Setkání - Fantreffen 2008

26. srpna 2008 v 15:10 | Božena |  Setkání fanoušků Kobry 11 a naše kobrácká parta
Setkání - Fantreffen 2008
Letošní každoroční setkání fanoušků německého seriálu Alarm für Cobra 11 se konalo v německém Hürthu - to je sídlo firmy Actionconcept, která seriál produkuje na zakázku televize RTL.
sídlo Actionconceptu
Je 22 hodin , úterý 19 srpna, vyjíždíme z Moravy - směr Praha. Praha nás v brzkých středečních hodinách přivítala pořádnou bouřkou a lijákem. Tady v Praze se zhruba po roce sešla celá naše kobrácká parta, tentokrát v počtu 12 lidí a tří naleštěných Oktávek. Po kratičkém uvítání jsme vyrazili do Kolína nad Rýnem. Před námi neuvěřitelně dlouhá cesta a očekávané mezinárodní setkání, které pořádá oficiální německý Fan Club Cobra 11.
S polojasnou oblohou jsme jeli podél Rýna, tentokrát po jeho druhém břehu než loni. S bezchybnou navigací spolujezdce i počítače jsme asi v 15 hodin dorazili do ubytovny v Hürthu. Tady jsme se ubytovali a ač unavení prošli jsme si okolí Actionconceptu i televizních studií. Zatím žádná známka po natáčení. K večeru se naši fandové rozhodli po večeři - mimochodem pro nás zvláštní kombinace jídel, pro večerní návštěvu Kolína nad Rýnem - a první den našeho výletu byl pomalu u konce.
Čtvrtek 21. srpna, na programu byla návštěva ZOO Kolín a Muzea čokolády -všude tady se natáčela Kobra 11. Nakonec jsme do ZOO šli jen tři. Parta fandů se vydala na procházku podél Rýna přímo tady v Kolíně a návštěvu autosalonů. Já se vracím k zoologické zahradě, kolínská zoologická zahrada je překrásná, zvířata tu žijí ve svých přirozených podmínkách, takže tu najdete mimo jiné i deštný prales. Pro návštěvníky je zážitek o to větší, že nikde nejsou žádné mříže, všude naprostý pořádek a čistota a trasa prohlídky je perfektně značena, ano, nic vám neujde
Kolínská katedrála
jeden obrázek z kolínské ZOO
Odpoledne jsme se už celá parta podívali do Muzea čokolády v Kolíně. Tady kromě historie výroby čokolády je i moderní linka,kde celý proces výroby této lahůdky až po finální výrobek , můžete spatřit na vlastní oči. A večer byla na řadě opět návštěva večerního Kolína.
Pátek 22 srpna,celé dopoledne máme ještě volno, oficiální začátek setkání je v 16 hodin. Pro nás opět polojasná obloha , příjemná teplota a okružní plavba lodí po širokém Rýnu.
Volný program a pro některé výstup do věží kolínské katedrály.
Odpoledne se vracíme na ubytovnu . Program je zhruba známý. V osm hodin nás čeká návštěva Actionconceptu. Ale před ní ještě uvítaní a venkovní grilování, hustě prší a my se můžeme jen dohadovat, co nás večer čeká. Osm hodin o odjezd do areálu natáčecí firmy. Blesky fotoaparátů ozařují naši známou služebnu " Autobahnpolizei" z Kobry 11. Přicházíme do největší dílny, i zde se točí scény z Kobry, tady má vlastně svoje stanoviště filmový počítačový expert Hartmut. Vítají nás prostřené stoly a záběry z natáčení akčních scén, které běží celou zde strávenou dobu.
Slovo si bere paní, nám známá organizátorka z Actionconceptu a oznamuje nám - na chvíli přijdou hlavní hrdinové seriálu, můžete fotit a povídat si, ale na žádné autogramy není čas. Herci jedou z natáčení a druhý den brzy pokračují. Kdo natáčení zažil, nemůže se divit. A už jsou tady usměvavý Erdogan Atalay a jeho nový parťák , sympaťák Tom Beck. - pro děvčata prostě nový idol. Hned od prvních okamžiků je vidět,že si oba herci dobře rozumí. Erdogan i Tom obcházeli stoly jeden po druhém a povídali si s fanoušky. Francouzští fanoušci byli na řadě jako první . Francouzi měli malou výhodu, ve svém středu měli mladíka, který mluvil plynně německy a je v Kobře jako doma- on hraje hodně často v komparzu. Abych to moc nezdržovala a podělila se s vámi o svoje zážitky. Naši fandové mě udělali obrovskou a nepopsatelnou radost, posadili Erdogana vedle mě. Když se takhle setkáte s člověkem, co pro vás hodně znamená. Nedá se to prostě popsat. Erdogan byl jako vždy usměvavý, vstřícný a velice pozorný. Naši fandové mu položili pár otázek, myslím, že i přes jazykovou bariéru jsme si rozuměli. Děvčata okouzlil svým šarmem Tom. Já jsem předala Erdoganovi malý dárek a jeden obrázek - Erdoganův portrét. Erdogan byl spokojený, obrázek se mu líbil. Ano, pro mě je jeho úsudek opravdu obrovské vyznamenání. Spouště fotoaparátů klapaly jak o závod a naši dva hrdinové se asi po dvou hodinkách rozloučili. Společná fotka na památku a třeba zase někde někdy nashledanou. O svoje dojmy jsme se dělili dlouho do noci.
Další dojmy našich fandů najdete na fóru českého fanklubu Kobry 11 http://www.afc11.cz/index.php
Sobota, 23. srpna a další bezva den s partou. Fanclub a Actionconcept pro nás v kině v obchodním centru připravil předpremiéru pilotního filmu s novým parťákem a s názvem Na vlastní pěst. Tak podívaná to byla úchvatná, vidět Kobru 11 s jejími hrdiny a bezkonkurenčními akčními scénami na filmovém plátně je nepopsatelný pocit. Pilotní film je vydařený, můžete ho vidět v premiéře na RTL 4.9.2008
Ve volném čase naši fandové ještě navštívili hotel Maritim , i zde se hodně Kobra natáčí, mezi známé scény patří scéna z bazénu v epizodě Žolík, Někteří vystoupili na skleněnou vyhlídkovou věž s překrásným výhledem na Kolín . Někdo navštívil zámek z rozkvetlou květnou zahradu v blízkosti Kolína.
hotel Maritim
V 16 hodin nás ještě čekal na ubytovně program s kaskadérem, ředitelem akčních scén a hercem záporných roli Stefanem Richterem. Stefan Richter odpovídal na otázky všech zúčastněných fandů Kobry. Ještě dlouho odpoledne si němečtí fandové s kaskadérem povídali a fotili se . Potom následoval bufet a rozloučení s osmým mezinárodním setkáním fandů Kobry 11.
Neděle, 24. srpna, 9 hodin ráno a zpáteční cesta. Konečná tečka za naším setkáním byla v Praze. Tady jsme se rozloučili a možná zase příště….
A jak všechno zhodnotit na závěr:. Pro mě je to prostě báječné pobývat s tak bezvadnou partou našich fandů Kobry 11. Nemůžu jim ani dostatečně za všechno poděkovat, za mnoho zážitků i za setkání s Erdoganem Atalayem . Všem srdečné díky.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 eva eva | E-mail | 26. srpna 2008 v 18:10 | Reagovat

Pani božka fotky su fantasticke .

2 verunka verunka | Web | 28. srpna 2008 v 11:03 | Reagovat

Dobrý den paní Boženko =)  . Moc krásný fotečky moc se povedly =)

verunka

3 Aleš Vaněk Aleš Vaněk | E-mail | Web | 28. srpna 2008 v 20:10 | Reagovat

Vyborny popisek, pani Bozenko. Dekuji za nej :)

4 caty caty | 17. července 2016 v 19:39 | Reagovat

Prosím Vás, to 7-mý obrázek od hora, opravdu ste takhkle seděli při sobě? Myslela jsem si, že ochranka nebo někdo, že se pořád motá kolem a že vás k nim blízko ani moc nepustí. Teď se s ním chci setkat jěšte víc. Už se nemúžu dočkat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama