Zajímavosti z natáčení seriálu Kobra 11

9. prosince 2008 v 14:49 | Božena |  Alarm für Cobra 11 - zajímavosti
Zajímavosti z reportáže - Kobra 11 byli jsme při tom - z 19. listopadu 2006

Vlastní dálnice

Většina akčních scén se natáčí na soukromé dálnici v městečku Aldhoven. Dvouproudá dálnice je v obou směrech dlouhá 1 200 metrů. "Aby scény nevypadaly stále stejně, na počítači se dodělávají budovy v okolí dálnice, mosty, nadjezdy.."vysvětluje Petra Keller ze společnosti Action Concept., která vyrábí krkolomné scény na klíč do více německých seriálů. " Když někde odstaví kus dálnice v souvislosti ze stavbou mostu, tak si ji pronajímáme," dodává Keller.

BMW i Mercedes

V Kobře 11 se všechno motá kolem aut. Při natáčení jedné části seriálu dokáží filmaři zničit i deset vozidel. " Auta získáváme většinou přímo od výrobců, jako jsou BMW nebo Mercedes. Jsou to zkušební nebo předváděcí vozidla,"říká Petra Keller. I když po natáčení vypadají auta jako kopa železa, do šrotu neputují. " Pokud mají poškozenou jednu stranu, tak při dalším natáčení použijeme tu druhou, zachovalou," doplňuje ji Carl Stüick, vedoucí týmu kaskadérů.

Důkladný režisér

Němečtí filmaři nespěchají - nejde o čas, ale o kvalitu. Jednu scénu, která v seriálu zabere necelé dvě minuty, natáčeli přes pět hodin. I když toho měli všichni plné zuby, zkoušela se honička na dálnici do té doby, než byl režisér Roland Lezer úplně spokojený. A ještě k té rychlosti, auta jela maximálně šedesátkou - jejich pohyb se dodatečně zrychlil na počítači.

Technika

Při natáčení akčních scén běží někdy až 16 kamer najednou. Některé z nich jsou ve speciálních nezničitelných boxech. Tyto schránky jsou z ocele a každá váží 48 kg. Další kameramanskou specialitou Kobry 11 je, že se natáčí na klasický 16milimetrový film.
" Chceme kvalitu za každou cenu, i když jsou s tím spojené vyšší náklady. Digitální kamery spoustu věcí nedokážou," dodává Petra Keller z Action Conceptu.

Nahradí je figuríny.

Tam, kde se neodváží ani kaskadéři, umístí filmaři figuríny.

UFO

Tak to je úplná novinka. " Vnitřek oplu jsme vybrali a vyměnili za motorový mechanismus na dálkové ovládání," vysvětluje technik kaskadérského týmu Chris Mueller. Motor z motorky pohání mechanismus kol, který umožňuje otáčet autem jakýmkoliv směrem. Superkola snesou zatížení přes dvě tuny. Nejde jen o to, aby se auto po srážce dostalo efektně do vzduchu. Chceme, aby se přiblížilo co nejblíže k vozu, ve kterém jsou hlavní protagonisté seriálu." Za volantem sedí jen umělá hlava z figuríny. Postavit toto vozidlo trvalo šest týdnů. Nazývají ho jednoduše - UFO.

UFO na dálnici

UFO při své premiéře obstálo na výbornou. Po srážce s velkým terénním autem se odrazilo, udělalo několikrát efektní hodiny a ve vysoké rychlosti "přefrnklo" jen dva metry od kaskadérů a kameramanů. Ihned po scéně na místo naběhla úklidová četa s košťaty a vysavačem.Rekordní světlo

Na dálnici se natáčí také noční scény.Jediným zdrojem světla byl " umělý Měsíc" - obrovská lampa s výkonem 100 tisíc wattů! " Pokud vím je to nejsilnější zdroj světla v Evropě," řekla nám Petra Kellner.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 eva eva | E-mail | 9. prosince 2008 v 15:58 | Reagovat

Božka je to fantasticke su tu zaujimavosti o kobre11

2 Danella Danella | Web | 10. prosince 2008 v 11:58 | Reagovat

Je to hezký a zajímavý článek. Moc se Vám povedl=-)

3 Barča Barča | 4. srpna 2009 v 19:07 | Reagovat

Je to tu úžasný..., jste šikulka paní Boženko:-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama