Květen 2008


Procházka s Erdoğanem seriálem Kobra 11

29. května 2008 v 20:16 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Hlavní rolí Erdogana Atalaye je role vrchního komisaře dálniční policie Semira Gerkhana v seriálu německé produkce Alarm für Cobra 11, u nás vysílaným pod názvem Kobra 11.
Nakoukneme napřed do zákulisí seriálu samotného- Kobra 11 není zcela typický akční seriál. Jsou to kriminální případy a akční scény, výborná práce kaskadérů, výbuchy, auta létající vzduchem, to je ta pověstná třešnička na dortu.Jak sám Erdogan uvadí. Právě kvůli spojení těchto dvou prvků příběhu a akce je seriál přitažlivý a oblíbený na celém světě. Dříve se akční scény natáčely na dálničních komunikacích, zastavil se provoz a vznikaly akční scény. Nyní má produkčí firma Action concept, která seriál natáčí, vlastní filmovou dálnici. Tuto největší filmovou kulisu světa vybudoval Action concept za rok, a je to vlastně kilometr čryřproudé dálnice, na každém konci se smyčkou, proto se dá jezdit pořád dokola. Tato dálnice však neslouží jen k akčním scénám, jsou zde testována i nová auta německých automobilek.
Trošku k akčním scénám. Auta se před použitím na akční scénu vystužují pevným rámem, všechno, co by mohlo hořet nebo se během scény uvolnit, je z auta demontováno. Při velmi nebezpečných scénách se auto ovládá pomocí počítače. Efektní ohnivé výbuchy, auta létající vzduchem - všechno se natáčí na více kamer a navíc kamery jsou umístěny v bezprostřední blízkosti akce, v odolných schránkách. Kaskaderské kousky herců i kaskadérů, skoky, pády jsou provedeny s pomocí různých zařízení, které je vymrští do výšky a herci nebo kaskadéři dopadnou do žíněnky. Na obzvláště nebezpečné kousky se ale používají figuríny. Tyto akční scény jsou natáčeny dlouhé hodiny a filmový pás je potom sestříhán, takže z celodenní úmorné práce potom vidíme v epizodě třeba minutu nebo dvě. Když vidíme jak naši hrdinové utíkají před ohněm a vraky aut nemusíme se o ně bát, ohnivé scény jsou točeny zvlášť. Na počítači se potom všechno dává dohromady, takže my vidíme výsledný efekt - " naši hrdinové v plamenech." U všech akčních scén se vysoce dbá na bezpečnost všech zúčastněných, ale i tak je práce kaskadérů i herců, velice nebezpečná. Třeba hned první snímek dole, je točený opravdu na živo.
Skoro každá epizoda seriálu začíná na dálnici, a tím je vlastně celý další děj předán do rukou dálniční policie. A tady se necháme provázet celým dosavadním vývojem seriálu Kobra 11, Erdoganem Atalayem, který je nejpopulárnějším seriálovým hercem v Evropě a vlastně jediným původním hercem v Kobře 11.
V roce 1995 začala německá produkční firma Action concept natáčet první díly seriálu Kobra 11. Nikdo tehdy nedoufal, že tento seriál si získá oblibu diváků na celém světě. Pilotní film " Bomby na 92 km " měl v Německu sledovanost přes 10 milionů diváků. Tato hranice nebyla nikdy překonána. I když si myslím, že další pilotní filmy i epizody měly mnohem vyšší úrověň. Divácká zvědavost byla v prvním pilotním dílu ukojena a Kobra si získala svoje stálé diváky. Erdogan Atalay, ( tehdy v roce 1995 mu bylo 29 roků) jako vrchní komisař dálniční policie Semir Gerkhan, nastupuje do děje seriálu v druhé epizodě s názvem " Nový partner" . Společně s Johannesem Brandrupem v roli komisaře Franka Stolteho řeší kriminální případy. A tady pár Erdoganových slov "První řada se natáčela rychle a překotně, až se natáčet přestalo úplně." První epizody to byl jen povrchní děj a samá akční scéna. Johannes se rozhodl seriál opustit. Chtěl zkusit hrát jiné role a jeho vytíženost v seriálu byla tak velká, že mu to nedovolovala. Tvůrci ti naopak tvdí, že Johannes nebyl pro ženskou část diváků přitažlivý, proto seriál opustil. Ať už to bylo jakkoli, po čase se Kobra 11 začala znovu natáčet.
V druhé řadě seriálu do Kobry 11 jako partner Semíra nastoupil Mark Keller jako André Fux, to bylo v roce 1997. Společně s ním se do Kobry 11 dostala i lepší literární předloha, díly měli divákovi co říct. Oba komisaři si báječně rozuměli a v seriálu se usadil i humor. Akční scény byly s dějem perfektě sladěny. Oba herci se jen málokdy nechali zastupovat kaskadéry. Mark Keller zde využil i svoji zdatnost v judu a nakonec i svoje pěvecké schopnosti. Síla zpívat, ale zvítězila a i Mark opouští seriál . Umírá střelen harpunou na Malorce. Mark odchází za svou rodinou, věnuje se zpěvu a příležitostně točí filmy.
Po odchodu Andrého se po boku Semira usadil Tom Kranich, kterého ztvárnil René Steinke. Do seriálu Tom nastoupil v pilotním filmu " Pekelná jízda po dálnici E 4. Tato dvojice kriminálních vyšetřovatelů se stala mezi diváky nejoblíbenější. Přátelství obou herců je vidět i na jejich rolích. Jejich rozhovory jsou vedeny v humorném stylu. Semir nahodí smyčku a Tom mu skvělě sekunduje. Tým dálniční policie to je jedna velká rodina. René s Erdoganem natočili spustu epizod. Nakonec i Reného učinkování v seriálu zmáhá a jak sám říká, je nad jeho fyzické síly. Tom tedy od týmu dálniční policie odchází. A Semir zůstává opět sám.
Poptávka po epizodách seriálu je tak velká, že divákům nestačí pilotní díl a asi 14 epizod jedné řady, a chtějí víc. Jenže René ani Erdogan prostě víc dílů natočit nedokážou. Je rozhodnuto, že seriál Kobra 11 bude posílen o Tým dvě. Jenže druhý tým diváky nenadchl a natáčení bylo zastaveno.
Kobra 11- nasazení týmu dvě
V dalším pilotním díle s názvem " Křest ohněm" nastupuje jako partner Semíra Gerkhana Jan Richter v podání mladičkého Christiana Olivera. Semír společně s Janem řeší další kriminální případy. Úroveň seriálu Kobra 11 je stále velice kvalitní, seriál se dále vyvíjí. Jan a Semír natáčí dvě řady seriálu a dva pilotní díly. V druhém pilotním dílu se nám vrchní komisař Semír ožení se svojí přítelkyní, sekretářkou Andreou. (To bylo v roce 2004 a samotný herec Erdogan Atalay se oženil i v soukroměm životě, jeho manželkou se stala dlouholetá přítelkyně, herečka Astrid Ann Marie Pollmann). Nakonec i Christian v seriálu končí a rozhodne se znova odejít do Ameriky, odkud do Kobry přišel.
Do Kobry 11 s k velké radosti diváků znovu vrací Tom Kranich v podání Reného Steinkeho. Znovu se nám před očima odvíjí kriminální případy, řešené dálničními komisaři. Z Kobry 11 se rozhodne odejít Andrea, filmová manželka Semíra. Naštěstí ji tvůrci seriálu nechávají žít a posílají ji na mateřskou dovolenou, Semir tak má svoji rodinu,do které mu přibyla dcera Aida. Andrea si ještě v Kobře 11 někdy krátkou roli manželky Semíra zahraje. Na její uvolněné místo nastupuje nová sekretářka Petra, která se stane Tomovou láskou. René se rozhodne seriál natrvalo opustit a tvůrci ho nechávají zemřít, Tom je zastřelen v pilotním dílu " Na život a na smrt ". Z Kobry odchází i Petra.
V tomto pilotním dílu do Kobry 11 nastupuje další Semírův parťák Chris Ritter v podání Gedeona Burkharda, který je známý ze seriálu Komisař Rex. Uvedení Gedeona do Kobry 11 však není šťastná volba. Už na začátku si oba herci moc nerozumí a to se odráží i na jednotlivých epizodách. Dialog herců už nemá ten humorný nádech, oba pracují spíše jednotlivě. Toto všechno se odráží i na sledovanosti seriálu v Německu. Sledovanost se stala tak nízká, že se dokonce RTL rozhodla díly Kobry 11 neopakovat. Naštěstí poslední díl sledovanost zase zvednul, takže můžeme i na RTL opákování Kobry 11 sledovat. Po dvou řadách Gedeon učinkování v seriálu končí. Tak i jeho Chris je při jedné akci zastřelen.
Nyní , už dvanáctý rok, se natáčí další epizody, tentokrát je partnerem Semíra Ben Jäger v podání Toma Becka, ten stejně jako kdysi Erdogan do Kobry 11, přichází ve svých 29 letech. V týmu Kobry 11 vládne opět pohoda. Jaké budou další epizody? Jak dlouho bude Erdogan schopný natáčet náročné akční scény? Možná by i on seriál opustil, ale nechce miliony svých fanoušků, které ho ženou dál do práce, zklamat....
A jakou má Erdogan fyzičku ? No to můžete na snímku dole, posoudit sami.

A na závěr Erdoganova slova:

"Vzpomínám na to, kdy na úspěch "Cobry 11 ještě málokdo věřil, a potom přišlo ze světa tolik úspěšných mínění na akční seriál . Já už hraji přes jedenáct let komisaře "Semira Gerkhana" v "Alarm für Cobra 11", a nacházím to okouzlující, že po mnohých letech přes úspěch nikdo neodpočíval , ale všichni s dálniční policií stále rostou.Tak také nové pořadí je napínavá zábava, která by bez připraveného spolupracovníka nebyla úplně možná, ale také by nebyla možná bez věrných fanoušků a publika, kteří nás již tak dlouho doprovází. Děkuji mnohokrát !"

volně přeloženo ©(březen 2008,úryvek z článku RTL Všechna práva u RTL/RTL klub)


Clown ( Klaun)

22. května 2008 v 17:46 | Božena |  Erdoğan Atalay a film a televizní film

Klaun

Producent firma Actionconcept rok1996
Malá role Erdogana Atalaye jako Semira Gerkhana
c
Obsah:
Max Zander je elitní policista. Po mnoholeté službě v speciální jednotce se vrací do Německa . Při nasazení proti ruskému mafiánskému šéfovi Baklanovi Max ztrácí svého nejlepšího přítele Lea. Zoufalý Max začíná s osobní pomstou, která je mimo zákon. Max Zander začíná vést dvojí život .Ve dne vystupuje jako policista a v noci vklouzne do masky klauna. Nepoznaný bojuje proti mafiánovi…. Tady si Erdogan zahrál roli Semíra, kdy na místo činu přijíždí jako hlídka dálniční policie
c
c

Obrázky ze stránek http://www.erdogan-atalay-fanpage.de/dt/ - zde najdete o filmových rolích Erdogana více zajímavostí i obrázků, zobrazují se pouze v prohlížeči internet Exploler


Dvojité nasazení

22. května 2008 v 16:03 | Božena |  Erdoğan Atalay a film a televizní film
Dvojité nasazení, epizoda 19 Drobné rok 1995
produkce Hamburk Film
tady se nám Erdogan Atalay představil v roli řidiče peněžního transportéru "Ozguala"
obsah:
Eva a Sabrina jsou svědkyně přepadení klenotníka. Při pronásledování pachatelů narazí na Udo Fischera, starého známého Sabriny. Ten ovšem vehementně popírá, že by s přepadením měl něco společného. Skutečně se prokáže jeho nevina, ale Sabrinin policejní čich na lumpárny ji napovídá, že Udo má něco za lubem. Přemluví Evu ke sledování podezřelého i proti vůli nadřízeného Jansena. Jansen tak začne dělat problémy. I tak už je špatně naladěn, protože má problémy se svým autem - veteránem, kterého si nechal extra dovézt ze Států. Problémy má i Sabrinina sousedka Ute. Vyplouvá na povrch její temná minulost, když se před jejími dveřmi zjeví dva její bývalí pasáci. Sabrina a Martin ji musí pomoci. Úspěšným se ukazuje být sledování Udo Fischera. Vše ukazuje na to, že chystá akci - přepadení transportu s penězi. Ale vše probíhá jinak, než se čekalo.


t
t

Hammer a Hart

22. května 2008 v 11:27 | Božena |  Erdoğan Atalay a film a televizní film

Hammer a Hart

televizní filmová komedie z roku 2005
Produkce Action Concept 2005 natáčelo se v Kölnu
hostování : Erdogan Atalay & René Steinke
Obsah:
Bratři Hammer a Hart zdědili autodílnu - s podmínkou, že na i vedení podniku se budou podílet oba. Ale bratři se spolu přou, z chudého statečku chtějí vytvořit zlatý důl . Konkuruje jim gangster Don Leone, na pozemku, kde stojí jejich dílna chce zřídit velký autosalon. Nakonec všechno dobře dopadne. S pomocí matky představené a sester z kláštera je bratry realizována myčka automobilů, která je řidiči hojně navštěvována a bratrům se peníze jen sypou. Bratři se také účastní automobilových závodů, i zde si vedou dobře. Konkurence v podobě Dana Leone se musí svých plánů vzdát.
h
h

Sperling a falešný přítel

22. května 2008 v 10:17 | Božena |  Erdoğan Atalay v hlavní roli

Sperling a falešný přítel

Erdogan Atalay jako "Sabri" (hlavní role)
film z roku 1999 - natáčelo se v Berlíně a okolí.
Obsah:
Komisař Sperling se na noční ulici střetne se Sabrim, při srážce komisaře postihne ústřel bederní.
Sabri mu pomáhá a komisař si sympatického mladíka oblíbí. Sabri vyprávíl o své přítelkyni, Bulharce Zeniea, která je proti její vůli musí provádět nucenou prostituci. Sabri doufá, že s pomocí komisaře, Zeniu osvobodí. Druhý den se v Paustians Clubu , kde Zenia pracuje,provádí razie. Zenia se však ke svému zachránci a milenci Sabrimu chová podivně. Sperling začne Sabriho podezřívat…. . Přemluví Zeniu k spolupráci. Vyjde najevo, že i Sabri do nočního klubu prodával dívky společně s druhými kumpány…..


Obrázky

20. května 2008 v 19:52 | Božena |  Moje kresby

Dva obrázky pro radost


Proměny

11. května 2008 v 13:35 | Božena |  Galerie
Erdogan Atalay jako vrchní komisař dálniční policie v seriálu Alarm für Cobra 11

Jaký je Erdoğan Atalay ?

10. května 2008 v 20:26 | Božena |  Erdoğan Atalay - privát
Jaký je vůbec Erdogan Atalay ? Pro mě je to velice hodný a obětavý člověk s velkým charisma. Je to vynikající herec, stačí pohled a výraz tváře a vy víte, co řekne, ano někdy nemusí ani slovíčko vyslovit a víme, co zamýšlí. Stačí si připomenout jen některé scény z televizního seriálu Kobra 11. Erdogan Atalay je v současnosti nejúspěšnější seiálový herec v Evropě. Jako vrchní komisař dálniční policie Semir Gerkhan nás už přes 11 roků zdraví z obrazovek. Erdogan miluje improvizaci, rád svůj humor zavádí do seriálu a na parťákovi je, aby se s tím vypořádal. Takto skvěle si rozuměli Semir a Tom. Erdogan a René Steinke jsou velice dobrými a nerozlučnými přáteli i v soukromém životě. Myslím, že jejich přátelství se na seriálu dosti podepsalo- v kladném slova smyslu....
A teď trošku od něčeho jiného. V mnoha uveřejňovaných článcích o Erdoganovi jsou nesrovnalosti, co se týče jeho studia. Tak, jak Erdogan potvrdil, nikdy výtvarné uměmí na Hamburské univerzitě nestudoval, jednalo se o umění scénické.
A jak je to s uvedením jména jeho přítelkyně? Jednou Marion podruhé Ann Marie.
Tak to uvedeme na správnou míru. Marion byla Erdoganova přítelkyně a herecká kolegyně. Měl ji moc rád, navštívili spolu i Turecko, ale ne každý vztah se vydaří... Kolem roku 1999 se Erdogan na berlínské divadelní scéně potkal s hereckou kolegyní Astrid Ann Marií Pollmann.
Tato žena se stala jeho životní partnerkou. Již v roce 1999 spolu navštívili Prahu, Erdogan byl městem nadšený. V roce 2001 byl uskutečněn s Erdoganem Atalayem rozhovor a byl otištěn v časopise Seriál. ( nyní je k nahlédnutí na stránkách http://www.erdogan-atalay-fanpage.de/cz/ pod odkazem tisková zpráva 12/2001) Tady kromě jiného Erdogan píše i o své přítelkyni. S Ann Marií se Erdogan oženil v srpnu 2004 v Berlíně, svatba se konala v zámecké zahradě, bylo přítomno přes 100 hostů včetně Erdoganových hereckých kolegů z Kobry 11. Erdogan s manželkou Ann má dceru. Líbí se mi, jak pěkně Erdogan o své ženě mluví, má svoji rodinu nesmírně rád. Toto všechno se dočtete v rozhovorech a chatech na Erdoganových stránkách, které jejich autorka Barbara pečlivě vede. Proto si myslím, že nemá cenu všechny články sem přepisovat.
Ještě bych se tady ráda zmínila o Erdoganově iniciativě, podpoře a pomoci potřebným lidem a hlavně dětem. (na oficiálních stránkách odkaz Společenská a sociální angažovanost). Erdogan se stal velvyslancem Německa v humanitární pomoci pro černobylskou oblast, která je nevíce postižena černobylskou katastrofou (požár jaderného reaktoru atomové elektrárny). Pomáhá i dalším společnostem a iniciativám s nemocnými dětmi. Vím, že toto je vážnejší téma...
... tak trošku odlehčení
Víte, že Erdogan Atalay získal i u nás ocenění v různých anketách, které konal časopi Bravo. V soutěži Zlatý Otto se umísťoval na předních místech a v roce 2002 v kategorii "nejlepší herec" vyhrál. V tomto roce také vyhrál soutěž o nejlepšího muže, která probíhala v časopise Bravo Girl. Je vidět, že právě mezi mladými má Erdogan svoje obdivovatele i fanoušky nebo možná spíš obdivovatelky a fanynky.
Erdogan je vášnivý domácí kutil, umí opravit všechno od pračky až po auto.
Co mě překvapilo, že jako jiní chlapi, Erdogan neholduje fotbalu. Má zálibu v adrenalinových spotrech. Potápění, seskoky padákem..., ale to už určitě z mnoha článků znáte.
Víte třeba, jaké je jeho nejoblíbenější jídlo? Erdogan byl zapřísáhlý vegetarián, no teď už není, jí maso jako jiní, i když dává přednost rybám a drůbeži. Nejraději má špagety s rajskou omáčkou.
A co zvířata? Erdogan zvířata miluje. Vlastní kromě koček a psa i koně. Jeho velkou zálibou je jízda na koni, ale jak říká moc času mu na koně nezbývá. Erdogan se po ukončení základní školy učil na ošetřovatele koní. Ale nakonec u něj zvítězilo divadlo, přesto že jeho cesta na divadelní prkna nebyla vůbec jednoduchá.
Erdogan má jednu sestru.
Váží si lidí, kteří něco umí.. Erdogan říká :"Velice si cením lidí, kteří mají nadání a něco umí, vážím si jejich práce, vážím si jejich charakteru. Vzorem jsou pro mě lidi, kteří něco dokonale umí."
Líbí se mu sportovní auta, a jak říká i ta docela obyčejná. Sám si zkusil i jízdu ve formuli, ale těmto závodním vozům moc neholduje.
.Jinak žije svým seriálem Kobra 11, podílí se i na scénářích, teď vím jak je práce na takovém akčním seriálu náročná, Erdogan zatím Kobře 11 zůstává věrný, někdy natočí menší roli v jiném televizním filmu, ale o tom jindy. Větší projekty zatím odmítl. A co až Kobra 11 někdy skončí? Erdogan chce zůstat u divadla, stejně jako jeho žena. Ať už to bude dříve, či později, držme mu pěsti.

Erdoğan Atalay - kresba

10. května 2008 v 18:20 | Božena |  Moje kresby

Povídka - pokračování

9. května 2008 v 21:47 | Božena |  Povídky
Stíny minulosti - návrat II.
Den se probouzel do krásného říjnového rána, když se Tom vrátil z noční služby . Elena už byla na nohou, připravovala právě snídani. " Dneska jsme se Semírem najezdili hromadu kilometrů, naštěstí byl všude klid." "Však už si odpočineš, odpověděla Elena, která přebalovala půlroční Katrin. Bruno se vyhrabal z teplé postýlky a už seděl Tomovi na klíně:"
Tati a přijde dneska strejda Semír." "To víš, že přijde ," odpovídal polohlasem unavený Tom. "Bruno nech tatínka, nasnídej se , vezmu tě do školy, jedeme s Karin na půlroční prohlídku," otočila se k Tomovi, který se chystal do postele, po noční službě….
"Semíre, to je dobře, že už jsi doma. Měla jsem o tebe strach," vítala Andrea Semíra, který měl už nočních služeb plné zuby. Andrea na Semírovi lpěla, čím dál víc, už šest roků jsou spolu a dítě do jejich rodiny ne a ne přijít. Semír věděl, že se Andrea tím trápí, pohladil ji po vlasech, něžně jí políbil a jako by četl její myšlenky : " Andreo víš, co jsem ti říkal, přijde čas, přijde malý Semírek a nebo malá princezna." … Andrea odešla do práce a Semír už podřimoval v e voňavých peřinách.
Na služebně dálniční policie bylo všechno při starém. Šefová svým mužům vládla rukou přísnou, ale spravedlivou. " Dálniční policie Gerkhanová, prosím, co se stalo?, " přijímala Andrea služební hlášení. " Šefová na dálnici někdo střílel na školní autobus, víc mi neřekli."
Herzbergr a Bonrath už vyrazili. " Tady Kobra 4, šéfová jsme na místě, naštěstí řidič jel pomalu, autobus narazil do svodidel, pár dětí má nějaké škrábance, konec." Díky , že to takhle dopadlo, ale proč někdo střílel, právě na školní autobus. Andreo, povolejte Semíra a Toma do služby, musí okamžitě začít s vyšetřováním.
Elena vysadila před školou Bruna, tak pusu mamce a už mizel ve dveřích školy. " A my jedeme k panu doktorovi princezno," otáčela se na malou Katrin. Elena , byla velmi opatrná, nikdy nezapomene, jak ji Max unesl s maličkým Brunem.
Semír a Tom byli na místě nehody, oba byli nevrlí a nevyspalí. " Tome sakra, proč někdo střílí na autobus s dětmi, to snad není normální člověk." Rozčiloval se po právu Semír.
" Půjdu se podívat odkud střílel, třeba po sobě zanechal nějaké stopy," " Počkej Semíre jdu s tebou." Bylo to jako hledání jehly v kupce sena, přijeli i kriminalisté se psi, našli místo odkud se střílelo. " Podívej Tome, to jsou nábojnice z lovecké pušky," řekl Semír . Pes zachytil stopu pachatele, ale ta vedla jen na kraj lesní cesty, dál už pravděpodobně odjel terénním autem, podle stop pneumatik
Stříbrné BMW zastavilo před služebnou dálniční policie. " Semíre, víš,že máte dnes s Andreou přijít, Bruno se tě nemůže dočkat, člověče, někdy si myslím, že tě kluk má radši než mě ." " No to se nediv, ty přísný táto, to já jsem hodný strýček ne?", pronesl samolibě Semír. Bruno na něm opravdu lpěl, Semír ho dokonce vzal několikrát na jízdárnu, a koně se Brunovi hodně líbili, v tom si se Semírem opravdu rozuměli….
" Andreo, prosím tě podívej se do databáze, kdo vlastní loveckou zbraň, a nemá čistý trestní rejstřík , a ještě prosím tě proklepni ty, co byli propuštěni na svobodu , myslím tak měsíc dozadu bude stačit," žádal Semír po své ženě.
Andrea žhavila počítač, vylučovala jednoho podezřelého za druhým. Náhle strnula: " Semire, Tome, před čtrnácti dny byl propuštěn i Max Schwarz." " Ale proč by střílel na školní autobus," ze Semíra jen vypadlo jedno jméno: "Bruno." Jestli je to Max, určitě se bude chtít mstít, je už takový. Naštěstí dnes Bruna vezla do školy Elena, když jela s malou na prohlídku" , roztřeseným hlasem oznamoval Tom a už vytáčel mobil své ženy. Elena se zanedlouho ozvala, "Eleno prosím tě dej na sebe pozor a na malou, nikomu neotevírej, já vyzvednu Bruna ze školy a hned jsem u tebe." " Tome, co se stalo!", v Elenině hlase se mísil strach s obavami.
" Všechno ti vysvětlím," už jedu domů. Semír pochopil Tomovy obavy a proti jeho odchodu nic nenamítal, ještě ve dveřích se Tom otočil k Semirovi: " Ale ta návštěva dnes platí."
I Semír s Andreou odjeli domů…
" Andreo, já si ještě zajedu na jízdárnu, pojedeš se mnou," něžně se ptal své ženy Semír.
" Semíre jeď sám, já jsem nějaká unavená, raději si půjdu lehnout."
"Tak dobře, miláčku, za hodinku se vrátím a půjdeme k Tomovi, Semír políbil svou ženu na rozloučenou a odjel se po dnešním dni odreagovat na jízdárnu. Koně pro něj byli, tím pravým prostředkem k načerpání duševní pohody. Při projížďce krajinou vnímal jen rytmus kopyt svého koně a nechal se unášet krásnou krajinou. …
Uplynuly dvě hodiny a Semír se nevracel, Andrea jako by tušila, že něco stalo.
"Ahoj Andreo," v telefonu se ozval hlas Eleny, " Eleno prosím tě je už Tom doma, myslím, že se Semírovi něco stalo, jel na vyjíždku už to jsou dvě hodiny a ještě se nevrátil…"
" Andreo, buď klidná, pošlu pro tebe Toma, přijedeš ke mně a Tom se půjde podívat na jízdárnu," utěšovala Andreu Elena, která sama moc klidná nebyla po tom co jí Tom všechno , co se týče Maxe Schwarze popovídal, a byla vlastně ráda, že nebude s dětmi sama.
Tom se rozjel na jízdárnu, už z dálky viděl, že se něco stalo, sanitka někoho odvážela.
" Haló, lidi co se tady děje?" křičel Tom. "Semír spadl z koně a rozbil si hlavu, když se kůň vrátil sám, šli jsme Semíra hledat. Má svou oblíbenou trasu, tak to nebyl žádný problém, našli jsme ho brzy.." " Ale neříkejte mi, že by Semír spadl z koně, ten už se v sedle narodil.." přerušil koňáka Tom, " No jo ten kůň upadl, podívejte se jak má sedřená kolena, je div že si nezlomil vaz, když mu někdo do cesty natáhne drát, pokračoval ve vysvětlování koňák. " Co, že ?, drát, jaký zase drát?, chytal se za hlavu Tom. " Musím se tam jít podívat," odhodlaně prohlásil, s vidinou nějakého nálezu. Tom prohledával okolí Semírova neštěstí, na lesní cestě bylo sotva vidět, ale přece jen si všiml vzorku pneumatik terénního auta, byl by přísahal, že je stejný jak ráno, při neštěstí se školním autobusem. " Za tím určitě stojí Max,chce se nám pomstít všem," pomyslel si v duchu Tom…
Anderea chovala malou Katrin, která jí spokojeně vrněla v náručí. " Teto a kde je strejda Semír, dožadoval se Bruno. Ale Bruno strejda za chvíli přijde i s tátou." Elena si všimla, jak je Andrea unavená a nabídla jí aby si na chvilku odpočinula, Andrea za chvíli nevěděla o světě a snad to bylo pro ni to nejlepší….
Tom se cestou domů zastavil v nemocnici, Semír hlavu ovázanou ,ale už byl při vědomí.
" Tak co, parťáku, když nebouráš na dálnici, tak alespoň v lese,?"vítal Tom Semíra, a byl rád, že to dopadlo poměrně dobře. " Nevím vůbec,co se stalo, najednou jen tma a probudím se až tady." A tak Tom, začal Semírovi vyprávět své dojmy a podezření. Tak to Tome vidíš: "Někdo mě tajně špehuje a já o tom ani nevím, a co Andrea?" staral se Semír. " Andrea je s Elenou u nás a bude u nás tak dlouho, dokud se neuzdravíš." " Ale těch pár škrábanců a otřes mozku , to snad budu za chvíli doma." "Ale pro jistotu, tě nechám hlídat.",prohlásil rozhodně Tom. …
"Tome, co se stalo", starala se Elena, " ale Semír měl nehodu, někdo pod nohy jeho koně natáhl drát , a jsem si skoro jistý, kdo to byl." " Neříkej, že Max, to už je jak naše noční Můra", s obavami pronesla Elena. " A kde je Andrea", " Andrea spí, byla unavená, že usnula jako špalek, nějak se mi nelíbí, jako by byla nemocná. Opatrně jí to řekneme až ráno," ukončila rozhovor Elena.
Celou dlouhou noc Tom probděl, v hlavě se mu rojili otázky i odpovědi . Byl rád, že je ráno, studená sprcha mu udělala dobře. "Tome, kde je Semír?" ptala se tázavě a se strachem v očích Andrea. Tom jí opatrně všechno vysvětlil, " Musím za ním", prosím Tome "odvez mě."
" Eleno buď doma" , já Bruna zavezu do školy, a vyzvednu ho taky," s obavami se loučil.se ženou Tom. " Tati, já chci taky za strejdou, alespoň se podívat" ,žadonil Bruno, a tak Tom jel jako první k nemocnici.
Semír seděl na posteli a bylo mu očividně líp, " Simíre, Andrea mu vběhla do náruče, a z očí jí tekly slzy," " Ale Andreo, už je dobře, hladil ji po plavých vlasech Semir. Bruno si taky přidal trošku do mlýna: " Strejdo zítra tě budu čekat u koníků , jo?" " Víš Bruno na koníky půjdeme až spolu, teď by mi na hlavu nikdo nenasadil jezdeckou čepici, a jezdec bez čepice jezdit nesmí," ,vysvětlil Brunovi Semír, hladíc jeho na krátko ostříhaného ježka. Bruno se se strejdovou odpovědí spokojil a poslušně chytil za ruku tátu . "Tak jedeme do školy, Andreo, tebe hodím do práce. Tak se uzdravuj parťáku", podával Semírovi ruku Tom.
Na nemocniční chodbě byla Andrea bledá jak stěna: " Tome není mi dobře, já si zajdu k doktorovi, prosím tě omluv mě u šéfové." " Andreo buď opatrná, a domů se vrať k nám ."
Tom vysadil Bruna u školy, počkal až se za ním zavřou dveře a jel na služebnu, kde všechno do nejmenších detailů povyprávěl šéfové. Byl si naprosto jist tím, že za oběma nehodami stojí Max. " Takoví by se z basy neměli vůbec pouštět,"dokončil vyprávění Tom.
" Dobře Tome, necháme hlídat váš i Gerkhanův dům, nic jiného nemůžeme teď dělat, než čekat, až Max udělá někde chybu,"dokončila rozhovor šéfová. " Tome vezměte si Bonratha a podívejte se po místech, kde by se mohl Max skrývat."
Andrea čekala na vyšetření, její myšlenky byly u Semíra, bez něj by těžko dokázala žít.
" Paní Gerkhanová, můžete k panu doktorovi,"zvala ji sestra do ordinace. To co se odehrálo v příštích minutách lze jen těžko popsat. Celých dlouhých šest let čekala Andrea tuto zprávu:
Tak maminko, podívejte se na monitor, tady bije jedno a tady druhé srdíčko vašich dětí. Musíte být na ně i na sebe opatrná." Andree se z očí řinuly slzy štěstí. Musí to jít oznámit Semírovi. Taková zpráva, ho brzy postaví na nohy.
Andrea celá uplakaná nahlédla do pokoje k Semírovi, Ten měl oči zavřené, ale nespal.
Něžně ho uchopila za ruku, Semír otevřel oči: " co se stalo, proč pláčeš?, Andreo tak řekni něco," Semír měl o Andreu obavy. " Víš Semíre, nevím jak ti to říct, nic mi není jsem naprosto zdravá a teď nejšťastnější ve svém životě, když vás tady mám všechny pohromadě.
Semír nic nechápal, vždyť tady byl jen on a Andrea," A .. A.. Andreo ty budeš mít vlastně my budeme mít malého Semírka.." koktal Semír. " To víte děti, tohle je váš táta, ten nejlepší člověk na světě:" přiložila Semirovu ruku na svoje bříško. , No jo taťko nebude to jen Semírek , ale možná ještě malá Andrea, zkrátka budeš dvojnásobný táta." Semír pusu otevřenou dokořán, byl jak ve snu, Andreu by na rukou nosil, vždycky si děti hodně přál, ale nedával to najevo, aby se Andrea netrápila.
Tom s Bonráthem objížděli místa, kde se Max mohl, zdržovat, ale nikde nic. Řeknu Andree ať se podívá do počítače, jestli nemá Max nějakou přítelkyni." Ozval se Tom, ale vzápětí si uvědomil, že Andrea šla k doktorovi. Zazněla povědomá melodie Tomova mobilu, " ahoj Tome , prosím tě odvez moji Andreu domů, udělej to pro nás parťáku," zněl z mobilu Semírův hlas. " No jo ty marode, už jedu." Tom vysadil na služebně kolegu a jel do nemocnice. Otevřel dveře pokoje a Semír s Andreou zářili, jako by byly vánoce, "co se stalo"
Nechápavě vrtěl hlavou Tom. " No co budeš strýčkem, a přímo dvojnásobným," oznámil Tomovi hrdý nastávající otec. Andrea stála u okna a dívala se ven na parkoviště, " Tome co to tam ten člověk dělá u tvého auta". Tom byl jedním skokem u okna, " to je Max!. Zavolám posily, ať ho nevyplašíme. Zanedlouho městem burácely policejní sirény, Max Schwarz neměl, kam utéct. Na Tomově autě museli pyrotechnici zneškodnit bombu, pod tíhou důkazů se Max ke všemu přiznal. U jeho nové přítelkyně našli i zbraň ze které se střílelo na školní autobus.
"Proč to všechno dělal," ptala se Elena Toma, který přijel i s Andreou., " měl na mysli jen ajen mstu , nikdy se nesmířil s tím, že o tebe přišel, ale teď mu hrozí doživotí a ústavní léčba."
" Jak vidím tak Semír je už taky v pořádku, když tak záříš" otočila se k Andree Elena. " No, za tři dny ho pustí domů , ale Eleno já jsem nejšťastnější v životě, konečně budeme taky rodina." Elena Andreu srdečně objala..a sdílela s ní její radost.
Uplynulo půl roku a pyšní rodiče Andrea se Semírem vezli široký kočárek, kde spokojeně vrněly jejich dvě děti Semírek a Elenka.

Povídka - první část

9. května 2008 v 21:46 | Božena |  Povídky
Ahoj, vy kdo sledujete seriál Kobra 11, a to si myslím, že ten , kdo tyto stránky navštíví, domovský seriál Erdogana Atalaye Alarm für Cobra 11, určitě sleduje. Protože se mi nelíbilo jak tragicky přišel Tom o svoji lásku Elenu, vymyslela jsem si tuto povídku, třeba si ji přečtete, tak pěknou zábavu
Stíny minulosti- návrat
"Semíre vstávej,"něžně budila svého manžela Andrea: "Snídaně je na stole!."Semír se blaženě protahoval v teplé posteli : " Přijedeme pozdě do práce,"znovu probírala snícího Semíra Andrea. Teplá snídaně voněla Semírovi pod nos, to když byl svobodný, odbyl se něčím studeným, nebo si koupil svačinu cestou do práce. Teď má jeho život jiný řád. Semírův pohled spočinul na velkém plyšovém medvědovi a hned si uvědomil, že dnes mají jít na návštěvu k Tomovi. Konečně se Tom vrátí po dovolené do práce. Tom měl, ale ještě dovolenou a dnes si má jet pro Elenu a jejich synka do porodnice.
Semír vyskočil z teplé postele objal Andreu a skončil pod studenou sprchou , která ho vracela do reality každodenního života. Nemohl se dočkat až mu skončí ty nezáživné služby s Hertzbergrem, který když právě něco nebaští, tak pospává.
" Semíre zvoní ti mobil, je od Toma", podávala Andrea telefon Semírovi. " Co se děje Tome,"
"Ahoj parťáku, chtěl jsem Ti jen připomenout dnešní návštěvu",připomínal Semírovi Tom,: "Musíte s Andreou přivítat na svět našeho malého Bruna." "No jo, díky Tome to víš, že už se těšíme, zatím ahoj", ukončil Semír telefonní hovor.
Když Semír s Andreou scházeli po schodech k autu, Semír jen tak prohodil" Andreo nechtěla bys taky malého Semírka?". Andrea se pousmála, vlepila Semírovi pusu, ale neodpověděla.
Na služebnu dorazili jako první. Semírovi se to hodilo, měl dost času dopsat včerejší hlášení…
Vyparáděný Tom se chystal pro Elenu , auto naleštěné, aby malý přišel do čistého. Elena už Toma nedočkavě vyhlížela. " Tak pojedeme," a Tom vzal opatrně synka do náručí, byl tak šťastný, teď jsou konečně rodina, má hodnou ženu a krásného synka. Elena se usadila na zadním sedadle auta a Tom jí podal v peřince vrnící miminko. " Tak rodinko, jedeme domů, tam nás čeká překvapení." Tom měl všude pečlivě uklizeno, pro Bruna nachystanou postýlku , pro Elenu na stole ve váze obrovskou kytici růží. Dokonce už koupil i houpacího koně - asi si neuvědomil, že ještě uběhne nějaký čas, než se klouček na koníka posadí.
" Miláčku," obrátil se Tom k Eleně : " Ještě pro něco skočím do supermarketu, hned budu zpátky." Tom zaparkoval auto a odběhl pro oblíbené zákusky svojí Eleny. S úhledně zabaleným balíčkem se vracel k autu. Oči otevřené dokořán,hledal svoje auto, které nikde nebylo, že by Elena odjela sama, to se mu zdálo nepravděpodobné, ale vzal si taxi a jel domů.
Doma nikdo, zoufalý Tom si uvědomoval vážnost situace ….
Semír dopisoval hlášení, když uviděl ve dveřích Toma, byl bledý jako stěna, Semír viděl, že se stalo něco hrozného a neodvážil se na účet Toma vtipkovat jako jindy. " Semire někdo mi unesl Elenu i s malým," Tom zabořil tvář do dlaní a z očí mu stékaly slzy. Andrea mu podala prášek na uklidnění a sama roztřesená začala jako zkušená vyšetřovatelka hledat v počítači, lidi, kteří by mohli Tomovi, tak krutým způsobem ublížit. " Semíre to jsou všichni,co Tom zatkl a co už si svůj trest odpykali," " Díky Andreo, omrknu to, nahlas to šéfové." " Počkej pojedu s tebou, řekl Tom, " tady stejně nejsem nic platný a chci svoji Elenu i Bruna zpátky."
" Semíre buďte opatrní," připomínala jako vždy Andea svému muži. Semír jí vlepil pusu a spěchal za Tomem, který už seděl v autě….
Elena se věnovala svému malému synkovi a ani nepostřehla, že za volat sedá cizí muž. " Tome máš všechno,"pozdvihla oči k řidiči, když už se auto rozjíždělo. " Co ty tady děláš Maxi, kde je Tom!, kam mě to vezeš?,prosím tě zastav!!" Elena byla zoufalá, v řidiči poznala svého bývalého přítele, " Buď zticha, vezu tě k nám domů, budeme žít spolu, tak jak jsem si to vždycky přál, ani nevíš, že co mě propustili z basy jsem tě každý den sledoval, chodil jsem za tebou jako stín, ale až dnes mi to vyšlo." "Ale Maxi já mám přece svého muže, nemůžu žít s tebou." " No jo ten tvůj Tom, kvůli němu jsi mě ani nevnímala, ale už mu tě nedám."
Elena začala plakat, " Buď už zticha nebo budu zlý a to bych nerad!" Auto vyjelo z města,
zanedlouho sjelo z dálnice na lesní cestu…
Semír s Tomem byli bezradní, všichni podezřelí měli alibi . Tom byl zoufalý, "čas běží tak rychle snad se jim nic nestane." Semír věděl, že nemá cenu Toma utěšovat, " Tome musíme to vzít za druhý konec, musíme si proklepnout známé a přátele Eleny"….
Auto s Elenou zastavilo u chaty hluboko v lese. " Tak pojď tady máš všechno co potřebuješ, nic ti tu nebude chybět. Elena si uvědomila, že nemá cenu se s Maxem dohadovat , choval se jako psychopat, a ona věděla, že musí být opatrná hlavně kvůli svému maličkému, který si spokojeně vrněl v peřince. "Však nás tvůj tatínek brzy najde",uklidňovala sama sebe. Seděla na široké posteli, malý se začal probouzet, nakrmila a přebalila ho. S dítětem v náručí se chtěla podívat ven, ale těžké dveře byly zamčeny.Vypadalo to, že Max někam odešel. Elena to tady dobře znala, když byli s Maxem přátelé, několikrát tu byla, Max se k ní choval majetnicky a Elena jejich vztah rázně ukončila….
Bylo pozdě odpoledne a Andrea stále seděla u počítače a hledala, sama ale nevěděla kudy kam. " Tome, copak ti nikdy Elena nevyprávěla o svých známých, " dožadoval se odpovědi Semir. Tom seděl jako hromádka neštěstí : "Elena mi vyprávěla, že kdysi chodila s jedním přítelem, ale brzy se rozešli, moc jim to neklapalo, říkala, že se nemohla na nikoho ani podívat, jak na ni žárlil, ale opravdu nevím jak se jmenoval." "A co fotografie," navrhla Andrea, " třeba toho přítele najdeme tam." Andrea vypnula počítač a všichni tři odjeli k Tomovi, hledat něco, co by je v pátrání po Eleně popostrčilo vpřed…
Elena byla po namáhavém dni unavená a brzy usnula vedle Bruna. Snad se ráno probudí do lepšího dne, snad je to všechno jen zlý sen , který ráno skončí…
" Tome, prosím tě kdo je tohle", zeptal se Semír podával Tomovi fotografii nějakého muže.
" To by mohl být on , ale Semire já opravdu nevím , já ho neznám". Ale malá stopa tu byla.
Tom byl už tak vyčerpaný, že nebyl schopen ani rozumně přemýšlet. Měl před očima jen Elenu s malým, a teď tady má prázdnou postýlku a jeho drazí jsou kdo ví kde…
" Tome ráno se podíváme do počítače, třeba toho člověka máme v databázi, když už to byl takový gauner," prohlásil Semír a odjeli s Andreou domů. Tu noc toho nikdo z těch tří moc nenaspal…
To ráno bylo pro Toma nejčernější v jeho životě, byl bledý, neoholený a děsně unavený. Andrea už hledala ve svém počítači a srovnávala muže z fotografie s ostatními na počítači. Semír seděl vedle, aby snad něco nepřehlédla., uvědomoval si, že by nechtěl zažít, kdyby se Andree něco stalo.
" Mám ho, byl zadržený za omezování osobní svobody," Tom vyskočil, Semir se vytrhl ze svých myšlenek . " Podívejte se je to nějaký Max Schwarz a bydlí v domě na Vyhlídce13, " oznamovala svým kolegům Andrea, Semír jí vlepil pusu a už utíkal k autu. " Ne, ne Tome, řídit budu já," Tom se poslušně usadil na sedadlo spolujezdce a stříbrné BMW vyrazilo s blikajícím majáčkem na střeše….
" Eleno, lásko moje, nesu ti něco k jídlu, probudil Elenu hlas, který jí ujistil, že ten strašný sen je skutečnost." Maxi prosím, odvez nás domů,"prosila Elena. " Ne tady jsi doma, já se o tebe s nikým dělit nebudu," chytil Elenu kolem ramen, " a když budeš zlobit, tak " jeho pohled spočinul na spícím Brunovi. Elena pochopila, že jediná možnost jak s Maxem vyjít, je vydržet toto peklo kvůli Tomovi a kvůli tomu maličkému…
Semír s Tomem zvonili u Maxova bytu , všude bylo ticho nikdo neotvíral. Zvědavá sousedka vystrčila bradu z vedlejších dveří, " Jo, ten už se tady neukázal pěkných pár dní, asi je u své matky na venkově." Ta zvědavá paní naštěstí věděla i adresu Maxovy matky .
Semír s nohou na plynu spolu s Tomem uháněl ve svém BMW, už aby byli na místě.
" Paní Schwarzová, kde je váš syn Max?" ptal se Tom. " já nevím tady se už dlouho neukázal,ale možná, že je na chatě". Tak to byla trefa do černého. ..
Elena seděla u okna na klíně houpala malého. Byla tady jak v kleci, z očí se jí každou chvíli hrnuly slzy." Můj Tome, kde jsi tak dloho."…
Tou dobou už jelo BMW po lesní cestě. " Musíme být opatrní", otočil se k Tomovi Semír, a zaparkoval auto. K chatě se vypravili pěšky, potichu jako myšky. Schovaní za chatou uslyšeli motor terénního auta, to přijížděl Max..Max vystoupil z auta a rozhlížel se kolem, jako by něco tušil. " Semíre, jdeme na to", " Ne Tome, teď je to nebezpečné, pro Elenu i malého, jestli tu jsou, počkáme až vyjde z chaty." Tom uslyšel pláč malého Bruna, teď je jisté, že jsou u cíle. A skutečně po chvíli vyšel Max z chaty, pečlivě zamkl dveře a šel ke svému autu. " Teď Tome, teď je ta pravá chvíle, " zavelel Semír . A to už měl překvapený Max na rukou želízka. Semír se rozhížel kolem po Tomovi, ale ten už seděl u své Eleny a svého malého brečícího štěstí. Ostatně i Tomovi se řinuly z očí slzy, slzy štěstí.
Po Semírově upozornění odváželi kolegové z kriminálky Maxe do vyšetřovací vazby. ….
" Pojď už bude všechno dobré, za chvíli budeš ve svém opravdovém domově, ty můj drobečku," bral Tom něžně do náruče synka.
" Max stráví nějaký rok za mřížemi, za únos a za omezování osobní svobody, " prohodil jen tak Semír, když se chystali na slíbenou návštěvu k Tomovi. " Jo, Semíre nezapomeň dárek pro Bruna, ukazovala Andrea na velikého medvěda…
Tomova rodinka byla v pohodě, Andrea chovala malého Bruna, který jí usínal v náručí.
" Ale sluší jí to Semire ," mrkl Tom na Semíra. " No jo bude to pěkná maminka," a Semír se přitulil ke své ženě….

Hodně šrotu a původní prvek

9. května 2008 v 20:36 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory

Hodně šrotu a původní prvek

Hodně šrotu a původní prvek Publikovaný v "Cineastentreff" v březnu 2006
© Autor & TeleschauMedia Service
Hodně krásných aut, tak jako v seriálu Alarm für Kobra 11, nelétá skrz německé obrazovky.
Ve čtvrtek, 30.března, 20,15 startuje akční seriál na RTL, bude to sem nových dílů Již deset let natáčení tohoto seriálu svědčí o jeho oblibě( průměrná sledovanost v roce 2005 byla 5,3 milionů diváků).Ale každý měsíc je tu hromada šrotu, každý den je sešrotováno asi jednomístné těžké závodní auto. Doposud 3000 aut zde ukončilo svůj mobilní život a to nepočítáme 20 aut, která jsou určena pro skoky. Jedno Porsche letí 200 metrů vzduchem, další je určeno k explozi a roztavení v ohni. Erdogan Atalay je všude přichází, přibíhá a všechno vidí - od druhé epizody jako vyšetřovatel Semir Gerkhan se svou partou. Čas, jen trochu nostalgie…..
Deset let Alarm für Cobra 11- to je 3080 sešrotovaných vozidel, 770 zatčených zločinců, přes 154 epizod a snědeno 420.000 housek v prostírání.Erdogan Atalay byl vždy při tom. Erdogan Atalay chce u Kobry zůstat dokud mu to dovolí tělesná kondice a diváci budou chtít Kobru sledovat.
Otázka: Vy jste původní prvek seriálu. Dokážete si vlastně ještě představit svůj život bez Cobry 11 ?
Erdogan Atalay: Semir je zatím jedna velká součást mého života, na jedné straně je to báječné, protože je to neformální je to pro tuto roli i pro mě přínos. Problematické je to ovšem pro jiné producenty. Člověk je jakoby zařazen právě jako jedna postava, bezpochyby je to druhořadá záležitost….
Otázka: Není to pro vás trochu smutné…
Erdogan Atalay : Ne, já mám rád svou roli a nerad bych seriálu vzdával, kvůli natáčení nějakého jiného filmu. Pro každého nastane jednou doba, kdy se podle možností rozhodne.
Otázka: Jak dlouho chcete ještě jezdit jako policejní hlídka po dálnici?
Erdogan Atalay : Tak dlouho, dokud toho nebude moje zdraví a tělesná kondice mít dost a dokud se diváci budou chtít na seriál dívat.(smích). Ano, na tom je všechno založeno.
Otázka: Jste klidný, když víte, že seriál Alarm für Cobra11 zlákal v roce 2005 průměrně pět milionů diváků k televizním obrazovkám?
Erdogan Atalay : To také, ale záleží na tom, že se všechno dlouhé roky vyvíjí, kaskadérské umění,stejně tak jako postavy i příběhy. Co my dnes vyrábíme, nemá s prvními příběhy nic společného. Akčnost již dávno nepřevyšuje děj. Je ale mnoho lidí ,co má zastaralý pohled na věc a to je vůči seriálu smutné a nespravedlivé. Ale někdy se stává člověk unavený ,to stále a stále znovu všechno vysvětluje.
Otázka: Je nějaká epizoda, která Vám utkvěla zvlášť v paměti ?
Erdogan Atalay : Ano, jistě. Myslím,že to bylo ve 145 pokračování. Taková zvláštnost:
Všechno šlo jednoduše, perfektně, akce byly plynulé, příběh sestavený, veškerá natáčecí doba využita, hudba, atmosféra, ozvučení, jednoduše všechno.Jen moje jméno se tam nedostalo(smích).

Otázka: Jaká byla pěkná a jaká strašná událost za deset let natáčení?
Erdogan Atalay: Bylo mnoho pěkných momentů, myslím i maličkostí,ale žádné zvlášť senzační . Okruh přátel a celá naše sestava je skvělá. Není zde žádný šílenec, žádná velká ješitnost. Všechno je správně v souladu, je to takový pocit. Spatné události ovšem také přijdou a to jsou všechny nehody.

Otázka: Stalo se Vám, že jste se vážně zranil?
Erdogan Atalay : Jednou jsem si zlomil trn obratle v páteři. Jinak to je jen pár modřin a škrábanců. Nic vážného a trvalého se mi nestalo.

Otázka: Johanes Brandrop, Mark Keller, René Steinke, Christian Oliver - Měl jste za ta léta různé kolegy, který Vám zvlášť přirostl k srdci ?
Erdogan Atalay : Všichni mi byli blízcí, bez druhého nejde pokračovat, ale nejoblíbenější dvojice podle fanoušků je René Steinke a já. Je s ním zábava , snadno si spolu rozumíme i před kamerou. Určitě to roky natáčení dokazují.

Otázka: Od začátku Vašeho účinkování v roce 1996 máte sešrotováno přes 3000 aut, která jste jak plynul čas poznal. Plakal jste již kvůli nějakému automobilovému skvostu?
Erdogan Atalay: Moje duše mě moc bolela, když vzduchem letěl Spitfire, to mi opravdu krvácelo srdce a potom, když jsme sešrotovali jeden Rolls Royce.

Otázka: Před časem jste měl k dispozici "Exelero", to je nejdražší auto na světě, které bylo v seriálu. Tento vůz Maybach stojí devět milionů Eur. Nechtěl byste ho jako služební vůz k projížďkám…
Erdogan Atalay: Teď vypadám zmateně, pro mě je to moc velké auto a ta fantastická peněžní suma, to si může dovolit zaplatit jen někdo, kdo chce, pěkně prosím- je to kompletní obchod pro RTL.

Otázka: Vy budete podezřelý, svou kolegyni máte usmrtit….
Erdogan Atalay :Ach, už si vzpomínám, ona je skvělá, ale je v seriálu trochu déle ( smích).

Otázka: Ještě jedna otázka k budoucnosti seriálu. Dosud jsme viděli v každém pokračování Crashs - strašné havárie, kdy dosáhnete na pomyslný vlajkový stožár?
Erdohan Atalay : Jediná hranice, kterou musíme dodržet je čas, na všechno máme 45 minut, po dobu kterých, můžeme vyprávět náš příběh. S produkcí jde souvislý vývoj , všechno bude stále ještě neobyčejnější, efektivnější, profesionální ….

Volně přeloženo

Jen malý pohled do soukromí Erdoğana Atalaye

9. května 2008 v 18:21 | Božena |  Erdoğan Atalay - privát

Člověk nepotřebuje být stále vynikající

( volně přeloženo z[Man braucht nicht immer Superlativen])
Publikovaný v"Lübecker Nachrichten Online"v březnu2006 >>
© Autor: Hella Brunke a Teleschau Media Service
Klidně a skromně působí Erdogan Atalay. Jemným hlasem a s rozpačitým úsměvem mi říká: "To přece není žádná zvláštnost, viset z vrtulníku," říká skoro s omluvou. 37 letý Erdogan to považuje za zcela normální. Většinu kaskadérských kousků v akčním seriálu dělá sám. Jednou měl ale strach , to když musel zády napřed skočit z kolínské veletržní věže. "Byl jsem normálně jištěný, ale bylo toho na mě příliš." Od nového roku je tu znova jako turecký komisař Semir. "Celá ta doba uběhla neuvěřitelně rychle."
Přitom jeho herecká kariéra začala náhodou. "Byl jsem s jedním přítelem na divadelním představení v Hannoveru. Viděl jsem to jednoduše a znova a znova jsem se vyptával zda se mohu zúčastnit představení." Tak začínal jako statista, potom dostal nabídku na postavu ducha v představení Aladinova kouzelná lampa. A hrál očividně dobře. " Později se mě jeden režisér zeptal, jestli nechci převzít hlavní role." A tak poznal konečně něco jiného. U berlínské Casting agentury pro televizní role měl hrát prodavače zeleniny. Tuto roli, ale odmítl. "Nechtěl jsem to hrát, za to jsem dostal angažmá u Cobry11." Tak pevně uchopil svoje štěstí. Průměrná sledovanost je 25 % u cílové skupiny diváků 14-49 roků. "Věřím , že máme úspěch , protože seriál stále zdokonalujeme a rozvíjíme. Kromě toho, Cobra 11 byla prvním akčním seriálem v německé televizi. "I za tak dlouhou dobu se seriál nestal nudným, právě naopak, diváci si žádají další a další pokračování. " Hostovalo zde hodně herců a noví stále přicházejí, je to jako malý šťastný konec. Krásné je i to, že jsem za ty roky získal určitou zručnost.To neznamená, že něco nehraji Rozlišuji to co je pro mě podstatné,umím se koncentrovat, nemusím být na nikom závislý. Pomalu se v seriálu cítím jako doma." Žádný zázrak, že ještě nemyslí na konec.Je zárukou kvality. "Zůstanu tak dlouho, dokud si budou diváci přát, abych tady byl." Jaká ho čeká budoucnost, to Erdogan ještě neví. "Já nechávám všechno jít, tak jak má. Nejraději myslím na svou dceru …, přišla na svět před dvěma roky, od té doby se mi všechno změnilo. Je to například pohled na život. Nedávno jsme byli v ZOO, chtěl jsem jí ukázat žirafu, ale ona si našla list a pevně ho držela v ruce, v tu chvíli ji nic jiného nezajímalo. Něco takového dokazuje , že člověk v životě nepotřebuje to nejlepší." Tím, že je synem Němky a Turka je znám, má osmanské kořeny. Pravidelně udržuje kontakt se svoji tureckou rodinou. "Není to pro mě právě jednoduché, já sám turecky nemluvím. Můj otec usoudil, že důležitější je, že se učím německy."
V létě chce herec a autor scénářů ("Já pracuji na rozdílných projektech, všechno jsou to jen úvodní fráze.") Se svou přítelkyní Astrid Ann-Marie Pollmann, která si zahrála v několika epizodách Cobra 11, se chce oženit. "Svatbu pravděpodobně budeme mít v srpnu, kdy budeme mít trochu času." Nyní má času velmi málo, natáčí se další řada seriálu a kamera nesmí stát. Také svoji klisnu nyní nenavštěvuje tak často. "Moje klisna se jmenuje Babode a je ustájena blízko u Hannoveru. Je jí již 28 let." Láska ke zvířatům mu stále zůstává.
"Vlastně bych chtěl, aby bylo více ochoty a odhodlání," říká Erdogan a usmívá se, znovu je tu ten ostýchavý a rozpačitý úsměv.

© Články a obrázky jsou chráněny autorským zákonem !!

Pozdrav od Erdoğana

9. května 2008 v 17:36 | Božena |  Erdoğan Atalay a jeho domovský seriál Kobra 11
Máme natočeno přes 150 dílů seriálu "Alarm für Cobra" a konec, napětí, rozhodování kolem dálniční policie nelze předvídat. Na jaře se má začít natáčet další nová řada tohoto seriálu.

"Cobra11"se stále vyvíjí. Příběhy a akční scény jsou perfektní a padnou přímo pro nás. Úspěch seriálu nás rozhodně nenechává v klidu. Každý z týmu pracuje na tom, aby další díly byly stále lepší. Je jedno, zda jde o napínavý příběh nebo mimořádnou akční scénu. To se mi líbí.
V poslední době je " Cobra11"- stále více fanoušky vyhledávaná. Ohlas je až neuvěřitelný. Těší mě stále větší tvořivost a odpovědi fanoušků. Co umí super fanoušek to najdete na dalších stranách ( pozn. Na dalších stranách tohoto článku, který je z magazínu RTL , jsou malované obrázky z Kobry, různé hry, které si fandové udělali, třeba hra na způsob "člověče nezlob se" a podobně). Na takové fanoušky jsme skutečně hrdí.René Steinke i já máme obrovskou radost, pro nás oba je to jako vítězství.
Bez vás fanoušků by " Cobra 11 neměla tak velký úspěch. A to říkám já, jménem celého filmového týmu. Děkuji!

Srdečně Váš Erdogan Atalay volně přeloženo rok 2006
Erdoğan v televizi RTL rok 2006

9. května 2008 v 17:22 | Božena |  Erdoğan Atalay - rozhovory

150 epizoda Alarm für Cobra 11 - 19.10. 2006 ve studiu televize RTL jako host je Erdogan Atalay

Na obrazovce běží scéna z dílu Frankie, která se vysílala večer.
Moderátorka: Opravdu skvělý kaskadérský kousek. Člověk musí být stále ve formě. Trénujete hodně?
Erdogan : Já musím stále hodně trénovat, ale zkouším trénovat trochu, udržovat se ve formě.
Moderátorka: Jak?
Erdogan : Troch boxuju, tady mám boxovací vak, jinak dělám kliky, sedy a lehy a občas zajdu do fines centra.
Moderátorka: Semir rád šrotuje auta,v jednom dílu víc či méně. Je to jen zlomek. Kolik jich sešrotoval během celé doby natčení ?
Erdogan: Tisíce
Moderátorka : Tisíce? Nemůžete to říct přesněji.
Následuje další ukázka ze seriálu Cobra 11.
Moderátorka: Děláte stále ještě kaskadérské scény. Děláte některé kaskadérské kousky sám?
Erdogan: Ano
Moderátorka: Ano? Správně nebezpečných taky?Co děláte právě teď, jste právě při natáčení ?
Erdogan: Právě jsme dotočili nový pilotní film s novým partnerem….. PASCHA, ( to je pracovní název- jednalo se o pilotní film Na život a na smrt)ve filmu jsem musel skákat sám.
Budova ze které Erdogan skákal
Moderátorka : Och, pilotní film PASCHA, tam musí člověk skákat z poměrně vysokého domu….
Erdogan: Ach tak, vysoký dům, to jsem skákal dolů zády napřed, ano tak. Skákalo se do vody.Byla to správně náročná a zajímavá věc.Také jsme jezdili v tomto dílu jako řidiči sami.
Hoši sami vědí co my umíme, jistě, že všechno děláme po dohodě s nimi.
Moderátorka: Učíte se tomu?Je to tak, že člověk je na začátku opatrný než skočí dolů nebo ?
Erdogan : Ne, člověk všechno zkouší,tedy napřed pomalu.Vím, že se na kaskadéry můžeme opravdu spolehnout. Hoši vědí, že všechno musí být bezpečně zajištěno.Jsou to vynikající lidé,ano.
Moderátorka : Byl jste už zraněn?
Erdogan : Ne,snad jen několik řezných ran, pohmožděnin nebo tak podobně, jasně je to častěji, ale to není nyní rozhodující. Člověk vidí nebezpečí v konečném efektu ,ale většinou jsou to triky a tak.
Moderátorka: Jé je vaše soukromé auto?
Erdogan : Já mám Maserati
Erdoganovo Maserati
Moderátorka: Jste s ním spokojen?
Erdogan:Ano, když jede, tak ano.
Moderátorka: A jak jezdíte, klidně jako v seriálu, doufám, pěkně a pořádně ?
Erdogan: To nedělám,mám obavy z ostatních řidičů. Jezdím rád rychle, ale jen když vidím, že je volno, žádné strkanice, tedy to nedělám.
Moderátorka: Nebo když kamera běží
Erdogan: Když kamera běží, to už je jiný děj, to už musí být samozřejmě všechno velmi
rychlé.
Moderátorka : Erdogane, díky za rozhovor.
Mnoho podobných článků, rozhovorů a chatů s Erdoganem najdeta na Oficiálních německých stránkách Fanpage Erdogana Atalaye v češtině - odkaz na stránky níže

Erdoğan Atalay

8. května 2008 v 14:17 | Božena |  Galerie

Erdogan Atalay jako Semir Gerkhan - mezi fotografiemi uplynula doba deseti let


Vzpomínky

8. května 2008 v 14:13 | Božena |  Moje kresby
10 let natáčení Kobry 11 s Erdoganem Atalayem v kresbách ode mě
já s manželem před vchodem do Action Conceptu v roce 2004
Vzpomínka na setkání v roce 2005