastního.
Erdogan

Má-li člověk štěstí a může s nimi plavat a dělat potom také to co já, ... člověk pevně stojí a tento delfín - jmenuje se"Alischa", s ním volně plave ... a z této důvěrnosti vyzařuje klid, myslím, že toto je také klíč k dětem. Ano, že oni to cítí. Pociťují asi ještě daleko víc. Tato terapie s delfíny to je vždy otázka, zda něco přináší nebo ne, je to prokazatelné nebo ne. Já věřím, že tato diskuze bude hodně pozitivní.
Erdogan

Když člověk sám vidí - a já jsem minule viděl, že spastické ochrnuté dítě je v bazénu ... a potom jsem se díval, jak se toto dítě k delfínu přibližovalo a tento delfín se potom také přibližoval k dítěti, a tak člověk snadno vidí, jak se napětí uvolňuje - ano to je zjevné - člověk si toho snadno všimne, jaký je stav, že má důležitost s delfíny plavat. Protože snadno vidí, co to dětem přináší a jak se děti změní. Ano, jsou to také zprávy, které byly bychom bývali již dělali, když lidé jsou s postiženými dětmi. Co na to říct, co se tu vlastně stane. A je to pro mě nepochopitelné, že je tato uznávaná terapie vylučována. Ano je třeba tuto terapii v Antalyi podpořit, a já najdu způsob , aby podporu měla, protože člověk vidí zlepšení zdraví. A když snad ne ... nevím, jak si to neuvěřitelné má člověk solidně vysvětlit lékařsky nebo vědecky, proč to tak je ... přitom je to tak snadné. Je víc věcí mezi nebem a zemí než školní moudrost, dovolit si snít, myslím (usmívá se) a to je zřejmé, že něco se s těmito dětmi stane, že ony se cítí lepší, že si potom mohou vytvořit lepší život - zčásti jistě - a já najdu velmi hezké příběhy a myslím, že bych je měl podpořit.
Erdogan
Erdogan
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 evina evina | E-mail | 3. listopadu 2009 v 10:14 | Reagovat

je užasny Erdo ked pomaha detom velice sa mi to lubi

2 kajsanka kajsanka | Web | 4. listopadu 2009 v 21:30 | Reagovat

zajímavý článek...to bych taky chtěla zkusit..=D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama