Jaký je Erdoğan Atalay ?

10. května 2008 v 20:26 | Božena |  Erdoğan Atalay - privát
Jaký je vůbec Erdogan Atalay ? Pro mě je to velice hodný a obětavý člověk s velkým charisma. Je to vynikající herec, stačí pohled a výraz tváře a vy víte, co řekne, ano někdy nemusí ani slovíčko vyslovit a víme, co zamýšlí. Stačí si připomenout jen některé scény z televizního seriálu Kobra 11. Erdogan Atalay je v současnosti nejúspěšnější seiálový herec v Evropě. Jako vrchní komisař dálniční policie Semir Gerkhan nás už přes 11 roků zdraví z obrazovek. Erdogan miluje improvizaci, rád svůj humor zavádí do seriálu a na parťákovi je, aby se s tím vypořádal. Takto skvěle si rozuměli Semir a Tom. Erdogan a René Steinke jsou velice dobrými a nerozlučnými přáteli i v soukromém životě. Myslím, že jejich přátelství se na seriálu dosti podepsalo- v kladném slova smyslu....
A teď trošku od něčeho jiného. V mnoha uveřejňovaných článcích o Erdoganovi jsou nesrovnalosti, co se týče jeho studia. Tak, jak Erdogan potvrdil, nikdy výtvarné uměmí na Hamburské univerzitě nestudoval, jednalo se o umění scénické.
A jak je to s uvedením jména jeho přítelkyně? Jednou Marion podruhé Ann Marie.
Tak to uvedeme na správnou míru. Marion byla Erdoganova přítelkyně a herecká kolegyně. Měl ji moc rád, navštívili spolu i Turecko, ale ne každý vztah se vydaří... Kolem roku 1999 se Erdogan na berlínské divadelní scéně potkal s hereckou kolegyní Astrid Ann Marií Pollmann.
Tato žena se stala jeho životní partnerkou. Již v roce 1999 spolu navštívili Prahu, Erdogan byl městem nadšený. V roce 2001 byl uskutečněn s Erdoganem Atalayem rozhovor a byl otištěn v časopise Seriál. ( nyní je k nahlédnutí na stránkách http://www.erdogan-atalay-fanpage.de/cz/ pod odkazem tisková zpráva 12/2001) Tady kromě jiného Erdogan píše i o své přítelkyni. S Ann Marií se Erdogan oženil v srpnu 2004 v Berlíně, svatba se konala v zámecké zahradě, bylo přítomno přes 100 hostů včetně Erdoganových hereckých kolegů z Kobry 11. Erdogan s manželkou Ann má dceru. Líbí se mi, jak pěkně Erdogan o své ženě mluví, má svoji rodinu nesmírně rád. Toto všechno se dočtete v rozhovorech a chatech na Erdoganových stránkách, které jejich autorka Barbara pečlivě vede. Proto si myslím, že nemá cenu všechny články sem přepisovat.
Ještě bych se tady ráda zmínila o Erdoganově iniciativě, podpoře a pomoci potřebným lidem a hlavně dětem. (na oficiálních stránkách odkaz Společenská a sociální angažovanost). Erdogan se stal velvyslancem Německa v humanitární pomoci pro černobylskou oblast, která je nevíce postižena černobylskou katastrofou (požár jaderného reaktoru atomové elektrárny). Pomáhá i dalším společnostem a iniciativám s nemocnými dětmi. Vím, že toto je vážnejší téma...
... tak trošku odlehčení
Víte, že Erdogan Atalay získal i u nás ocenění v různých anketách, které konal časopi Bravo. V soutěži Zlatý Otto se umísťoval na předních místech a v roce 2002 v kategorii "nejlepší herec" vyhrál. V tomto roce také vyhrál soutěž o nejlepšího muže, která probíhala v časopise Bravo Girl. Je vidět, že právě mezi mladými má Erdogan svoje obdivovatele i fanoušky nebo možná spíš obdivovatelky a fanynky.
Erdogan je vášnivý domácí kutil, umí opravit všechno od pračky až po auto.
Co mě překvapilo, že jako jiní chlapi, Erdogan neholduje fotbalu. Má zálibu v adrenalinových spotrech. Potápění, seskoky padákem..., ale to už určitě z mnoha článků znáte.
Víte třeba, jaké je jeho nejoblíbenější jídlo? Erdogan byl zapřísáhlý vegetarián, no teď už není, jí maso jako jiní, i když dává přednost rybám a drůbeži. Nejraději má špagety s rajskou omáčkou.
A co zvířata? Erdogan zvířata miluje. Vlastní kromě koček a psa i koně. Jeho velkou zálibou je jízda na koni, ale jak říká moc času mu na koně nezbývá. Erdogan se po ukončení základní školy učil na ošetřovatele koní. Ale nakonec u něj zvítězilo divadlo, přesto že jeho cesta na divadelní prkna nebyla vůbec jednoduchá.
Erdogan má jednu sestru.
Váží si lidí, kteří něco umí.. Erdogan říká :"Velice si cením lidí, kteří mají nadání a něco umí, vážím si jejich práce, vážím si jejich charakteru. Vzorem jsou pro mě lidi, kteří něco dokonale umí."
Líbí se mu sportovní auta, a jak říká i ta docela obyčejná. Sám si zkusil i jízdu ve formuli, ale těmto závodním vozům moc neholduje.
.Jinak žije svým seriálem Kobra 11, podílí se i na scénářích, teď vím jak je práce na takovém akčním seriálu náročná, Erdogan zatím Kobře 11 zůstává věrný, někdy natočí menší roli v jiném televizním filmu, ale o tom jindy. Větší projekty zatím odmítl. A co až Kobra 11 někdy skončí? Erdogan chce zůstat u divadla, stejně jako jeho žena. Ať už to bude dříve, či později, držme mu pěsti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Silvie Silvie | E-mail | Web | 7. března 2009 v 14:14 | Reagovat

takhle bych te nakreslit nedokazala

2 caty caty | 22. července 2016 v 0:05 | Reagovat

Improvizace, humor, a láska z hobby a zálibu hledá v koníčcích, tak a další věci, které máme společné. Je až neuvěřitelné jak hodně věcí nás spojuje. Třeba, že jsme narozeni v rovnakém znamení. Ještě by mně ale zajímalo jakou má krevní skupinu a pak už budu vědet skoro všechno základní. A ještě - jakou hudbu poslouchá?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama