Červenec 2008

Práce herce

31. července 2008 v 19:45 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Tentokrát obrázky z epizody " Soudce ". Práce herce není vůbec jednoduchá, pro fanoušky seriálu Kobra 11, ale scénaristé vymyslí různá prostředí natáčení - ne zrovna závidění hodná ...
Semir přemýšlí ....
a ještě Semir a Andrea
.. znovu do vyšetřování zločinu

Obrázky 2

29. července 2008 v 20:12 | Božena |  Galerie

Tým dálniční policie komisaři Semir Gerkhan a Tom Kranich

představitelé Erdogan Atalay a René Steinke


Erdogan Atalay - obrázek

28. července 2008 v 21:21 | Božena |  Galerie
fotografie z července 2008

Semir- kaskadérská scéna

28. července 2008 v 17:16 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Tentokrát Semir a jeho akce při záchraně chlapce z cisterny, epizoda " Smrtící náklad "
Na obrázcích je vidět, že tuto scénu natáčel Erdogan sám.

Sólo pro Semira

24. července 2008 v 19:10 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11

Na mušce

André a Semir provádějí svou pravidelnou hlídku na dálnici. Na dálničním mostě na ně čeká odstřelovač. Jejich BMW je sestřeleno z dálnice a havaruje. André je odstřelovačem těžce postřelen a musí do nemocnice. Semir a Andrea ho v navštíví. Při odchodu z nemocnice je postřelena i Andrea. Semir se pouští do pátrání po záhadném odstřelovači, který unese Semirovu přítelkyni. Semir poznává, že odstřelovač je jeho kolega z policejní školy, který se Semírovi mstí za to, že byl ze školy vyloučen. Aby Semír zachránil svoji přítelkyni musí plnit nesmyslné vyděračovy úkoly, ve kterých je mu usilováno o život…
Tato epizoda má rasistický podtext, Semir je pro svou národnost vyděračem a jeho kumpány urážen a ponižován…
poznáte Semíra ?

Žolík

24. července 2008 v 14:22 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
V epizodě Žolík si Erdogan zahrál poprvé bez parťáka. Mark Keller se v době natáčení dílů věnoval převážně své hudební produkci a v epizodách se objevoval jen málo. Nakonec svoji roli komisaře Andrého ukončil v epizodě Osamělé vítězství. Tak tady je pár obrázků z legendárního Žolíka a známé scény u bazénu.
Žolík

Při honičce na dálnici je zastřelen nájemný vrah. Na dálnici je André zraněn a musí se jít léčit do nemocnice. Mrtvý nájemný vrah, který se nápadně podobá Semírovi, je mezi gangstery znám jako Žolík. Semír se rozhodne za Žolíka vydávat, aby zjistil, co měl tento nájemný vrah na práci. Na bazénu se seznámí a lidmi, kteří si Žolíka najali na odstranění svědka. Semir neví, koho má vlastně zastřelit, a tak dál musí hrát svou nebezpečnou hru. Za člověka, kterého má Žolík zastřelit se vydává André, policejní akce se vydaří, ale Semir je diky Bonrátovi, který si pustil pusu na špacír, prozrazen. Semir i přes zranění se pouští do pronásledování aktérů tohoto zločinu…..
Erdogan jako Žolík
Erdogan jako komisař Semir
Semir jako odstřelovač
a jeden obrázek pro milovníky ušlechtilých koní a krásných aut

Ještě jednou nová řada

24. července 2008 v 14:07 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
článek televize RTL, 24.7.2008, volně přeloženo

Alarm für Cobra 11, nová řada

Nový muž na palubě

Napětí a neuvěřitelná akčnost na nejvyšší úrovni jsou další zárukou úspěšnosti německého akčního seriálu. Nová řada s novými epizodami a novým mužem na palubě startuje.Do týmu přijde Tom Beck jako komisař Ben Jäger a nový partner Semira Gerkana (Erdogan Atalay).

Fanouškové se mohou s napětím těšit na tuto novou řadu - čekají nás napínavé příběhy a prvotřídní akční scény. Také v nových epizodách si před týmem dálniční policie není žádný zločinec jistý. Semir a Ben ve svém obvodu umí udělat pořádek.Dostávají se do nebezpečných situací a divokého pronásledování - honičky na přeplněné ulici, pronásledování na střechách domů nebo ve vzdálené průmyslové oblasti. Při tom šetří materiál a mnohý služební vůz zůstává na cestě.
Pilotní film a osm nových epizod se bude vysílat od čtvrtka, 4. září, 20.15 hodin na RTL.
Tak a pokračuje se
90- minutový pilotní film pořadí začíná tam, kde poslední epizoda skončila: Semir (Erdogan Atalay) zjistí že za vraždou jeho partnera Chrise Rittera (Gedeon Burkhard) stojí drogový bos Sander Kalvus, Semir původce činu zatkne . K prokázání viny však potřebuje svědectví Haralda Flensmanna (Christian Tramitz), nervózního hypochondra, ale také vychytralého taktika. A aby nebylo zlosti málo, dostane Semir také ještě nového partnera: Ben Jäger (Tom Beck). Tento je mladý komisař považuje službu u dálniční policie jen jako přestupní stanici ke své další kariéře…
Může nechat Semíra samotného? Spolu musí komisaři přepravit Flensmanna z Kolína do Berlína. Je tu cesta, na kterou se jen tak nezapomene ...
Všechna práva vyhrazena TV RTL, 24.7.2008

Foto

22. července 2008 v 20:54 | Božena |  Galerie

Semir a Ben

22. července 2008 v 14:15 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
článek z francouzských stránek http://www.alertecobra.info/

ALARM für COBRA 11 - dálniční policie:

Na vlastní pěst - pilotní film 13.řady

Nové epizody s novým týmem!

(volně přeloženo)


Napětí a vysoká úroveň - to jsou nové díly 13 série, která se na RTL bude vysílat od 4. září 2008 od 20.15 hodin. Nová řada je složena z 8 epizod a jednoho pilotního filmu.
Tom Beck je představitel komisaře Bena Jägera a nový partner Semira Gerkhana. Ben přichází z mobilní velitelské jednotky a není příliš nadšený ze vstupu do týmu dálniční policie. Nehody, výbuchy a benzínové výpary jsou předsudky v jeho nástupu do služby. Ale Ben si brzy uvědomí, že pracuje společně se Semirem a boj proti gangsterům není snadný.

Pilotní 90ti minutový film se jmenuje "Na vlastní pěst" a má přímý vztah k poslední epizodě z předchozí řady: Po vraždě Chrise Rittera (Gedeon Burkhard), chce Semir (Erdogan Atalay) za každou cenu dostihnout vraha jeho parťáka Chrise, drogového bosse Sandera Kalvuse. Chce-li jej odsoudit , bude policie potřebovat svědecké výpovědi svědka Haralda Flensmanna (Christian Tramitz), což je podrážděný hypochondr. Jako kdyby Semir nebyl dost nervózní, když získá nového partnera. Mladý policista, Ben Jäger hodlá použít služby u dálniční policie jako odrazový můstek pro svou kariéru. Společně však oba komisaři musí převážet Flensmanna z Kolína nad Rýnem do Berlína. Nebezpečný výlet!

I v této nové řadě bude seriál akční. Již 13 let televize RTL rozdává radost fanouškům seriálu Cobra 11. Nové nápady, nové příběhy, nové akční scény a kaskadérské kousky. Nová sezóna bude také bohatá na nové herce. .. Christian Tramitz, Sven Martinek, Carolina Vera ...
Tom Beck: "Ben je mladší než Semir a jeho bývalí kolegové, je vysoce motivován a chce dokázat, že je dobrý policista. Ben se narodil v bohaté rodině a nemusel do práce. Práce u policie je však jeho životní výhra. Považoval jsem za velmi skvělé, že zpívá v kapele, jako já v minulosti. "

> 21/07/2008 v 14h31 | By: Zoidberg

Semir - pohledy

21. července 2008 v 20:07 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Obrázky z epizody třetí řady " Smrtící písek"
...Andrea si našla nového přítele, Semír žárlí, ale nevzdává se
setkání s Andreiným novým přítelem....
... pár pohledů a rozhodnutí...
Semírovy svůdnické pohledy...
Semírova další láska - zvířata
..... odolá pokušení pohladit psíka ?..
a když je pejsek pryč, tak alespoň rybičky
Pro Semira, stejně jako jeho představitele Erdogana jsou zvířata velkou láskou...

Erdogan Atalay

20. července 2008 v 21:13 | Božena |  Erdoğan Atalay - privát

Pár obrázků z epizod - Semir a ......

16. července 2008 v 18:40 | Božena |  Galerie
Epizoda- pilotní film Město v strachu
S Tomem - epizoda Mat
S Andreou- epizoda Chata u jezera
S Benem ( Tom Beck) - nová řada, která se právě natáčí
Epizoda - Komisař, foto z pauzy při natáčení
Ještě jednou s Tomem

Semir v druhé a třetí řadě Kobry 11

16. července 2008 v 18:20 | Božena |  Galerie
více obrázků ve fotogalerii

Erdogan Atalay v Nüburgringu

9. července 2008 v 18:25 | Božena |  Galerie
Erdogan Atalay v Nüburgringu, rok 2005, duben
Erdogan Atalay, René Steinke a jiní získali oprávnění pro závodní řidiče ve škole pro závodní jezdce Race-concept.
Po teorii a praktické zkoušce se konaly na závodní dráze formule 1 v Nüburgringu závody Grand Prix s různými vozy. Erdogan Atalay si mimo jiné vyzkoušel i řízení F1.
obrázky (c)race-concept , více na stránkách
S firmou Race-concept spolupracuje produkční firma Actionconcept. Webové stránky uvedené výše jsou zajímavé a najdete zde i množství akčních obrázků z natáčení Kobry 11


Koně na dálnici

7. července 2008 v 21:44 | Božena |  Galerie
nahoře jeden koník od mne, podíváme se jak to vypadá, když se koně rozběhnou po dálnici

- epizoda Krátké štěstí - seriál Kobra 11

Koně se na dálnici jen tak nevidí, tito jsou speciálně cvičeni a Erdogan Atalay jako komisař Semir Gerkhan je výborný jezdec. Jeho hereckou partnerku v této divoké honičce zastupovala jiná jezdkyně. Při pomalých scénách již znovu hrála herečka. Obrázky jsou stříháné po jednotlivých záběrech. Celá akce je ale tak rychlá, že jsou rozmazané. Doufám, že to vám fandům Erdogana Atalaye a koní nebude moc vadit.

komisař Semir v prvních epizodách seriálu Kobra 11

5. července 2008 v 14:48 | Božena |  Galerie
Vrchní komisař dálniční policie Semir Gerkhan v obrázcích - první dvě řady seriálu Kobra 11
Semir a Andrea, tady se začíná rodit jejich vztah, tenkrát by málokdo věřil, že Andrea se jednou stane Semirovou manželkou. Role sekretářky měla být původně jen rolí vedlejší. Nakonec Andreu vídáme i v dalších řadách Kobry 11. Nyní už ve 12 sérii.

Dobrá jízda s BMW

4. července 2008 v 15:38 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11

Dobrá jízda s BMW ( rok 2006)

Úspěšný seriál televize RTL "Alarm pro Cobra 11 - dálniční policie je festival ohnivých nárazů. Už jedenáct let hlavní hrdina komisař Semir Gerkhan pronásleduje zločince se svým BMW.
Paní Waldner má tajné video v dámské kabelce, a proto přímo problému. Maskovaný padouch v terénním automobilu ji chce natlačit na svodidla. Paní Waldner zoufale otáčí volantem svého malého auta. Chce uniknout velkou rychlostí na parkoviště. O pár sekund později její vůz šroubovitým pohybem letí vzduchem. Létají chomáče trávy, skřípe plech a rozbité sklo.
" Pěkný obraz", pochvaluje si i Ramazan Bulut, který dnes odpoledne v stříbrném BMW 330i pronásledoval zločince. Proč takový obraz - pracovník Boris T. Schmidt zavolá, aby mohl skok z odrazové rampy sledovat. "Čaruje s kusem louky na počítači. Podle mne také všechno v pořádku.", říká. To je stručný děj, který se odehrál před dvanácti hodinami v poledne na "Filmové zkoušce lokací " v Aldenhovenu.. Pronásledování - honba, dva sešrotované automobily, několik ohnivých scén a hodně čoudu to je práce osmdesáti lidí v týmu. Produkční firma "Action Concept" natáčí již od východu slunce. Na konci dne je to vesměs 2:35 minut pro 167 epizodu seriálu "Alarm pro Cobra 11 - dálniční policie" Jde o obchod lidí s léky , zkoušce a vynikajícím tajném videu od paní Waldner. Ostatně, potom se daří i příběhu, který se spojuje s působivými ohnivými efekty. Úspěšný seriál RTL dal světu senzační kaskadérské scény.. Někde stojí v cestě vždy vysoce explosivní sud, brizantní nálože s trhavinou, poničené plynové potrubí, roztříštěná auta, dohasínající vrtulník. Hlavní věc, to jsou výbuchy, rachot, plameny, příběh - to všechno se musí vměstnat do 45 vysílacích minut . Všechno se sestavuje a dokresluje na počítači - umělecká dálnice, která je lemována krajinou, odpočívadly …
Seriálový hrdina se jmenuje Semir Gerkhan a jezdí s BMW. Kamera je připravená, zabírá tvář komisaře, kterého hraje herec Erdogan Atalay (40) jeho kaskadérský dvojník je Ramazan Bulut. Nejbližší sekvence je tak uvedený celek. Bulut sedí za volantem stříbrného BMW 330i a čeká na povel. Stejně, jako když s majáčkem dojede na místo nehody. Muž ještě přemýšlí , jak pojede jako "Kamera 2" nebo snad přece raději "akčním způsobem" .
Natáčení to znamená čekání. Bulut to ví . Před deseti lety se ucházel u "Cobry 11" jako poslíček. Protože dvojník Erdogana Atalay byl nespolehlivý, získal tuto práci. Určitá podoba tu byla , typicky Gerkhanovské vousky . Od té doby trénoval Bulut víckrát za týden s BMW. Televizní komisař i vlasatý kaskadér jsou pod kontrolou kamery 2. Všechno vyhlíží dramaticky . Tak! "Všichni se připraví!", mluví kaskadér- koordinátor do vysílačky. Figuranti pro "Rámcovou dopravu" vážně chvátají. Záchranáři jsou maskováni v křoví. Bulut ještě protáhne šíjové svaly " Akce!" " BMW žene na parkoviště, krátkodobě ztrácí přilnavost, vlnitý pohyb přívěsu a hrozivě čoudící Seat paní Waldner. Sekvence je natočená. Pěkný obraz. Ještě nové seřízení, potom znovu všechno podle plánu natáčení. Hasící četa a sanitka jsou v pohotovosti. Přece z parkoviště ještě stoupá kouř, stává se, že ještě bude chvíli trvat než kouř ustane." Já myslím, na ženu , která sedí ve vozu a ten hoří. To bych nepoužil", říká Bulut s pohledem do harmonogramu. Chvíli má volno a užívá si i Atalay několik automobilových kaskadérských kousků. Domluva je pomocí vysílaček. Na plný plyn přijde originální hrdina ve stříbrném BMW Z4 3.0 , otočí auto smykem do protisměru. Na dálnici je jeden černý půlkruh na asfaltu. Erdogan je co nejlépe naladěný, nijak zvlášť velký , ale s pevnými svaly a odhodlaným pohledem.
Erdogan Atalay hraje roli Semira Gerkhana a trénink kaskadérských scén má na denním pořádku. I když jen zřídka tyto scény natáčí. "Já jsem herec, žádný kaskadér. To nedává žádný smysl, riskovat pro scénu zdraví ,"vysvětluje. Jeho první kaskadérský kus v něm vzbuzuje ještě dnes pocit nevolnosti : Kryt motoru, na něm dvě přišroubované boty a na sto věcí na dálnici. "Kaskadér dělá z herce hrdinu", říká Atalay, mezitím, co někde za ním stoupá sloup kouře v podobě hřibu. Potom Erdogan Atalay, podle svého mínění říká " nic tak nenávidíš jako agresivního řidiče automobilu, jehož pneumatiky kvílí."
Z4 Coupé má být nasazeno do příštích scén."Jen dobrý řidič s ním smí jezdit. Zlí lidé nikdy nejezdí s BMW", vypráví Volkmar Balensiefer, provozovatel filmové dálnice a mluvčí Action Conceptu.
Je pozdní odpoledne. Scénář nepožaduje žádné další scény s paní Waldner. Padouch je však stále na svobodě. Panicky vidí muž v masce ve zpětném zrcátku blížící se policejní BMW. Muž znovu sešlapuje plynový pedál k zemi a snaží se znovu uniknout.Odletuje kamení a prach snižuje viditelnost. BMW 330i je u toho. Deset metrů nad automobilem rotorové listy vrtulníku rozřezávají vzduch.Terénní automobil se řítí přímou cestu do propasti. "Hezký obraz," říká Bulut Ramasan .
2 obrázky : Urban Zintel
volně přeloženo

Jak žiješ ?

1. července 2008 v 20:28 | Božena |  Erdoğan Atalay - herec, scénarista, spisovatel a producent
V Německu vyšla kniha s názvem " Jak žiješ ". Je o tom, jak se žije Turkům v Německu. V Německu byly osloveny známé osobnosti, které mají turecký původ, aby do knihy vepsaly kapitolu. I Erdogan Atalay do této knihy vepsal jednu kapitolu, kterou věnoval své dceři- jmenuje se "Turecko je tam nahoře", zde stručně popsal svůj život, od dětství, přes studia až do dneška. Porovnává vztah Němců a Turků k němu, ve svých vzpomínkách zamíří i do Ruska.
Nesmím publikovat překlad této kapitoly, ale jen co se Erdogana týká - musel si všechno v životě tvrdě vybojovat. Oni Němci " cizincům" moc nefandí.
Jen malý úryvek z knihy : Erdogan píše : " .... Můj otec přišel z Turecka a moje matka pochází z Německa, já jsem se turecky nikdy neučil. Pro hodně Němců jsem Turek s tureckým otcem a Turek s německou matkou. Němec s tureckým jménem. Turek, který neumí turecky mluvit a v Německu se narodil, vyrůstal jako člověk s polovinou turecké krve....Tenkrát v roce 1966, kdy se narodil se automaticky národnost v Německu přisuzovala dětem podle národnosti otce a ne podle místa narození, jak je tomu dnes. Jinak Erdogan je ve své knize vůči Němcům dosti odměřený, asi ví proč. Ale to nic nemění na tom, že všude jinde ve světě a nakonec i v Německu je opravdu velice oblíbený. Je to miláček lidí na celém světě, určitě si tento titul, díky své povaze a vystupování, díky své pomoci jiným potřebným lidem, zaslouží. Ano, a sláva mu do hlavy opravdu nestoupla, Erdogan je pracovitý a skromný člověk.
Pár obrázků měst - V Kölnu a Berlíně Erdogan žije, do Istambulu jezdí za otcem a jeho tureckou rodinou.
Berlínská katedrála
Berlín- televizní věž
Berlín - zámek Charlottenburg
Berlín- Charlottenburg - radnice
Köln - Rýn
Kolínská katedrála
Istambul - zahrada Topkapi plaze
Istambul - muzeum archeologie
Modrá mešita v Istambulu
Modrá mešita v Istambulu
Ještě jednou Köln

Mat - epizoda z Kobry 11

1. července 2008 v 20:20 | Božena |  Erdoğan Atalay - herec, scénarista, spisovatel a producent
Erdogan Atalay píše literární předlohy a scénáře , je spoluautor literární předlohy epizody Mat. Napsal knihu - scénář Ali a Baba, kapitolu do knihy Jak žiješ ?

obsah epizody ze seriálu Kobra 11 - Mat

Obchodník se starožitnostmi Samuel Breuberg je přepaden. Lupiči chtějí od něj získat raznice na dolarové bankovky, které Breuberg pašuje dobře uložené ve svých výrobcích a odesílá je pomocí přepravní bezpečnostní firmy. V bandě lupičů pracuje i Marie Kovacz společně se svým přítelem Alexem. Přepadení Breuberga se nepovede, obchodník uniká a na útěku havaruje a ve svém voze uhoří. Lupiči musí raznice získat z transportu bezpečnostní služby. Marie bere v nemocnici, kde pracuje její sestra doktorka Lena Kovacz, přípravek, který má řidiče transportéru uspat. Transportér je potom naložen na kamion a odvezen do skrýše lupičů. Zde dochází k útěku řidičů. Jeden řidič je ale postřelen a znovu zadržen, druhý se dostává na dálnici, kde způsobí silniční nehodu. To už se do akce zapojili i komisaři dálniční policie Semir a Tom. Pomalu rozplétají tento případ. Na upozornění doktorky Kovacz , kterou informovala Marie, zjistí, že další raznice na bankovky má být v příštím transportu. Šéf lupičů Gabriel plánuje druhé přepadení. Semir a Tom jsou jako řidiči transportéru přepadeni, transportér je naložen na kamion a odvážen. Oba policisté jsou však na akci připraveni a v kamionu zneškodní lupiče. Speciální zásahová jednotka dorazila do úkrytu lupičů. Všichni jsou zatčeni a jejich šéf umírá na útěku v dodávce.