Listopad 2008

Na věky věků

29. listopadu 2008 v 15:53 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
Pilotní film 8 řady, rok 2003

Svědkyně

29. listopadu 2008 v 15:53 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
Svědkyně, 8. řada, rok 2003

Pašeráci zvířat

28. listopadu 2008 v 20:07 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
Pašeráci zvířat, 9. řada, rok 2004

Momentky

28. listopadu 2008 v 20:07 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Momentky z epizody " Pašeráci zvířat"
pár kaskadérských skokůpohodová jízda po dálnici
Semir trošku udivený


prosebným pohledům obou komisařů by nikdo neodolal


Semir a Andrea

Spendenmarathon RTL

26. listopadu 2008 v 20:14 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho pomoc dětem
Německá televize RTL vysílá každý rok 24 hodinový pořad " Spendenmarathon " jehož výtěžek z telefonátů a od různých sponzorů je věnován na pomoc dětem na celém světě. Erdogan Atalay a jiné známé osobnosti se pravidelně tohoto Marathonu RTL zúčastnují.
Ve studiu Spendenmarathonu známé osobnosti odpovídají na dotazy z telefonátů, kterými lidé zasílájí své peněžní dary.
Spendenmarathon 2000

Spendenmarathon 2004 se zúčastnil spolu s Erdoganem Atalayem i René SteinkeSpendenmarathon 2005, i v tomto roce se zúčastnil René Steinke a Erdogan Atalay


a letošní Spendenmarathon 2008 se konal 20. a 21. listopadu. přítomni byli Erdogan Atalay, Tom Beck a Daniela Wutte ( herečka, která hraje sekretářku na oddělení dlniční policie Kobry 11)
Město ve strachu

26. listopadu 2008 v 18:57 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
U nás zatím vyšlo na DVD pod názvem Město v ohrožení, pilotní film, dvanáctá řada, rok 2008

Erdogan Atalay

23. listopadu 2008 v 16:54 | Božena |  Galerie
Erdogan Atalay na " Německé televizní ceně 2008" 11.10.2008
Erdogan Atalay

Horečka

22. listopadu 2008 v 18:11 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
Alarm für Cobra 11, epizoda 9. řada rok 2004

Erdogan

22. listopadu 2008 v 18:11 | Božena |  Erdoğan Atalay - privát
Dnes má Erdoganova dcera narozeniny - šest roků

Žolík

15. listopadu 2008 v 13:16 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
třetí řada, rok 1998

Dobrá jízda s BMW

12. listopadu 2008 v 12:52 | Božena |  Z mého archivu
Dobrá jízda v BMW ( rok 2006)
Úspěšný seriál televize RTL "Alarm pro Cobra 11 - dálniční policie je festival ohnivých nárazů. Už jedenáct let hlavní hrdina komisař Semir Gerkhan pronásleduje zločince se svým BMW.

Paní Waldner má tajné video v dámské kabelce, a proto přímo problému. Maskovaný padouch v terénním automobilu ji chce natlačit na svodidla.Paní Waldner zoufale otáčí volantem svého malého auta. Chce uniknout velkou rychlostí na parkoviště. O pár sekund později její vůz šroubovitým pohybem letí vzduchem.


Létají chomáče trávy, skřípe plech a rozbité sklo. " Pěkný obraz", pochvaluje si i Ramazan Bulut, který dnes odpoledne v stříbrném BMW 330i pronásledoval zločince. Proč takový obraz - pracovník Boris T. Schmidt zavolá, aby mohl skok z odrazové rampy sledovat. "Čaruje s kusem louky na počítači. Podle mne také všechno v pořádku.", říká. To je stručný děj, který se odehrál před dvanácti hodinami v poledne na "Filmové zkoušce lokací " v Aldenhovenu.. Pronásledování - honba, dva sešrotované automobily, několik ohnivých scén a hodně čoudu to je práce osmdesáti lidí v týmu. Produkční firma "Action Concept" natáčí již od východu slunce. Na konci dne je to vesměs 2:35 minut pro 167 epizodu seriálu "Alarm pro Cobra 11 - dálniční policie"

Jde o obchod lidí s léky , zkoušce a vynikajícím tajném videu od paní Waldner. Ostatně, potom se daří i příběhu, který se spojuje s působivými ohnivými efekty. Úspěšný seriál RTL dal světu senzační kaskadérské scény.. Někde stojí v cestě vždy vysoce explosivní sud, brizantní nálože s trhavinou, poničené plynové potrubí, roztříštěná auta, dohasínající vrtulník. Hlavní věc, to jsou výbuchy, rachot, plameny, příběh - to všechno se musí vměstnat do 45 vysílacích minut . Všechno se sestavuje a dokresluje na počítači - umělecká dálnice, která je lemována krajinou, odpočívadly …


Seriálový hrdina se jmenuje Semir Gerkhan a jezdí s BMW. Kamera je připravená, zabírá tvář komisaře, kterého hraje herec Erdogan Atalay (40) jeho kaskadérský dvojník je Ramazan Bulut.

Nejbližší sekvence je tak uvedený celek. Bulut sedí za volantem stříbrného BMW 330i a čeká na povel. Stejně, jako když s majáčkem dojede na místo nehody. Muž ještě přemýšlí , jak pojede jako "Kamera 2" nebo snad přece raději "akčním způsobem" . Natáčení to znamená čekání. Bulut to ví . Před deseti lety se ucházel u "Cobry 11" jako poslíček. Protože dvojník Erdogana Atalay byl nespolehlivý, získal tuto práci. Určitá podoba tu byla , typicky Gerkhanovské vousky . Od té doby trénoval Bulut víckrát za týden s BMW. Televizní komisař i vlasatý kaskadér jsou pod kontrolou kamery 2. Všechno vyhlíží dramaticky . Tak! "Všichni se připraví!", mluví kaskadér- koordinátor do vysílačky. Figuranti pro "Rámcovou dopravu" vážně chvátají. Záchranáři jsou maskováni v křoví. Bulut ještě protáhne šíjové svaly " Akce!" " BMW žene na parkoviště, krátkodobě ztrácí přilnavost, vlnitý pohyb přívěsu a hrozivě čoudící Seat paní Waldner. Sekvence je natočená. Pěkný obraz. Ještě nové seřízení, potom znovu všechno podle plánu natáčení. Hasící četa a sanitka jsou v pohotovosti. Přece z parkoviště ještě stoupá kouř, stává se, že ještě bude chvíli trvat než kouř ustane." Já myslím, na ženu , která sedí ve vozu a ten hoří. To bych nepoužil", říká Bulut s pohledem do harmonogramu.


Chvíli má volno a užívá si i Atalay několik automobilových kaskadérských kousků. Domluva je pomocí vysílaček. Na plný plyn přijde originální hrdina ve stříbrném BMW Z4 3.0 , otočí auto smykem do protisměru. Na dálnici je jeden černý půlkruh na asfaltu. Erdogan je co nejlépe naladěný, nijak zvlášť velký , ale s pevnými svaly a odhodlaným pohledem. Erdogan Atalay hraje roli Semira Gerkhana a trénink kaskadérských scén má na denním pořádku. I když jen zřídka tyto scény natáčí. "Já jsem herec, žádný kaskadér. To nedává žádný smysl, riskovat pro scénu zdraví ,"vysvětluje. Jeho první kaskadérský kus v něm vzbuzuje ještě dnes pocit nevolnosti : Kryt motoru, na něm dvě přišroubované boty a na sto věcí na dálnici. ""Kaskadér dělá z herce hrdinu", říká Atalay, mezitím, co někde za ním stoupá sloup kouře v podobě hřibu.
Potom Erdogan Atalay, podle svého mínění říká " nic tak nenávidíš jako agresivního řidiče automobilu, jehož pneumatiky kvílí." Z4 Coupé má být nasazeno do příštích scén."Jen dobrý řidič s ním smí jezdit. Zlí lidé nikdy nejezdí s BMW", vypráví Volkmar Balensiefer, provozovatel filmové dálnice a mluvčí Action Conceptu.
Je pozdní odpoledne. Scénář nepožaduje žádné další scény s paní Waldner. Padouch je však stále na svobodě. Panicky vidí muž v masce ve zpětném zrcátku blížící se policejní BMW. Muž znovu sešlapuje plynový pedál k zemi a snaží se znovu uniknout.Odletuje kamení a prach snižuje viditelnost. BMW 330i je u toho. Deset metrů nad automobilem rotorové listy vrtulníku rozřezávají vzduch.Terénní automobil se řítí přímou cestu do propasti. "Hezký obraz," říká Bulut Ramasan .

volně přeloženo

Zajíc a ježek

12. listopadu 2008 v 12:27 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
čtvrtá řada, rok 1999

Pekelná jízda po dálnici E 4

12. listopadu 2008 v 12:27 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
čtvrtá řada, rok 1999

Přehnaná ctižádost

6. listopadu 2008 v 10:26 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
třetí řada , rok 1998

Vražda a zabití

6. listopadu 2008 v 10:23 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
Vražda a zabití, první řada rok 1996

Nový partner

6. listopadu 2008 v 10:22 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
Nový partner, první epizoda se Semirem, první řada, druhý díl, rok 1996

Nejrychlejší policista Erdogan Atalay Kobra 11 v akci

1. listopadu 2008 v 17:41 | Božena |  Z mého archivu

Nejrychlejší policista Erdogan Atalay Kobra 11 v akci
článek z časopisu TV Max , červen 2007


Z deníčku Kobry 11


Kobra 11 se vysílá od 12. března 1996, zatím bylo natočeno 11 řad obnášejících více než 160 dílů. Jedna epizoda se točí přibližně jedenadvacet dnů a stojí 350 000 eur.
Výškový rozdíl mezi Semirem (1,60m ) a kolegou Bonráthem (1,99m ) činí bez jednoho čtyřicet centimetrů.
Semir, stejně jako jeho představitel Atalay je původem Turek. Atalay turecky neumí.
Většina "ničících" scén se musí povést na poprvé, jsou proto snímány až šestnácti kamerami. Auta určená k demolici jsou nakupována v autobazarech, některá darují přímo výrobci, je to pro ně dobrá reklama.
Podle seriálu vznikla i počítačová hra Kobra 11: Nitro. Řídit v ní můžete třeba i autobus. V seriálu si "zahrál" i jediný exemplář svého druhu- Maybach- Fulda Exelero, prý za devět milionů eur. Dokáže jet rychlostí vyšší než 350 km/hod.
Za deset let vysílání bylo zničeno přibližně 3 100 aut, pochytáno 794 padouchů a exponováno 300 000 metrů filmu.


Od roku 2005 mají filmaři k dispozici speciální kulisu - vlastní kus dálnice s trasou dlouhou 2,3 km.
Nejen k sešrotování jsou určeny české značky, šéfová Engelhartová se svezla ve Škodě Octávii, Semirova manželka Andrea měla tu čest se Škodou Felicií. Semir už řídil ledasco, přednost ale dává Audi A 4, BMW 320i nebo BMW 330i.


Na konto letos přibyla další cena pro kaskadéry Kobry 11 - Taurus World Stunt Award. Získali ji za scénu, v níž se policisté z vrtulníku naloďují na hořící loď.


Jeho revírem je dálnice. jeho tempo je vražedné. Hlavně pro jeho parťáky.Jak už jméno napovídá, Erdoganovy kořeny leží v Turecku, odkud pochází jeho otec. Matka je z Německa, kde se také 22. září 1966 v Hannoveru budoucí malý velký muž narodil. Už jako náctiletý věděl, že nejen autem se nejrychleji z bodu A do bodu B dostane přímou cestou, takže když si v osmnácti zatoužil zahrát v divadle, prostě tam nakráčel a zeptal se, jestli se nemůže přidat. Vzápětí statoval roli ducha v Aladinovi a kouzelné lampě. Se stejnou přímočarostí se pak zeptal režiséra, jestli může dostat i hlavní roli, ale nějak se to nepovedlo. tak raději začal herectví studovat." Moje první auto byl tmavě fialový Mini Cooper za dva tisíce marek. Měl volant potažený kůží a stahovací střechu."


Hrál epizodní role v několika seriálech, svou lásku k jízdě na kolečkových bruslích zúročil ve filmu Smrt in-line, kde jako expresní kurýr ujížděl před obviněním z vraždy, a napsal scénář k animáku Alibaba. ( pozn. pravda je, že scénář je k filmu a jmenuje se Ali a Baba ) Ale nic z toho, co udělal ( a pravděpodobně ani nic, co teprve udělá), ho neproslavilo víc než role komisaře Semira Gerkhana z dálničního oddělení Kobry 11. To je ten seriál plný aut, která jezdí( rychle), létají (vzduchem) nebo vybuchují ( velmi efektně) . Kobra je fenomén, který se vysílá ve třiceti zemích světa už jedenáct let. Vzhledem k tomu je spotřeba epizodních herců obrovská( "Alespoň to není nuda"), poměrně často se mění i hlavní postavy. Jedinou jistotou tak zůstává Atalay. " Dokud bude seriál kvalitní, dokud budu fyzicky schopný a dokud budou ochotní diváci na to koukat, zůstanu Semirem," uklidňuje fanoušky.

"Vzhledem k rychlosti své jízdy jsem zatím přišel o méně bodů, než bych si zasloužil".

Erdogan se rád směje, smysl pro humor prokazuje v každém poskytnutém rozhovoru. Se Semirem má společný kladný vztah k autům, v garáži mu stojí ( už zase) Mini, BMW X5, Spitfire z roku 1969 a Maserati 3.200 GT, moc rád by přidal ještě Ferrari246 Gt. Rád se potápí, poslechnu si Robbieho Williamse a pochutná si na špagetách nebo čokoládě. Erdogan je ženatý, má dceru Amiru Paulettu Melisande.
" Nedávno jsme byli v zoo, chtěl jsem jí ukázat žirafy, ale ona si našla list, držela ho v ruce a byla jím úplně fascinovaná. Uvědomil jsem si, že člověk v životě nepotřebuje pořád jen superlativy".


Semir a ti druzí

Frank Stoltte (Johanes Brandrup) byl původně "hlavní" postavou, jeho partner Ingo byl zastřelen hned v první epizodě. Na jeho místo přichází smělý Semir Gerkhan, který vedle mírně unylého Franka působí jak utržený ze řetězu. Frank odešel už během první série.

André Fux ( Mark Keller) přebírá Frankovo místona druhou a třetí sérii. Mistr bojových umění, výborný zpěvák ( ladilo mu to i se Scooterem) byl nakonec střelen harpunou, přepadl přes palubu člunu a zemřel. Bylo to přání Marka Kellera, chtěl se více věnovat muzice.

Tom Kranich (René Steinke) je dosud nejoblíbenějším Semirovým parťákem. Dívčí srdce lámal v sériích 4-6 a 9-10. Steinke chtěl točit i jiné věci, proto ta přestávka ( vysvětlena depresí z nešťastné lásky), aby se nakonec stejně vrátil a nechal se definitivně zabít.

Jan Richter ( Christian Oliver) je mladší než Semir a hoši si nejdřív moc do oka nepadnou, aby si později o to dojemněji mohli padnout do náruče. Richter jde do všeho ještě horlivěji než Semir, a to je co říct. Vydrží mu to ale jen sedmou a osmou sérii, poté odjíždí do USA.
Chris Ritter ( Gedeon Burkhard) je novým členem Kobry 11 od jedenácté série, kterou by televize Nova měla začít vysílat letos na podzim. Chris je zvyklý jet sám na sebe, deset let práce v utajení z něj udělala uzavřeného chlápka. A ano, je to ten herec z komisaře Rexe.Dodatek rok 2008 a v Kobře hraje další Semirův parťák Ben Jäger ( Tom Beck), syn bohatých rodičů, který nastupuje k dálniční policii, a bere to jako schůdek pro jeho další kariéru. Je o dost mladší než Semir, ale parťáci si nakonec dobře rozumějí.Na TV RTL běží nyní již 13. série. Po dvanácté řadě s Chrisem Kobra 11 dosti upadla, nakonec tvůrci nechali i Chrise zemřít hrdinskou smrtí. 13 série a nový parťák je pro seriál opravdu oživení a Kobra 11 jako by chytla druhý dech. Počet epizod se šplhá ke 200. Máme se opravdu na co těšit.