Září 2009

Německá televizní cena

28. září 2009 v 17:47 | Božena |  Erdoğan Atalay a společenská angažovanost
26.9.2009 se konalo v Kolíně nad Rýnem každoroční udílení cen - Německá televizní cena 2009- přítomen byl mimo jiné i Erdogan Atalay se svou manželkou a Tom Beck

Rozhovor s Erdoganem 20.9.2009

26. září 2009 v 9:23 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory
Bouračky jen v seriálu

Od Wolfganga Golze, 20.září 2009


Honičky jsou jeho denním chlebem, Erdogan Atalay hraje v Kobře 11 dálničního policistu, který často jede až na hranici svých možností.

Když je řeč o dopravních nehodách, ví herec Erdogan Atalay své. Neboť co na obrazovkách vypadá občas nebezpečně, to také nebezpečné skutečně je. Filmové scény nejsou žádné počítačové animace. Přes 300 automobilů v pořizovací hodnotě okolo pěti milionů eur bylo již sešrotováno v dosavadních 200 dílech seriálu Kobra 11. Žádný služební vůz zatím nezůstal bez poškození.


A jak jezdí takový muž v soukromí?

Erdogan Atalay se usmívá. Ujišťuje pěknou němčinou s hannoverským nádechem: " Jezdím s velkou předvídavostí.". To se také není co divit, říká: " Však také znám následky dopravních nehod." Je mu tedy docela trapné, že již přesto jednou přišel o svůj řidičský průkaz (" V noci mě vyfotili na volné silnici. Byl jsem trochu moc rychlý.")

Ovšem jeho soukromý vůz přímo vybízí k rychlé jízdě. Erdogan Atalay jezdí černým Maserati 3200 GT Assetto Corsa s 370 koňmi pod kapotou. Ke zrychlení z nuly na sto potřebuje vůz jen 5,9 s. Tohoto sportovního kupé s elegantními záďovými světly ve stylu bumerangu bylo vyrobeno jen 250 exemplářů. Atalayovo Maserati je již deset let staré a má najeto 60 000 km. Sám herec se počítá mezi řidiče fajnšmekry. Maserati okouzluje jemným zvukem, který může přejít do mocného burácení. Je to zvuk motorů, který muže tak fascinuje a mnohé ženy irituje. Je jedním z důvodů, proč mnohdy šedovlasí dědové usedají na motorky Harley-Davidson.


Atalay rád poslouchá tyto zvuky, i tehdy, když jsou pěkně hlasité. Jednou byl na pozvání jezdce formule 1 Adriana Sutila na závodech v Monze. Kvůli řevu motorů mu dávali chrániče na uši. "Já jsem je odmítl", říká Atalay, " neboť miluji zvuk motorů ve vysokých obrátkách. Chtěl jsem si je vychutnat." Nějaké poškození sluchu si přitom nepřivodil.

Hrozná představa je pro Atalaye perspektiva, že v budoucnu budou auta poháněna jen elektromotory a budou jezdit neslyšně. On již ovšem ví, co pak bude dělat: " Tak si pustím speciální CD s báječným zvukem mého Maserati." Autoakustici již delší dobu pracují na tom, aby vytvořili uměle zvuky motoru a pouštěli je do interiéru. Pěkně vyladěné, podle pohybu plynového pedálu.


Bez výhrad akceptuje Atalay skutečnost, že trend směrem k elektromobilům je nezvratný. Vzhledem k oteplování Země " pochopil celý svět, že to tak dále nejde. Bezstarostné užívání si je pryč. Toho si všiml i průmysl a nastal obrat."
Atalayova náklonnost k automobilům začala brzy. " První auto zaregistrované na mé jméno pro mne znamenalo velkou svobodu." Ovšem ta se projevovala ve skromné podobě: Koupil si Mini. Lakována v barvě lila byla tahle koulející se krabice od bot, vyřezaným střešním oknem pronikal volně dovnitř déšť." Protože první auto je pro muže něco jako první láska, vzpomíná si Atalay dodnes na určité detaily. Tak se celý vůz občas úplně roztřásl a rozklepal. Příčina: zavěšení motoru bylo sežrané rzí a rozpadlo se. Naštěstí tu byl kamarád Paul, dvoumetrový chlapík, který to malé auto za pár peněz opravil. Hrozilo však, že se auto rozpadne, když s ním tenhle dlouhán dělal zkušební jízdu.


Protože ani úporná rez nemůže zničit pravou lásku, vlastní Atalay také ještě dnes jeden Mini v původní verzi. " Z hlediska bezpečnosti samozřejmě nestojí za nic", říká Atalay, " však já vím, jak se auta při nehodě deformují. Setkávám se s tím denně." Protože Atalayovi nevadí, když jeho auta rezavějí, pořídil si ještě jeden Triumph MK III Spitfire. Jezdí s ním (dokonce v závodech veteránů) a ošetřuje jej jeho tchán.


V televizním seriálu Kobra 11 - nová řada odstartovala na RTL tento měsíc - patří automobilové honičky ke stále se opakujícímu schématu. Naskýtá se otázka, zda se Atalay neobává, že se stane vzorem pro nezralé řidiče začátečníky? " Ne, jestli někdo touží porušovat pravidla, bude to dělat tak jako tak. Pak se podívá na závody formule 1 a zkusí jezdit jako oni.", říká.

Televizní komisař dodává: " Taky nosíme zbraně. Nijak je nezbožňujeme, ale používáme je. Nejsme ve filmech žádní superhrdinové, občas taky dostaneme co proto. Ale na konci vždy zvítězí dobro."

Pro Atalaye je tu ještě jeden aspekt seriálu, který je tu jen tak mimochodem. Hraje komisaře Semira tureckého původu. " Tenhle Semir je asimilovaný. Pracuje zcela samozřejmě u policie. Je dobře, že je v televizi policista s takovým původem. Dříve bylo něco takového nutno objasňovat."

Semir neboli Erdogan Atalay bude snad ještě dlouho honit darebáky se svým služebním vozem. Seriál je úspěšný, Atalaye jeho role baví. A na předepsanou rychlost si při policejním nasazení nemusí dávat pozor.

Přeložila paní Dagmar Zemanová, srdečný dík!

Plné riziko

25. září 2009 v 11:16 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
epizoda 10. řady, rok 2005

Všechno nejlepší k narozeninám

20. září 2009 v 16:32 | Božena |  Erdoğan Atalay - privát

22.9.2009 oslaví Erdogan Atalay své 43. narozeniny

Všechno nejlepší k narozeninám


Alles Gute zum Geburtstag


Milovaný nepřítel

17. září 2009 v 19:06 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Epizoda: Milovaný nepřítel (29.10.2009 v 20:15 hod. na RTL)


Skupina mladých zlodějů aut ukradla z garáže řadu luxusních vozů. Semir a Ben jsou pachatelům na stopě, ale ti na poslední chvíli prchnou. Policisté najdou jen odkaz na místo setkání, ale netuší, že jedním ze zlodějů aut je Tim, milenec Semirovy chůvy Julie. Julia ještě neví nic o trestné činnosti Tima.
V "Černé růži" najdou vyšetřovatelé u jednoho zákazníka kradený vůz. Zákazník je: Victor Semenov. Semir a Ben se také dozvídají víc podrobností o převodu ukradených aut na Rusy. Ve skutečnosti byly zmařeny dva převody, ale nikoli zloději aut. Mezitím, přeskočíme události. Zlodějský gang plánuje zrádný zločin, bohatým ukrást ne auta, ale jejich vlastní děti! Přestrojený za neškodného klauna, je členem gangu unesena holčička. Tim se nemůže smířit se svým svědomím a osvobodil s pomocí Julie dívku. Šéf bandy to ale tak nenechá a Tim a Julie jsou sami ve smrtelném nebezpečí ...

Rozhovor s Erdoganem Atalayem

17. září 2009 v 10:19 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory
Dělat myšky se nemá!


Již 14 let bojuje Erdogan Atalay jako vrchní komisař Semir Gerkhan proti překupníkům aut, vrahům a vyděračům na německých dálnicích. Za tato léta se Kobra 11 zařadila k nejúspěšnějším německým akčním seriálům. O úspěchu svědčí mnoho cen za kaskadérské akce a prodeje do zahraničí. Přesto herec s tureckými předky neveří ve věčnost seriálu. Má již plán B pro případ, že by se seriálem byl jednoho dne konec. Jaký to je, to nám svěřil ve žhavém rozhovoru, kde se hovořilo o všem možném.


Ricore: Zdravím, pane Atalay. Jak se Vám daří?


Erdogan Atalay: Velmi dobře. Právě se snažím nacpat do kufru auta mé staré kolo, které jsem nepoužíval už deset let. Ale ono to nejde. Je větší než jsem myslel, tak budu muset něco přestavět. Tak až na to se mi daří dobře (smích).

Ricore: Jaké auto to máte?

Erdogan Atalay: Rodinné Volvo. Normálně se tam toho vejde hromada. Ale musím to tam uložit bezpečně, protože tam sedává moje dcera. Kdyby tam něco nadskakovalo, mohlo by se hned všechno rozsypat.

Ricore: Vy ale máte více aut…

Erdogan Atalay: Ano, Maserati 3200 GT a Spitfire Triumph z roku 1969. Tím ale jezdí můj tchán. Ještě mám jeden Mini.

Ricore: To není špatné. Nejste tak trochu blázen do aut?

Erdogan Atalay: Určitým způsobem ano. Mám rád tvary. Ale většinou mi auta připadají moc drahá.

Ricore: Milujete rychlost?

Erdogan Atalay: Jasně a jak. Ale jen, když je volná dráha. Nesnáším myškaření.

Ricore: V tomto ohledu se nepodobáte Vaší filmové postavě Semira Gerkhana z Kobry 11…

Erdogan Atalay: Ne. Když cestuju soukromě, nejsem honičkově naladěn (smích). Myslím si, že agrese do silničního provozu nepatří. Mnoho lidí zapomíná, že v anonymních vozidlech sedí lidé. Mnohdy děti nebo nezkušení řidiči. Pak se odvážně dělají myšky. To nesnáším.

Ricore: Když jste před 14 lety začínal v seriálu, měl jste již nějaký vztah k autům, dálnicím nebo k rychlé jízdě?

Erdogan Atalay: K tomu jsem se dopracoval. Při mém prvním kaskadérském kousku jsem měl skoro přejet psa. Přijel jsem těsně k němu, sice jsem věděl, kde mám zabrzdit, ale stejně jsem zachoval větší vzdálenost než bylo třeba, protože jsem ho nechtěl zranit. Při druhém čísle mi přišroubovali boty na kapotu motoru, já se do nich nasoukal a vyrazil jsem do provozu.

Ricore: Vzpomínáte si na nějakou obzvlášť nebezpečnou nebo vzrušující akci?


Erdogan Atalay: Pro mě jsou spektakulární především akce ve velkých výškách. Musel jsem již skákat pozadu z kolínské veletržní věže nebo z Paschi (výšková budova v Kolíně - pozn.překl.). To už bylo hodně vzrušující.

Ricore: Jste na nějaké své akce obzvlášť hrdý?

Erdogan Atalay: Jednou jsem musel autem porazit hromadu sudů. Předtím se ale rozsypal diferenciál auta. Auto bylo samozřejmě rozbité. Kaskadér mi pak řekl: " Musíš jednoduše dobrzdit do určitého místa a odhodit ty sudy."
Říkal jsem si, jak jen to mám udělat? Myslel jsem, že to v životě nezvládnu, ještě k tomu s rozbitým autem. Ale povedlo se. Na to jsem ještě dnes hrdý.

Ricore: Děláte ještě dnes kaskadérské věci sám?

Erdogan Atalay: Jen takové, kde je vidět, že jsme to opravdu my. Sedět v upraveném autě v helmě a převrátit se by nemělo smysl, protože divák nevidí, kdo v něm sedí. Takové věci samozřejmě dělají profesionální kaskadéři, je to jejich práce. Je to výborný tým, se kterým spolupracujeme již léta. Víme, co můžeme a po domluvě s nimi samozřejmě děláme některé věci sami.

Ricore: To také znamená, že musíte mít velkou důvěru?

Erdogan Atalay: Ano, naprostou důvěru. To je nesmírně důležité. Mohu pracovat jen s lidmi, kteří mají doporučení od našich kluků. Kteří již s námi spolupracovali a vědí, co děláme. Nedávno jsem při jednom fotografování visel ve velké výšce na přetržení odolných lanech. Musel jsem si na to zvykat, normálně točíme s ocelovými lany. Nejdříve jsem si všechno zkontroloval, ačkoliv kluci samozřejmě věděli, co dělají, ale člověk si přece jen není jistý, když lidi kolem moc nezná.

Ricore: Vy stále běháte, skáčete a padáte, jak se udržujete fyzicky fit?Erdogan Atalay: To seriál mě udržuje v kondici (smích). Vůbec se nesnažím něco dělat. V podstatě jsem líný člověk.

Ricore: Takže žádné fitnescentrum nebo jogging?

Erdogan Atalay: Ne, ale zase začínám trochu provozovat bojové sporty. Taky jezdím na inlinech a potápím se, když mám možnost. Takové věci. Ale lehsedy nedělám, jestli myslíte tohle. Tak rychle to taky nejde, aby člověk vyšel z formy, protože jsme pořád v pohybu. Seriál je jako vytrvalostní sport.

Ricore: Hrajete Semira Gerkhana již 14 let. V září 2009 startuje již 15.řada Kobry. Nehrozí nebezpečí, že se stanete schizofrenním?

Erdogan Atalay: Chodím někdy se Semirem nakupovat, ačkoliv nosíme odlišné věci. Někdy mu kradu oblečení, když se mi dobře hodí. Nejzajímavější je to při nakupování bot. Ne, schizofrenie mi nehrozí. Ale bývám vždy trochu rozjitřený. Potřebuji chvíli, abych vypnul. Nemůžu například jít domů a lehnout si do postele, aniž bych se připravil na nadcházející den. Přeorientuji se tak po dvou třech hodinách, vyřídím si soukromé věci a až pak jdu do postele. Jisté okouzlení, které by člověk čekal, mě někde na okraji doprovází, ale nemáme vůbec čas nějak si to užívat.

Ricore: Jsou věci, které na Semirovi nenávidíte a milujete?


Erdogan Atalay: Zajímavá otázka. Miluju jeho schopnost prosadit se. To máme trochu společné. Není tak netrpělivý jako já. To se mi na něm obzvlášť líbí. A taky není klasický hrdina. Občas si ublíží, má strach a neprochází chladnokrevně prostorem jak to bývá v jiných akčních filmech. Obzvlášť když bývá doma u své ženy, je jako každý jiný chlap - snadno zranitelný. Ale právě takový koncept se mi líbí. Jsme přece jen lidé a ne supermani. Myslím, že s tím by se divák mohl ztotožnit.

Ricore: Tak vy jste netrpělivý?

Erdogan Atalay: Teď zrovna s tím kolem ano. Především pokud si vzadu poškrábu kapotu. No jo. Přesto je to odvážný chlapík, i když proti své vůli. Vydává se do situací, které bych já normálně neřešil. Pokud by ovšem nešlo o mou rodinu nebo přátele.

Ricore: Považujete se Vy za odvážného, když už jsme u toho?


Erdogan Atalay: Mám jednu miloučkou příhodu se svou dcerou. Když jsme byli na dovolené na Mauritiu, byli jsme také ve zbytku pralesa, který tam ještě zůstal. Zeptal jsem se jí, jestli nemá strach z tygrů. A ona že ne, protože jsem s ní přece já. To mne dojalo k slzám. Má dcera opravdu věřila, že její taťka by měl šanci porazit i tygra.

Ricore: Co jste jí na to odpověděl?

Erdogan Atalay: Řekl jsem: "Zlatíčko, určitě by to ten tygr se mnou neměl lehké.

Ricore: Umíte si představit život po Kobře 11?

Erdogan Atalay: To teď naznačujete můj skon?

Ricore: Ne, v žádném případě!

Erdogan Atalay: Vždycky existuje život po něčem. Jistěže bych měl divný pocit, kdybych přestal, protože seriál a lidé kolem něho se již stali určitou částí mne samého. Svoji roli hrají samozřejmě emoce a příběhy, které jsme za ta léta prožili. Lidé, kteří mi přirostli k srdci. Ale to nezáleží na mé síle. Jak dlouho ještě zůstanu, to rozhodnou jiní, v prvé řadě publikum. Jasně že bude život po Kobře. Ale není to tak, že bych se na to již připravoval.Chtěl bych dělat Kobru, dokud to půjde. Ale vedle toho sám píšu scénáře. Právě jsem jeden dokončil, který bych rád zfilmoval. Takže jde to i dál.


Ricore: Ale kvůli publiku Kobry 11 si starosti dělat nemusíte.

Erdogan Atalay: Diváci jsou velmi vrtošiví. Člověk nikdy nemůže přesně vědět, kam směřuje. Seriál je úspěšný, jasně, zatím jsem si každý rok myslel, tak teď už bude konec. Ale nebylo tomu tak - naštěstí! Uvidíme. Doufám, že budeme pokračovat, však jsme již natočili velmi pěkný pilotní film k nové řadě. Kdyby člověk měl recept na diváky, dělal by úspěšné filmy jeden za druhým, ale předem se to nedá odhadnout. Může se toho stát tolik. Ve filmové branži jeden nikdy neví.

Ricore: Zvlášť v posledních letech Vám přibývají ženy fanynky…Erdogan Atalay: To já nevím, může být. Jasně že seriál není jen pro chlapy. Semir se mezitím oženil a má dítě. Tím se do seriálu vloudily i menší problémy partnerských vztahů. Možná to ale souvisí s mým partnerem Tomem Beckem, ten je skutečný idol žen. Je vážně " k nakousnutí", ale samozřejmě je taky skvělý herec a dobrý kolega.

Ricore: Vnášíte do scénáře své malé soukromé problémy?

Erdogan Atalay: Dají se každopádně některé věci vysledovat, třeba žárlivost a tak. Herec samozřejmě čerpá věci i z privátního života, tak jak je za léta nastřádal a také ze samotné fiktivní figury. Například: Člověk sám nemusí být vrahem, aby to uměl zahrát. Ještě na divadelní škole jsem například vždycky chtěl hrát krále Leara. Tehdy jsem nesměl. Dnes vím proč, protože suma zkušeností nutná pro tuto figuru je mnohem větší, než jakou má člověk ve dvaceti.

Ricore: Bylo by pro Vás alternativou vrátit se do divadla?

Erdogan Atalay: Musím říct, že velmi miluji film. Mám tu více možností předvést věci, které chci. Nežene mě to nutně na scénu, souvisí to i s možnými nabídkami. Jasně, hodně jsem hrál divadlo, ale ve filmu se cítím lépe. Samozřejmě se dá dělat obojí, ale protože sám píšu filmy, ne divadelní kusy, pozoruji sám, že má cesta mě spíše vede k filmu.

Ricore: Právě jste mluvil o nabídkách. Nejste pro producenty a režiséry již příliš spojený s figurou Semira Gerkhana?Erdogan Atalay: Jasně že je člověk po tolika letech s figurou spojován. To je bohužel německý fenomén. V Americe, Anglii nebo ve Francii to není. Tam je normální, že lidé, kteří po léta dělali seriály, dělají vedle toho jiné věci. Zde se to časem také trochu změnilo. Taky jsem mezitím dělal jiné věci. Za ta léta získal divák také možnost poznat mnohé stránky této figury. Člověk není jen sám v jiných postavách, pohybuje se v kompletně jiném prostředí. Tato autentičnost, o kterou se člověk snaží, tuto postavu ještě posiluje.

Ricore: Byla by Amerika pro Vás jinou možností?

Erdogan Atalay: Ne, to nikdy nebyl můj sen jít do Ameriky. Na začátku mého divadelního studia jsem se ucházel o práci tam, ale stálo to hrozně moc peněz. Tyto plány jsem velmi rychle opustil. Mám rád Evropu, jsem rád, že tu děláme stále více filmů. A emocionální příběhy jsou na celém světě stejné, ty se dají vyprávět všude, kvůli tomu člověk nemusí chodit do Ameriky.

Ricore: Zpět k seriálu. Pilotní film k nové řadě se zabývá hrozivě aktuálním tématem. To bylo schválně?

Erdogan Atalay: Ach, Vy už jste ho viděl?

Ricore: Ano.

Erdogan Atalay: A jak se Vám líbil? Uvidíme, jak uspěje. Doufejme že dobře, protože i my si myslíme, že se nám dobře povedl.
Aktuálnost filmu nám přitom vyšla zcela náhodou. Scénář a produkce tu byly již mnohem dříve. Jedno ve kterém čase bychom film natočili, myslím se, že bude stále aktuální, ať jde o ptačí chřipku, virus SARS nebo prasečí chřipku. Pořád tu jsou nějaké zdánlivé nebo skutečné pandemie. Téma bylo opravdu náhodné.

Ricore: Co všechno kromě možné pandemie čeká ještě na diváky Kobry 11 v nové řadě seriálu?

Erdogan Atalay: Celá spousta věcí. Samozřejmě nějaké privátní příběhy, které proběhnou velmi emotivně. V principu je to to samé, co už znáte, jen teď jdeme o krok dále, protože samozřejmě nechceme ustrnout ve vývoji. Na příbězích pracujeme stále více. Když si novou řadu představuji, myslím, že se nám dobře povedla.

Ricore: Tenhle stálý vývoj vpřed, existuje již nejvyšší bod, za který už se jít nedá?
Erdogan Atalay: Ano jistě, vyvijíme se v určitých oblastech, tím, že třeba některé příběhy vyprávíme vtipněji, spektakulárněji nebo zapojujeme více určité jiné aspekty. Takové části, kde nejde nutně jen o akci, zkoušíme dál posouvat. V tomto ohledu je Kobra určitý druh hry. Také co se týká charakterů - vrchních komisařů, gangsterů, dobrých i zlých, tvoříme stále více jejich kontur. Nesmíte zapomenout, že máme čas jen 45 minut abychom vyprávěli příběh. Pro autory proto není vždy lehké vypracovat jemné odstíny. Začínáme vždy od nuly a zkoušíme zapojit do příběhů charaktery a neodbýt je pouze dvěma slovy.

Ricore: Zapojením postavy Hartmuta se autorům podařil husarský kousek.


Erdogan Atalay: To si myslím taky. Hartmut se poprvé objevil v jednom pilotním filmu. Původně měl být můj partner, to ale nevyšlo (smích). Má texty, které se neuvěřitelně těžko hrají, protože to jsou texty plné informací, které ale musí být zahrány velmi přesvědčivě. Myslím si, že to je těžké. Já raději hraji situace, kde mohu ukázat emoce.

Ricore: Semir se živí hlavně pommfrity s majonézou nebo kečupem. Jak je to s Vámi?Erdogan Atalay: Co se tohoto týče, jsem úplný neandertálec. Mám rád skvělou kuchyni, rád se dobře někde najím, ale nemusí to být zrovna kaviár, šampaňské nebo nějaké jiné speciality. Mám-li být upřímný, mám nejraději těstoviny s rajčatovou omáčkou. To je asi infantilní, ale chutná to. Mám rád jednoduché věci.

Ricore: Vaříte sám?

Erdogan Atalay: Ne, ale umím dobře dělat saláty! Mám velmi rád balsamikový ocet, zvlášť ten, co má jen dvě nebo tři procenta kyselosti. Ten je ovšem hodně drahý. Teď existuje něco nového, můžu Vám dát tip: Hmota podobá sirupu, kde jsou již smíchány balsamiko a bylinky. To chutná velmi dobře.

Ricore: Děkujeme za tip i za rozhovor.

přeložila paní Dagmar Zemanová, srdečný dík!

Premiéra 31.8.2009

12. září 2009 v 20:20 | Božena |  Galerie
Skládanka z premiery pilotního filmu ze dne 31.8.2009 v Kolíně nad Rýnem

Semir a Ben

11. září 2009 v 12:35 | Božena |  Galerie
Semir a Ben v epizodě Kartel


Rýn v plamenech

11. září 2009 v 12:28 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Epizoda : Rýn v plamenech (22.10.2009 v 20:15 hod na RTL)


Ben a Semir tentokrát nemají tentokrát žádné služební vozidlo, protože šéfová dala Mercedes sešrotovat. Semir i Ben jsou přeřazeni k vodní policii. Tam se zabývají sérií bombových útoků na lodě přepravní společnosti Düsseldorf. Tajemný případ vraždy vojenského historika přebírají místo nich jejich kolegové Bonrath a Herzberger. Na rozdíl od Semira, Ben skutečně najde zalíbení v nové činnosti, a to nejen proto, že se zamiluje do kapitána policejní lodi , kterým je atraktivní vrchní komisařka Connie Frederick.
V historikově kabrioletu byla nelezena bomba a je jasné, že oba případy se sebou nějak souvisí.
Mezitím, je na lodní společnost spáchán další útok, který končí katastrofou. Expert na výbušniny Dirk Roloff zahynul, když zneškodňoval bombu. Po předání výkupného Semir a Ben pronásledují jednoho z viníků. Connie ve viníkovi poznává svého ex-manžela Franka a nechává ho odejít.
Ale Frank se vrací do bytu Connie, kde se chce ukrýt. Vzhledem k tomu, Frank zná úkryt lidí, kteří stojí za bombovými útoky. Jede Connie s Frankem do jejich úkrytu. Semir a Ben přijdou příliš pozdě: Connie a Frank jsou sebráni jako rukojmí lidmi co stojí za bombovými útoky. Co je horší: plno výletních lodí je cílem nového vydírání a v motorovém prostoru jené lodi , Frank a Connie sedí na bombě.
Nyní je na místě dovednost Semira a Bena, aby odhalili pachatele činu. Čeká je ale velké překvapení. Podaří se jim zabránit vyhození výletní lodi do vzduchu a tím zachránit Connie a Frankovi život?

Staří přátelé

5. září 2009 v 12:34 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Epizoda Staří přátelé (15.10.2009 v 20:15 hod.na RTL)


Na služebnu dálniční policie nastupuje nová kolegyné: Claudie Wolters, jejíž otec je starý přítel Herzbergera. Jejich první zatěžkávací zkouška na sebe nedá dlouho čekat. Mladá policistka
se setkává s dvěma maskovanými muži, zástupci mocných drogových bossů La Cosa, kteří zaútočili na dálnici na převozce kokainu v hodnotě pět milionů eur , který je odvážen do spalovny.
Další den je Claudiina mrtvola vytažena z řeky Rýna. Byla zastřelen stejnou zbraní , jakou
používají maskovaní pachatelé útoku na kokain, takže je zřejmé, že LaCosa za vraždu Claudie Wolters odpovídá.
Ale pak vyšetřování Bena a Semira náhle dostává zcela nový směr . Dva kolegové otce Claudie Wolters se dostávají do podezření. Vzhledem k tomu, že Herzberger je jeho přítel a ten je
vehementně odmítá uvěřit v jejich vinu. Pro něj je LaCosa jediným viníkem činu.
Herzberger ale pomalu začíná uvědomovat, že něco je shnilé v této oblasti a Semir a Ben
a jejich podezření je přesvědčivé. A Herzbergův přítel Wolters se zdá být zapletený do celé záležitosti s drogami.. Herzberger tak stojí před obtížným rozhodnutím ...200 částí akčního seriálu

4. září 2009 v 13:39 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory
200 částí akčního seriálu

Interview s hvězdami seriálu Kobra 11


Jeden víkend stáli před kamerou TV Digital herci ze seriálu Kobra 11 Erdogan Atalay, Tom Beck, Katja Woywood a Susan Sideropoulos (seriál Dobré časy, zlé časy - něco jako naše Ulice, pozn.překl.). Spektakulární fotografování bylo osmi kaskadéry z firmy Perfect-Action umístěno na bývalé letiště Rangsdorf u Berlína. Výsledek: v testu obstáli! Pro naši fotostory šly tyto 4 hvězdy až na kraj svých hranic.Nakonec nám v interview prozradili něco o tajemství úspěchu a o svých projektech.

TV Digital: Proč se jako hvězda seriálu Dobré časy, zlé časy poprvé podílíte na Kobře 11?
Sideropoulos: Docela jednoduše! Již dlouho jsem byla fafynkou seriálu. Když mi producenti nabídli hostování v seriálu v roli odvážné policistky pochůzkářky Claudie, dlouho jsem neváhala a souhlasila jsem. Tvůrce znám již z dřívějšího natáčení. K tomu mohu v Kobře krásně umřít. Natáčení bylo vzrušující i z jiného důvodu. V jedné scéně jsem mohla poprvé v životě střílet, i když jen na dveře.

TV: Pane Atalay, jak si Susan Sideropoulos vedla v těžkých akčních scénách?
Erdogan Atalay: Velmi dobře. Před kamerou hrála vždy důvěryhodně a přesvědčivě. Vlastně bychom si ji rádi byli ponechali pro dlouhodobější roli. Ale ona bohužel hned zemře.

TV: Paní Woywood, od 169.části hrajete dvojici vyšetřovatelů jejich šéfovou. Nechají se Erdogan Atalay a Tom Beck vůbec zkrotit?
Katja Woywood: Jedno mi můžete věřit: jsem perfektní v krocení. Sice jako Kim sotva vycházím ze své kanceláře, ale teprve nedávno jsem směla ve své filmové kariéře poprvé střílet.
Pozn.překl. - část dalšího textu asi vypadla


TV: Teď je za dveřmi 200.část. Co se odehraje v jubilejním dílu pane Atalay?
Erdogan Atalay: Tři věci. Za prvé se během děje nakazíme smrtelným virem, který vypustí sekta, operující po celém světě. Tím začíná závod s časem, protože musíme najít protijed, který nám zachrání život. Za druhé tu vystoupí řada hostujících hvězd, např. Collien Fernandes (moderuje na hudebním kanále VIVA, pozn.překl.) nebo Oliver Pocher. Jeho role je obzvlášť legrační: hraje zastánce teorie spiknutí Sturmiho, který věří na UFO, ale současně se vyzná v tajemných pokusech s viry. Za třetí tam je opravdu spektakulární kaskaderské číslo, které má dobré šance na světovou kaskadérskou cenu v Los Angeles!

TV: Úspěch Kobry trvá nepřetržitě již 13 let. Paní Sideropoulos, co je tajemstvím úspěchu z pohledu ženy?
Sideropoulos: Kaskadérské kousky jsou v Kobře mnohem kvalitnější než v jakémkoliv jiném německém seriálu. Kromě toho jsou obě hlavní role Semira a Bena nesmírně sympatické figury.
Ženy oba dva obdivují kvůli jejich atraktivitě a šarmu, muži kvůli jejich odvaze.

TV: A jak zní tajemství úspěchu z Vaší perspektivy, pane Atalay?
Erdogan Atalay: Nikdy jsme nezůstali stát při vývoji seriálu.S každým dílem byla Kobra o trochu dramatičtější, skutečnější a profesionálnější. To je vidět hlavně v porovnání se starými díly. Kromě toho se stále delší dobu pracuje na ději. Tom a já mezitím také kontrolujeme, zda kaskadérské akce logicky zapadají do scénáře a jsou při natáčení proveditelné.


TV: Mnozí kritici označují Kobru jako mělkou a nenápaditou. Co si o tom myslíte?
Erdogan Atalay: Kdo něco takového říká, neví, která bije.

TV: Které akční filmy jsou vám vzorem?

Erdogan Atalay: Jsou to hlavně americké a francouzské filmy. Já osobně se rád dívám na akční hity Umírej pomalu, Smrtonosná zbraň, Terminator nebo Rambo

TV: V zimě bude mít Kobra silnou konkurenci. Ve čtvrtek večer budou dávat pořad Topmodels s Heidi Klum. Proč by si měli diváci přesto raději pustit Kobru?
Tom Beck: Máme všechno to, co Heidi a ještě něco navíc. U nás se krásné ženy neprochází po molu, jsou přímo vystřelovány do vzduchu. Akci byste u Heidi hledali marně.

TV: S jakým autem se vůbec vy osobně proháníte po německých dálnicích?
Tom Beck: Seatem Cobra!

Erdogan Ataly: Ten na mé Maserati 3200 GT nemá!

Katja Woywood: Smartem.

Sideropoulos: Já jezdím Mini Cooperem, často ale také na kole, to ovšem ale ne po dálnici. Osobně se raději samozřejmě vyhýbám karambolům.


TV: Jako hlavní hrdina jste v Kobře zažili hodně kaskadérských kousků: Co z toho byly pořádné pecky?
Tom Beck: Jedno číslo, kdy jsem dva dny visel na helikoptéře. V této scéně jsme někoho vytahovali z auta - zatímco jsem se houpal na lyžině vrtulníku. To bylo opravdu extrémně vzrušující! Musel jsem svěřit svůj život pilotovi a mohl jsem jen doufat, že správně odhadne vzdálenost od země. Kdyby letěl o něco níž, byl bych na kaši. Také přistávání bylo při této scéně obtížné, neboť jsem se musel přesně ve správném okamžiku na lyžině otočit.

Erdogan Atalay: Napínavé jsou vždy také skoky z domů. Ale na prvním místě považuji za skvělé něco jiného: po tolika letech přijít na plac a najít vždy vysoce motivovaný tým.

TV: Jaké zajímavosti budou v nové řadě?
Erdogan Atalay: Bude jich mnoho! Jednou budeme pátrat v utajení jako cool drogoví dealeři. Také díl s Oliverem Pocherem je skvělý.

Tom Beck: To je pravda. Pocher byl i mimo kameru stroj na vtipy. S ním jsme se váleli smíchy.

TV: Které kaskadérské kousky děláte sami a které ne?
Erdogan Atalay: To je různé. Mnohé vypadá na pohled jednoduše, jako jednoduchý skok z okna. Přesto to nemůžeme z bezpečnostních důvodů dělat. Jiné věci jsou zase dovoleny. V principu miluji kaskadérskou práci a v posledních letech jsem se lecčemu přiučil.

Tom Beck: Občas je ale rozumnější správně odhadnout svoje možnosti. Koneckonců si člověk může zlámat vaz.

Erdogan Atalay: To je pravda. Už pád ze žebříku může být smrtelný. Nebo si člověk při uklouznutí zláme zápěstí.

Tom Beck: Nikdy bych neproletěl sklem. To přenechávám kaskadérům. Vím, jak bych pak vypadal: plný šrámů! Také otočení v autě nesmíme dělat sami.

TV: Jak se vám líbilo focení pro TV Digital?
Erdogan Atalay: Neobvyklé a vzrušující, neboť nic nebylo nastaveno. Námaha byla extrémní. Od místa focení po motivy bylo požadováno naše veškeré umění.

Susan: Především u kaskadérských akcí.

TV: Jaké jsou vaše nejbližší projekty?

Susan: Angažujeme se v projektech pro děti a mládež Archa.

Katja Woywood: V Německu žije přes dva miliony dětí pod hranicí chudoby.

Tom Beck: Archa pomáhá mládeži - každý z nich si to zaslouží!

Erdogan Atalay: Cobra for Kids - Kobra pro děti - to je naše nové motto!

přeložila paní Dagmar Zemanová, srdečný dík

Pilot F1 u Alarm für Cobra 11

3. září 2009 v 18:13 | Božena |  Alarm für Cobra 11 - zajímavosti
Pilot F1 Nico Rosberg si vyzkoušel práci kaskadéra u Alarm für Cobra 11
video zde Nico Rosberg, Erdogan Atalay a Tom Beck

Premiéra pilotního filmu

2. září 2009 v 11:55 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Premiera pilotního filmu v autokině


Zde najdete rozhovor Erdogana Atalaye a Toma Becka při premiéře pilotního filmu Konec světa , který se promítal 31.8. 2009 v autokině v Kolíně nad Rýnem
zde ještě jedno video : Hvězdy na červeném koberci

Pomoc černobylské oblasti

2. září 2009 v 11:50 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho pomoc dětem

Firma E bay pořádá dražbu plakátu s Erdoganem a Tomem, jejíž výtěžek bude věnován na pomoc postiženým v černobylské oblasti. Je to další projev pomoci tomuto projektu, jehož je i Erdogan Atalay kmotrem.