Srpen 2009

Erdogan Atalay a Tom Beck

28. srpna 2009 v 19:01 | Božena |  Galerie

Ztracený syn

28. srpna 2009 v 17:09 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Ztracený syn (01.10.2009 v 20:15 hod.na RTL)

Po krádeži SEC-vozidla, které bylo naložené speciálními výbušninami, se podaří pachatelům uniknout. Během vyšetřování, se Ben setká se svým starým učitelem Charly Weismannem, který mu vždy sloužil jako vzor. Společně nacházejí dva ukryté zloděje. Nicméně, při zásahu nechá Charly uniknout jednoho pachatele, ale Semir to zpozoruje.
Ve skutečnosti, Charly pomohl uprchnout svému synovi Patrickovi, kterého se marně pokoušel přesvědčit aby vystoupil z gangu. Když zloději udeří znovu, Patrick senzačně uniká kanalizací. Charly tajně vymění průkazní materiál a Ben vyčítá svému učiteli, že je zkorumpovaný a ukončuje jejich přátelství. Mezitím, žádá vůdce gangu Gabor Fischer po Charlym, aby ukradl výbušniny z depa na policejní akademii, jinak že zabije jeho syna Patricka. Charly žádá Bena a Semira o pomoc při záchraně syna.. Společně proniknou do policejní akademie a ukradnou trhavinu. Ale k plánované výměně nedojde, Gabor dostane trhavinu. Když Gabor zabije zraněného člena
gangu, Patrick si uvědomuje, že stojí na nesprávné straně. Semir a Ben zjišťují, co gang chystá : Chtějí ukrást legendární a nejdražší auta z muzea ...


Panther

25. srpna 2009 v 15:13 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Epizoda "Panther" (01.10.2009)

Při vloupání je odcizena cenná socha . Při úprku zloděj zabije pána domu a uprchne. Hlavní podezřelí jsou Alexander Christo a Torsten Brand, kteří jsou známí pro podobnou trestnou činnost. Brzy se ukáže, že Christo je otec Kim Krüger. Kim je přesvědčena, že její otec, s nímž má napjaté vztahy, je viníkem. Semir a Ben zjistí, že v domě je ještě jedna socha a domnívají se, že zloději mají zájem vloupat se do této nemovitosti.
Ve skutečnosti se objeví v muzeu, dva maskovaní lupiči: Torsten Brand a jeho komplic.
Je zde také třetí maskovaný muž - Alexander Christo. Ale Christo je zde pouze proto , aby prokázal svou nevinu i když je označován za skutečného viníka. Může, ale uprchnout. Kim chce , aby její otec byl zatčen. Christo prchá a Kim střílí. Cristo se vzdává svého plánu přesvědčit dceru o své nevině. Ustupuje a chce prchnout do zahraničí. Mezitím se ale schovává u své dávné přítelkyně a spolupachatelky z dávných časů Conny Weber. Ve stejné době komisaři naleznou Brandnova komplice, zatknou to a objevují odkaz na Conny ...

Rozhovor s Erdoganem Atalayem

24. srpna 2009 v 18:12 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory
Erdogan Atalay - Bylo to jako by bouchla bomba
Erdogan Atalay hraje po dvousté Semira Gerkhana v Kobře 11 ( nové díly od 3.9., každý čtvrtek, 20.15 na RTL)


Erdogan Atalay hraje již 13 let hlavní roli v akčním seriálu Kobra 11


Od Elisabeth Singer

Již 13 let Erdogan Atalay jako dálniční policista Semir Gerkhan v seriálu televize RTL Kobra 11 loví v šíleném tempu na německých silnicích zločince. Přitom to v každé epizodě musí pořádně třískat a jedna exploze stíhá druhou. Od roku 2008 je též Tom Beck alias Ben Jäger mužem po Gerkhanově boku, který jej podporuje při vyšetřování bohatém na akce.Atalayovi partneři se od začátku seriálu střídají často. On sám je ovšem v seriálu již od třetího dílu zakotven pevně jako skála v příboji. Ve čtvrtek 3.září vysílá televize RTL dvoustý díl Kobry 11 a zahájí tak 15. řadu tohoto úspěšného formátu.

Jak dlouho chce ještě procházet ohněm tento 42letý německý Turek, který se svou ženou a šestiletou dcerkou žije v Berlíně a co jej zajímá v soukromém životě, to Atalay vypráví v interview.

teleschau: Jakým autem Vy sám nejraději zahříváte seriálové silnice?
Erdogan Atalay: Služební auto, které mám v seriálu se mi velmi líbí. Jezdil jsem již s mnoha auty, trojkové BMW je ovšem hodně vpředu. Tento vůz má výborné jízdní vlastnosti. Bohužel technika stále kráčí kupředu.

teleschau: Bohužel?
Erdogan Atalay: Ruční brzdy jsou již tak vybaveny elektronikou, že se s novými modely už nedají tak snadno dělat smyky. Otáčka o 180 stupňů ještě jde, ale při 90 stupních je to již těžké. Tehdy již musíme leccos přestavět, aby se s autem daly dělat smyky.

teleschau: Vzrušuje Vás rychlost? Uměl byste si představit, že byste jezdil automobilové závody?
Erdogan Atalay: Já sice mám závodní licenci, ale chybí mi čas zúčastňovat se závodů. Tu trochu volného času, kterou mám, trávím se svou ženou a dcerou v Berlíně. S čím bych si ovšem rád zajezdil je závodní vodní skútr.
Při natáčení jsem jednou již na dvou takových seděl, jeden měl 270 PS (koňských sil), druhý 400. To je jako raketa na vodě. Lítal jsem na tom po vodě 9 hodin. Pak jsem se kvůli tomu tři dny nemohl ani pohnout, jak mě bolely svaly. (smích)

teleschau: Pomyslel jste si, když jste před 13 lety začínal s natáčením Kobry, že natočíte více než 200 dílů?
Erdogan Atalay: Na začátku nevěděl nikdo přesně, co z toho bude. Taky bylo naplánováno jen sedm dílů, protože produkce byla tak drahá. Byl to takový testovací program, aby se ukázalo, zda má akce v Německu u diváků šanci. Ale pak z toho byla úplná bomba.


teleschau: Jak dosahujete takového stálého úspěchu?
Erdogan Atalay: Já si stále myslím, že je to dáno vývojem, kterým Kobra 11 prošla. Když si člověk porovná díly ze začátku s těmi dnešními, už spolu nemají mnoho společného. My na tom tvrdě pracujeme a stále zůstává mnoho otevřených možností. V prvé řadě to souvisí se scénáři, s celou dramaturgií pořadu. Ta získala v posledních letech neuvěřitelně na profesionalitě, stejně jako akční scény. To se ale dá poznat, jen když člověk seriál sleduje delší dobu. Pro tento formát byla vykonáno neuvěřitelně mnoho práce.teleschau: Měl jste možnost ovlivňovat vývoj Vaší televizní postavy?

Erdogan Atalay: My spolupracujeme všichni dohromady. I herci se podílejí na tvorbě scénáře. Já pořád dávám nějaké podněty. Svoji postavu mohu popsat jen těžko. Ale když se mi řekne nějaká situace, dokážu říct, jak by Semir reagoval.

teleschau: Stane se role po tak dlouhé době určitou částí vlastní osobnosti?
Erdogan Atalay: Chodívám se Semirem občas nakupovat, bohužel on má úplně jiný vkus než já. Pak tam spolu stojíme a povídáme si. To by se některým lidem mohlo zdát jako schizofrenie (smích). Ne, vážně, nedá se zabránit tomu, aby na člověku něco neulpělo.

teleschau: V seriálu je jedna bouračka za druhou, auta létají vzduchem, lidé umírají - v reálném životě úplné hororové scény. Jak to, že to v televizi tak hrozně nevypadá?
Erdogan Atalay: Právě proto, že my se pohybujeme na hranici reálného života - to, co my ukazujeme, je fikce. Takové spektakulární scény, které my točíme, se ve skutečnosti sotva odehrají. To souvisí s tím, že se člověk jako divák může pohodlně usadit a dívat se na to představení, aniž by se ho osobně zúčastnil. Takový způsob senzace miluje mnoho lidí, i já sám. Když před lety vypukla válka v Iráku, říkal jsem si, teď už lidé nebudou chtít vidět žádné akční scény, když je jich tolik ve zprávách v živém vysílání v televizi. Ale diváci umějí velmi dobře rozpoznat fikci od reality.

teleschau: Existují pro Vás při natáčení akčních scén, kterých se osobně účastníte, ještě nějaké výzvy, nebo se stále jen opakují stejné scény?
Erdogan Atalay: Ty už teď dobře znám. Ale i tehdy, kdy se nějaká podobná scéna opakuje, existuje vždy určité riziko. Fyzikální síly se sice dopředu propočítávají, ale až do nejmenšího detailu se průběh nedá předpovědět. Proto musím být velmi ve střehu. Když se opravdu něco stane, vrátí se člověk pěkně rychle zpátky na pevnou zem. Strach je špatný průvodce, ale respekt je přitom, co děláme, nezbytný.

teleschau: Zúčastnil byste se někdy rád pravé hollywoodské akční produkce?
Erdogan Atalay: No jasně, i když v principu nedělají nic moc jiného než my. Rozdíl je v tom, že oni mají k dispozici neuvěřitelně moc času. Oni točí jednu honičku třeba celý týden, to by mě k smrti nudilo a říkal bych si, kdy se pojede dál (smích). Bylo by jistě zajímavé vidět, jak se tam pracuje. Ale Amerika je daleko, moc daleko. Je ale jeden film, ve kterém bych býval rád hrál, protože ho mám velmi rád - je to film s Clintem Eastwoodem Gran Torino. Výborný scénář, senzačně zahraný. Moc rád bych si zahrál v nějakém filmu, který by režíroval Clint Eastwood.

teleschau: Zahrál byste si rád vůbec nějakou jinou roli než Semira Gerkhana? Ten Vás doprovází vlastně již 13 let…
Erdogan Atalay: Ano, jasně. Nechtěl bych za každou cenu dělat něco jiného, ale kdyby mě nějaký projekt zajímal, velmi rád. Semir koneckonců také jednou půjde do důchodu. Buď ho do penze pošlou diváci, protože už se na něj nebudou chtít koukat (smích), nebo to bude můj vlastní věk.

teleschau: Vy jste napsal scénář k jednomu dílu Kobry a také k filmu Alibaba. Uměl byste si představit, že byste kvůli tomu pověsil hraní na hřebík?
Erdogan Atalay: Herci hrají, dokud můžou. Pravá penze tu neexistuje. Herectví má mnoho společného s vášní, já jsem v principu udělal ze svého hobby své povolání. Scénáře mohu naštěstí psát jen podle své chuti a bláznovství, nikdo mě k ničemu nenutí. Každý člověk dělá věci, které dělat nemusí, které ho prostě jen baví.

teleschau: Od května jste velvyslancem projektu pro děti a mládež Archa v Kolíně.Jak došlo k téhle spolupráci?
Erdogan Atalay: Viděl jsem zprávu o práci Bernda Siggelkowa (zakladatel projektu Archa). Většina obyvatelstva nemá ani ponětí, že jsou v Německu místa, která jsou postižena velkou chudobou. Stále více lidí přichází o práci a nedokáže vyžít s těmi málo penězi, které mají k dispozici. V první řadě jde ale o děti.

teleschau: Zvýšilo se Vaše sociální cítění od té doby, co jste sám otcem Vaší dcery?
Erdogan Atalay: Ano, i když mě to zajímalo již delší dobu. Člověk by se zbláznil, když vidí, kolik existuje sociálně slabých prostředí. Proto se angažuji i v jiných projektech, třeba v pomoci Ugandě nebo v Nadaci čtení. Člověk se ptá sám sebe, jaký svět my dospělí chceme prezentovat našim dětem. Doufám, že se o projekt bude zajímat více lidí, když si ho budou spojovat s mým obličejem.

teleschau: Narodil jste se v Hannoveru, studoval jste v Hamburku. Nyní žijete se svou rodinou v Berlíně. Čeho si nejvíce ceníte na hlavním městě?
Erdogan Atalay: Velikosti. Kromě toho jsem milovník starých domů, proto miluji městskou část Unter den Linden. Ačkoliv bylo v Berlíně mnoho zničeno, je tu ještě neuvěřitelně mnoho krásných míst. Kromě toho je Berlín světová metropole s neuvěřitelnou scénou. Stále se tu něco děje. Člověk si může dělat co chce a nikoho to nijak nepohoršuje. Berlín je tolerantní město, je tu mnoho bláznivých lidí.
© 2009 teleschau - der mediendienst
přeložila paní Dagmar Zemanová, srdečný dík!

všechna práva k fotografii vlastní Petra Černá, fotografie je z letošního Fantreffen

Setkání fanoušků - Fantreffen 2009

24. srpna 2009 v 16:54 | Božena |  Setkání fanoušků Kobry 11 a naše kobrácká parta
Letošní mezinárodní setkání fanoušků Kobry 11 se konalo pod záštitou německého oficiálního fanclubu Kobry 11 a firmy Actionconcept ve dnech 21. -23.8.2009
Letos se nás z Čech a Moravy zúčastnilo setkání jen sedm z celé kobrácké party, která se pro letošek rozhodla pro cestu do Francie.
Jako i v minulých letech jsme vyjeli v noci v úterý z Prahy rovnou cestou do Hürthu, kde na nás čekala mládežnická ubytovna a pár krásných dní v Kolíně nad Rýnem a okolí.

Středa : Po ubytování asi v 15 hodin jsme vyrazili do Kolína nad Rýnem na tradiční procházku kolem katedrály, protože jsme byli po cestě unavení, tak se šlo celkem brzy spát.

Čtvrtek: Ráno po snídani jsme nasedli do aut a odjeli do dalšího místa natáčení Kobry11 do Düsseldorfu, kde jsme se, tentokrát za krásného počasí, kochali pohledem z televizní věže na celý Düsseldorf a jeho okolí. Večer následovala tradiční procházky Kolínem nad Rýnem a na závěr výborná zmrzlina.

Pátek, 21.8.2009 : Pět členů z naší výpravy se rozhodlo pro návštěvu zábavního parku Fantasialand v Kolíně nad Rýnem. Zde zažili takové atrakce až jim z toho šla hlava kolem a užívali si celý den v náručí zábavy až do 17 hodiny, kdy začínal oficiální program Fantreffen 2009. Všichni jsme se sešli pod přístřeškem, kde nás oficiálně přivítal hlavní člen organizačního týmu. Potom bylo grilování a večerní párty do půlnočních hodin. Jestli letos přijedou herci, to jsme se nedozvěděli.

Sobota, 22.8.2009 Ráno jsme dostali objednané trička, plakáty a fotografie a v deset hodin jsme vyrazili do Hürthu, kde nám byl promítnut pilotní film Konec světa. Mimochodem tuto napínavou podívanou můžete sledovat na obrazovkách RTL už 3.9.2009. Po napínavé podívané jsme měli trochu volného času a v 15 hodin jsme stáli před branami Actionconceptu, kde na nás čekal další program. Objevil se režisér akčních scén
Stefan Richter a seznámil nás s tím, jak vlastně vzniká takový seriál respektive jeden díl. Co za natáčením jedné scény stojí úsilí a lidské práce, aby výsledek byl dokonalý. A potom se už objevili naši dva hlavní hrdinové Erdogan Atalay a Tom Beck. Usměvaví a bezprostřední jako vždy.

Tady se pocity fanouška nedají popsat, to se prostě musí zažít. Já jsem předala Erdoganovi, který má mimochodem za měsíc narozeniny, dárky a on mi věnoval pár autogramů.


Vznikla tady řada fotografií , herci rozdávali autogramy a povídali si s fanoušky.. Najednou se v hale objevila i Carina Wiese ( představitelka Andrey Gerkhan), která nás mile překvapila svými znalostmi o Čechách. Carina se zdržela opravdu jen chvilku, ale i tak to stálo za to.

Erdogan a Tom se nemohli vymanit se sevření fanoušků. Ale všechno jednou končí a tak se i obě seriálové hvězdy po popovídání s fanoušky rozloučily. Na závěr jsme se všichni vyfotili u centrály dálniční policie a odebrali se na ubytovnu. Program následoval výherní hrou, ale my jsme se rozhodli ještě naposledy navštívit noční Kolín nad Rýnem. Vyhlídka ze skleněné věže na rozzářené město stála za to. Potom už jsme šli spát, protože v neděli čekala řidiče dlouhá cesta domů.


Neděle, 23.8.2009 Rozloučili jsme se a odjeli, ještě pár pohledů na Kolín a probírání zážitků, které zůstanou krásnými vzpomínkami. Takže díky všem za krásné zážitky z letošního Fantreffen, jak řidičům krásných aut, která nás vezla takovou dálku, za bezpečnou jízdu, tak i naší jedné fanynce, která se dokázala domluvit a tlumočit nám, a díky ostatním za natáčení i mnoho krásných fotografií.


Operace Gemini

14. srpna 2009 v 14:32 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Epizoda : Operace Gemini (24.9.2009)

Ben a Semir se setkají s drzým a všetečným děvčetem: Lis, Lis je rebelantská dcera z domu bohatých rodičů. Ona má ukradnout advokátovi dokumenty s důležitým obsahem, které jí ohrožují na životě. Advokát je zatím zavražděn....Ben a Semir honí vrahy advokáta Kostera. Po pronásledování také padá podezření i na Lisu. Podezřelé však musí komisaři propustit…
19letá rebelantská Lis Lichtenberg okradla advokáta a před smrtí mu odcizila důležité dokumenty, které chce draze prodat.. Lisa a její přítel Paul mají velký nedostatek peněz a využívají advokátovy spisy jako materiál k vydírání sněmovního státního tajemníka ministerstva vnitra Hensmanna. Co Lisa neví: Hensmann byl už od advokáta vydírán a podepsal si tak rozsudek smrti.. Také Lisa , která žádá peníze je ohrožena na životě. Ben a Semir jsou zaneprázdněni touto dramatickou záchranou akcí . Semir má jasno při pohledu na dokumenty, o co Hensmannovi a jeho komplici Glowskimu jde: o 30 milionů Eur, které by byly získány nezákoně!

Semir a Ben

11. srpna 2009 v 20:28 | Božena |  Galerie
Natáčení v Düsseldorfském muzeu automobilů

Pár záběrů z Kobry 11

9. srpna 2009 v 19:17 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11

Semir a Ben před kolínskou katedrálou
kaskadérský prvek

a opět Semir a Ben

Bratrská láska

6. srpna 2009 v 15:36 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Epizoda : Bratrská láska (17.09.2009 ve 20:15 hodin na RTL)


Obsah: Vyšetřování vraždy vede Bena a Semira do kolínského nočního života. Podezřelý je mladý
Jimmy , ale ten je jen o málo později rovněž nalezený zavražděný. Jeho bratr Denis si odpykává v nápravném zařízení první trest. Zde pracuje Semirova žena. Denis je odhodlaný pomstít vraždu svého bratra. Poznenáhlu se dostane Ben a Semir mezi frontou dvou bez milosti proti sobě bojujících nočních diskotékových klubů a Andrea musí unést hořké poznání....
Ben uvidí, že ze zádi vozu kape krev. Než Ben řidiče osloví, ten ujíždí a začíná pronásledování. Podezřelý vůz je nakonec dostihnut . V zavazadlovém prostoru vozu je objevena mrtvola muže z jednoho kolínského diskotékového klubu, který zde strávil poslední hodiny, je to diskotéka "Templum".
Ben chce objasnit vraždu Jimmyho Kortmanna, podezřelý je prchající řidič, který měl vraždu provést v nočním klubu. Ukazuje se ale, že v době činu byl Jimmy u svého bratra v nápravném zařízení. Zdá se, že Jimmy byl zapletený do trestních aktivit a jeho bratr Denis to věděl. Události se ale vymkly kontrole a Jimmy byl tak zavražděn Denis
chce uprchnout z nápravného zařízení a najít vraha svého bratra. V tom se mu pokusí na vlastní pěst zabránit Andrea...
Zatím se Ben a Semir stále pohybují mezi dvěma frontami vrátných nočních klubů a Denis se dostává do podezření z vraždy...

Sebeobrana

2. srpna 2009 v 11:53 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
epizoda 9. řady, rok 2004