Semir je dobrý přítel

25. května 2009 v 9:48 | Božena |  Erdoğan Atalay - privát
Prosím nekopírovat - článek je chráněn autorským zákonem, děkuji
Semir je dobrý přítel
Po 13 letech v hlavní roli v akčním seriálu AFC 11 bývá herec Erdogan Atalay občas oslovován jménem svého filmového hrdiny

Erdogan Atalay hraje již 13 let hlavní roli v akčním seriálu AFC 11

Berlin - Tak se mění časy: Erdogan Atalay, kterého můžeme vidět již od r.1996 jako tureckého vrchního komisaře Semira Gerkhana v úspěšném akčním seriálu televize RTL AFC 11, býval ještě před lety tázán svými hereckými kolegy, jak dlouho ještě chce v seriálu hrát. " Mysleli si, že tím příliš poznamenám svůj obličej a hereckou kariéru". Mezitím se však témata hovoru změnila: " Stejní kolegové se mě dnes ptají, zda nemohu udělat něco pro to, aby dostali v seriálu roli."

Když před 13 lety odstartovala produkce Kobry 11, patřil hlavní představitel k lidem, kteří pochybovali o jejím dlouhém trvání. "Tenkrát projektu nikdo nevěřil". A zdálo se, že pesimisté měli částečně pravdu. Kvůli vysokým nákladům, které se vynakládaly na tento na akce tak bohatý seriál, kde se auta šrotují jako na běžícím páse, zredukovala stanice zakázku na první řadu. Místo původně plánovaných 14 dílů první řady jich zbylo jen devět.

Atalay, syn Němky a Turka, je v seriálu již od 3.dílu (z dosud vysílaných 194). Již dlouho bývá cizími lidmi častěji oslovován jménem svého filmového hrdiny. " Žádný problém. Tenhle Semir je můj dobrý přítel." Dobrý přítel -
ale se zcela odlišným vkusem. Takové kovbojské boty, které Atalay tak rád nosí, si Semir obouvá jen tehdy, když patří ke kostýmu vyšetřovatele v utajení.

Atalay žije se ženou a šestiletou dcerou v centru (Berlína) nedaleko ulice Kastanienallee (Kaštanová ulice). Přesto se představil jako velvyslanec projektu pomoci Archa v Kolíně nad Rýnem. " Kolínská Archa potřebuje pomoc pro svůj start". Protože 42letý herec tráví mnoho času natáčením ve městě se známým dómem, chce se angažovat právě zde. Posledním podnětem pro něj se stal zážitek při natáčení v sociálně problematickém prostředí. V přestávce mezi natáčením byl Atalay obklopen dětmi, se kterými si povídal. Děti se ptaly, zda to, co dělají je skutečné. - Ne, to je jen v televizi! - Ale v televizi je to přece taky doopravdy?!

Načež se jim to Atalay pokusil vysvětlit: " Je to tak, jako když vám někdo z rodičů přečte pohádku." Následující odpověď jím otřásla: " Tu jeden takový prcek prohlásil, že jemu jeho rodiče ještě nikdy nic nepředčítali. No není to hrůza?"

Když Erdogan letí v rychlém autě 30 metrů vzduchem, dá se říci, že tak pokračuje v rodinné tradici: "Můj turecký dědeček létal v jedné peruti se slavným Rudým Baronem."

Nejznámější Turek z německého seriálu sám turecky neumí. Pro případ, že by už dál nechtěl pokračovat v herecké profesi, musel se již předem rozloučit se svým "plánem B": " Na kariéru astronauta mluvím moc špatně anglicky a v matice jsem byl úplně dutý." Ale má i "plán C": V případě potřeby bych asi určitě začal psát."

Berliner Zeitung, 22.5.2009
volně přeložila paní Dagmar Zemanová a patří jí za to velký dík
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kajsanka Kajsanka | E-mail | 25. května 2009 v 17:16 | Reagovat

skvělý článek....fakt skvělý...

2 Danella Danella | Web | 26. května 2009 v 1:30 | Reagovat

Erdogan si zaslouží opravdové uznání=-)

3 caty caty | 30. srpna 2016 v 11:16 | Reagovat

Klobouk dolů až k zemi. Je to vynikající člověk. O jeho ,,plánu B´´ , už vím delší dobu, ale že by začal psát? No mohlo by to být zajímavý, já ráda čtu. To bych asi minula i kalhoty kdyby začal opravdu psát. Všechny jeho články nebo knihy bych si kupovala. No nedivím se když někdy píše i scénáře. Někomu třeba může být divné když usliší že slavná Erdy by chtěl být astronautem, můj názor zní, ,,no a co?´´. A to pro všechny. No nemáme právo dělat v životě co chceme nebo c nás baví? Proč by jsme měli poslouchat někoho jiného? :) like :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama