Říjen 2008

Obrázek

30. října 2008 v 11:21 | Božena |  Moje kresby

Chata u jezera

29. října 2008 v 9:07 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
4. seie Alarm für Cobra 11, rok 1999

Pohledy

24. října 2008 v 17:46 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Ještě jednou se vrátím k epizodě " Osobní strážce ", ta měla premiéru včera na německé televizi RTL. Pro zájemce obsah epizody najdete na stránkách Erdogana Atalaye a diskusi na českých stránkách afc 11 - adresy na obé www. stránky jsou uvedeny v rubrice - odkazy na www. stránky.
Takže tato epizoda byla opravdu moc povedená. Erdogan nám Semíra zahrál opravdu jak jinak, než dokonale.

A jedna akce - začátek epizodyKdo jednou lže

22. října 2008 v 13:34 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
Epizoda ze 13. řady - rok 2008

Pár otázek

22. října 2008 v 13:32 | Božena |  Z mého archivu
A ještě pás otázek pro Erdogana Atalaye a jeho filmové kolegy
- speciál časopisu Seriál ( 2003)
Mluvíte turecky?
Erdogan : Bohužel ne.Chtěl jste se stát hercem odmalička ?
Erdogan: Ne, nejvíc mě bavily sport a historie. A jako kluk jsem chtěl chovat koně.Hrál jste někdy v akčním filmu ?
V televizi jsem již dostal pár rolí, ale Kobra je můj čistě akční formát.Jak jste roli Semira získal ?
Erdogan : Zúčastnil jsem se konkurzu.Je seriál něčím zvláštní ?
Erdogan : Jistě. Kolik lidí má v běžném životě příležitost běhat kanály nebo po letové ploše
na zimním stadionu! A když to ale vyžaduje scéna, tak prostě musím. A právě při natáčení takových šíleností nejlépe poznáte lidi kolem sebe.Točíte akční scény sám?
Erdogan: Dělal jsem několik automobilových sekvencí, také jsme létali zavěšeni na vrtulníku. Vážně! Ale všechny akce, které jsou příliš nebezpečné, například přeskoky či autohavárie, natáčejí kaskadéři. A jsou opravdu špičkoví!Jak jejich práci hodnotíte ?
Erdogan : Je na velmi vysoké úrovni. Rozhodně to nejsou kluci, kteří se do všeho ženou po hlavě. Bezhlaví lidé nemají u Action Concept co pohledávat. Každý kousek je důkladně promyšlen. Určité procento rizika samozřejmě vždy zůstává, ale je minimalizováno důkladným naplánováním akce.Máte rád kaskadérské kousky ?
Erdogan : AnoKterý byl nejvíc vzrušující ?
Erdogan : Určitě skok z kolínské veletržní věže. Padal jsem pozpátku patnáct metrů.Máte vůbec z něčeho strach?
Erdogan : Bojím se smrti.Musel jste kvůli Kobře odmítnout nějakou další roli ?
Erdogan : Několikrát.S kým byste si rád zahrál ve filmu ?
Erdogan : Se Steven McQueenem, ale ten již bohužel zemřel.Kdybyste mohl požádat osud o další talent, co byste si přál ?
Erdogan : Zpívat jako Robbie Williams.Máte nějaký sen ?
Erdogan : Dům z výhledem na moře a dostatek práce.


Berete si často mobilní telefon do postele ?
Erdogan : Velmi často.Jste skřivánek nebo sova ?
Erdogan : Jsem spáč, Narodil jsem se již unavený a životem se vleču.Co jíte nejraději ?
Erdogan : Špagety s rajskou omáčkou. a hlavně čokoládu.
A co řekl o Erdoganovi jeho dlouholetý kolega René Steinke.

A co Erdogan ?
Od té doby, co se objevil na hereckém nebi toužil jsem zahrát si s ním. Ž spolu tak fantasticky strávíme čas jsem nemohl vědět. Hrát s Erdoganem je pro mě velká škola. A také to byla velmi dobrá škola. Užili jsme si hodně srandy a myslím, že to bylo i vidět. Erdogan je opravdu skvělý kamarád.Charlotte Schwab, představitelka šéfové z Kobry 11 nám prozradila

Znala jste Erdogana už dříve ?
Seznámili jsme se v hamburské Thálii. Erdogan je v seriálu od začátku a já přišla do seriálu až na počátku druhé řady.

Seriál se natáčí léta, řada herců postupně odešla. Nejste již unavená ?
Rozhodně ne. Mezi rolemi je totiž rozdíl. Třeba Erdogan natáčí prakticky nepřetržitě, já tak čtyři, pět dnů za měsíc. A když jsem měla hlavní roli, stačilo zhruba osm dní.A ještě příspěvek od Christiana Olivera, filmového Semírova kolegy Jana Richtera


Jak vycházíte s Erdoganem Atalayem ?
Skvěle, je prostě třída ! Příchod do Kobry mi velmi usnadnil a dal mi mnoho cenných rad. Navíc si při natáčení užijeme spoustu legrace. Trávíme spolu hodně času a občas si i zajezdíme na kolečkových bruslích.


Je pravda, že v dialozích občas improvizujete ?
Často a s chutí. Za mnoha vtípky se skrývá právě Erdogan.

Erdogan Atalay - malý velký muž

22. října 2008 v 13:29 | Božena |  Z mého archivu

Rozhovor z časopisu Seriál, z prosince 2001

s Erdoganem rozmlouval šéfredaktor tohoto časopisu Haresh Shah. Tento časopis již nevychází.
Erdogan Atalay
Erdogan alias Semir Gerkhan nás pustil do svého soukromí. Je stejně milý a otevřený jako postava, kterou hraje.


Hned na začátku telefonického rozhovoru mě Erdogan překvapil milou otevřeností a "upvídaností". Za chvíli se do toho malého, milého chlapíka celá naše redakce zamilovala.Nesdílíte s námi občas pocit, že seriály jako Kobra 11 jsou tak trochu oslavou násilí?
Ano, to je pravda. Lidé zkrátka milují Kobru kvůli akci. Snaha nás herců ale sahá dál - Chceme vyprávět příběh. Protože jinak by to bylo jen jedna bouračka za druhou! ( směje se) Snažíme se, aby akce nebyla pořád na prvním místě. Rádi bychom, aby diváci na pozadí výbuchů a rozmláceného železa odhalili příběh a pochopili ho. Pracujeme s pocitem, že lidem také něco sdělujeme.Tomu rozumíme, ale občas to vypadá, že je akce důležitější než lidský faktor.
Ano, máte pravdu, občas tomu tak je. Já, ale věřím tomu, že akční stránka v Kobře 11 jde ruku v ruce s příběhem. Kdybychom to tak nedělali, bylo by to samozřejmě možné kritizovat.Nedávno jsem listoval americkým časopisem Entertaimment Weekly. Dočetl jsem se. že si Hollywod od 11. září láme hlavu, jestli náhodou filmy s Bruccem Wiillisem, Sylvestrem Stallonem a Arnoldem Schwarzeneggrem nemohly inspirovat teroristy. Co si o tom myslíte ?
Nevěřím tomu, že by teroristé čerpali nápady ze sledování filmů. To, co děláme my nebo co se odehrává na filmovém plátně, totiž není dost dobře možné zopakovat v reálném životě- Co se týče Kobry, všechny ty bouračky by prostě nemohl jen tak okopírovat. A i kdyby se o to někdo nakrásně pokusil, byl by na místě mrtvý. Prostě by to nefungovalo. To, co se změnilo nebo se alespoň podle mého názoru mění, je to , že se ve filmech omezí počet zbytečných mrtvol. V některých pořadech na tom vůbec nezáleží, lidé umírají vpravo vlevo, ale hlavnš, že je tam akce. Myslím, že tohle přestane. V Kobře to tak neděláme. Když u nás někdo zemře, buď si to přivolá sám, nebo je to nějaký imbecil či těžký kriminálník. Nemáme tolik zbytečně zabitých, a to je pro nás taková malá omluva. Věřím, že se teď Američané ve svých filmech vzdají neustálého střílení nevinných obětí. Smrt musí mít v příběhu jasné opodstatnění . Rozumíte jak to myslím?Jestli se nemýlím, tak Německo má podobný společensko- kulturní konflikt ze svou tureckou populací, jako má například Anglie s indickými a pakistánskými obyvateli. Pomohlo vaše postavení německo/turecké hvězdy zlepšit porozumění mezi Němci a Turky žijícími v Německu?
Exotický původ Semira Gerkhana je v seriálu důležitý. Ale na druhou stranu je to pořád jenom policista, který vypadá trochu jako cizinec. A takového byste dneska našli skoro v každé evropské zemi, ve Francii, v Anglii… Prostě se cizinci začlenili do kultury té které země, protože tam dlouho žili nebo se tam dokonce narodili. A já Semira jako symbol turecké populace, který má zvláštní postavení v policejním oddělení, nevidím. A ani jako herec se o to
tak nesnažím podávat. Seriál nemá za úkol řešit otázku pravicového radikalismu, to je na něj příliš složité. Něco takového by se ani nedalo do 45 minutové epizody vměstnat. Navíc má každý díl zcela nový námět.Ano, to je pravda. jenom jsem si myslel, že když je někdo tak slavný jako vy, lidé se s ním budou snažit ztotožnit a řeknou si: hej, tenhle je z Turecka a není o nic výjimečnější než my - je to jeden z nás! Pomyslí si, že mohou dokázat to , co on.
Ano, v podstatě mate pravdu. V Turecku se Kobra stala úžasně populární. Jeto přirozené, lidem v Turecku se seriál líbí a jsou rádi, že jeden z nich hraje v německé televizi.Jsou na vás pyšní?
Vlastně ano. Ale v Německu jsou i jiné seriály, ve kterých Turek nebo černoch hrají komisaře. Naše multietnická společnost se už naštěstí i v Evropě stala natolik přirozená, že už není potřeba vysvětlovat, proč je někdo bílý a jiný černý.
Máte rád kaskadérské kousky, která v Kobře provádíte ?
Ano.
Měl jste během natáčení nebezpečných scén nějakou vážnější nehodu ?
Co se nehod týče, nebudu tady mluvit o pár škrábancích a nějaké té modřině. Pár maličkostí možná,ale opravdovou nehodu ne. Snad jen prasklý obratel. Navíc máme vlastní kaskadérský štáb. Můj dubler Ramazan Bulut , také Turek, a například Karl Stuck se už zranili. Ale celý tým spolu pracuje už léta a svou práci odvádí perfektně. Nad to máme velmi vysoké bezpečnostní normy. Má to být zábava a nikdo se nesmí zranit. I přesto, nebezpečí je jejich profesí, tudíž riziko vždycky je a bude. I ty situace, které sám dělám jsou čas od času riskantní, ale jen minimálně. Všechno se pečlivě zkouší a technika je natolik vyspělá, že se skutečně nic nemůže stát. Dráhy kudy auto poletí, jsou vypočítané, všude visí ochranné sítě a bariéry. Všechno je jištěné zabezpečené. Jinak bychom museli pořád měnit štáb. ( směje se)


Jak dlouho už Kobru natáčíte?
Tohle bude můj šestý rok.Jak dlouho myslíte, že to ještě vydržíte?
No, mám pár vlastních projektů, které bych chtěl uskutečnit. Také píšu a na Kobře budu dělat, dokud bude úspěšná a dokud se na ni lidé budou chtít koukat. Ke Kobře má zvláštní vztah, protože jsem tam jediný původní herec.Zůstáváte s Kobrou dnem i nocí, nebo n ni s odchodem ze studia zapomínáte?
Když jdu domů? Jo, to ji nechávám v ateliéru.Je vaše práce stresující nebo je to jen obyčejná každodenní rutina?
Může to být trochu stresující, protože všechno, co děláme, musí být perfektní, a to ve velice krátkém čase, který máme k dispozici. To bývá velký nervák. Prožíváme dlouhých 10-14 hodin každý den.
I přes víkendy?
Ano,i přes víkendy,. pro mě vlastně žádný víkend neexistuje. Já mám jen natáčecí a volné dny.Jestli je to tak jako říkáte, jak funguje vztah s vaší přítelkyní? Mám dojem, že chodíte se svou agentkou, Ann Marií?


Jo, jo.Máte čas jeden na druhého nebo se všechno točí okolo práce ?
Žijeme v Cologne a já tam jsem tak často, jak to jen jde. Ale pořád létám z Cologne do Berlína a zpátky. Samozřejmě je se mnou kdykoliv má čas. Právě teď má času docela dost, ale když dostane nějakou nabídku, pak je to složité.

Ona je také herečka ?
Ano, dokonce hrála i v Kobře a v jednom akčním filmu, který jsme natáčeli loni. Před čtyřmi lety se objevila v Pohotovosti v roli německé turistky.
To znamená, že spolu pracujete a čas na sebe tedy máte ?
Ano, právě teď to funguje dobře, ale když dostane zase nějakou práci, bude to složitější. Ale to je holt naše práce.Jaké jsou vaše oblíbené koníčky ?
Miluji potápění a jízdu na kolečkových bruslích. A také jsem skákal padákem. Je to neobyčejný zážitek! A k mým hobby patří také auta.Máte na mysli závodní auta ?
Ne závodní, úplně obyčejná auta. Můj automobil je veterán Spitfire MK 3 z roku 1969Jezdíte s ním po německých dálnicích?
Jo, ale jen občas a ne v seriálu. Další auta, která mám jsou BMW a Masserati - já prostě auta tak nějak zbožňuji.Znamená to, že de žádných dálnic v osobním životě nebojíte?
Vlastně ne. Vy voláte z Prahy, ne ?Ano, jsem v Praze ?
To je nádherné, nádherné, nádherné město.Kdy jste tu byl ?
Byl jsem tam na prvním výletě, na který jsme si vyrazili s mou přítelkyní ( Astrid Ann Marie Pollmann) brzy poté, co jsme se dali dohromady, v dubnu 1999.Tak to si ten výlet musíte zopakovat a stát se našimi hosty.
Moc rádi! Opravdu to město miluji. Vzpomínám si na Židovský hřbitov, naprosto neuvěřitelný, celý příběh Kafky. Kafka Café a celé Staré město. Praha má pro mne zvláštní půvab. Říkal jsem Ann Marii, že do Prahy musíme jezdit každý rok.Tak to byste měli naskočit do vašeho Spitfira. Z Berlína to nemáte tak daleko a teď tu máte nové přítele vlastně celou redakci.
Jo, díky. Znáte ten nádherný hotel Evropa ?Ano, ten je pět minut pěšky odtud.
To je skvělé. Jsem si jist, že se tam vrátíme.Nestává se vám občas. že by k vám někdo na ulici někdo přišel a žádal vás o pomoc ?
No, jistě ( směje se ). Ne, nepletou si mě s policistou. Když už mě někdo osloví, chce buď autogram nebo jenom pozdravit.Zastavila někdy vašeho Spitfira letícího po dálnici policie ?
Ano, ale jen když už někoho přede mnou zastavili a vidí, že se blíží Kobra. je to docela legrace. Občas si řekneme pár slov a pak mě nechají jet.Chtěl byste se někdy stát skutečným policistou nebo vám stačí, že si na něj hrajete ?
Dobře vím, že policisté po celím světě jsou velmi špatně placeni. A přitom mají neuvěřitelně nebezpečné povolání. tak si na ně raději budu dál jenom hrát.Kdybyste se v životě ocitl v nějaké nebezpečné situaci, byl byste schopen zastřelit člověka ?
Nikdy jsem se v podobné situaci naštěstí neocitla doufám , že i v budoucnu mě to mine. To by byla tragédie, v reálu je to něco úplně jiného, než ve filmu. Jsem si vědom toho, že to co je možné v televizi, nemusí být možné ve skutečnosti.Ovlivnil váš život nějak fakt, že nejste příliš vysoký ( 160 cm)?
Ne, nikdy. Má výška nikdy nepracovala v můj prospěch či neprospěch. pro mě to není důležité. Nerozlišuji jestli je někdo vysoký nebo ne. Důležité je, co umíte. V podstatě jsem spokojený takový, jaký jsem. Jediný problém vidím v oblékání. Když si něco pěkného vyhlédnu, bývá to obvykle moc velké.
Jak se připravujete na svou roli ? Studoval jste třeba na policejní akademii nebo podobných institucích ?
Před šesti lety jsem jezdíval s dálniční policií. Ale v konečném důsledku si toho oni ve srovnání s námi moc neužijí. Sbíral jsem informace, co a jak policista dělá, a zbytek jsem pochytil časem. Také jsem úzce spolupracoval se členy oddílu Einsatz Kommanda, kteří nám čas od času pár věcí ujasnili a pomáhají nám celých těch šest let, co Kobru natáčíme.Chtěl byste říct něco svým fanouškům?
Chtěl bych svým fanouškům velice poděkovat. Je to skutečně skvělý pocit vědět, jak je pořád v zahraničí úspěšný. Cítím, že ta tvrdá práce nebyla zy
zbytečná a že se lidem výsledek líbí. jsem opravdu velmi vděčný. Připadá mi to úžasné, je to úspěch, se kterým nikdo nepočítal.

Janina

22. října 2008 v 12:03 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
Epizoda z Alarm für Cobra 11 - rok 1999


Erdogan Atalay a Vánoce ( rok 2001 )

21. října 2008 v 16:49 | Božena |  Z mého archivuErdogan Atalay a Vánoce ( rok 2001 )Erdogan : " Na Vánoce jsem si naplánoval trochu klidu. Jen žádnou akci ! Zůstat doma, ozdobit si stromeček a zapálit svíčka. Něco dobrého k jídlu. Nic zvláštního."

Odvážný Semir z Kobry 11

21. října 2008 v 8:21 | Božena |  Z mého archivu

Odvážný Semir z Kobry 11

přepis článku z dubna 2006
Už plných deset let se na obrazovkách objevuje jeden z nejpopulárnějších seriálů německé televize Kobra 11. Jedním z týmu odvážných dálničních policistů je pouhých 160 centimetrů vysoký, ale energický komisař Semir Gerkhan v podání Erdogana Atalaye(40)
Žádný jeho případ nezůstane nevypátrán a ani jeden zločinec neujde trestu. Svoji práci chápe jako poslání, své povolání miluje, je odvážný, důsledný, i když zdaleka ne bez chyby. V jednotlivých postavách se už v průběhu seriálu vystřídaly desítky herců, ale jeho komisař se stal stálicí. Semir patří mezi nejoblíbenější a svými napínavými scénami dokonce mnohdy předčí i hollwoodské mistry triku. Honičky rychlých vozů, havárie, neuvěřitelné skoky a pády, riskantní prostředí dálnic i továrních hal, výbuchy a sloupy ohně zvyšují u diváků hladinu adrenalinu. I když ty nejnebezpečnější situace provádějí místo herců kaskadéři, zbývá jich dost i na herecké představitele. A to se právě Erdoganovi líbí. V seriálu si už zaskákal padákem, padal z vysokého komína ….

" Semir je kliďas, nebojí se riskovat a neváhá převzít odpovědnost za životy druhých. Především je však role lákavá tím, že se v ní jako komisař dostávám do extrémních situací a to mi dovoluje ukázat různé stránky jeho povahy. Mohu říci, že je mi dokonce v mnohém podobný", prozrazuje Erdogan.
Erdogan Atalay se narodil v německém Hannoveru. jeho otec je Turek a matka Němka. Herectví v genech neměl, hrát začal bez přípravy. Jako osmnáctiletý dostal angažmá ve státním divadle v Hannoveru. Už to, jak se tak záhy dostal na jeviště, leccos napovídá. Má totiž ve zvyku jít přímo za svým cílem.
Jednou zašel za ředitelem divadla a zeptal se, jestli by ho nevzali do souboru. Odvaha mu přinesla ovoce. Přijali ho. O tři roky později už ale věděl, že na jevišti jen s nadšením nevystačí a začal studovat herectví na Hamburské univerzitě.
Víc než divadlo Erdogana však přitahovala televize. Zlákaly ho role v kriminálních seriálech, jako bylo Dvojité nasazení, Hlídka nebo Klaun. I když si mohl později připsat na své konto také některé filmové role, dodnes dává obrazovce přednost.

Rok 1996 mu přinesl životní úspěch. právě tehdy mu RTL nabídla roli komisaře Semira Gerkhana v novém seriálu Kobra 11 a od jeho druhého dílu první řady ho hraje.
"Zajímavé na této práci je, že na mě stále klade větší požadavky. Velice fyzicky náročné jsou zejména krkolomné scény. I když ty nebezpečnější dělají kaskadéři, riskovat musím. Asi ani netřeba říkat, že jsem si z natáčení odnesl už nejeden šrám," svěřil se v jednom interview.
Riziko a adrenalinové sporty Erdogan miluje i ve skutečnosti. Zvlášť rád jezdí na kolečkových bruslích, na koni a potápí se. Kromě toho je vášnivý kutil a miluje stará auta, několik jich má i ve své garáži.
Atalay žije se svou manželkou herečkou Ann Marií Pollmann střídavě v Berlíně a v Kolíně nad Rýnem. Tam se také řada epizod Kobry 11 odehrává. Od listopadu 2002 má ještě další příjemnou roli - je otcem čtyřleté dcery.

O Erdoganovi a Kobře 11

19. října 2008 v 13:14 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory
Co o Erdoganovi a seriálu Kobra 11 řekl ředitel, kaskadér, zakladatel Action conceptu Hermann Joha - krátký výtah z jeho rozhovoru 21.8.2008

Herman Joha , režiser a kaskadér se narodil v roce 1960 V osmnácti letech se stal členem britské skupiny automobilových kaskadérů Hell Drivers. Roku 1982 založil v Düsseldorfu firmu Driving Unit, podílející se na natáčení kriminálních seriálů O deset let později založil firmu Action Concept, filmovou a kaskadérskou produkci, a nyní stojí v jejím čele. Je pokládaný a to nejenom v Německu za znalce akčních scén číslo jedna. V nadcházející televizní sezoně uvádí TV RTL tři seriály. Seriál Kobra 11 získává ve světě různá ocenění…WR: Seriál "Kobra" 11 byl pokládaný za výhradně mužskou záležitost, kolik žen se ale na Kobru dívá také ?
Joha: Ha, to je mé oblíbené téma! My máme z průzkumu sledovanosti zjištěno, že na Kobru 11 se dívá stejný počet mužů i žen.


WR: Co zajímá ženy?
Joha: Jistotou jsou naši obratní hoši, kteří jsou hlavními představiteli, pak je tu napínavý příběh, který svými událostmi fascinuje.


WR: "kobra" běží od roku1996. Proč ji diváci stále chtějí?
Joha: Proč poslouchají lidé klasickou hudbu? Protože je to dobrá hudba.WR: Erdogan Atalay -ji dlouhé roky zůstává hlavní tváří seriálu. Šťastná náhoda pro Vás?
Joha: Ceníme si ho a máme ho rádi - také mezi námi existuje staré přátelství. Vždycky se přátelsky dohodneme. Přejeme si, aby ještě mnoho, mnoho roků zde zůstal.

Pohřbít

17. října 2008 v 14:55 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
Epizoda 13. řady - rok 2008

O pár roků zpátky

17. října 2008 v 14:35 | Božena |  Erdoğan Atalay - privát
Vrátíme se do roku 2002 ... v každoročně pořádané čtenářské soutěži časopisu BRAVO zvítězil v kategorii herec - Erdogan Atalay
text : 365 dnů uteklo jako voda a znovu nadešel čas vyhlásit vítěze čtenářské ankety časopisu BRAVO, která se jmenuje Zlatý Otto. Už podruhé ve své historii má "Otík" deset vítězů - někteří jsou očekávaní, jiní jsou překvapiví.
Právě obě herecké kategorie ovládly seriálové hvězdy Erdogan Atalay a Katie Holmes.......
1. Erdogan Atalay - rázný policista Semir Gerkhan přirostl k srdci fanouškům " Kobry 11"
Neni co dodat: Fanoušci televizního seriálu " Kobra 11" převálcovali svými hlasy všechny filmové nadšence....


Rok na to se Erdogan umístil jako druhý

V roce 2002 se konala ještě tato čtenářská anketa, kde Erdogan Atalay obsadil první místo

text:
1. místo
ERDOGAN
Mistr rychlých kol
" Takový skok z vrtulníku člověku opravdu utkví v hlavě"
Jméno: Erdogan Atalay
Datum narození: 22.9.1966
Proč ho máme rády : Stačí jeden pohled a začneš se potit! Horkou krev v sobě nezapře, je to prostě jižan! Miluje riziko a nebezpečí. V seriálu vládne tvdou rukou zákona, v soukromí má pro změnu zmáknutou většinu adrenalinových sportů. Zkrátka chlap, jak má být!

Dálniční policie Kobra 11 na závodech F1

16. října 2008 v 19:12 | Božena |  Tiskové zprávy
Volný překlad


Dálniční policie dohlížela na závod F1


Erdogan Atalay a Tom Beck byli v Monze při závodech F1, tito dva hrdinové seriálu Cobra 11 nahlédli do zákulisí velkých závodů F1.Cobra 11 na Monze
V časných ranních hodinách, dřív než je obvyklé, po pár hodinách spánku mají akční hrdinové
svoji úlohu, a my jsme rádi, že na závody Formule 1 přišli.Dojmy z Monzy
Přesnost je všechno

Ještě před východem slunce přílet do Milána. V pronajatém autu pak cesta na závodní okruh v Monze. Příjezd do depa, kde se hrdinové setkávají s týmem závodní stáje Red Bull. O pár metrů dál jsou závodní auta F1 Marka Webbera a Davida Coultharda. Impozantní přesnost týmové práce, jak řidičů tak celého závodního týmu. dohromady.Sluchátka, se kterými se z rádia chlapců ozývá komunikace boxu s řidiči mohou být odebrána.
Erdogan: "Zvuk motorů je třída , člověk si to musí zažít na vlastní kůži."Kobra 11 na Monze
Návštěva u Adriana Sutila

Před kvalifikačním závodem o deset dní dříve v Kolíně nad Rýnem byl Adrian Sutil hostem při akčním výcviku v Action conceptu za účasti Toma Becka a Erdogana Atalaye.
Pilot stáje Force India řekl hrdinům, že mezi vítězstvím a porážkou ve F1 může rozhodnout
i desetina sekundy. "To není o moc jiné než když jsme filmovali," říká Tom. Ačkoli úsilí je jen o trochu jiné než při natáčení. " Při natáčení akčních scén je spolupráce také životně důležitá."

Dojmy z Monzy
Setkání ze závodní legendou

V neděli pak na závodě osobně přivítal Erdogana a Toma legendární závodník F1, spolumoderátor RTL Niki Lauda . Před závodem pak živě rozmlouval s herci Kai Ebel. Závod a
následné vítězství Sebastiana Vettela. Nakonec BMW odvezlo hrdiny od hlkavní tribuny domů.Kobra 11 na Monze

A zvláštní zkušenosti prostřednictvím dopravního chaosu po závodě, zpět na letiště. Krátce před půlnocí, pak zpět domů. Ač unavení, tak sdílní.
A závěrečné hodnocení hrdinů seriálu Kobra 11 :" Je to pro nás velice zvláštní zkušenost, vidět zákulisí F1 a být při tom."


Černá růže

15. října 2008 v 14:53 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
epizoda 4. řady, rok 1999

Osobní strážce

15. října 2008 v 14:33 | Božena |  Epizody seriálu Kobra 11 v obrázcích
Epizoda 13. řady - rok 2008

Německá televizní cena 2008

14. října 2008 v 20:25 | Božena |  Erdoğan Atalay a společenská angažovanost
11.10.2008 se konala v Kolíně nad Rýnem v části Cologne ( část města v okolí kolínské katedrály) již po desáté Německá televizní cena, které se Erdogan Atalay každoročně účastní. Televizní cena je udělována v různých kategoriiích ( tak jako u nás) např. herec, herečka, moderátor, režie, hudba a pod.
Více informací najdete na webových stránkách -
například
http://www.deutscherfernsehpreis.de/CMS/index.php
http://www.deutscherfernsehpreis.de/CMS/start_flash.htm

budova MMC,
MMC - společnost, kde jsou televize RTL, ZDF, ARD, SAT- televizní studia jsou v Hürthu, kde je i sídlo Action conceptu a kde se pořádá každaroční mezinárodní setkání fanoušků Kobry 11. Účastníci tohoto setkání mohli tato studia několikrát navštívit...

Fantreffen 2008 - Interview s Erdoganem a Tomem

1. října 2008 v 20:06 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory
Fantreffen 2008 - Interview s Erdoganem a Tomem
Výtah z rozhovoru francouzského fanouška, častého člena kompasu Kobry 11, který skvěle ovládá němčinu Konstantina
Ve 20:00 hodin začala prohlídka Action Conceptu a program. Přijeli jsme sem všichni společně a první objektivy fotoaparátů se zaměřily budovu s nápisem " Autobahnpolizei"
( pozn. je součástí celé hlavní budovy Action Conceptu). O padesát metrů dále jsme šli do haly, kde byly prostřené stoly s nápoji, ovocem a cukrovím.. Na stěně se promítal dosud neuveřejněný Making Of Video od firmy Action Concept Produktion, všichni jsme si posedali za stoly plní očekávání věcí příštích. Petra ( pozn. pracovnice Action Conceptu) nám oznámila, že do několika minut se objeví hrdinové seriálu Kobra 11 (Erdogan Atalay a Tom Beck). Tuto zprávu všichni přijali s jásotem, Petra nám vysvětlila, že setkání bude pouze hodinu, a ponese se v duchu zábavy, žádný autogram, to znamená že Erdogan a Tom se posadí ke každému stolu a promluví s fanoušky. Do 2 minut se oba herci objevili, u vstupu do haly je čekal velký aplaus, objektivy fotoaparátů,.. blesky přístrojů neměly konce. Jako první si oba přisedli ke stolu Francouzů. A hned mi říkali "Los, překládat!" " Tom Beck formuloval jednu francouzskou větu: "J'essaye de parler ne peu en Francais." " (zkusím, trošku mluvit francouzsky ). Oba herci umí anglicky . O další otázky a zábavu jsem se už staral já. Erdogan si vzpomněl na video YouTube, které Francouzi loni natočili (Bienvenuea sur la site de Marina et Frederike). Byla to obrovská zábava, Erdogan a Tom obcházeli stoly a já už jsem byl se svými otázkami připraven. Oba se ptali odkud všichni pocházejí a tady začíná mé "interview" :
( pozn. jedná se o tuto upoutávku - trailer) http://www.clipfish.de/video/2632537/
Já: V novém traileru ( pozn. upoutávka na třináctou řadu seriálu) vidí člověk hodně scén z potyček. Například ty (Erdogan) bitka na toaletě nebo ty (Tom) bitka na ploše auta. Chceme se zeptat, jak se taková scéna natáčí a jak je to pro vás náročné...
Erdogan: Co, v traileru?
Já: Ano, v traileru je několik ukázek z bitky
Erdogan: Hmm, neviděl jsem to ještě. Tak bitku na toaletě si ještě musím připomenout.Jaká byla ta další otázka?
Já: Další, jak jste v tom traileru , jako on (Tom) na plaše nákladního Trucku bojovali
Tom: Ano přesně!
Já: Můžete mi něco o té bitce říct?
Tom: Snadno, tak! (směje se, a ukazuje pohyb pěstí)
Erdogan: Tak, u bitky nebo v těchto Bodygeschichten ( střed příběhu) je to vždy tak, že my potřebujeme stále víc času než je ten plánovaný . Někdy musíme říkat, my ještě okamžik musíme trénovat a chceme to tak a tak udělat., protože když někdo říká: " Ano, rozuměli jste, je už pozdě a bla… a člověk již scénu trénoval dříve a chce ji udělat podle toho. Tak jen tento malý okamžik potyčky na toaletě se natáčel 5 hodin. A hned jsme pozadu, aby byl výsledek práce dokonalý, natáčí se z různých úhlů pohledu. Je potřeba vzájemné souhry lidí a kamery. aby výsledná iluze byla dokonalá…..
(například): Když se budeš dívat ze strany jak několikrát pěstí udeřím, bude vidět, že úder není pravý( naznačuje uder pěstí do Tomova obličeje), ale když se podíváš zezadu bude úder jako skutečný, aniž bychom se dotkli (o tom přesvědčuje - ještě několikrát příklad úderu na Tomovu tvář). Také když bojujeme s předměty - ty jsou z určitého materiálu. Já jsem měl jednou rozbít popelník o kaskadérovu hlavu. Ještě jsem je jednou ptal, doopravdy mám popelník o hlavu rozbít? "Ano, jedeme , plný úder !" řekl jsem: "On je přece ze správného materiálu." Já jsem ho potom naplno do hlavy udeřil, ale popelník zůstal celý, on nepraskl tak snadno a kaskadér měl obrovskou modřinu. (Všichni se smějí). Popelník je celý dodnes."
Já: A jak je to u tebe (Tom) bitka na ploše nákladního auta. Dělal jsi již dříve akční scény nebo je to pro tebe něco nového.
Tom: Tak scény s bitkami jsem dělal několikrát Několikrát jsme měli v divadelním představení bitevní scénu a tu jsem musel několikrát v měsíci živě hrát.Tady u filmu to funguje trochu jinak, filmuje se z různých pohledů. Tak jak Erdogan řekl, když jde o bitevní nářadí je z určitého materiálu. Například železná trubka, kterou tě udeří přes nohy není ze železa i když to tak vypadá, trubka je ve skutečnosti, ale z plastu, my se přece nemůžeme bít železnou trubkou přes nohy...
Erdogan: Tak je to i nožem, on má tupou čepel, práce s ním je ale stejně nebezpečná…
Já: v epizodách s Gedeonem Burkhardem vidí člověk skoro jen kaskadérské scény s auty. Od té doby, co přišel Tom, jsou kaskadérské kousky již i s ním. Vznikl tak tzv. Bodystunts
(osobní kaskadérský kus). Člověk to vidí v traileru, jak Toma, který bojuje, tak i tebe (Erdogan) viset na předním kole Trucku.
Erdogan: To má taky co dělat s tím, že Tom je bojovný sportovec . (tento dělá bojové pohyby)
Já: Tak, já vidím, že Bodystunts je hodně zajímavý, jako když auto letí vzduchem.
Erdogan: To my děláme hodně. Tedy někteří již Bdystunts nyní dělají....
Elvira: Vy musíte prosím přejít k jinému stolu....
Marius: Chtěl bych vás poprosit o společné foto
Když herci obešli všechny stoly následovalo společné foto, herci odešli zadním východem k autu a odjeli. My jsme rovněž odjeli na naši noclehárnu a tak nám skončil den...