Květen 2009

Natáčení v Nideggenu

31. května 2009 v 14:44 | Božena |  Natáčení Kobry 11

Komisaři Atalay a Beck najdou mrtvolu na HirtzleyRTL natáčí scénu pro příští řadu Kobry 11 ve sklaním městě u Nideggenu


Kobra 11 v Nideggenu: parkoviště na Danzley (skalní útvar u Nideggenu, pozn.překl.) je zaplněno vozidly. Konečně se něco děje v malém městečku. Zasvěcenci jako Dietrich Weidenhaupt, který je mezi horolezci známý jako "Pán skal", vědí již několik týdnů o co jde, neboť on sám se podílel na organizaci natáčení v Nideggenu. Firma Action Concept z Hürthu
zde pro RTL natáčela 5 hodin jednu scénu pro známý seriál Kobra 11. Pilotní díl pro 14.řadu s pracovním názvem "Konec světa" se bude vysílat asi za půl roku.

Vedoucí produkce Maximilian Helm měl k dispozici několik čísel: 55 lidí se podílelo plně na natáčení, čtyři herci a jejich čtyři kaskadéři byli v hledáčku kamer. Tato scéna byla nakonec sestříhána na asi dvě minuty. Pro laiky nepředstavitelně náročné - pět hodin natáčení, dvě minuty vysílání.
Atmosféra na místě natáčení na úpatí Hirtzley je uvolněná. Zdá se, že každý přesně ví, co kdy má dělat. Horolezci z Nideggenu Robert Bechem a Norwin Hauke-Ulmen šplhají na pestrou pískovcovou skalní stěnu.
Jištěni jsou svými manželkami Fine Bechemovou a Martinou Ulmenovou. Zaskakují za komisaře z Kobry 11 Semira Gerkana alias Erdogana Atalaye a Bena Jägera alias Toma Becka ( pozn. - v originálním textu je zaměnili!). Polední slunce praží do stěny. "Bohužel musíte ještě jednou nahoru! Budeme opakovat!" První slaňování nezachytily kamery umístěné na jeřábu správně.

Mezitím se natáčejí další scény. "Musím tu sjet "banán"", volá jeden kameraman na produkčního. "Ticho! Žádné hovory! Zvuk! Kamera! Akce!"
O co jde? Komisaři na dovolené lezou po skalách. Náhle se to stane: na úpatí skály narazí na smrtelně zraněného Juliuse Niemeyera (Christian Stock). Výstřely přicházejí od tmavě oděných mužů na čtyřkolkách. Honička začíná. V Nideggenu ale bohužel nekončí, škoda.

Volně přeloženo paní Dagmar Zemenová, srdečný dík

Nasazení pro Kobru 11

31. května 2009 v 14:38 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Nasazení pro RTL

Úterý, 5.května 2009


Na idylickém místě pracovalo Sokolnictví Eventfalknerei pro televizi RTL: K natáčení jednoho dílu ze 13.řady seriálu AFC11, nejúspěšnějšího akčního seriálu stanice, cestoval tým do vestfálského Euskirchenu na hrad Flamersheim.
Zde se natáčelo s televizními komisaři Semirem Gerkanem (Erdogan Atalay, uprostřed) a Benem Jägrem (Tom Beck, vlevo).
Pro Kobru byli střídavě nasazeni dva havrani - Renata a Rudi. Točilo se, jak se někdo pokouší dostat do věže hradu tím, že vystřelí šíp ze samostřílu do věžního okna a poté vyšplhá po zdivu nahoru. Střela však vyplaší havrana. Proto se točila scéna letu z věže. " Havrani samozřejmě rádi startují z takových výšek.", říká obchodní ředitel Eventfalknerei Thomas Wamser, "protože si tito mazaní ptáci rádi ušetří stoupání".

Hrad Flamersheim nacházející se u říčky Flämmerbach je historickou scenérií: Poprvé je zmiňován r.1358, v 18.století byl přestavěn a je obklopen zahradním komplexem a přírodním parkem s příkopy a rybníky.

Vedle natáčení se oba televizní komisaři zajímali také o výcvik havranů.Erdogan Atalay by si byl rád pohladil Renatu, opeřený profík si však zachovával odstup. Se svými lidskými kolegy filmováním zkušená Renata pěstuje spíše chladné vztahy.


Seriál televize RTL AFC11 patří k nejúspěšnějším pořadům stanice a každý týden přitahuje a okouzluje až pět milionů diváků. Díl s Rudim a Renatou se bude vysílat na podzim.
volně přelozeno paní Dagmar Zemanová, srdečný dík

Smrtonosná zásilka

30. května 2009 v 17:55 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
epizoda 7. řady, rok 2002

Erdogan Atalay VIII.

30. května 2009 v 17:54 | Božena |  Autogramy

Erdoğan Atalay kmotrem projektu " Archa"

25. května 2009 v 11:14 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho pomoc dětem
Herec Erdoğan Atalay , známý z RTL- série "Alarm pro Cobra 11", je také podporovatelem projektu "Archa". Erdogan bude podporovat projekt právě v Kolíně nad Rýnem, kde se natáčí Kobra 11 a kde tráví nejvíce času. Více se dočtete v rozhovoru níže - Semir je dobrý přítel.
Projekt" Archa", je věnován na pomoc dětem..

Více o projektu na jeho oficiálních stránkách zde
http://www.kinderprojekt-arche.de/downloads/PM_Benefiz-Dinner_2009.pdf

Semir je dobrý přítel

25. května 2009 v 9:48 | Božena |  Erdoğan Atalay - privát
Prosím nekopírovat - článek je chráněn autorským zákonem, děkuji
Semir je dobrý přítel
Po 13 letech v hlavní roli v akčním seriálu AFC 11 bývá herec Erdogan Atalay občas oslovován jménem svého filmového hrdiny

Erdogan Atalay hraje již 13 let hlavní roli v akčním seriálu AFC 11

Berlin - Tak se mění časy: Erdogan Atalay, kterého můžeme vidět již od r.1996 jako tureckého vrchního komisaře Semira Gerkhana v úspěšném akčním seriálu televize RTL AFC 11, býval ještě před lety tázán svými hereckými kolegy, jak dlouho ještě chce v seriálu hrát. " Mysleli si, že tím příliš poznamenám svůj obličej a hereckou kariéru". Mezitím se však témata hovoru změnila: " Stejní kolegové se mě dnes ptají, zda nemohu udělat něco pro to, aby dostali v seriálu roli."

Když před 13 lety odstartovala produkce Kobry 11, patřil hlavní představitel k lidem, kteří pochybovali o jejím dlouhém trvání. "Tenkrát projektu nikdo nevěřil". A zdálo se, že pesimisté měli částečně pravdu. Kvůli vysokým nákladům, které se vynakládaly na tento na akce tak bohatý seriál, kde se auta šrotují jako na běžícím páse, zredukovala stanice zakázku na první řadu. Místo původně plánovaných 14 dílů první řady jich zbylo jen devět.

Atalay, syn Němky a Turka, je v seriálu již od 3.dílu (z dosud vysílaných 194). Již dlouho bývá cizími lidmi častěji oslovován jménem svého filmového hrdiny. " Žádný problém. Tenhle Semir je můj dobrý přítel." Dobrý přítel -
ale se zcela odlišným vkusem. Takové kovbojské boty, které Atalay tak rád nosí, si Semir obouvá jen tehdy, když patří ke kostýmu vyšetřovatele v utajení.

Atalay žije se ženou a šestiletou dcerou v centru (Berlína) nedaleko ulice Kastanienallee (Kaštanová ulice). Přesto se představil jako velvyslanec projektu pomoci Archa v Kolíně nad Rýnem. " Kolínská Archa potřebuje pomoc pro svůj start". Protože 42letý herec tráví mnoho času natáčením ve městě se známým dómem, chce se angažovat právě zde. Posledním podnětem pro něj se stal zážitek při natáčení v sociálně problematickém prostředí. V přestávce mezi natáčením byl Atalay obklopen dětmi, se kterými si povídal. Děti se ptaly, zda to, co dělají je skutečné. - Ne, to je jen v televizi! - Ale v televizi je to přece taky doopravdy?!

Načež se jim to Atalay pokusil vysvětlit: " Je to tak, jako když vám někdo z rodičů přečte pohádku." Následující odpověď jím otřásla: " Tu jeden takový prcek prohlásil, že jemu jeho rodiče ještě nikdy nic nepředčítali. No není to hrůza?"

Když Erdogan letí v rychlém autě 30 metrů vzduchem, dá se říci, že tak pokračuje v rodinné tradici: "Můj turecký dědeček létal v jedné peruti se slavným Rudým Baronem."

Nejznámější Turek z německého seriálu sám turecky neumí. Pro případ, že by už dál nechtěl pokračovat v herecké profesi, musel se již předem rozloučit se svým "plánem B": " Na kariéru astronauta mluvím moc špatně anglicky a v matice jsem byl úplně dutý." Ale má i "plán C": V případě potřeby bych asi určitě začal psát."

Berliner Zeitung, 22.5.2009
volně přeložila paní Dagmar Zemanová a patří jí za to velký dík

Ještě jednou splněný sen

22. května 2009 v 10:09 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho pomoc dětem

Blesk cz

Slávkův (8) splněný sen: Natáčel se Semirem z Kobry 11


Foto: Markíza


Slovenskému chlapečkovi Slávkovi je osm, na svět přišel předčasně, je postižený dětskou mozkovou obrnou a epilepsií. Jeho největší vášní je německý seriál Kobra 11 a úplně zbožňuje jeho hrdinu Semira.
Je to pro něj nejlepší policajt na světě. Vždycky si přál se s ním setkat. A podařilo se. Slávko byl v sedmém nebi...
K setkání došlo v německém Aachenu. Díky televiznímu pořadu Modré z nebe prožil Slávko natáčení s představitelem Semira, Erdoganem Atalayem (43). Ten pozval chlapce na oběd, Slávko s ním zažil i malou kaskadérskou jízdu autem. Také se seznámil se Semirovým novým partnerem. Největší překvapení ho čekalo na konec. Od svého hrdiny dostal model auta ze seriálu a ve studiu pak na něj čekala Semirova pravá bunda.


Foto: Markíza
Vyzkoušel si i malou kaskadérskou scénu v autě
"Je to synův splněný sen. Erdogan Atalay je úžasný, nechtěl se Slávkem rozloučit, věnoval nám tři hodiny a jsme nadšení," řekla dojatá Slávkova maminka. Právě díky ní a manželovi nezůstal chlapec zaostalý. Zásluhou jejich péče Slávko chodí do normální školy, hraje se spolužáky fotbal a na první pohled je k nerozeznání od zdravého dítěte.

video zde


Splněný sen - setkání s Erdoganem Atalayem

21. května 2009 v 8:14 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho pomoc dětem

Modré z nebeOrganizační tým pořadu slovenské televize Markíza " Modré z nebe "splnil přání chlapci, který se narodil s mozkovou obrnou. Tento chlapec se díky úsilí své maminky a svého se naučil chodit, mluvit. Dnes hraje fotbal a chodí do školy jako zdravé děti. Jeho velký sen byl setkat se Semirem - komisařem z Kobry 11. Což mu televize taky splnila. Chlapec se s Erdoganem Atalayem, který komisaře hraje opravdu setkal.

Erdogan je opravdu výjimečný a velmi přátelský člověk, neuvěřitelně ochotný a milý, když si uprostřed natáčecích prací našel chvilku pro setkání s chlapcem a jeho rodinou. Erdogan dokonce splnil přání chlapce a svezl ho tentokrát sporťákem BMW, protože klasické Semirovo auto nebylo právě na natáčení k dispozici. Nakonec chlapec dostal od Erdogana model BMW a ve studiu ještě pravou Semirovu bundu. A tady už je několik obrázků z pořadu

Heindrich a Paul

20. května 2009 v 19:14 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
epizoda 7. řady, rok 2002

Pátý " Oskar" pro Kobru 11

18. května 2009 v 20:01 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11

Německá firma Action Concept - producent seriálu Kobra 11 obdržel ocenění za akční scény - "Taurus World Stunt Award" - je to ocenění jako známý Oskar, Taurus se uděluje za kaskaderské akční scény
krátká zpráva
Hollywood/Hurth (ots) - největší vyznamenání za akční filmovou scénu Taurus World Stunt Award", obdržel i v tomto roce znovu Action concept film- a Stuntproduktion. Firma ocenění získala již v letech 2003, 2004, 2005 a 2007, tento již pátý Taurus - Oskar pro kaskaderské scény byl udělen 16.5.2009 v Paramount Theatre v Los Angeles.
Mezinárosní porota udělila tuto cenu pilotnímu filmu Kobry 11 Na vlastní pěst.
Soutěže se zúčastnilo na 40 zemí z celého světa.

Erdogan Atalay v Berlíně

12. května 2009 v 18:35 | Božena |  Erdoğan Atalay - privát
Projekt Direct Uganda , 30. dubna Berlin 2009
V Berlíně se konal projekt na pomoc lidem v Ugandě. Mezi hosty a učinkujícími byl i Erdogan Atalay, který je jedním z kmotrů této akce, na kterou přispívají lidé i firmy svými peněžními dary.

Křest ohněm

12. května 2009 v 18:12 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
pilotní film 7. řady, rok 2002

Countdown

12. května 2009 v 18:12 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
epizoda 7. řady, rok 2002

Erdogan Atalay VII

12. května 2009 v 18:11 | Božena |  Autogramy


Rozloučení

7. května 2009 v 8:49 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
epizoda 6 řady, rok 2001

Stíny minulosti

7. května 2009 v 8:49 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
epizodya 6 řady, rok 2001

10 000 návštěvníků

3. května 2009 v 17:03 | Božena |  Galerie
Díky všem za návštěvu tohoto blogu Božena