Hodně šrotu a původní prvek

9. května 2008 v 20:36 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory

Hodně šrotu a původní prvek

Hodně šrotu a původní prvek Publikovaný v "Cineastentreff" v březnu 2006
© Autor & TeleschauMedia Service
Hodně krásných aut, tak jako v seriálu Alarm für Kobra 11, nelétá skrz německé obrazovky.
Ve čtvrtek, 30.března, 20,15 startuje akční seriál na RTL, bude to sem nových dílů Již deset let natáčení tohoto seriálu svědčí o jeho oblibě( průměrná sledovanost v roce 2005 byla 5,3 milionů diváků).Ale každý měsíc je tu hromada šrotu, každý den je sešrotováno asi jednomístné těžké závodní auto. Doposud 3000 aut zde ukončilo svůj mobilní život a to nepočítáme 20 aut, která jsou určena pro skoky. Jedno Porsche letí 200 metrů vzduchem, další je určeno k explozi a roztavení v ohni. Erdogan Atalay je všude přichází, přibíhá a všechno vidí - od druhé epizody jako vyšetřovatel Semir Gerkhan se svou partou. Čas, jen trochu nostalgie…..
Deset let Alarm für Cobra 11- to je 3080 sešrotovaných vozidel, 770 zatčených zločinců, přes 154 epizod a snědeno 420.000 housek v prostírání.Erdogan Atalay byl vždy při tom. Erdogan Atalay chce u Kobry zůstat dokud mu to dovolí tělesná kondice a diváci budou chtít Kobru sledovat.
Otázka: Vy jste původní prvek seriálu. Dokážete si vlastně ještě představit svůj život bez Cobry 11 ?
Erdogan Atalay: Semir je zatím jedna velká součást mého života, na jedné straně je to báječné, protože je to neformální je to pro tuto roli i pro mě přínos. Problematické je to ovšem pro jiné producenty. Člověk je jakoby zařazen právě jako jedna postava, bezpochyby je to druhořadá záležitost….
Otázka: Není to pro vás trochu smutné…
Erdogan Atalay : Ne, já mám rád svou roli a nerad bych seriálu vzdával, kvůli natáčení nějakého jiného filmu. Pro každého nastane jednou doba, kdy se podle možností rozhodne.
Otázka: Jak dlouho chcete ještě jezdit jako policejní hlídka po dálnici?
Erdogan Atalay : Tak dlouho, dokud toho nebude moje zdraví a tělesná kondice mít dost a dokud se diváci budou chtít na seriál dívat.(smích). Ano, na tom je všechno založeno.
Otázka: Jste klidný, když víte, že seriál Alarm für Cobra11 zlákal v roce 2005 průměrně pět milionů diváků k televizním obrazovkám?
Erdogan Atalay : To také, ale záleží na tom, že se všechno dlouhé roky vyvíjí, kaskadérské umění,stejně tak jako postavy i příběhy. Co my dnes vyrábíme, nemá s prvními příběhy nic společného. Akčnost již dávno nepřevyšuje děj. Je ale mnoho lidí ,co má zastaralý pohled na věc a to je vůči seriálu smutné a nespravedlivé. Ale někdy se stává člověk unavený ,to stále a stále znovu všechno vysvětluje.
Otázka: Je nějaká epizoda, která Vám utkvěla zvlášť v paměti ?
Erdogan Atalay : Ano, jistě. Myslím,že to bylo ve 145 pokračování. Taková zvláštnost:
Všechno šlo jednoduše, perfektně, akce byly plynulé, příběh sestavený, veškerá natáčecí doba využita, hudba, atmosféra, ozvučení, jednoduše všechno.Jen moje jméno se tam nedostalo(smích).

Otázka: Jaká byla pěkná a jaká strašná událost za deset let natáčení?
Erdogan Atalay: Bylo mnoho pěkných momentů, myslím i maličkostí,ale žádné zvlášť senzační . Okruh přátel a celá naše sestava je skvělá. Není zde žádný šílenec, žádná velká ješitnost. Všechno je správně v souladu, je to takový pocit. Spatné události ovšem také přijdou a to jsou všechny nehody.

Otázka: Stalo se Vám, že jste se vážně zranil?
Erdogan Atalay : Jednou jsem si zlomil trn obratle v páteři. Jinak to je jen pár modřin a škrábanců. Nic vážného a trvalého se mi nestalo.

Otázka: Johanes Brandrop, Mark Keller, René Steinke, Christian Oliver - Měl jste za ta léta různé kolegy, který Vám zvlášť přirostl k srdci ?
Erdogan Atalay : Všichni mi byli blízcí, bez druhého nejde pokračovat, ale nejoblíbenější dvojice podle fanoušků je René Steinke a já. Je s ním zábava , snadno si spolu rozumíme i před kamerou. Určitě to roky natáčení dokazují.

Otázka: Od začátku Vašeho účinkování v roce 1996 máte sešrotováno přes 3000 aut, která jste jak plynul čas poznal. Plakal jste již kvůli nějakému automobilovému skvostu?
Erdogan Atalay: Moje duše mě moc bolela, když vzduchem letěl Spitfire, to mi opravdu krvácelo srdce a potom, když jsme sešrotovali jeden Rolls Royce.

Otázka: Před časem jste měl k dispozici "Exelero", to je nejdražší auto na světě, které bylo v seriálu. Tento vůz Maybach stojí devět milionů Eur. Nechtěl byste ho jako služební vůz k projížďkám…
Erdogan Atalay: Teď vypadám zmateně, pro mě je to moc velké auto a ta fantastická peněžní suma, to si může dovolit zaplatit jen někdo, kdo chce, pěkně prosím- je to kompletní obchod pro RTL.

Otázka: Vy budete podezřelý, svou kolegyni máte usmrtit….
Erdogan Atalay :Ach, už si vzpomínám, ona je skvělá, ale je v seriálu trochu déle ( smích).

Otázka: Ještě jedna otázka k budoucnosti seriálu. Dosud jsme viděli v každém pokračování Crashs - strašné havárie, kdy dosáhnete na pomyslný vlajkový stožár?
Erdohan Atalay : Jediná hranice, kterou musíme dodržet je čas, na všechno máme 45 minut, po dobu kterých, můžeme vyprávět náš příběh. S produkcí jde souvislý vývoj , všechno bude stále ještě neobyčejnější, efektivnější, profesionální ….

Volně přeloženo
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stano stano | E-mail | 2. prosince 2009 v 18:11 | Reagovat

pekna fotka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama