Natáčení v Mönchengladbachu

11. července 2009 v 13:42 | Božena |  Natáčení Kobry 11
Okouzlující lesk plný akce


OD PHILIPPA COENENA - naposledy aktualizováno: 08.07.2009
Milionové sporťáky, elegantní společnost a troufalí zloději. Na jeden den se stal kulturní dům Haus Erholung (Mönchengladbach) kulisou k natáčení televizního seriálu AFC 11. Příběh o malém Monaku v Mönchengladbachu.

Křiklavě červené Ferrari a oranžové Lamborghini jakož i tucty komparsistů patří k natáčení před domem Haus Erholung. (text k fotografii)
Tak kdopak se nám to tu předvádí? Polibek nalevo, polibek napravo, pomalu se loudajíc na vysokých podpatcích po červeném koberci, pózujíc pro fotografy. A to všechno ještě jednou. Ač nám atmosféra elegantních rób, silných vozů a palem obklopujících vchod může silně připomínat přímořský Cannes nebo noblesní Mnichov, nenacházíme se na filmovém festivalu nýbrž jsme stále ještě v Mönchengladbachu. Abychom byli přesní, před domem Haus Erholung, který se stal kulisou pro natáčení televizního seriálu. Neboť produkční firma televizního seriálu AFC 11 tu točí tři scény - což trvá celý jeden den.
Zloději kradou luxusní auta

Informace
Seriál
Vysílací čas: Čtvrtek, 20.15 na RTL. Podzimní série začíná 3.září. V jedné z částí budou k vidění scény natočené v Gladbachu.
Pořádná práce si žádá trpělivost - ve filmové řeči to znamená: obraz musí být perfektní. Přitom se dá příběh, který se tu natáčí, převyprávět docela krátce. Houf bohatých lidí předjíždí se svými elegantními bouráky před dům Haus Erholung, kde se koná charitativní galapředstavení - scéna 1. Komisaři Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a Ben Jäger (Tom Beck) si nacpávají břicho tučnými pomfrity a pozorují přehlídku krásy a bohatství, když náhle zpozorují, jak se jeden z hlídačů parkoviště potácí zraněný ven ze své kóje v podzemní garáži (scéna 2). A teď vyvrcholení: motory nadupaných sporťáků zaburácí a vyrážejí z parkovacího domu ven. Jenže za volantem nesedí jejich majitelé, nýbrž banda zločinců. Policisté je začnou pronásledovat.

Víc z Mönchengladbachu v tomto dílu, který se má vysílat na podzim vidět nebude. "Ale to nevadí. Kolín, Bonn, Düsseldorf, Mönchengladbach, to všechno je pro diváky jen jakési křoví. Nejsme svázáni s žádnými místy". říká Maik Fickelscheer, vedoucí obrazu filmové a kaskadérské produkční firmy Action Concept. Hlavní natáčecí místo seriálu je přece dálnice. Ovšem pro doprovodné scény jsou určitá místa důležitá. A pro určitý motiv musí někdy dlouho hledat. Tak jako v případě domu Haus Erholung. " Režisér si představoval starobylou fasádu s moderními auty. Něco s mezinárodní atmosférou, ne typicky německé" , říká Fickelscheer. Dům Haus Erholung je na to perfektní. A taky kvůli přilehlé podzemní garáži, která je nutná pro jednu ze scén. " Tak trochu jako Monako." dodává Fickelscheer.
Ale nebuďme tak nároční. Neboť předtím, než oba hlavní představitelé nastoupí na scénu, odšroubují se dopravní ukazatele, mumlá se do vysílaček, dle potřeby se i řve. Asi 60 lidí se stará o světlo, zvuk, rekvizity, kameraman se vznáší nad prostranstvím na jeřábu, komparsisté zkoušejí správný průběh scény. A mezitím sedí hlavní hvězdy ve svých přívěsech na parkovišti starých lázní An der d Flieschermühle a nechávají si zakrývat vrásky.

A pak i oni jdou na věc. Rychle pár polibků se spolupracovníky a pak prozradí něco k městu:

" V Mönchengladbachu jsem byl jednou na divadelním představení své nejlepší přítelkyně", říká Tom Beck. Klapka padá. Akce.
Volně přeložila paní Dagmar Zemanová, srdečný dík!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 evina evina | E-mail | 11. července 2009 v 13:49 | Reagovat

je to skvele

2 Ronny Ronny | E-mail | Web | 25. října 2011 v 1:05 | Reagovat

Třídní původ? Moji předkové byli neandrtálci, takže díky za info:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama