Březen 2009

Nevěsta

13. března 2009 v 16:39 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
nová řada, rok 2009

Opožděná pomsta

10. března 2009 v 16:47 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
epizoda 6. řady, rok 2001

Dálnice v plamenech

10. března 2009 v 16:39 | Božena |  Tiskové zprávy
Článek z časopisu TV Mini, připravil Tom Franzski
Je jen málo míst na světě, kde by se těšila dálniční policie tak výsostnému postavení jako v Německu, Aby také ne. Naši západní sousedé mají jednu z nejhustších dálničních sítí na světě. A uhlídat ji - to dá zabrat!
Kobra 11- Auta, exploze, zločinyKdyž se řekne dálnice, někomu se vybaví český tankodrom vydávaný za dálniční tepnu D1. Zcestovalejší jedinci si vybaví mnohaproudé autostrády v Německu. Aby také ne. Dálniční sít v Německu patří k nejhustším na světě a se svými než dvanácti tisíci kilometry je třetím nejdelším vnitrostátním systémem vůbec ( na první příčce je Interstate Highway Systém v USA s pětasedmdesáti tisíci kilometry)
Při zmínkách o dálnici zastříhají ušima i televizní fanoušci, kterým probleskne hlavou seriál Kobra 11. Německá televize RTL nedá na dlouhodobě jeden z nejsledovanějších domácích seriálů dopustit. Na kaskadérské eso Hermanna Johu jakbysmet. Jeho firma Action Concept totiž zajišťuje natáčení veškerých autonehod a výbuchů. A má se co otáčet. Jedna běžná epizoda spolkne v průměru dvacet vozů. Nejedná se přitom o žádné atrapy. Auta filmaři nakupují v autobazarech, nové luxusní vozy jsou většinou sponzorským darem přímo od výrobců. I rozpočet na jednu epizodu je úctyhodný - v přepočtu deset milionů korun, tři čtvrtiny z toho padnou na akční scény.
Kobra 11 je dnes továrna, která zaměstnává několik set lidí pracujících se špičkovou technikou. Příprava pouhých deseti vteřin záběru jim trvá zhruba deset hodin. Na obrazovkách se Kobře 11 daří výtečně konkurovat i zahraničním akčním seriálům. Může za to zřejmě jak špičkové provedení akčních scén ( Action Concept využívá počítačovou techniku a efekty zdokonaluje stejnou technologií., kterou používali například při natáčení filmů Den nezávislosti nebo Godzilla), tak bodrost hlavních hrdinů.
V Kobře 11 peníze nikdy nehrály příliš velkou roli, a tak dnes nikoho nepřekvapí, že si filmaři nechali postavit kus vlastní dálnice. Vybudování zhruba kilometr dlouhého úseku se vším , co má pravá dálnice mít, včetně nájezdů a sjezdů, vyšlo na bezmála osmdesát milionů korun. Najdete jej poblíž Aldenhovenu v Severním Porýní - Vestfálsku.Erdogan Atalay malý vzrůstem, velký…Erdogan si jako jediný z hlavních hrdinů drží svoje místo v seriálu prakticky od začátku natáčení v roce 1996. Dvaačtyřicetiletý herec s turecko- německými kořeny si rychlou jízdu před kamerou maximálně užívá. Miluje totiž adrenalinové spory, vychutnává si hloubky i výšky a jezdí na kdečem, nejradši na koni a kolečkových bruslích. jeho největší slabostí jsou ovšem vymazlená rychlá auta - obvžláště pyšný je na Spitfire MK 3 z roku 1969, v garáži mu ovšem stojí také naleštěný Maserati a BMW. Erdogan se na seriálu podílí také jako autor námětů jednotlivých kaskadérských scén, které díky sníženému pudu sebezáchovy povětšinou natáčí sám, bez využití dvojníka ( jeho nejvážnějším zraněním byl zlomený krční obratel). Pokud mu to manželka Ann a šestiletá dcera Amira Pauletta dovolí, píše po večerech knihy. Měří metr šedesát.Semirovi parťáci
-Dnes dvaačtyřicetiletý Johannes Brandrup byl vlastně prvním členem kobřího týmu vyšetřovatelů. Erdogan se k němu přidal až později. Role policisty mu po čase začala lézt na mozek, a tak s ní praštil, aby se mohl věnovat jiným projektům.

- Vyučil se automechanikem, ale vždy ho to táhlo k filmu. Třiačtyřicetiletý Mark Keller se nechal v Kobře probodnout harpunou, aby se mohl naplno věnovat hudební kariéře, manželce a dvěma synům, s nimiž žije u Bodamského jezera. Letos se objevil v několika epizodách Doktora z hor.

- Pětačtyřicetiletý berlínský rodák René Steinke udělal v Kobře vítr hned dvakrát. Nenáviděl každodenní vstávaní v sedm hodin ráno a s parťákem ho spojovala vášeň pro potápění a paragliding. René navíc miluje tenis a fotbal, dělá karate, zajímá ho psychologie a rád čte.

-Christian Oliver se v seriálu zdržel osmadvacet epizod. Stále usměvavý šestatřicetiletý herec odešel, aby se naplno věnoval kariéře v Hollywodu. Zatím se mu to ale daří velmi pozvolna. Zahrál si malou roli ve filmu Speed Racer a zahajloval si s Tomem Cruisem ve Valkýře.

- Povolání Gedeona Burkharda do Kobry 11 byl pro producenty kauf. Gedeon ovšem už po pár týdnech natáčení oznámil, že ho hnaní se neomezenou rychlostí za zlořády dvakrát nebaví. Devětatřicetiletého hezouna vyhodili z několika škol kvůli špatném chování, v roce 1996 se v Las Vegas bezhlavě oženil, aby se čtyři měsíce nato rozvedl. Má dceru Goiu.

- Metr čtyřiaosmdesát centimetrů vysoký Tom Beck vzešel z castingu. Hrál dříve v několika romantických příbězích podle Rosamunde Pilcher. Mluví anglicky a francouzsky, hraje na čtyři hudební nástroje včetně harmoniky, šermuje, profesionálně tancuje a na dálnici občas prohání svého harleye.

obrázky nejsou součástí článku

Otec a syn

8. března 2009 v 17:27 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
epizoda 6. řady, rok 2001

Parta

8. března 2009 v 17:20 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
epizoda 6. řady, rok 2001

Rozhovor

8. března 2009 v 17:19 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory
Rozhovor z 4.3.2009
Úcta před kaskadérskými kouskyČtvrteční večer začíná na RTL 14. řada akčního seriálu" Alarm für Cobra 11" Christoph Mathieu mluví s hlavním představitelem seriálu Erdoganem Atalayem.Kolínský obzor: Pane Atalay, kolik automobilových nehod od začátku seriálu jste přečkal?
Ó, nevím. Ale Semir má v každé epizodě nejméně jednu nehodu, epizod je dosud 196, tak asi 200.

U tolika nehod děláte kaskadérské kousky sám?
Několikrát. Někdy se nechám jistit více než dřív.Úcta před kaskadérskými kousky narůstá, čím je člověk starší. Ale na několik věcí jsem zvyklý. Když už jsem pokolikáté visel na vrtulníku, tak strach jsem neměl.

Vyžaduje se více akčnosti? Nemohou to být vlastní komplexní příběhy?
Příběhy se v posledních letech staly lepšími než na začátku seriálu. Všechno ale není jen v akčnosti. Pro epizodu musíme rychle natočit 36 minut akce. A to znamená 1 minuta akční scény denně. U dramatických scén je to pak 12 minut. Každá minuta navíc, to jsou velké peníze.

Jak obohatíte seriál s novým partnerem, kterého hraje Tom Beck?
On je plný humoru, je bystrý a je to jediný komisař z Kobry 11 který umí zpívat.Ale vaše postava je základem seriálu, může to fungovat i bez Semira?
Jistě, přesto, že já už jsem u Kobry dlouho a jsem tak trochu kotva. Ale jak jsem důležitý, to nemůžu odhadnout.nemám ještě žádnou hranici, jak dlouho u toho zůstanu. Ještě mi celá věc připadá jako velká zábava.

Máte ještě vůbec na něco, kromě natáčení na dálnici čas?
Občas. Když mám dovolenou, tak hodně píšu. Jsem pyšný na svůj první scénář tajemného akčního thrilleru se základy řecké mytologie.

A co se bude v Kobře 11 - produkční firma Acton Concept, natáčet?
Budeme snad dělat recesi, nikoli( směje se). Já nevím, co se stane. Jsem šťastný, že je něco hotovo. Ovšem taky by mě zajímalo, co se bude natáčet. Byl bych rád kdyby autoři předloh napsali knihy. Mohli bychom si zaznamenat opravdu velké věci, kterých se můžeme zúčastnit.Myslíte, že se v Německu natáčí málo kvalitně?
Mám pocit, že se někdy natáčelo příliš rychle. Některé předlohy by se měly tak jako v Americe dále rozvíjet. Ovšem, že v Americe není všechno tak, jak si myslíme. My vidíme jen tu smetanu seriálu. Ale já jsem viděl show, že v některých zemích se kriminální seriály napodobují. V Německu jsem to naštěstí neviděl.

Semir a Tom

2. března 2009 v 19:37 | Božena |  Galerie

Až do hořkého konce

2. března 2009 v 19:37 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
epizoda 6. řady, rok 2001