Moje setkání s Erdoğanem Atalayem

8. května 2008 v 11:58 | Božena |  Setkání fanoušků Kobry 11 a naše kobrácká parta
Tak, jak to vlastně začalo.
Německý akční seriál Alarm für Cobra 11, u nás uvedený pod názvem Kobra 11 sleduju vlastně od jeho prvního uvedené na obrazovkách naší televize. Ráda se podívám na krásná auta, šikovné komisaře a zaujme mě i zajímavý děj. Moji synové mě naučili poznávat značky aut a moje dcera si stejně jako já oblíbila hlavního hrdinu seriálu Semíra Gerkhana, kterého bezvadně hraje Erdogan Atalay a u nás skvěle dabuje Bohdan Tůma. Tenkrát, když Kobra 11 začínala, nebylo moc obrázků hlavních hrdinů a neměli jsme ani internet. Dcera velice toužila po velkých obrázcích Erdogana Atalaye, a tak jsem začala malovat, do dnešního dne je už obrázků nepočítaně. O předlohy nemám taky nouzi, protože jsem se naučila pracovat s počítačem, obrázky si sama stříhat, upravovat a skenovat(psáno česky), a tak podobně. Oprášila jsem svoji němčinu a začala jsem překládat články i rozhovory o Erdoganovi a s Erdoganem. Protože jsem se chtěla o obrázky i články podělit s ostatními fandy Erdogana Atalaye, byly obrázky uveřejněny na stránkách českého Fanclubu Kobry 11.( Bohužel pro nedostatek času, se na těchto stránkách přestalo pracovat, škoda)No a články, rozhovory a chaty jsme později využili na německé oficiální stránky Erdogana Atalaye v češtině a na české forum ( zde se ale ztratila data a na nové forum byl už umístěn jen malý zbytek článků. Protože všechen materiál byl mezi tím umístěn na německé oficiální stránky , nebyl důvod je na forum všechny znovu opisovat). Všechen tiskový materuál, rozhovory s Erdoganem, chaty, články z německých i českých časopisů najdete zde

http://www.erdogan-atalay-fanpage.de/cz/

A pomalu pokračujeme.
Každoročně se v německém městečku Hürth, které se nachází a skoro splývá s Kölnem, koná setkání fanoušků Kobry 11- pod názvem Fantreffen ho od roku 2000, pořádá "Německý oficiální club Kobry 11". Tady v Hürtu sídlí produkční firma Action Concept, tady se natáčí Kobra 11, ano tady a v dalších městech nejprůmyslovější části Německa. Tady jsou studia televizí, a můžete zde potkat i herce. Je to veliký komplex budov, je zde i malý kousek dálnice no a v neposlední řadě zde stojí stovky aut, které se upravují pro akční scény.
Budova Action Conceptu
Z České republiky tedy v roce 2003 vyjela na setání asi 5 členná skupinka pod vedením předsedy českého Fanclubu Vaška Havlase. Ten mě tehdy oslovil a já jsem poslala na Fantreffen 2003, pár mých kreseb Erdogana Atalaye. Vašek je tenkrát Erdoganovi předal,na jeden obrázek mě nechal od Erdogana napsat věnování a všechno zdokumentoval na fotografiích. Moje nadšení neznalo mezí, když se mi podepsané obrázky vrátily s podpisem Erdogana a s průvodním slovem Vaška, který mi tumočil, že se Erdoganovi obrázky líbily a jeden si ponechal.
Psal se rok 2004, blížilo se další setkání v Německu a tentokrát jsme se doma rozhodli, že na setkání pojedem a pokud budeme mít štěstí, třeba uvidíme i herce. Takže ve stanovený den jsme vyjeli do Německa s manželem a nejstarším synem, který umí anglicky a my jsme potřebovali tlumočníka. Svoji znalost němčiny jsem sice oprášila, ale zase to není tak slavné. Při cestě do Hürtu, který je asi 1200 km od nás, jsme navštívili Drážďany- tamní překrásnou galerii Zwinger, přenocovali v jednom malém městečku Äizenach a další den dojeli do Hürtu, kde se setkání fandů koná, je zde ubytovna i společenská místnost. Za malou chviličku dojel i Vašek Havlas s dalšími fandy. Tenkrát nás bylo z Česka devět. A vlastně jsme se poprvé viděli. Byl pátek a my jsme očekávali ve společenské místnosti avizované herce, objevil se akorát jeden a to představitel Bonratha - Gottfried Villmer, je to opravdu vysoký chlapík, vyprávěl příběhy z natáčení Kobry 11. Místností se však neslo zklamání z neúčasti hlavních hrdinů. No nebudu to natahovat, v Kölnu se v sobotu konalo " Předávání televizních cen", takže po všech strastech jsme v neděli ve 2 hodiny v noci čekali na naše hrdiny. Konečně se u východu objevily dvě postavy. Ano Semir a Tom. Můj manžel začal na celé prostranství volat (stáli jsme totiž za zábranami před budovou) Hier, hier ( Tady, tady) a Erdogan, který měl zamířeno na druhý konec fandovské řady zamířil k nám. V seriálu to tak nevypadá, ale Erdogan je opravdu velice drobný a malý chlapík. Byla jsem jako ve snu, Erdogan se podíval na moje kresby, nevěřícně kroutil hlavou, ale byl očividně spokojený. Pořád říkal "neuvěřitelné". Tento drobný človíček se na vás podívá svýma tmavýma laskavýma očima, přidá neodolatelný úsměv a když promluví svým sametovým hlasem , získá si rázem vaše srdce i sympatie. Erdoganovi jsem věnovala jeden obrázek. Erdogan se s námi vyfotil a na jeden obrázek mi napsal věnování. Společně s Reném Steinkem potom rozdávali autogramy a fotili se s fandy. Ani chladno nám tehdy nevadilo, moje první setkání s Erdoganem, ovlivnilo i můj další život.
budova MMC
Po návratu domů jsem kontaktovala autorku Oficiálních stránek Erdogana Atalaye v Německu, Barbaru Fuckner, poslala jsem jí pár obrázků a ona mi nabídla spolupráci. Staly se z nás kamarádky a já jsem pomalu dále vylepšovala svoji němčinu. Postupem času vznikly i stránky v české verzi, aby se i naši fandové dozvěděli o tomto mimořádném herci a především člověku, jako je Erdogan Atalay , víc. Foto níže Erdogan a Barbara
A pokračujeme, byl tu rok 2005 a další Fantreffen
Toto setkání bylo výroční páté. Z Čech a Moravy nás vyjelo více než loni, naše bezvadná parta fandů Kobry 11 se pěkně rozrůstala, tentokrát jsme vyjeli třemi auty. Do Hürtu jsme dojeli v pátek kolem druhé hodiny odpolední. tentokrát nás čekal opravdu mimořádný zážitek, ale to jsme ještě netušili a doufali, že herce uvidíme i letos. Pořadatelé všechno tajili. V pátek večer se žádné setkání nekonalo a my dosti rozladěni jsme šli spát. V sobotu jsme vyrazili k Action Conceptu a tady začal náš den s velkým D. Viděli jsme ukázku práce kaskadérů i start vrtulníku . Potom nás rozdělili na jednotlivé skupiny a navštívili jednotlivá pracoviště. Viděli jsme jak se upravují auta na natáčení akčních scén, jak se točí skoky i pády kaskadérů a herců, ve zvlástě nebezpečných kouscích se používá figurína. Zamířili jsme i do kanceláří dálniční policie, tak tady sedává Semir s Tomem , tady sekretářka Andrea a tady zase šéfová, bylo to tu , jako by všichni před malou chvilkou někde odešli. Byl nám také promítnut jeden nejnovější díl Kobry 11 a podívali jsme se taky na projekt největší filmové kulisy světa - čtyřproudé dálnice, který měl v plánu Action Concept uskutečnit. Po občerstvení jsme už všichni byli zase všichni z Fantreffen pohromadě a zúčastnili se natáčení nehody na provizorní dálnici, zde v areálu. Krom jiných tu byla auta, ve kterých jezdí Semir i Tom, služební Porsche a Hartmutova Lussi. No jo, ale herci žádní. Paní, která nás jako cizince měla na starosti nám prozradila, že se herci dostaví večer do Hürtu. Byla to neslýchaná radost, taková třešnička na dortu. A skutečně byl večer a herci Erdogan, René a Charlotte byli tady. Rozdávali autogramy, každý se mohl vyfotit se svým seriálovým hrdinou,všechno uběhlo dosti rychle, herci se zdrželi ještě o dvě hodiny déle než měli v plánu. Potom nasedli do svých aut a možná za rok na shledanou. Erdogan odjel ve svém Masserati a René s Charlotte v tmavém Porsche. No a nás ráno čekala dlouhá cesta domů.

Rok 2006 a další výprava na Fantreffen, tentokrát se k naší původní fantrefácké partě přidalo ještě pár dalších lidí a z České republiky nás vyjelo 12. Ten rok slavil Erdogan svoje čtyřicáté narozeniny a seriál Kobra 11 10 let trvání. Erdoganovi k narozeninám jsem vezla můj velký obraz, na kterém jsou koně. Erdogan má koně a ostatně všechna zvířata moc rád.
obraz pro Erdogana

V sobotu jsme se všichni sešli na nově postavené filmové dálnici. Kaskadéri nám převedli svoje řidičské umění a akci, při které dvě policejní auta a Semírovo BMW zastavovalo piráta silnic v červeném autě. Při každé jízdě seděli v autech i účastníci Fantreffen, člověk musí ocenit, co tito profesionílní kaskadéři s auty umí. Po návratu na ubytovnu jsme se dozvěděli, že herci tentokrát pro velké pracovní vytížení na Fantreffen nedorazí. Bylo to, alespoň pro mě velké zklamání, ale naše skvělá parta se nedala jen tak rozladit, nasedli do aut a odjeli do Kölnu. Obraz a další dárky pro herce jsme zavezli do Action Conceptu, aby je předali. Tady jsme se ještě vyfotili a v neděli ráno ujížděli domů.
nová dálniční kulisa
A je tu zatím poslední Fantreffen 2007. Tak to už jsme byli slušná partička z Čech, Moravy a dokonce i jedna fanynka ze Slovenska - počet 16 lidí a čtyři auta. Naše parta je už sžitá a scházíme se i ve městech po celé republice. Tedy většinou ti mladí, já s manželem zajíždíme na setkání, jen když je to blízko, jinak se setkáváme na kobráckém foru .
V roce 2007 vybaveni navigací jsme se rozhodli do Německa vyjet o několik dní dřív. Setkáníní setkání se konalo 22. - 24.6.2007, tedy celé tři dny. Do Německa naše česká skupina vyjela už v úterý v noci. Navštívili jsme Köln, projeli překrásnou krajinou kolem Rýna, byli na lanovce v Kölnu, dále pak v Mediaparku a u kolínské televizní věže. Také jsme navštívili Düesseldorf, kde jsme si z vysoké televizní věže prohlédli celé město, přístav i letiště a poznávali místa, kde se natáčí Kobra 11. Škoda, že nám celý den propršel. V neposlední řadě jsme si prohlédli letiště Köln- Bonn, a jedno menší malebné městečko 3 km od Bonnu.
Hned první den našeho pobytu v Hürthu jsme náhodou narazili na natáčecí štáb a filmovou kulisu v podobě narychlo postaveného domu, tady jsme uviděli Erdoganovo Maserati, ale Erdogan venku nebyl. Mihla se tu šéfová, Diter a Bonrat a taky Hartmut. Erdogana naši fantrefisti zahlédli až v sobotu, když se vraceli z výletu.
Letos se Fantreffen moc lidí nezúčastnilo, z bídou nás tam bylo asi 50. Myslím, že se na účasti podepsala i loňská neúčast herců.
Ale zpátky, tentokrát do obchodního centa v Kölnu ( Kolíně nad Rýnem). Tady je to pmyslná třešnička na dortu....
To nejlepší nás, ale teprve čekalo - nedělní natáčení scén z Kobry 11, kde jsme účinkovali jako kompars. Byl to opravdu nevšední zážitek, celý den s Erdoganem, který hned jak přijel se ze všemi přivítal. Já jsem mu předala malý dárek, prohlédl si některé moje obrázky a vznikly tady i první fotografie. Potom už Erdogan musel jít natáčet další epizodu Kobry 11. Teprve tady člověk pozná, kolik se za několika minutami seriálu skrývá dřiny, jak pro celý natáčecí tým, tak pro herce samotné. Když Erdogan vybíhal schody do třetího patra po sedmé, bylo mi ho opravdu líto, kolik musí vydat energie, přitom mezi jednotlivými záběry byl vstřícný a moc milý, všem vyhověl, co se autogramu a fotografování týče. Erdogan je opravdu vyjímečný člověk s neuvěřitelným charisma. Byli jsme svědky i práce kaskadérů, jsou to opravdu šikovní hoši. Já osobně jsem ráda, že jsem poznala Erdoganovu manželku Ann Marii, je to velice příjemná paní i jejich dcerku Amiru, kterou vzala na natáčení sebou. Mezi natáčením mě Erdogan vyhledal a poděkoval za obraz, co loni dostal ode mě k narozeninám, opravdu nezapoměl.
Den se schyloval k večeru a my měli před sebou více jak 1000 km cesty domů, škoda, ale museli jsme z natáčení odjet. Rozloučili jsme se s Erdoganem, který musel ještě hrát a odjeli domů. Za zády nám zůstala kolínská katedrála i široký Rýn. Neděle s Erdoganem byla skutečně vyjímečný zážitek na celý život.

Nakonec jsme se dočkali i uvedení dílu Kobry 11 na obrazovce RTL, z celodenního natáčení této akční scény od ranních 10 hodin do 2 hodin v noci, je zde záběr asi minutový. Někteří z nás se na zpomaleném záběru části seriálu poznali. Ano i tady je vidět, co úsilí musí vynaložit herci a celý štáb, aby díly Kobry 11 byly opravdu precizní.
Kdo chce více vědět, ať navštíví níže uvedené stránky.
Takže, to je zatím, co se týká setkání - Fantreffen všechno, letos v roce 2008 nás v srpnu čeká další.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tinaa Tinaa | E-mail | 21. února 2009 v 17:55 | Reagovat

jéé..pěkně jste to napsala :))..ty yo ráda bych jela taky :))..ju a máte krásný fotky :))

2 Kajsanka Kajsanka | E-mail | 22. května 2009 v 19:08 | Reagovat

ja ci takýýý xD =DD moooooc

3 petr petr | E-mail | 12. ledna 2012 v 16:21 | Reagovat

bude schůzka někdy v Česku

4 caty caty | 15. července 2016 v 21:13 | Reagovat

Božééé...já taky, taky se s ním setkám! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama