Fantreffen 2008 - Interview s Erdoganem a Tomem

1. října 2008 v 20:06 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory
Fantreffen 2008 - Interview s Erdoganem a Tomem
Výtah z rozhovoru francouzského fanouška, častého člena kompasu Kobry 11, který skvěle ovládá němčinu Konstantina
Ve 20:00 hodin začala prohlídka Action Conceptu a program. Přijeli jsme sem všichni společně a první objektivy fotoaparátů se zaměřily budovu s nápisem " Autobahnpolizei"
( pozn. je součástí celé hlavní budovy Action Conceptu). O padesát metrů dále jsme šli do haly, kde byly prostřené stoly s nápoji, ovocem a cukrovím.. Na stěně se promítal dosud neuveřejněný Making Of Video od firmy Action Concept Produktion, všichni jsme si posedali za stoly plní očekávání věcí příštích. Petra ( pozn. pracovnice Action Conceptu) nám oznámila, že do několika minut se objeví hrdinové seriálu Kobra 11 (Erdogan Atalay a Tom Beck). Tuto zprávu všichni přijali s jásotem, Petra nám vysvětlila, že setkání bude pouze hodinu, a ponese se v duchu zábavy, žádný autogram, to znamená že Erdogan a Tom se posadí ke každému stolu a promluví s fanoušky. Do 2 minut se oba herci objevili, u vstupu do haly je čekal velký aplaus, objektivy fotoaparátů,.. blesky přístrojů neměly konce. Jako první si oba přisedli ke stolu Francouzů. A hned mi říkali "Los, překládat!" " Tom Beck formuloval jednu francouzskou větu: "J'essaye de parler ne peu en Francais." " (zkusím, trošku mluvit francouzsky ). Oba herci umí anglicky . O další otázky a zábavu jsem se už staral já. Erdogan si vzpomněl na video YouTube, které Francouzi loni natočili (Bienvenuea sur la site de Marina et Frederike). Byla to obrovská zábava, Erdogan a Tom obcházeli stoly a já už jsem byl se svými otázkami připraven. Oba se ptali odkud všichni pocházejí a tady začíná mé "interview" :
( pozn. jedná se o tuto upoutávku - trailer) http://www.clipfish.de/video/2632537/
Já: V novém traileru ( pozn. upoutávka na třináctou řadu seriálu) vidí člověk hodně scén z potyček. Například ty (Erdogan) bitka na toaletě nebo ty (Tom) bitka na ploše auta. Chceme se zeptat, jak se taková scéna natáčí a jak je to pro vás náročné...
Erdogan: Co, v traileru?
Já: Ano, v traileru je několik ukázek z bitky
Erdogan: Hmm, neviděl jsem to ještě. Tak bitku na toaletě si ještě musím připomenout.Jaká byla ta další otázka?
Já: Další, jak jste v tom traileru , jako on (Tom) na plaše nákladního Trucku bojovali
Tom: Ano přesně!
Já: Můžete mi něco o té bitce říct?
Tom: Snadno, tak! (směje se, a ukazuje pohyb pěstí)
Erdogan: Tak, u bitky nebo v těchto Bodygeschichten ( střed příběhu) je to vždy tak, že my potřebujeme stále víc času než je ten plánovaný . Někdy musíme říkat, my ještě okamžik musíme trénovat a chceme to tak a tak udělat., protože když někdo říká: " Ano, rozuměli jste, je už pozdě a bla… a člověk již scénu trénoval dříve a chce ji udělat podle toho. Tak jen tento malý okamžik potyčky na toaletě se natáčel 5 hodin. A hned jsme pozadu, aby byl výsledek práce dokonalý, natáčí se z různých úhlů pohledu. Je potřeba vzájemné souhry lidí a kamery. aby výsledná iluze byla dokonalá…..
(například): Když se budeš dívat ze strany jak několikrát pěstí udeřím, bude vidět, že úder není pravý( naznačuje uder pěstí do Tomova obličeje), ale když se podíváš zezadu bude úder jako skutečný, aniž bychom se dotkli (o tom přesvědčuje - ještě několikrát příklad úderu na Tomovu tvář). Také když bojujeme s předměty - ty jsou z určitého materiálu. Já jsem měl jednou rozbít popelník o kaskadérovu hlavu. Ještě jsem je jednou ptal, doopravdy mám popelník o hlavu rozbít? "Ano, jedeme , plný úder !" řekl jsem: "On je přece ze správného materiálu." Já jsem ho potom naplno do hlavy udeřil, ale popelník zůstal celý, on nepraskl tak snadno a kaskadér měl obrovskou modřinu. (Všichni se smějí). Popelník je celý dodnes."
Já: A jak je to u tebe (Tom) bitka na ploše nákladního auta. Dělal jsi již dříve akční scény nebo je to pro tebe něco nového.
Tom: Tak scény s bitkami jsem dělal několikrát Několikrát jsme měli v divadelním představení bitevní scénu a tu jsem musel několikrát v měsíci živě hrát.Tady u filmu to funguje trochu jinak, filmuje se z různých pohledů. Tak jak Erdogan řekl, když jde o bitevní nářadí je z určitého materiálu. Například železná trubka, kterou tě udeří přes nohy není ze železa i když to tak vypadá, trubka je ve skutečnosti, ale z plastu, my se přece nemůžeme bít železnou trubkou přes nohy...
Erdogan: Tak je to i nožem, on má tupou čepel, práce s ním je ale stejně nebezpečná…
Já: v epizodách s Gedeonem Burkhardem vidí člověk skoro jen kaskadérské scény s auty. Od té doby, co přišel Tom, jsou kaskadérské kousky již i s ním. Vznikl tak tzv. Bodystunts
(osobní kaskadérský kus). Člověk to vidí v traileru, jak Toma, který bojuje, tak i tebe (Erdogan) viset na předním kole Trucku.
Erdogan: To má taky co dělat s tím, že Tom je bojovný sportovec . (tento dělá bojové pohyby)
Já: Tak, já vidím, že Bodystunts je hodně zajímavý, jako když auto letí vzduchem.
Erdogan: To my děláme hodně. Tedy někteří již Bdystunts nyní dělají....
Elvira: Vy musíte prosím přejít k jinému stolu....
Marius: Chtěl bych vás poprosit o společné foto
Když herci obešli všechny stoly následovalo společné foto, herci odešli zadním východem k autu a odjeli. My jsme rovněž odjeli na naši noclehárnu a tak nám skončil den...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Danella Danella | Web | 7. října 2008 v 1:04 | Reagovat

Přeji hezký den Boženko. Zasloužila jste si další diplomek a můžete ho zkouknout na mém blogísku. Danella :-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama