Červen 2008

Erdogan trénuje na televizní dálnici

21. června 2008 v 18:51 | Božena |  Galerie
Pár obrázků z práce Erdogana Atalaye. Erdogan společně s kaskadérem nacvičuje se sportovním BMW rychlou otáčku do protisměru s pomocí smyku. Tento kaskadér Erdogana zastupuje v nebezpečných scénách v seriálu Kobra 11.

Muzika po troškách

21. června 2008 v 8:52 | Božena |  Erdoğan Atalay a film a televizní film

Muzika po troškách

Drama mládí

uvedla televize ZDF v dubnu v roce 1990
Jedná se o seriál, je to 6 dílů po 25 minutách. Zde si Erdogan zahrál hlavní roli Řeka Greca.
Stručný obsah:
Biggi při hledání učitelského místa poznává mladého hudebníka Atzeho.Příznivec hudby sní o velké budoucnosti a svazku..
Názvy jednotlivých dílů
1, Hledání
2. Přiblížení
3. Rozpory
4. Rozepře
5. Boj
6. Konečné rozhodnutí
Hudba po troškách

„Kobra 11" – hvězdy jedou na plný plyn

19. června 2008 v 21:01 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11

"Kobra 11" - hvězdy jedou na plný plyn

článek od MARGARETHE PLUTA ( volně přeloženo)
Televizní hvězdy Erdogan Atalay (nahoře nalevo) a Gedeon Burkhard (nahoře napravo) zamění v úterý jejich seriál za všední den s testováním automobilu. - tolik upoutávka.
Grevenbroich. Je hezčí než báseň. Sám jeho název rozbuší srdce mužům i ženám.
Audi R 8. sportovní vůz, 430 PS, s rychlostí 300 kilometrů za hodinu, jeho motor sem řve jako ukradená kočka. Tato 100 000 Eur drahá elegance byla testována v úterý za přítomnosti hvězd seriálu "Kobra 11" - Erdogana Atalaye a Gedeona Burkharada v ADAC - centrum bezpečnosti jízdy v Grevenbroichu . Proti Audi R 8 stál malý vůz Daihatsu Travis.
U zkušební jízdy byla přítomna jako dobrovolná spolujezdkyně Margarethe Pluta, která s třesoucími se koleny sledovala, jak Gedeon Burkhard ladil motorový zvuk Audi R 8 .
Akce se konala na zakázku televize RTL a byla organizována k propagaci seriálu Kobra 11.
Ale zpátky na zkušební okruh. Před zatěžkávací zkouškou Audi R 8 je mlhavá a neprůhledná dráha. Byla to zatěžkávací zkouška i pro spolujezdkyni. Zatím co Gedeon Burkhard sešlapuje plynový pedál a s rychlostí 100 km za hodinu vyráží na mokrou dráhu, přidává plyn, při tom se s pomocí ruční brzdy točí v kruhu. Spolujezdkyně se herce ptá jestli ví, co vlastně dělá."Jasně, něco takového dělám v seriálu skoro denně". " On je doopravdy velmi dobrý řidič automobilu", dodává později - redaktor RTL Claus Richter.
A skutečně, do třetí zatáčky jede smykem s otáčením, strach před převrácením sportovního vozu je pryč. Potom je tu ještě zapnutá voda - není tu pro to , kdyby přihlížejícím bylo nevolno, ale spíše je to zvědavost, jak si herec seriálu Kobra 11 bude počínat. Pro Gedeona Burkharda to není žádný problém: Dává plný plyn, na svou spolujezdkyni pohlédne úkosem. Přece pro řidiče je lehké toto auto řídit. Jako kouzlem klouže Audi R 8 přes vodu, bez kontroly ztráty.
Senzační - v druhé zatěžkávací zkoušce dne Erdogan Atalay představil malý vůz Daihatsu Travis, který jede s výkonem motoru 60 koňských sil podél mokré dráhy. ""To autíčko je lehčí a kola jsou blíž u sebe", vysvětluje Atalay. Proto může herec s vozem , který působí úzkost z převrácení, publikum poděsit. Daihatsu Travis klouzá z jedné strany jízdní dráhy na druhou, otáčí se a znovu jede. Erdogan Atalay se na každou zatěžkávací zkoušku těší. Uplatní zde svoji řidičskou dovednost.
Kobra 11 jako host Grevenbroichu
Po dopoledni samý "Žert", herci podrobují automobily testu, který vůz je pro dálniční policii při pronásledování protivníka lepší. "Které auto lze použít k odvezení dvou zadržených zločinců?", ptá se Erdogan Atalay a budí divadelní chuť u svého kolegy. Ihned do hry, jako zločince, zapojuje dva kaskadéry televize RTL. S velkým křikem se oba kaskadéři vtěsnali do Daihatsu. Herci je s Audi R 8 pronásledují a zadrží, ale odvézt je Audi bude obtížné. Herci rozhodnou, jeden zločinec je umístěn pod přední kapotou a druhý musí běžet za autem. Výsledek zkoušky: "Kobra 11" zůstává u vozu, který se dá využít. Všichni prožili jedno zábavné dopoledne.
A jak to dopadlo ? Obrázky z natočeného videa - dole. Nakonec se lepším pro Kobru 11 ukázal Daihatsu Travis, který bez problémů zločince odvezl.
"Zločinci jsou naloženi a můžeme jet"

Erdogan a koně

14. června 2008 v 9:10 | Božena |  Erdoğan Atalay - privát

Erdogan Atalay a koně

Jaký je vzatah Erdogana Atalaye k těmto nádherným, ušlechtilým zvířatům ? Erdogan koně miluje, jezdit začal v osmi letech, vlastní hannoverskou klisnu Babode, která má už úctyhodný věk a dožívá ve stájích poblíž Hannoveru.
Erdogan v seriálu Kobra 11 jako komisař Semir odpovídá na otázku svého kolegy Andrého: "Čím bys byl, kdybys nebyl policistou?" a Semir odpovídá: " Byl bych žokejem." A stejně tak v osobním životě, Erdogan se vyučil ošetřovatelem koní, takže kdyby nebyl hercem asi by získával vavříny na dostihové dráze.
Víte jak vypadá hannoverský kůň?
Erdogan říká, že v současné době nemá na ježdění čas, ale o to víc je vděčný za scény v Kobře 11, kde si při natáčení může zajezdit. Zatím jsme ho mohli vidět v tomto seriálu na koni dvakrát.
A to v epizodě "Loupeživý rytíř"

Druhá Epizoda , kde si Erdogan zajezdil se jmenovala " Krátké štěstí". Tady se při natáčení využili koně , kteří mají speciální výcvik, jsou to tzv. "Koně kaskadéři" více na stránkách
http://www.pferdestunts.com/
Kůň, na kterém Erdogan, jako Semír jezdil se jmenuje Bagdad, arabský bělouš, valach, kohoutková výška 1.63 metrů
A níže obrázky z epizody

Exelero

11. června 2008 v 20:24 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11

Alarm für Cobra 11 - Kobra 11 dálniční policie, černý ďábel ( rok 2006 - německý tisk)

Akční série běží v televizi v současné době již desátý rok, což je samozřejmě hodně , a o oblíbenosti hodně naznačuje, ale také je to hodně sešrotovaných aut. Více než 3.000 aut bylo sešrotováno pro večerní zábavu na televizi RTL , je to více než 20 vozů za hodinu vysílání.
Porsche pokračuje v již 200-metrovém letu. Ostatní auta mizí v oblacích obrovských výbuchů. To není moc dobré výchozí místo pro více jak 8,5 milionu eur za noblesní karoserii ...
Šest litrů zdvihového objemu motoru, dvanáct válců, Bi-turbo, síla 700 koní, točivý moment 1.020 Newton metrů a maximální rychlost je 351,45 km/h, hmotnost - 2,8 t. To je koncept vozu "Exelero" od Maybach a Fulda. Tento automobil je ukázkovým příkladem automobilového šílenství. Smělý, ošklivý, bizarní exteriér ….Nyní tento vůz jede po dálnici a musí dojet bez škrábnutí ...

Postupně vůz pronásleduje více než 20 vozidel s velkou bezpečnostní rezervou a v nízké rychlosti..Tato scéna, se později v televizi, zdá rychlá a velkolepá. Kamery byly nainstalovány a nastavení z různých úhlů pohledu umožnilo rychlé střihy.
Samozřejmě, že takový oslnivý "hvězdný host" skutečný příběh téměř zastiňuje: Tom (René Steinke) a Semir (Erdogan Atalay) tentokrát pronásledují pachatele trestných činů, kteří, aby vykonali skvělý plán, nebojí se proniknout na policejní stanici a tady berou dva policisty jako rukojmí.

Neuvěřitelné, že Erdogan Atalay, v soukromí řidič Maserati, neví co o "Exelero" říct. " Vůz vypadá zmateně. Pro mě je ale příliš velký, příliš drahý. Je to fantastická suma několika milionů - pokud ji někdo chce platit, prosím pěkně".

Epizoda byla vysílána 05.10.2006 Autor: Gerd Hilber / teleschau - za mediendienst

Přichází Semir Gerkhan

6. června 2008 v 17:44 | Božena |  Tiskové zprávy
(c)Týdeník Televize 2005

Přichází Semir Gerkhan

Po tragické smrti Ingo Fischera dostává Stolte nového parťáka. Na oddělení přichází dlouhovlasý policista s nezbytnou žvýkačkou a nováčkovskou snaživostí. Jmenuje se Semir Gerkhan. Měří sice pouhých 160 centimetrů, avšak akčním potenciálem začne své spolupracovníky během několika případů převyšovat. V současné době je Gerkhan služebně nejstarším členem dálniční policie a jeho neúčast v sérii by znamenala naprostý propad seriálu. Tohoto muže č.1 vytvořil mistr improvizace, bravurně ovládající volant, sympatický Erdogan Atalay, který se narodil v roce l966 v Hannoveru německé matce a tureckému otci. Přestože se objevil v několika seriálech, je si velice dobře vědom, že za svůj největší dosavadní životní úspěch vděčí právě Kobře 11, jež ho katapultovala do hvězdných seriálových výšin. Erdogan prodělal během natáčení dokonalou změnu image. Nechal si ostříhat dlouhé vlasy, narůst kotlety a hladce oholenou tvář postupně nahradil knírek `a la E. Flynn. A nyní přidal i malou bradku. V seriálu patří policistovo srdce sekretářce a počítačové kouzelnici Andree Schäferové. Výraznou Andreu vytvořila rodačka z Drážďan Carina Nicollette Wieseová (35). V Kobře 11 se s menšími přestávkami vyskytuje již téměř osm let.

Erdogan Atalay se psem

5. června 2008 v 22:11 | Božena |  Moje kresby

zde je Semir - Erdogan Atalay -

herec z akčního seriálu Kobra 11 - se psem KasandrovemKsandrov. d. Kahler Heide
narozený 15.ledna 2001, SchH2, KKL 1, ZB: V
Ksandro vs D. Heath Kahler

Narodil se v 15.Januar.2001, SchH2, KKL 1, například: V

Vzhledem k dlouhé nemoci začal Ksandro kariéru jako filmového psa poměrně pozdě. Proto jeho výchova, kariéru a výkonnost byla splněna v roce 2004. Je precizní a dokonalý - přesně vrčí a štěká. Jeho štěkání a vrčení se používá velmi často jako zvuk.
ze stránek (c) www.cinedogs.de/darstell.htm
A tady můj obrázek

Erdogan se psem Merlinem

5. června 2008 v 21:28 | Božena |  Moje kresby

Erdogan Atalay jako Semir Gerkhan se psem Merlinem - předloha - foto z natáčení epizody Komisař

další můj obrázek Vám všem pro radost

Vracíme se na filmovou dálnici

4. června 2008 v 10:59 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11

Jak se natáčí na filmové dálnici?

Znázorněno pomocí obrázků.
První obrázek - Erdogan při rozhovoru
První akčí obrázek- Semírovo BMW
Druhý akční obrázek - výbuchy na dálnici z pilotního filmu Město ve strachu
Třetí, čtvrtý a pátý obrázek - zařízení jímž jsou auta odpalována
Další obrázek - dálnice po výbuchu,ještě není zcela uklizena
Poslední obrázek - výsledný efekt z filmu.
Jak vidíte na dálnici ve skutečnosti ani škrábanec, výsledek je opět perfektní práce střihače a počítačové techniky.

Akční obrázky z Kobry 11

3. června 2008 v 20:45 | Božena |  Galerie
Semir chce uhasit požár
exploze bomby
vlevo Semir, vpravo Tom
Semir za ním Tom
Tom, odhozený výbuchem
Semir, odhozený výbuchem
Semir robíjí při pádu hlavou sklo auta
Akční kousek Toma
Ještě jednou Tom
A ještě jednou tým dálniční policie
Celkem úžasná práce střihačů filmu, akční skoky herců jsou počítačově sladěny s ohnivým výbuchem bomby v autě. Z pilota Most smrti - zde byl do akce uveden poprvé tým dvě. Tento pilotní díl získal i ocenění za akční scény v Americe.

Maximum speed

3. června 2008 v 10:51 | Božena |  Erdoğan Atalay v hlavní roli
Erdogan Atalay v hlavní roli
televizního krimi filmu

Maximum speed - Maximální rychlost aneb závod o život - takže o tomto akčním traileru si můžeme povědět trochu podrobněji :

Film vyrobila produkční firma Action Concept, natočen byl v Berlíně v roce 2000
Hrají:
Erdoğan Atalay jako "Markus Schneider"

Bojana Golenac jako "Laura" - Markusova přítelkyně (hrála i v Kobře 11, pilotní film Pekelná jízda na dálnici E 4 - řidička neovladatelného auta)

Guntberg Warns jako "Stephan Hartmann" kriminální komisař( hrál i v Kobře 11, díl Horečnatá sny - uprchlý trestanec nakažený nebezpečnpou nemocí., dále si zahrál v pilotním filmu Město v strachu)

Iris Boehm jako kriminální komisařka Petra

Astrid Ann Marie Pollmann jako sekretářka ( manželka Erdogana Atalaye, také si zahrála v Kobře 11 - díl Mat- doktorka Kováčová, díl Hluboký pád - zdravotní sestra)
Obsah:
Markus Schneider si k financovaných vysokoškolských studií vydělává jako poslíček kurýrní služby. Každý den na svých kolečkových bruslích rozváží zásilky ulicemi Berlína.
Je mu 34 let, má svoji lásku Lauru a je šťastný. Ale jeho štěstí se má brzy změnit v tvrdý boj o život.
Skupina zkorumpovaných policistů, Faller, Gruber a jejich šéf Juergen Meifart používají kurýrní službu k rozvozu kokainu, který byl zabavený a umístěn do policejního skladu. S pomocí poslíčků kurýrní služby prodávají drogu bohatým klientům, většinou bankéřům a makléřům. Dva z těchto zákazníků, chtějí prodávat drogy dál a schází se tak s policisty Fallerem a Gruberem, ti o obchodu nechtějí ani slyšet, zákazníci vyslovují jejich jména a celý rozhovor si natáčí na magnetofonový pásek. Oba zákazníci ví, že když odhalili identitu policistů , mohou přijít o svůj život. Policisté navštěvují vedoucího kurýrní služby a poroučí mu, aby zavolal poslíčka, který o jejich obchodech nic netuší. Vedoucího potom zastřelí. Markus se jako oslovený poslíček, dostane do podivného kolotoče. Brzy ráno veze zásilku ke klientům, zde už čekají zkorumpovaní policisté, ti před Markusovýma očima oba zákazníky zastřelí a z Markuse udělají hlavního podezřelého.Ten správně pochopí, co se děje kolem něj, a proč už má polovinu policie Berlíně za zády. Markus je ale nevinný a hledá pomoc u svého přítele a kolegy kurýrní služby Björna. Ale i jeho kamarád je zapletený do obchodu s drogami a Markuse zradí, zavolá policisty Grubera a Fallera. Markus je zpět na útěku. Ale ne všichni jsou zkorumpovaní policisté. Stephan Hartmann a Petra drogovou záležitost vyšetřují spolu s Fallerem a Gruberem. Markus je stále pronásledován, je po něm vyhlášeno pátrání, Laura jde na policii a Markuse obhajuje, stejně jako sekretářka. Falller a Gruber, však ví, že nemůžou čekat a nesmí dopustit, aby Markus vypovídal. Musí ho zastřelit. Markus uniká v metru i na lodi, zde ho ale Hartmann zatýká, Markus se hájí a policistovi oznamuje, že má v ruce důkazy proti dvěma policistům. Ale když kazetu s hlasy Fallera a Grubera tahá ven z kapsy , je Gruberem střelen a padá do Sprévy, na jejímž dně končí magnetofonový pásek Markus je v nemocnici, ale ani v nemocnici Markus není v bezpečí. Hartmann zjišťuje, že v policejním skladu je místo drog mouka a stále více věří slovům Markuse o zkorumpovaných policistech. Ale Gruber, Faller a Meifahrt jsou opatrní. Vymyslí plán a unesou Markusovu dívku Lauru. Markus utíká z nemocnice, aby zachránil Lauru. Pak náhle objeví nečekaná pomoc. Hartmann se s Markusem domluví na usvědčení policistů. Společně se dostaví na místo setkání s policisty, zde se má setkat Markus s Laurou. Zde se ukáže, že za vším stojí šéf policie. Dochází k přestřelce, Laura je zraněna, Markus jí zachraňuje život. Policisté jsou zastřeleni a jejich šéf umírá v autě. Stejně tak umírá i Petra, kolegyně Hartmanna, i ona je do drogové aféry zapletena. Markus s s Laurou v nemocnici ožení, jeho kolečkové brusle na přání nevěsty svatební svědek Hartmann vyhazuje z okna.
Oběma mladým lidem začíná nový život.