Dobrá jízda s BMW

12. listopadu 2008 v 12:52 | Božena |  Z mého archivu
Dobrá jízda v BMW ( rok 2006)
Úspěšný seriál televize RTL "Alarm pro Cobra 11 - dálniční policie je festival ohnivých nárazů. Už jedenáct let hlavní hrdina komisař Semir Gerkhan pronásleduje zločince se svým BMW.

Paní Waldner má tajné video v dámské kabelce, a proto přímo problému. Maskovaný padouch v terénním automobilu ji chce natlačit na svodidla.Paní Waldner zoufale otáčí volantem svého malého auta. Chce uniknout velkou rychlostí na parkoviště. O pár sekund později její vůz šroubovitým pohybem letí vzduchem.


Létají chomáče trávy, skřípe plech a rozbité sklo. " Pěkný obraz", pochvaluje si i Ramazan Bulut, který dnes odpoledne v stříbrném BMW 330i pronásledoval zločince. Proč takový obraz - pracovník Boris T. Schmidt zavolá, aby mohl skok z odrazové rampy sledovat. "Čaruje s kusem louky na počítači. Podle mne také všechno v pořádku.", říká. To je stručný děj, který se odehrál před dvanácti hodinami v poledne na "Filmové zkoušce lokací " v Aldenhovenu.. Pronásledování - honba, dva sešrotované automobily, několik ohnivých scén a hodně čoudu to je práce osmdesáti lidí v týmu. Produkční firma "Action Concept" natáčí již od východu slunce. Na konci dne je to vesměs 2:35 minut pro 167 epizodu seriálu "Alarm pro Cobra 11 - dálniční policie"

Jde o obchod lidí s léky , zkoušce a vynikajícím tajném videu od paní Waldner. Ostatně, potom se daří i příběhu, který se spojuje s působivými ohnivými efekty. Úspěšný seriál RTL dal světu senzační kaskadérské scény.. Někde stojí v cestě vždy vysoce explosivní sud, brizantní nálože s trhavinou, poničené plynové potrubí, roztříštěná auta, dohasínající vrtulník. Hlavní věc, to jsou výbuchy, rachot, plameny, příběh - to všechno se musí vměstnat do 45 vysílacích minut . Všechno se sestavuje a dokresluje na počítači - umělecká dálnice, která je lemována krajinou, odpočívadly …


Seriálový hrdina se jmenuje Semir Gerkhan a jezdí s BMW. Kamera je připravená, zabírá tvář komisaře, kterého hraje herec Erdogan Atalay (40) jeho kaskadérský dvojník je Ramazan Bulut.

Nejbližší sekvence je tak uvedený celek. Bulut sedí za volantem stříbrného BMW 330i a čeká na povel. Stejně, jako když s majáčkem dojede na místo nehody. Muž ještě přemýšlí , jak pojede jako "Kamera 2" nebo snad přece raději "akčním způsobem" . Natáčení to znamená čekání. Bulut to ví . Před deseti lety se ucházel u "Cobry 11" jako poslíček. Protože dvojník Erdogana Atalay byl nespolehlivý, získal tuto práci. Určitá podoba tu byla , typicky Gerkhanovské vousky . Od té doby trénoval Bulut víckrát za týden s BMW. Televizní komisař i vlasatý kaskadér jsou pod kontrolou kamery 2. Všechno vyhlíží dramaticky . Tak! "Všichni se připraví!", mluví kaskadér- koordinátor do vysílačky. Figuranti pro "Rámcovou dopravu" vážně chvátají. Záchranáři jsou maskováni v křoví. Bulut ještě protáhne šíjové svaly " Akce!" " BMW žene na parkoviště, krátkodobě ztrácí přilnavost, vlnitý pohyb přívěsu a hrozivě čoudící Seat paní Waldner. Sekvence je natočená. Pěkný obraz. Ještě nové seřízení, potom znovu všechno podle plánu natáčení. Hasící četa a sanitka jsou v pohotovosti. Přece z parkoviště ještě stoupá kouř, stává se, že ještě bude chvíli trvat než kouř ustane." Já myslím, na ženu , která sedí ve vozu a ten hoří. To bych nepoužil", říká Bulut s pohledem do harmonogramu.


Chvíli má volno a užívá si i Atalay několik automobilových kaskadérských kousků. Domluva je pomocí vysílaček. Na plný plyn přijde originální hrdina ve stříbrném BMW Z4 3.0 , otočí auto smykem do protisměru. Na dálnici je jeden černý půlkruh na asfaltu. Erdogan je co nejlépe naladěný, nijak zvlášť velký , ale s pevnými svaly a odhodlaným pohledem. Erdogan Atalay hraje roli Semira Gerkhana a trénink kaskadérských scén má na denním pořádku. I když jen zřídka tyto scény natáčí. "Já jsem herec, žádný kaskadér. To nedává žádný smysl, riskovat pro scénu zdraví ,"vysvětluje. Jeho první kaskadérský kus v něm vzbuzuje ještě dnes pocit nevolnosti : Kryt motoru, na něm dvě přišroubované boty a na sto věcí na dálnici. ""Kaskadér dělá z herce hrdinu", říká Atalay, mezitím, co někde za ním stoupá sloup kouře v podobě hřibu.
Potom Erdogan Atalay, podle svého mínění říká " nic tak nenávidíš jako agresivního řidiče automobilu, jehož pneumatiky kvílí." Z4 Coupé má být nasazeno do příštích scén."Jen dobrý řidič s ním smí jezdit. Zlí lidé nikdy nejezdí s BMW", vypráví Volkmar Balensiefer, provozovatel filmové dálnice a mluvčí Action Conceptu.
Je pozdní odpoledne. Scénář nepožaduje žádné další scény s paní Waldner. Padouch je však stále na svobodě. Panicky vidí muž v masce ve zpětném zrcátku blížící se policejní BMW. Muž znovu sešlapuje plynový pedál k zemi a snaží se znovu uniknout.Odletuje kamení a prach snižuje viditelnost. BMW 330i je u toho. Deset metrů nad automobilem rotorové listy vrtulníku rozřezávají vzduch.Terénní automobil se řítí přímou cestu do propasti. "Hezký obraz," říká Bulut Ramasan .

volně přeloženo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 apep apep | 12. listopadu 2008 v 17:27 | Reagovat

Ahoj, zdravím Erdoganovu fanynku z Řecka!

2 verunka verunka | Web | 12. listopadu 2008 v 17:38 | Reagovat

Dobrý den Boženko je to moc krásný článek :) .  Já se s Erdoganem asi nikdy nesetkám :) . Ikdyž jsem fanynka kobry 11 takle dlouho . Kobra je super a doufám , že hned tak neskončí !!!

Mějte se hezky Verunka

3 Danella Danella | Web | 13. listopadu 2008 v 11:46 | Reagovat

Moc krásný článek=-)

4 lussy lussy | Web | 22. listopadu 2008 v 10:48 | Reagovat

krasnee

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama