Jak žiješ ?

1. července 2008 v 20:28 | Božena |  Erdoğan Atalay - herec, scénarista, spisovatel a producent
V Německu vyšla kniha s názvem " Jak žiješ ". Je o tom, jak se žije Turkům v Německu. V Německu byly osloveny známé osobnosti, které mají turecký původ, aby do knihy vepsaly kapitolu. I Erdogan Atalay do této knihy vepsal jednu kapitolu, kterou věnoval své dceři- jmenuje se "Turecko je tam nahoře", zde stručně popsal svůj život, od dětství, přes studia až do dneška. Porovnává vztah Němců a Turků k němu, ve svých vzpomínkách zamíří i do Ruska.
Nesmím publikovat překlad této kapitoly, ale jen co se Erdogana týká - musel si všechno v životě tvrdě vybojovat. Oni Němci " cizincům" moc nefandí.
Jen malý úryvek z knihy : Erdogan píše : " .... Můj otec přišel z Turecka a moje matka pochází z Německa, já jsem se turecky nikdy neučil. Pro hodně Němců jsem Turek s tureckým otcem a Turek s německou matkou. Němec s tureckým jménem. Turek, který neumí turecky mluvit a v Německu se narodil, vyrůstal jako člověk s polovinou turecké krve....Tenkrát v roce 1966, kdy se narodil se automaticky národnost v Německu přisuzovala dětem podle národnosti otce a ne podle místa narození, jak je tomu dnes. Jinak Erdogan je ve své knize vůči Němcům dosti odměřený, asi ví proč. Ale to nic nemění na tom, že všude jinde ve světě a nakonec i v Německu je opravdu velice oblíbený. Je to miláček lidí na celém světě, určitě si tento titul, díky své povaze a vystupování, díky své pomoci jiným potřebným lidem, zaslouží. Ano, a sláva mu do hlavy opravdu nestoupla, Erdogan je pracovitý a skromný člověk.
Pár obrázků měst - V Kölnu a Berlíně Erdogan žije, do Istambulu jezdí za otcem a jeho tureckou rodinou.
Berlínská katedrála
Berlín- televizní věž
Berlín - zámek Charlottenburg
Berlín- Charlottenburg - radnice
Köln - Rýn
Kolínská katedrála
Istambul - zahrada Topkapi plaze
Istambul - muzeum archeologie
Modrá mešita v Istambulu
Modrá mešita v Istambulu
Ještě jednou Köln
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lusa Lusa | E-mail | Web | 15. prosince 2008 v 8:33 | Reagovat

moc krásné, nevíte náhodou jestli ta knížka vyšla i u nás?

2 nebel(r) nebel(r) | 22. ledna 2009 v 19:10 | Reagovat

pochybuju. ale kdy vyšla v německu?určitě se dá sehnat po netu,

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama