Erdoğan Atalay - životopis

4. května 2008 v 21:55 | Božena |  Erdoğan Atalay - životopis

Erdoğan Atalay ( jméno se vyslovuje Erduan Atalay)

se narodil 22. září 1966 ( ve čtvrtek) v Hannoveru. Má sestru . Otec pochází z Turecka , kde působil jako herec , jeho matka je Němka. Dětství prožil v Berenbostelu v Dolním Sasku . Navštěvoval základní školu v Garbsenu , kde byl členem dramatického kroužku . V roce 1984 dostal svou první divadelní roli. Edoganův otec nyní žije se svojí novou manželkou v Bavorsku. Erdoganova matka žije v Berenbostelu.
Erdoğan jako miminko


Takže Erdogan s herectvím měl první kontakt v osmnácti letech(1984) ve hře "Mohu s Vámi pracovat?", na jejímž základě byl angažován do divadelní hry "Aladin a kouzelná lampa"( v této hře hrál ducha kouzelné lampy). Jeho působení se však omezovalo na statování v komparsu, ale protože v něm sílila touha po opravdovém hraní, začal v jedenadvaceti letech studovat scénické umění na Hamburské univerzitě. Brzy se začal objevovat v menších rolích v Hamburských divadlech, jako třeba role ve hrách Čaroděj ze země Oz, Bitva, Ztracený ráj. Jeho první televizní rolí byla postava Řeka Greca v seriálu pro mládež s názvem "Hudba po troškách" (Muzik groschenweise). Dále se objevil v seriálech Dvojité nasazení, Hlídka, Klaun...

Největší úspěch však získal až v rolí vrchního komisaře Semira Gerkhana v seriálu Kobra 11, kde začal hrát od roku 1996. V roce 2000 si zahrál hlavní roli televizním filmu
"Smrt in-line" (Maximum Speed), byla to postava poštovního doručovatele Markuse Schneidera.
V listopadu roku 2009 natočil komedii Strašení zahrnuto v ceně, kde si zahrál hlavní i vedlejší roli. V roce 2012 bude Erdogan natáčet svůj první film, kde se objeví i jeho dcera Amira. Soko 5113, Pro mou dceru, tak se jmenovala epizoda ze seriálu SOKO 5113, kde si Erdogan Zahrál se svojí dcerou Amirou Pollmann. Amira Pauleta od roku 2015 hraje po boku svého otce v jeho domovském seriálu Alarm für Cobra 11, dceru Semira Gerkhana Aydu. Více pod rubrikou Erdogan Atalay a jeho děti, nebo Erdogan Atalay privát.
Erdogan má rád adrenalinové sporty, mezi jeho koníčky patří jízda na kolečkových bruslích, tu uplatnil i ve filmu "Smrt in-line" (Maximum Speed), dále je to potápění, seskoky s padákem, rád jezdí na koni, i když, jak sám říká na tuto zálibu mu nezbývá moc času a je vděčný, když si v seriálu Kobra 11, může na koni zajezdit. Šermuje a umí zacházet se zbraněmi, provozuje i bojová umění. To všchno je důležité pro jeho role v seriálech a filmech. Erdogan je vášnivý domácí kutil a začal se věnovat řezbářství. Další jeho velkou zálibou jsou auta. Vlastní veterána Spitfire MK3 z roku 1969, Maserati a BMW.
Semir

Nebezpečí se nebojí, mnoho krkolomných scén v seriálu Kobra 11 natáčel sám bez zastoupení kaskadéra. Jako například skok z vrtulníku v epizodě Děti slunce, skok z veletržní věže v Kolíně nad Rýnem v epizodě Láska až za hrob a mnoho dalších. Právě při natáčení scény seskoku z veletržní věže se Erdogan zranil, když jistící lano povolilo a on se propadl o pár metrů níž, naštěstí to odnesl pár modřinami.
Asi nejvážnější zranění byl zlomený trn páteřnho obratle.
V roce 2013 to potom bylo vykloubené rameno, které mu znemožnilo nějakou dobu natáčet.
Erdogan se věnuje se také psaní, napsal knihu Ali a Baba, a některé předlohy k epizodám v Kobře 11, např. epizoda s názvem Mat, píše úvodní scénáře k jednotlivým epizodám Kobry 11 , napsal kapitolu do knihy Was lebs du?, která se věnuje životu Turků v Německu. Kapitolu Turecko je tam nahoře věnoval svojí dceři. V roce 2009 dokončil scénář k akčnímu traileru s řeckými mytologickými prvky. Erdogan napsal scénář ke svému prvnímu filmu " Boží jiskry," rok 2014 - film se natáčí v Turecku a částečně v Německu. Film bude určen do kin.

Erdogan žije se svou rodinou střídavě v Berlíně v Kolíně nad Rýnem a v Hamburgu
Jeho Semir Gerkhan je synem tureckých rodičů, vyrůstal v Berlíně a stal se členem policejního sboru dálniční policie. Díky svému klidnému a diplomatickému jednání je u kolegů oblíben. Dokáže druhým naslouchat a vcítit se do jejich rozpoložení. Dokáže se také postavit za kamaráda. Co se Erdoganovi na roli Semira líbí, "Semir je kliďas, nebojí se riskovat a převzít odpovědnost za životy druhých. Je mi hodně podobný. Na mé roli je nejzajímavější, co všechno se ode mě chce a co já musím být schopen splnit. Má postava se dostává do extrémních situací, které mi dovolují ukázat různé stránky její povahy. Tento vývoj neustále pokračuje a Semir tak získává zajímavou osobnost."

Erdogan v srpnu 2002 prozradil, že spolu s herečkou Ann Marií Pollmann čekají dítě, má se narodit v listopadu. 22.11.2002 přišla v Berlíně na svět císařským řezem v 8.52 hodin jejich dcera Amira Pauletta Melisande Pollmann. 13.8.2004 se Erdogan s Ann Marií oženil, svatba se konala v Berlíně. V březnu roku 2010 bylo oficiálně oznámeno se pár po 11 letech koncem roku 2009 rozešel.
V září roku 2011 Erdogan oznamil, že jeho nová přítelkyně se jmenuje Katja Ohneck(36). Katja Ohneck je majitelkou umělecké agentury Film Artists, ve které je nyní i Erdogan. V současné době je Katja těhotná a Erdogan bude brzy podruhé tatínkem. 9.7. 2012 se Erdoganovi a jeho partnerce v Kolíně nad Rýnem narodil zdravý chlapeček, váha 3,120 kg a 52 cm výška. Chlapeček dostal jméno Maris Junes Ohneck- -Atalay.
Maris má nyní 3 roky, Erdogan žije se svou paní Katjou Ohneck. Na Vánoce roku 2016 se na dovolené na Maledivách pár zasnoubil, a další den zásnuby korunoval sňatek, který však v Německu není právoplatný, proto se v Německu bude konat oficiální obřad.

28.9.2017 se v rodném městě Katji Ohneck Heidelbergu na radnici konala občanská svatba, na zámku v Heidelbergu se potom 30.9.2017 konala svatba církevní.

Erdogan se věnuje dobročinným akcím, jejichž výtěžky se používají pro nemocné a opuštěné děti.
v roce 2007 se stal kmotrem projektu pomoci postiženým v Černobylské oblasti, dále je kmotrem projektu Archa, který bojuje proti chudobě dětí. Angažuje se v projektu " Celé Německo čte dětem" a mnoha dalších... Erdogan za svou charitativní činnost obdržel v roce 2014 cenu ImPose Charity Award ve Weisbadenu.
Erdoğan Atalay s rodiči při své svatbě - maminka, rodiče Katji a otec
Manželé Erdoğan Atalay a Katja Ohneck čekají narození svého druhého potomka v květnu 2018
Erdoganova dcera Amira, nyní užívá své druhé jméno Pauletta roste do krásy, v roce 2017 oslavila již 15 roků

28.5.2018 se Katje a Erdoganovi narodila dcerka, která se jmenuje Matilda Meliha (51 centimetrů, 2850 gramů).
a krásná Erdoganova slova, který byl u porodu: byl to pro něj nesmírně dojemný moment : "Jaký zázrak, něco tak krásného, ​​tak něco čistého Protože člověk prostě jen cítí láska nic jiného než lásku Ale člověk se potom také ptá ... odkud pochází všechno zlo na světě. "


aktualizace - květen 2018
Semir
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Silvie Silvie | E-mail | Web | 7. března 2009 v 14:17 | Reagovat

fakt skvele stranky

2 Maria Maria | 6. března 2014 v 22:13 | Reagovat

I love it

3 caty caty | 19. června 2016 v 20:22 | Reagovat

Jak říkam. Je to nejen že výborný herec, ale i užasný člověk. Ne každý se nenechá zaslepit slávou. Je skromný, ale zas ne moc. Tak akorát.

4 MaikelX MaikelX | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:25 | Reagovat

I found this page on 16th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

5 Randallka Randallka | Web | 4. října 2017 v 21:47 | Reagovat

Skvělý životopis, výborně napsaný. jsem moc ráda, že doplnujete i informace, poklona :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama