Odvážný Semir z Kobry 11

21. října 2008 v 8:21 | Božena |  Z mého archivu

Odvážný Semir z Kobry 11

přepis článku z dubna 2006
Už plných deset let se na obrazovkách objevuje jeden z nejpopulárnějších seriálů německé televize Kobra 11. Jedním z týmu odvážných dálničních policistů je pouhých 160 centimetrů vysoký, ale energický komisař Semir Gerkhan v podání Erdogana Atalaye(40)
Žádný jeho případ nezůstane nevypátrán a ani jeden zločinec neujde trestu. Svoji práci chápe jako poslání, své povolání miluje, je odvážný, důsledný, i když zdaleka ne bez chyby. V jednotlivých postavách se už v průběhu seriálu vystřídaly desítky herců, ale jeho komisař se stal stálicí. Semir patří mezi nejoblíbenější a svými napínavými scénami dokonce mnohdy předčí i hollwoodské mistry triku. Honičky rychlých vozů, havárie, neuvěřitelné skoky a pády, riskantní prostředí dálnic i továrních hal, výbuchy a sloupy ohně zvyšují u diváků hladinu adrenalinu. I když ty nejnebezpečnější situace provádějí místo herců kaskadéři, zbývá jich dost i na herecké představitele. A to se právě Erdoganovi líbí. V seriálu si už zaskákal padákem, padal z vysokého komína ….

" Semir je kliďas, nebojí se riskovat a neváhá převzít odpovědnost za životy druhých. Především je však role lákavá tím, že se v ní jako komisař dostávám do extrémních situací a to mi dovoluje ukázat různé stránky jeho povahy. Mohu říci, že je mi dokonce v mnohém podobný", prozrazuje Erdogan.
Erdogan Atalay se narodil v německém Hannoveru. jeho otec je Turek a matka Němka. Herectví v genech neměl, hrát začal bez přípravy. Jako osmnáctiletý dostal angažmá ve státním divadle v Hannoveru. Už to, jak se tak záhy dostal na jeviště, leccos napovídá. Má totiž ve zvyku jít přímo za svým cílem.
Jednou zašel za ředitelem divadla a zeptal se, jestli by ho nevzali do souboru. Odvaha mu přinesla ovoce. Přijali ho. O tři roky později už ale věděl, že na jevišti jen s nadšením nevystačí a začal studovat herectví na Hamburské univerzitě.
Víc než divadlo Erdogana však přitahovala televize. Zlákaly ho role v kriminálních seriálech, jako bylo Dvojité nasazení, Hlídka nebo Klaun. I když si mohl později připsat na své konto také některé filmové role, dodnes dává obrazovce přednost.

Rok 1996 mu přinesl životní úspěch. právě tehdy mu RTL nabídla roli komisaře Semira Gerkhana v novém seriálu Kobra 11 a od jeho druhého dílu první řady ho hraje.
"Zajímavé na této práci je, že na mě stále klade větší požadavky. Velice fyzicky náročné jsou zejména krkolomné scény. I když ty nebezpečnější dělají kaskadéři, riskovat musím. Asi ani netřeba říkat, že jsem si z natáčení odnesl už nejeden šrám," svěřil se v jednom interview.
Riziko a adrenalinové sporty Erdogan miluje i ve skutečnosti. Zvlášť rád jezdí na kolečkových bruslích, na koni a potápí se. Kromě toho je vášnivý kutil a miluje stará auta, několik jich má i ve své garáži.
Atalay žije se svou manželkou herečkou Ann Marií Pollmann střídavě v Berlíně a v Kolíně nad Rýnem. Tam se také řada epizod Kobry 11 odehrává. Od listopadu 2002 má ještě další příjemnou roli - je otcem čtyřleté dcery.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama