Nejrychlejší policista Erdogan Atalay Kobra 11 v akci

1. listopadu 2008 v 17:41 | Božena |  Z mého archivu

Nejrychlejší policista Erdogan Atalay Kobra 11 v akci
článek z časopisu TV Max , červen 2007


Z deníčku Kobry 11


Kobra 11 se vysílá od 12. března 1996, zatím bylo natočeno 11 řad obnášejících více než 160 dílů. Jedna epizoda se točí přibližně jedenadvacet dnů a stojí 350 000 eur.
Výškový rozdíl mezi Semirem (1,60m ) a kolegou Bonráthem (1,99m ) činí bez jednoho čtyřicet centimetrů.
Semir, stejně jako jeho představitel Atalay je původem Turek. Atalay turecky neumí.
Většina "ničících" scén se musí povést na poprvé, jsou proto snímány až šestnácti kamerami. Auta určená k demolici jsou nakupována v autobazarech, některá darují přímo výrobci, je to pro ně dobrá reklama.
Podle seriálu vznikla i počítačová hra Kobra 11: Nitro. Řídit v ní můžete třeba i autobus. V seriálu si "zahrál" i jediný exemplář svého druhu- Maybach- Fulda Exelero, prý za devět milionů eur. Dokáže jet rychlostí vyšší než 350 km/hod.
Za deset let vysílání bylo zničeno přibližně 3 100 aut, pochytáno 794 padouchů a exponováno 300 000 metrů filmu.


Od roku 2005 mají filmaři k dispozici speciální kulisu - vlastní kus dálnice s trasou dlouhou 2,3 km.
Nejen k sešrotování jsou určeny české značky, šéfová Engelhartová se svezla ve Škodě Octávii, Semirova manželka Andrea měla tu čest se Škodou Felicií. Semir už řídil ledasco, přednost ale dává Audi A 4, BMW 320i nebo BMW 330i.


Na konto letos přibyla další cena pro kaskadéry Kobry 11 - Taurus World Stunt Award. Získali ji za scénu, v níž se policisté z vrtulníku naloďují na hořící loď.


Jeho revírem je dálnice. jeho tempo je vražedné. Hlavně pro jeho parťáky.Jak už jméno napovídá, Erdoganovy kořeny leží v Turecku, odkud pochází jeho otec. Matka je z Německa, kde se také 22. září 1966 v Hannoveru budoucí malý velký muž narodil. Už jako náctiletý věděl, že nejen autem se nejrychleji z bodu A do bodu B dostane přímou cestou, takže když si v osmnácti zatoužil zahrát v divadle, prostě tam nakráčel a zeptal se, jestli se nemůže přidat. Vzápětí statoval roli ducha v Aladinovi a kouzelné lampě. Se stejnou přímočarostí se pak zeptal režiséra, jestli může dostat i hlavní roli, ale nějak se to nepovedlo. tak raději začal herectví studovat." Moje první auto byl tmavě fialový Mini Cooper za dva tisíce marek. Měl volant potažený kůží a stahovací střechu."


Hrál epizodní role v několika seriálech, svou lásku k jízdě na kolečkových bruslích zúročil ve filmu Smrt in-line, kde jako expresní kurýr ujížděl před obviněním z vraždy, a napsal scénář k animáku Alibaba. ( pozn. pravda je, že scénář je k filmu a jmenuje se Ali a Baba ) Ale nic z toho, co udělal ( a pravděpodobně ani nic, co teprve udělá), ho neproslavilo víc než role komisaře Semira Gerkhana z dálničního oddělení Kobry 11. To je ten seriál plný aut, která jezdí( rychle), létají (vzduchem) nebo vybuchují ( velmi efektně) . Kobra je fenomén, který se vysílá ve třiceti zemích světa už jedenáct let. Vzhledem k tomu je spotřeba epizodních herců obrovská( "Alespoň to není nuda"), poměrně často se mění i hlavní postavy. Jedinou jistotou tak zůstává Atalay. " Dokud bude seriál kvalitní, dokud budu fyzicky schopný a dokud budou ochotní diváci na to koukat, zůstanu Semirem," uklidňuje fanoušky.

"Vzhledem k rychlosti své jízdy jsem zatím přišel o méně bodů, než bych si zasloužil".

Erdogan se rád směje, smysl pro humor prokazuje v každém poskytnutém rozhovoru. Se Semirem má společný kladný vztah k autům, v garáži mu stojí ( už zase) Mini, BMW X5, Spitfire z roku 1969 a Maserati 3.200 GT, moc rád by přidal ještě Ferrari246 Gt. Rád se potápí, poslechnu si Robbieho Williamse a pochutná si na špagetách nebo čokoládě. Erdogan je ženatý, má dceru Amiru Paulettu Melisande.
" Nedávno jsme byli v zoo, chtěl jsem jí ukázat žirafy, ale ona si našla list, držela ho v ruce a byla jím úplně fascinovaná. Uvědomil jsem si, že člověk v životě nepotřebuje pořád jen superlativy".


Semir a ti druzí

Frank Stoltte (Johanes Brandrup) byl původně "hlavní" postavou, jeho partner Ingo byl zastřelen hned v první epizodě. Na jeho místo přichází smělý Semir Gerkhan, který vedle mírně unylého Franka působí jak utržený ze řetězu. Frank odešel už během první série.

André Fux ( Mark Keller) přebírá Frankovo místona druhou a třetí sérii. Mistr bojových umění, výborný zpěvák ( ladilo mu to i se Scooterem) byl nakonec střelen harpunou, přepadl přes palubu člunu a zemřel. Bylo to přání Marka Kellera, chtěl se více věnovat muzice.

Tom Kranich (René Steinke) je dosud nejoblíbenějším Semirovým parťákem. Dívčí srdce lámal v sériích 4-6 a 9-10. Steinke chtěl točit i jiné věci, proto ta přestávka ( vysvětlena depresí z nešťastné lásky), aby se nakonec stejně vrátil a nechal se definitivně zabít.

Jan Richter ( Christian Oliver) je mladší než Semir a hoši si nejdřív moc do oka nepadnou, aby si později o to dojemněji mohli padnout do náruče. Richter jde do všeho ještě horlivěji než Semir, a to je co říct. Vydrží mu to ale jen sedmou a osmou sérii, poté odjíždí do USA.
Chris Ritter ( Gedeon Burkhard) je novým členem Kobry 11 od jedenácté série, kterou by televize Nova měla začít vysílat letos na podzim. Chris je zvyklý jet sám na sebe, deset let práce v utajení z něj udělala uzavřeného chlápka. A ano, je to ten herec z komisaře Rexe.Dodatek rok 2008 a v Kobře hraje další Semirův parťák Ben Jäger ( Tom Beck), syn bohatých rodičů, který nastupuje k dálniční policii, a bere to jako schůdek pro jeho další kariéru. Je o dost mladší než Semir, ale parťáci si nakonec dobře rozumějí.Na TV RTL běží nyní již 13. série. Po dvanácté řadě s Chrisem Kobra 11 dosti upadla, nakonec tvůrci nechali i Chrise zemřít hrdinskou smrtí. 13 série a nový parťák je pro seriál opravdu oživení a Kobra 11 jako by chytla druhý dech. Počet epizod se šplhá ke 200. Máme se opravdu na co těšit.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 eva eva | E-mail | 1. listopadu 2008 v 17:51 | Reagovat

Božka skvele zabery z kobry11

2 Danella Danella | Web | 3. listopadu 2008 v 11:39 | Reagovat

Doufám že Kobra jen tak neskončí. Moc hezký článeček =-)

3 verunka verunka | Web | 3. listopadu 2008 v 22:55 | Reagovat

Dobrý večer Bozenko

Moc krásný článeček .. Doufám , že Ben nám tam co nejdele vydrží . A taky doufám , že nám tam vydržím i náš Semirek .. mOC KRÁSNÝ ČLÁNEK JSEN TAK DÁL :) . mĚJTE SE HEZKY vERUNKA

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama