Rozhovor

8. března 2009 v 17:19 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory
Rozhovor z 4.3.2009
Úcta před kaskadérskými kouskyČtvrteční večer začíná na RTL 14. řada akčního seriálu" Alarm für Cobra 11" Christoph Mathieu mluví s hlavním představitelem seriálu Erdoganem Atalayem.Kolínský obzor: Pane Atalay, kolik automobilových nehod od začátku seriálu jste přečkal?
Ó, nevím. Ale Semir má v každé epizodě nejméně jednu nehodu, epizod je dosud 196, tak asi 200.

U tolika nehod děláte kaskadérské kousky sám?
Několikrát. Někdy se nechám jistit více než dřív.Úcta před kaskadérskými kousky narůstá, čím je člověk starší. Ale na několik věcí jsem zvyklý. Když už jsem pokolikáté visel na vrtulníku, tak strach jsem neměl.

Vyžaduje se více akčnosti? Nemohou to být vlastní komplexní příběhy?
Příběhy se v posledních letech staly lepšími než na začátku seriálu. Všechno ale není jen v akčnosti. Pro epizodu musíme rychle natočit 36 minut akce. A to znamená 1 minuta akční scény denně. U dramatických scén je to pak 12 minut. Každá minuta navíc, to jsou velké peníze.

Jak obohatíte seriál s novým partnerem, kterého hraje Tom Beck?
On je plný humoru, je bystrý a je to jediný komisař z Kobry 11 který umí zpívat.Ale vaše postava je základem seriálu, může to fungovat i bez Semira?
Jistě, přesto, že já už jsem u Kobry dlouho a jsem tak trochu kotva. Ale jak jsem důležitý, to nemůžu odhadnout.nemám ještě žádnou hranici, jak dlouho u toho zůstanu. Ještě mi celá věc připadá jako velká zábava.

Máte ještě vůbec na něco, kromě natáčení na dálnici čas?
Občas. Když mám dovolenou, tak hodně píšu. Jsem pyšný na svůj první scénář tajemného akčního thrilleru se základy řecké mytologie.

A co se bude v Kobře 11 - produkční firma Acton Concept, natáčet?
Budeme snad dělat recesi, nikoli( směje se). Já nevím, co se stane. Jsem šťastný, že je něco hotovo. Ovšem taky by mě zajímalo, co se bude natáčet. Byl bych rád kdyby autoři předloh napsali knihy. Mohli bychom si zaznamenat opravdu velké věci, kterých se můžeme zúčastnit.Myslíte, že se v Německu natáčí málo kvalitně?
Mám pocit, že se někdy natáčelo příliš rychle. Některé předlohy by se měly tak jako v Americe dále rozvíjet. Ovšem, že v Americe není všechno tak, jak si myslíme. My vidíme jen tu smetanu seriálu. Ale já jsem viděl show, že v některých zemích se kriminální seriály napodobují. V Německu jsem to naštěstí neviděl.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Danella Danella | Web | 9. března 2009 v 12:53 | Reagovat

Moc krásný rozhovor=-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama