Srpen 2008

Nová 13. řada seriálu " Alarm für Cobra 11"

31. srpna 2008 v 10:09 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Obrázky z nové řady seriálu, eizody budou k vidění každý čtvrtek večer 4.9.2008 na RTL, začíná se pilotním filmem s názvem " Na vlastní pěst". Opravdu výborný, bezkonkurenční akční pilot...., obrázky jsou i z jiných dílů této řady.. a kvalita seriálu opět roste

Naše skvělá parta s Erdoganem Atalayem a Tomem Beckem

30. srpna 2008 v 11:51 | Božena |  Setkání fanoušků Kobry 11 a naše kobrácká parta

Foto s hvězdami seriálu Alarm für Cobra 11

veškerá práva k fotografii vlastní Václav Havlas ml.

Setkání - Fantreffen 2008

26. srpna 2008 v 15:10 | Božena |  Setkání fanoušků Kobry 11 a naše kobrácká parta
Setkání - Fantreffen 2008
Letošní každoroční setkání fanoušků německého seriálu Alarm für Cobra 11 se konalo v německém Hürthu - to je sídlo firmy Actionconcept, která seriál produkuje na zakázku televize RTL.
sídlo Actionconceptu
Je 22 hodin , úterý 19 srpna, vyjíždíme z Moravy - směr Praha. Praha nás v brzkých středečních hodinách přivítala pořádnou bouřkou a lijákem. Tady v Praze se zhruba po roce sešla celá naše kobrácká parta, tentokrát v počtu 12 lidí a tří naleštěných Oktávek. Po kratičkém uvítání jsme vyrazili do Kolína nad Rýnem. Před námi neuvěřitelně dlouhá cesta a očekávané mezinárodní setkání, které pořádá oficiální německý Fan Club Cobra 11.
S polojasnou oblohou jsme jeli podél Rýna, tentokrát po jeho druhém břehu než loni. S bezchybnou navigací spolujezdce i počítače jsme asi v 15 hodin dorazili do ubytovny v Hürthu. Tady jsme se ubytovali a ač unavení prošli jsme si okolí Actionconceptu i televizních studií. Zatím žádná známka po natáčení. K večeru se naši fandové rozhodli po večeři - mimochodem pro nás zvláštní kombinace jídel, pro večerní návštěvu Kolína nad Rýnem - a první den našeho výletu byl pomalu u konce.
Čtvrtek 21. srpna, na programu byla návštěva ZOO Kolín a Muzea čokolády -všude tady se natáčela Kobra 11. Nakonec jsme do ZOO šli jen tři. Parta fandů se vydala na procházku podél Rýna přímo tady v Kolíně a návštěvu autosalonů. Já se vracím k zoologické zahradě, kolínská zoologická zahrada je překrásná, zvířata tu žijí ve svých přirozených podmínkách, takže tu najdete mimo jiné i deštný prales. Pro návštěvníky je zážitek o to větší, že nikde nejsou žádné mříže, všude naprostý pořádek a čistota a trasa prohlídky je perfektně značena, ano, nic vám neujde
Kolínská katedrála
jeden obrázek z kolínské ZOO
Odpoledne jsme se už celá parta podívali do Muzea čokolády v Kolíně. Tady kromě historie výroby čokolády je i moderní linka,kde celý proces výroby této lahůdky až po finální výrobek , můžete spatřit na vlastní oči. A večer byla na řadě opět návštěva večerního Kolína.
Pátek 22 srpna,celé dopoledne máme ještě volno, oficiální začátek setkání je v 16 hodin. Pro nás opět polojasná obloha , příjemná teplota a okružní plavba lodí po širokém Rýnu.
Volný program a pro některé výstup do věží kolínské katedrály.
Odpoledne se vracíme na ubytovnu . Program je zhruba známý. V osm hodin nás čeká návštěva Actionconceptu. Ale před ní ještě uvítaní a venkovní grilování, hustě prší a my se můžeme jen dohadovat, co nás večer čeká. Osm hodin o odjezd do areálu natáčecí firmy. Blesky fotoaparátů ozařují naši známou služebnu " Autobahnpolizei" z Kobry 11. Přicházíme do největší dílny, i zde se točí scény z Kobry, tady má vlastně svoje stanoviště filmový počítačový expert Hartmut. Vítají nás prostřené stoly a záběry z natáčení akčních scén, které běží celou zde strávenou dobu.
Slovo si bere paní, nám známá organizátorka z Actionconceptu a oznamuje nám - na chvíli přijdou hlavní hrdinové seriálu, můžete fotit a povídat si, ale na žádné autogramy není čas. Herci jedou z natáčení a druhý den brzy pokračují. Kdo natáčení zažil, nemůže se divit. A už jsou tady usměvavý Erdogan Atalay a jeho nový parťák , sympaťák Tom Beck. - pro děvčata prostě nový idol. Hned od prvních okamžiků je vidět,že si oba herci dobře rozumí. Erdogan i Tom obcházeli stoly jeden po druhém a povídali si s fanoušky. Francouzští fanoušci byli na řadě jako první . Francouzi měli malou výhodu, ve svém středu měli mladíka, který mluvil plynně německy a je v Kobře jako doma- on hraje hodně často v komparzu. Abych to moc nezdržovala a podělila se s vámi o svoje zážitky. Naši fandové mě udělali obrovskou a nepopsatelnou radost, posadili Erdogana vedle mě. Když se takhle setkáte s člověkem, co pro vás hodně znamená. Nedá se to prostě popsat. Erdogan byl jako vždy usměvavý, vstřícný a velice pozorný. Naši fandové mu položili pár otázek, myslím, že i přes jazykovou bariéru jsme si rozuměli. Děvčata okouzlil svým šarmem Tom. Já jsem předala Erdoganovi malý dárek a jeden obrázek - Erdoganův portrét. Erdogan byl spokojený, obrázek se mu líbil. Ano, pro mě je jeho úsudek opravdu obrovské vyznamenání. Spouště fotoaparátů klapaly jak o závod a naši dva hrdinové se asi po dvou hodinkách rozloučili. Společná fotka na památku a třeba zase někde někdy nashledanou. O svoje dojmy jsme se dělili dlouho do noci.
Další dojmy našich fandů najdete na fóru českého fanklubu Kobry 11 http://www.afc11.cz/index.php
Sobota, 23. srpna a další bezva den s partou. Fanclub a Actionconcept pro nás v kině v obchodním centru připravil předpremiéru pilotního filmu s novým parťákem a s názvem Na vlastní pěst. Tak podívaná to byla úchvatná, vidět Kobru 11 s jejími hrdiny a bezkonkurenčními akčními scénami na filmovém plátně je nepopsatelný pocit. Pilotní film je vydařený, můžete ho vidět v premiéře na RTL 4.9.2008
Ve volném čase naši fandové ještě navštívili hotel Maritim , i zde se hodně Kobra natáčí, mezi známé scény patří scéna z bazénu v epizodě Žolík, Někteří vystoupili na skleněnou vyhlídkovou věž s překrásným výhledem na Kolín . Někdo navštívil zámek z rozkvetlou květnou zahradu v blízkosti Kolína.
hotel Maritim
V 16 hodin nás ještě čekal na ubytovně program s kaskadérem, ředitelem akčních scén a hercem záporných roli Stefanem Richterem. Stefan Richter odpovídal na otázky všech zúčastněných fandů Kobry. Ještě dlouho odpoledne si němečtí fandové s kaskadérem povídali a fotili se . Potom následoval bufet a rozloučení s osmým mezinárodním setkáním fandů Kobry 11.
Neděle, 24. srpna, 9 hodin ráno a zpáteční cesta. Konečná tečka za naším setkáním byla v Praze. Tady jsme se rozloučili a možná zase příště….
A jak všechno zhodnotit na závěr:. Pro mě je to prostě báječné pobývat s tak bezvadnou partou našich fandů Kobry 11. Nemůžu jim ani dostatečně za všechno poděkovat, za mnoho zážitků i za setkání s Erdoganem Atalayem . Všem srdečné díky.

Obrázek pro Vás

18. srpna 2008 v 17:42 | Božena |  Galerie

Rozhovor

14. srpna 2008 v 19:01 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory

Zlomek rozhovoru z německého tisku Express - Povídaní na neděli- rok 2004
celý rozhovor na stránkách: německé stránky v češtině, druhý odkaz stránky v němčině

http://www.erdogan-atalay-fanpage.de/cz/

http://www.erdogan-atalay-fanpage.de/dt/

pod rubrikou rozhovory a chat, článek Rozhovor "Sonntag-EXPRESS"
foto je ilustrační
Expres: Máte tureckého otce a nosíte turecké jméno.
Věříte, že to ovlivnilo Vaši kariéru pozitivně nebo negativně ?
Erdogan: Tak, ani tak. Postava, kterou hraji má turecké jméno, je přizpůsobivá. Je rozvážná, nic neřeší násilím, v Německu se ujala, tak jako miliony jiných. Že bude cizinec v tak mimořádné roli, to je možné zatím jenom v Německu. Dokonce v USA narození, žádnou mimořádnou roli nedostanou.
Expres: Jste v Turecku populární ?
Erdogan: Ano, protože hraju v Cobře. Seriál je tam velice populární. Když jsem tam byl na návštěvě, dokonce to televize vysílala ve zprávách, přesto, že já skoro žádné turecké slovo neznám.
Expres: Setkal jste se v Německu s špatným zacházením,
když člověk vypadá jak Turek ?
Erdogan: V Berlíně na úřadě mi nechtěli prodloužit platnost cestovního pasu, příslušný zaměstnanec mě posílal na jiný úřad i když mám německé občanství. Je to jen hloupá úřednická zvůle. Několikrát na ulici na mě pokřikovali: " Běž, odkud jsi přišel!" Taková výzva nemá žádný význam, vždyť jsem se narodil v Hannoveru.
dvě odpovědi z chatu
Chat - Žijete jako Němec nebo jako Turek ?
Erdogan: V první řadě jsem člověk a hledám věci, které jsou pro můj život lepší. Nezáleží na národnosti ani na náboženství, snad je pro mě silnější pocit spojení s Turky
Chat -Jaký je Váš názor na rasizmus. Jak jste se cítil v příběhu Na mušce,
( epizoda z Kobry 11) když jste tam musel hrát?
Erdogan: Byl to nádherný pocit zvládnout všechno zcela sám.

Pár obrázků -začátek čtvrté serie

13. srpna 2008 v 20:54 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Z epizody Zajíc a ježek
z epizody Slepá láska
Semir připravený k pěstnímu souboji - docela zajímavá momentka
a Andrea - pilotní film Pekelná jízda po dálnici E 4
a dva obrázky z práce akčního týmu stejné epizody

Manželský pár

13. srpna 2008 v 17:14 | Božena |  Galerie
Uprostřed foto ze svatby Erdogana a Ann, zámecký park Berlín, rok 2004
Erdogan

Detaily

12. srpna 2008 v 18:25 | Božena |  Galerie

Semir - momentky z Kobry 11

12. srpna 2008 v 18:24 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
bez komentáře
skok
akce...
Semír umí zacházet nejen s pistolí
ale i se samurajským mečem
měkké přistání
chvíle soustředění
náraz
skoky z vrtulníku

Spřátelený blog

12. srpna 2008 v 7:11 | Božena
Tady je odkaz na první spřátelený Blog http://doctorsdiary.blog.cz/

Poděkování

9. srpna 2008 v 20:15 | Božena |  Galerie
Díky všem za vaše názory na blog, velice si jich vážím a budu se snažit, aby se vám v tomto blogu líbilo

Erdogan Atalay se svou paní Ann Marií Pollmann


Portréty

8. srpna 2008 v 18:11 | Božena |  Galerie

Erdogan a auta

7. srpna 2008 v 20:09 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory
Odpovědi Erdogana jsou z různých rozhovorů , jsou seřazené k tomuto tématu
vložené fotografie jsou ilustrační
první auto
Erdogan: Byl to velmi starý Mini-Cooper za 2000 marek. Byl tmavě fialový s koženými sedadly a střešním oknem.
Mini- Cooper
vysněné auto
Erdogan: Ferrari 246 GT, také nové bugatky. Skvělá auta, ovšem nestoudně drahá.
Ferrari 246GT
Bugatti Veyron - supersportovní vůz
Mým nejoblíbenějším autem je Jaguár E typ serie 1 a můj Spitfire z roku 1969
Triumph Spitfire Mk 3
Jaguar E serie 1
auta, co má Erdogan v garáži
Erdogan: V mojí garáži stojí opět Mini je staré se stahovací střechou. Kromě toho BMW X5 a veterán Spitfire z roku 1969 a ještě jsem koupil Maserati. Mám rád všechna pěkná auta, ale moje garáž je příliš malá.
nejkrásnější zážitek o serialovém nebo privátním voze
Erdogan: Když jedu svým Maserati, zjišťuji, že je to nádherný vůz, skvělý, neobvyklý, krásný. Neobyčejně pěkné auto a jezdím s ním šíleně rád. Je to zážitek z rychlosti.
Maserati
Jaký je Erdogan řidič a jak jezdí
Erdogan: Já bych chtěl jezdit rychle jako žádný jiný. Ale jsem velmi tichý a koncentrovaný řidič.Jezdím rychle, ale jen když ulici je ulice volná. Když rychleji jedu, jezdím opatrně. Já nikoho neuvádím v nebezpečí. V silničním provozu jezdím zásadně opatrně, protože, když se člověk rozčiluje, ztratí koncentraci. Co ,ale nesnáším jsou tlačenice. Najít nějaké omezení rychlosti , to je nesmysl, nikdo vlastně neví, kde ono místo je , protože vlastně není vůbec ohraničeno. Co já vystojím strachu, jsou lidé, kteří na dálnici náhle bez ukázaní směru jízdy a pohledu do zpětného zrcátka přejíždějí z jednoho jízdního pruhu do druhého, který je určený k předjíždění , a tam s 90 km/h také zůstanou. Blázni.. Takoví řidiči mají jezdit úplně jinak, nevím, že jim takové chování projde.
A co pokuty i přes dostatek řidičských zkušeností
Erdogan: Ano, někdy se to stane, potom je to za překročení rychlosti, pro mě nepochopitelné.( smích)
A tady odpovědi, které nás zavedou zase k natáčení Kobry 11
jezdí v soukromí stejně rázně jako v seriálu Kobra 11
Erdogan: To bych si přál, jet nejvyšší možnou rychlostí, protože člověk se musí šíleně soustředit, když jede velmi vysokou rychlostí..
speciální výcvik v řízení aut v seriálu
Erdogan: Ano, musíme stále trénovat. Jezdíme na starém letišti nebo ve vojenském prostoru, testujeme Zrychlení ze 180 na 360.
A co kaskadérská scény
Erdogan: Pár malých věcí děláme sami. Předjíždění a potom někdy trochu nájezdy. Jiné nebezpečné věci , i když jsou technicky zajištěny dělat nesmíme.To mě ovšem láká , přemet auta pří jízdě.
Chtěl by Erdogan být dálničním policistou
Erdogan: Já věřím, že bych se stal nemilosrdným dálničním policistou. Na příklad nemám pochopení pro osobní vozy, bez technické přípravy s mnoha vadami. Všechny bych je okamžitě dal odtáhnout ze silnice, a vybíral obrovské pokuty. Řidiči často vůbec neví, co mohou zapříčinit! My máme každý den u Cobry11 nehody na dálnici. V nejvyšší rychlosti člověk nevidí, když nějaký vůz nejede- to je obrovské ohrožení.
Skuteční kolegové
Erdogan: Jednou mě zastavili a kontrolovali, když mě poznali, tak mi řekli " Jeď dál" protože jsem byl na cestě do práce. Ale když je někdo zastaven , má se chovat podle pravidel...
Erdoganův komentář po jízdě v BMW X5
Erdogan: Auto má styl, může se zdát, že je neotesané, hrubé, ale je sympatické.
Erdogan Atalay si však v seriálu i soukromí takovým autem rád zajezdí
Ale nejvíce Erdogana jako Semíra vídáme v tomto autě - BMW. Typ auta se obnovuje, podle jednotlivých roků. Pro automobilky je propagace jejich aut v úspěšném seriálu velkou reklamou.
a ještě Ferrari 246 GT
a Jaguar typ E, serie 1
Opravdu nádherá auta, co říkáte ?
A ještě si neodpustím jeden vůz, i z Kobry 11 ho znáte jen s jinou barvou
Posrche

Fotografie - autogram

4. srpna 2008 v 14:21 | Božena |  Erdoğan Atalay - privát
Tentokrát, tak trochu o fotografii Erdogana Atalaye. U této fotografie byl při vyvolání filmu otočen negativ. Pravděpodobně bylo vyrobeno hodně kusů, tak fotografii již nikdo neopravil. Roky maluju Erdoganovu tvář, proto mi tato chybička neušla. A rozdíly - kromě česání vlasů a vrásky, kterou má Erdogan pod levým okem, vám jistě neujdou i knoflíky na jeho bundičče. Fotografie je vyretušovaná, takže navidíme Erdogana znaménka, která by nám snad o tom, že je obrázek protizrcadlový řekla víc. Ale jistě mi dáte za pravdu, že Erdogan Atalay tady vypadá moc pěkně. Erdogan má již pro potřeby autogramu fotografii novou.
autogramová fotografie, moje první s Erdoganovým podpisem
tady, správně otočená fotografie

Epizoda Benzín

2. srpna 2008 v 18:05 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11

Pár obrázků z epizody

a další Erdoganův kaskadérský kousek, tentokrát na motokrosové dráze.

Erdogan je tvrdý chlap, když se ho v jednom rozhovoru ptali, jak dlouho po zranění odpočíval. Erdogan odpověděl: " Druhý den jsem jezdil motokros".
Při natáčení scén jsou odřeniny, modřiny, škrábance na denním pořádku. Erdogan se zranil při natáčení scény na veletržní věži v Kolíně nad Rýnem- epizoda " Láska až za hrob", jak sám říká : " Brzdící jistící lano při mém seskoku z veletržní věže povolilo a já se propadl o patnáct metrů níž."
Tehdy byl Erdogan dosti potlučený..., nejvážnější Erdoganovo zranění byl zlomený trn obratle.
Nedávno byl v tisku uveřejněný článek, který najdete na německých stránkách Erdogana Atalaye v češtině, o vážném zranění kaskadéra - titulek "Štěstí v něštěstí". Erdogan měl už většinu scény natočenou, závěr, ale vyžadoval kaskadéra. Technika zklamala a kaskadér byl popálen, naštěstí jeho zranění nebylo tak vážné jak se zpočátku zdálo, ale i tak si poleží nějaký čas v nemocnici.V roce 2006 dokonce při natáčení akční scény seriálu jeden kaskadér bohužel zemřel. Je to opravdu nebezpečná práce i za dodržení těch nejpřísnějších bezpečtnostních opatření.
...To bylo takové malé odbočení od tématu... takže tady je osah epizody a slíbené obrázky.
Benzín

Semir ukazuje svému kolegovi Andrému veterána, auto po kterém léta touží. Najednou auta, která natankovala benzín u této čerpací stanice z nevysvětlitelných důvodu explodují. André Fux a Semir Gerkhan jsou opět v akci. Zjistí, že do benzínu je vmíchávaná vysoce výbušná směs. Komisaři vyšetřují ve firmě dodavatele benzínu. Šéf firmy Dr. Pott a jeho kolegyně z bezpečnostního oddělení Götzinger tají policii důležité údaje. Firma je vydírána… André a Semir sledují ženu z bezpečnostního oddělení , zjišťují že paní Götzinger předává peníze, prostřednictvím modelu vrtulníku vyděrači. Předávka peněz se však nepodaří a vysypané peníze způsobují hromadnou nehodu nepozorných řidičů a zisku chtivých řidičů, na dálnici. A vyděrač dále stupňuje své požadavky. Auta u čerpací stanice znovu explodují.
Další předávka peněz probíhá už za přítomnosti policie. André sleduje předání peněz a Semír zachraňuje na motokrosové dráze chlapce, který má v nádrži svého stroje výbušnou směs. Nakonec je jako pachatel z vyděračství usvědčen inženýr z firmy dodavatele benzínu, který firmu vydíral pod pohrůžkou, že uveřejní velké finanční potíže, ve kterých se firma nachází.

Spitfire Mk3

2. srpna 2008 v 17:16 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11

Spitfire Mk3

Tady je jeden z nejprodávanějších roadsterů všech dob - Triumph Spitfire Mk3 z roku 1968, který se vzhledem neliší od auta z roku 1969

Triumph Spitfire 1500:
Karosérie:
dvoumístný roadster, volitelně s hardtopem Motor: řadový čtyřválec OHV o obsahu 1493 ccm Výkon: 71k Náhon: na zadní kola Brzdy: kotoučové vpředu, bubnové vzadu Maximální rychlost: 160 km/h Zrychlení 0-100 km/h: 13,2s
Erdogan vlastní veterána Spitfire Mk3 z roku 1969, je stejný jako v epizodě "Benzín" ze seriálu Kobra 11 ? Tady sice mluví o veteránu rok výroby 1965, ale ten má podle obrázků jinou přední masku, má nárazník umístěný níž.
Rozhovor u benzínové pumpy, epizoda "Benzín"
André : No pumpa a co,cos mi chtěl ukázat?
Semir : Dočkáš se, tamhle Triumph Spitfire, rok výroby 65, paráda, po tom jsem vždycky snil
André : Do šrotu dobrej , no a co ?
Semir : Hele, co to s tebou dneska je, kde je tvoje dobrá nálada?
André: Žádnou náladu nemám, bolí mě zub.. je v něm díra a bolí to, chápeš ?
Semir : No jo..
André: Tolik prachů za takovou kraksnu, to je drzost..
André : Kvůli tobě máme na krku tenhle pitomej případ
Semir : Hele, já nejsem zvědavej na tvoje nálady, proč nejdeš k zubaři ?
André : Není to tak hrozný
Semir : Máš strach, viď ?, to snad není pravda. Chlap jako hora a bojí se zubaře
André : Já že se bojím zubaře ?, vůbec ne. To ty si musel vidět to pitomý auto?, to je to !!
Semir : To není žádný pitomý auto, z toho Spitfire by mohlo být nejkrásnější auto na světě
André : To mě podrž…
Auto v seriálu odpovídá roku výroby od roku 1968, zapůjčil svoje auto Erdogan na natáčení?
Tak, to ví jenom aktéři seriálu. My se můžeme pouze domnívat…

Erdogan Atalay

1. srpna 2008 v 20:28 | Božena |  Galerie